هوالرزاق
ads


گفت و گو با رامبد جوان بعد از خندوانه

گفت و گو با رامبد جوان بعد از خندوانه

مجموعه خندان رامبد جوان با اینکه در ساعت آنان خوبی پخش نشد و از شبکه تازه تاسیس نسیم پخش میشد اما مخاطب خوبی را به خودش جذب کرد که نشان از مهارت او در کارش است، به بهانه خندان گفت و گویی با او داشتیم که این گفت و گو را برای شما دوستان داریم

مي‌گويند خنده بر هر درد بي‌درمان دواست. بايد شاد باشيم و بخنديم تا کمتر گرفتار غم‌هاي دنيا شويم. خوشبختانه در دنياي هنرهاي نمايشي، افرادي هستند که به ما براي شاد بودن کمک مي‌کنند. يکي از اين افراد «رامبد جوان» می باشد که او را به‌عنوان يک بازيگر و کارگردان شوخ‌طبع و طناز مي‌شناسيم. کارهايي که تا به امروز از او ديده‌ايم، گواه همين مساله است؛ از «ورود آقايان ممنوع» گرفته تا «خانه سبز» و «اسپاگتي در 8 دقيقه». از آنجا که او همواره در پي کسب تجربه‌هاي تازه است، اين بار به‌عنوان کارگردان، برنامه «خندوانه» را روي شبکه نسيم برده تا به قول خودش با اين کار بتواند به مخاطبانش خنديدن و شاد بودن را يادآوري کند. به بهانه پخش اين برنامه مفرح، با او و همين‌طور با «فواد صفاريان‌پور» کارگردان تلويزيوني اين برنامه گفت‌وگو کرده‌ايم.


آقاي جوان! چقدر با خنده درماني به معناي علمي آن موافق هستيد؟
رامبد جوان: به نظرم مي‌شود از اين روش براي رفع بعضي از بحران‌هاي رواني استفاده کرد. البته خنده‌درماني شايد به‌عنوان يک درمان مشخص استفاده نشود اما به هر حال بي‌تاثير نيست. ضمن اينکه اگر ياد بگيريم راحت‌تر بخنديم، تحمل خيلي چيزها برايمان راحت‌تر خواهد شد.

 

متاسفانه چند سالي مي‌شود که مردم ما به دليل مشکلاتي که دارند، سخت‌تر مي‌خندند. فکر مي‌کنم اين موضوع کار شما را سخت‌تر مي‌کند. درست است؟
رامبد جوان: بله، هدفمان در برنامه «خندوانه» اين می باشد که ياد مردم بيندازيم بخندند تا حالشان خوب شود. همه ما غم‌ها و استرس‌هايي در زندگي داريم، حتي من هم مشکلاتي دارم اما بايد ياد بگيريم مشکلاتمان را مديريت کنيم اما ما فقط از يکديگر توقع داريم. از زمان کودکي گرفته تا بزرگسالي. در کودکي از پدر و مادر، در دوران تحصيل از مدير و معلم و زمان ي هم ازدواج مي‌کنيم، از همسرمان و يادمان رفته که پس خودمان چه؟ خودمان چه گام ي برداشته‌ايم؟ ما هنوز نمي‌دانيم کجا بايد توقع داشته باشيم. متاسفانه بيشتر ما تبديل شده‌ايم به آدم‌هايي که مي‌خواهيم فقط ديگران برايمان کارهايي انجام دهند و اگر اين توقعمان برآورده نشود، مي‌گوييم بدشانس هستيم. خب مجموع اين چيزها استرس و غم مي‌آورد.

در دنياي امروز آنقدر فکرها مشوش می باشد که دليلي براي خنده باقي نمي‌ماند. قبول داريد؟
رامبد جوان: بله، مثلا اوايل برنامه مخاطبان پيامک مي‌زدند که به چه چيزي بايد بخنديم؟ به گراني؟ به تورم؟ به... من نمي‌دانم به چه چيزي بايد خنديد ولي بايد بخنديد. باور کنيد همه جاي دنيا تورم و گراني هست و هيچ‌کس در رفاه مطلق نيست اما همان آدم‌ها زنگ تفريحي براي خودشان قائل مي‌شوند مثلا براي آخر هفته برنامه‌ريزي مي‌کنند. ما فقط دنبال اين هستيم که يک نفر بيايد و برايمان کاري انجام دهد. در صورتي که موظفيم حال خودمان را خودمان خوب کنيم. قبول دارم که مشکلات هست چون ابعاد زندگي بزرگ‌تر شده اما بايد راهي براي داشتن آرامش و شادي پيدا کنيم.


رامبد جوان با استرس‌هايش چه مي‌کند؟
رامبد جوان: کارهايي انجام مي‌دهم که حالم را بهتر مي‌کند؛ مثلا با دوستانم معاشرت مي‌کنم، فيلم مي‌بينم، کتاب مي‌خوانم، غذا درست مي‌کنم، به پروژه‌هايم فکر مي‌کنم، مجله‌ها را ورق مي‌زنم و... تفکر به اين چيزها و عمل کردن به آنها استرس‌هايم را کمتر مي‌کند.
هيچ‌زمان براي رفع استرس‌ها به مشاور مراجعه کرده‌ايد؟
رامبد جوان: بله و معت گام همه آدم‌ها بايد با يک مشاور در ارتباط باشند. چند سالي می باشد که خودم هم اين کار را انجام مي‌دهم تا احساسات و حتي ترس‌هايم را بهتر و بيشتر بشناسم چون از اين طريق مي‌توانم خشم و عصبانيتم را راحت‌تر کنترل و با چيزهايي که برايم اضطراب‌آورند، مقابله کنم.

اما خيلي از افراد و به‌خصوص آقايان عقيده‌اي به اين کار ندارند و براي همين خشم دروني‌شان را به شکل‌هاي مختلفي بروز مي‌دهند. عده‌اي هم به خاطر انگ‌هايي که ممکن می باشد به آنها زده شود، از مراجعه به مشاور خودداري مي‌کنند.
همين‌طور می باشد اما بهتر می باشد براي شناخت بيشتر خودشان هم که شده اين تجربه را به دست بياورند. اصلا چرا بايد دائم به قضاوت ديگران اهميت بدهيم و به اين فکر کنيم که ديگران چه خواهند گفت. واقعا بعضي چيزها به کسي ربطي ندارد بنابراين بايد به فکر جسم و روانمان باشيم.رامبد <strong>جوان</strong>

 

اجراي برنامه خندوانه چقدر روي خود شما تاثير داشته است؟
رامبد جوان: خيلي زياد. اجراي اين برنامه روي من اثر مثبت زيادي داشته است. دکتر جاويدي، مشاور پزشکي برنامه، نکته جالبي در مورد استرس مي‌گفتند؛ اينکه هر بار که دچار استرس مي‌شويم، روده‌ها از کار مي‌افتند، بعد فشار خون بالا مي‌رود و زمان ي فشار خون بالا برود، آدرنالين بيشتري در بدن ترشح مي‌شود.

زمان ي هم آدرنالين بالا برود، کبد ذخاير قند را آزاد مي‌کند و براي همين قند هم بالا مي‌رود و همين موضوع به قلب، دستگاه گوارش و حتي چشم ما آسيب مي‌زند. در نتيجه استرس داشتن مثل اين مي‌ماند که شما يک ليوان سم بخوريد پس بهتر می باشد از هر چيزي که باعث استرس مي‌شود، دوري کنيد يا حداقل ياد بگيريد آن را کنترل کنيد تا آسيب کمتري ببينيد.

متاسفانه اين استرس‌ها و اضطراب‌ها به کودکان امروز هم منتقل شده است.

رامبد جوان: بله، متاسفانه همين‌طور است. والدين بايد بدانند همان‌طور که کودکشان به غذا، لباس، آموزش و... نياز دارد، به آرامش و روان سالم هم نياز دارد. رفتار و استرس ما قطعا به کودکانمان هم منتقل مي‌شود. بچه نبايد دعواي پدر و مادر را ببيند. ما بايد در عصبانيت هم سعي کنيم با هم حرف بزنيم و بدانيم با مشاجره چيزي درست نخواهد شد. بچه‌هاي ما بايد آرامش داشته باشند تا ذهنشان درگير فکرهاي مثبت وخلاق شود.


شما جزو آدم‌هايي هستيد که دوست دارند هر روز تجربه‌هاي تازه‌اي داشته باشند. هنوز کاري باقي مانده که انجامش نداده‌ايد اما دغدغه آن را داريد؟
خيلي زياد، هنوز کار‌هاي زيادي می باشد که بايد تجربه کنم.


برگرديم به اين برنامه، خندوانه چطور شکل گرفت؟
ايده اوليه اين برنامه نزديک به 8 سال در ذهن من بود اما شرايط ساخت آن به دلايل متفاوت پيدا نمي‌شد تا اينکه بالاخره همه چيز با هم جور شد و با درايت و پشتيباني خوب مدير محترم شبکه نسيم، يعني دکتر کرمي که بسيار مدير فوق‌العاده‌اي هستند، توانستم اين برنامه را با يک گروه کاملا حرفه‌اي و دوست‌داشتني روي آنتن ببرم.


خندوانه در نهايت چيزي شد که فکر مي‌کرديد؟
رامبد جوان: مي‌توانم بگويم به مراتب حتي خيلي بهتر هم شد. آن زمان بيشتر اين کار برايم يک تعريف معنايي داشت در حالي که الان برايم عيني‌تر شده است. در اين برنامه مهم‌ترين موضوعات زندگي‌ام را کشف و تجربه مي‌کنم. خوشبختانه در اين مدت انرژي‌ خوبي از مخاطبان خندوانه گرفته‌ايم.

 

مهم‌ترين تلاش شما در اين برنامه چيست؟
رامبد جوان: اينکه مخاطبم را بخندانم. البته نمي‌گويم او به من بخندد چون بامزه هستم، بلکه وظيفه ما در قبال خودمان اين می باشد که شاد باشيم. خنديدن مثل ورزش کردن است. مي‌خواهم بگويم تماشاگران حتي اگر من را به‌عنوان يک معلم ورزش قبول ندارند، براي حال بهتر خودشان هم که شده، بلند شوند و کمي خودشان را تکان دهند. برايم مهم می باشد که مخاطب در اين يک ساعت واقعا شاد باشد. همه ما خوب مي‌دانيم اين دنيا چيزهاي بد و مايوس‌کننده زيادي دارد اما من مي‌خواهم براي يک ساعت هم که شده، از اين موقعيت دور شويم، بخنديم و شاد باشيم.

بيشتر اجرايتان هم بداهه است، درست است؟
بله، فقط در ابتدا يک کليت طراحي مي‌کنيم و بقيه کاملا بداهه می باشد چون اين برنامه يک شوي تلويزيوني می باشد و اين نوع اجرا بيشتر جواب مي‌دهد.


راستي هدفتان از حضور «نيما» در برنامه که يک جورهايي بلاتکليف هم هست، چيست؟
رامبد جوان: مي‌خواهم به واسطه او آدم‌هاي مايوس را به تصوير بکشم، آدم‌هايي که هميشه نااميدند و با اين کار يک ضدريتم ايجاد کردم. نيما مثل «گلوم» در کارتون «گاليور» می باشد که به همه چيز بدبين بود اما آرام‌آرام او هم نرم‌تر خواهد شد. به هر حال خندوانه يک برنامه راحت، خودماني و صادق است.

مي‌شود گفت رامبد جوان همه روزهاي زندگي‌اش را به معناي واقعي زندگي کرده است؟
رامبد جوان: من در زندگي‌ام سه اصل دارم؛ اول اينکه نمي‌دانم تا چه زمان ي زنده هستم پس به اتفاق‌هاي قبل و بعد فکر نمي‌کنم و سعي مي‌کنم در لحظه زندگي کنم. دوم اينکه دوست دارم از لحظه‌هايم لذت ببرم و به نظرم کسي که تمام مدت ذهنش درگير مسائل متفاوت است، نمي‌تواند حال خوشي داشته باشد. سوم اينکه من زمان ي قرار می باشد کاري انجام دهم، به حرف‌هاي ديگران توجهي نمي‌کنم و کارم را انجام مي‌دهم.
البته شما خوشبختي بزرگ‌تري هم داريد؛ انرژي‌هاي مثبتي که از مخاطبان به شما مي‌رسد.
قطعا همين‌طور است. زمان ي از در خانه‌ام بيرون مي‌آيم و با يک دنيا لبخند و سلام‌هاي گرم روبرو مي‌شوم، معلوم می باشد که حالم خوب و خوش خواهدشد.


گفت و گو با رامبد جوان بعد از خندوانه

برچسب های
گفت و گو با رامبد جوان بعد از خندوانه - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/06/28-49 ماه قبل
کل بازدید : 4,532
تعداد بازدید ماه جاری : 4,043
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به گفت و گو با رامبد جوان بعد از خندوانه داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گفت و گو با رامبد جوان بعد از خندوانه


مطالب مرتبط با گفت و گو با رامبد جوان بعد از خندوانه

شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی
درمورد زندگی و جدایی و مسائل خانوادگی هنرمندان مخصوصا بازیگران حرف وحدیث زیادی هست و همواره در پی اینکه اون ها هنوز زندگی مشترک دارند یا نه و طلاق گرفته اند یا هنوز با هم زندگی میکنند حرف و حدیث بوده و  هست  ودر روزهای گذشته صحبت هایی در مورد طلاق لیلا حاتمی مطرح شده. رسانه اینترنتی خانه فیلم
رسانه اینترنتی خانه فیلم
همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
عکس کودکی هانیه توسلی لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
باران کوثری دوست داشتم با کلاه قرمزی هم بازی باشم باران کوثری دوست داشتم با کلاه قرمزی هم بازی باشم
امروز گفت و شنودی جذاب از باران کوثری رو براتون داریم گفت و گویی خواندنی که در اون  از هم بازی شدن با کلاه قرمزی و کارهای دیگرش میگوید ستاره بودن جذاب است اما من ستاره نیستم گفت و گو با نگار جواهریان ستاره بودن جذاب است اما من ستاره نیستم گفت و گو با نگار جواهریان
نگار جواهریان بازیگر فوق العاده ای است که واقعا نقش های خود را خوب و عالی بازی میکند، امروز گفت و گوی خلاصه ای با او رو برای شما دوستان داریم فاش شدن رابطه بازیگران معروف و سیاست مداران فاش شدن رابطه بازیگران معروف و سیاست مداران
اخیرا اخبار و اطلاعاتی منتشر شده است که نسبط فامیلی تعدادی از ستاره های معروف و شخصیت های  سیاسی رو نشون میده و در بخش زیر تعدادی از این رابطه ها رو برای شما دوستان داریم خبرهای جدید از شکاف هانه توسلی و پارسا پیروزفر خبرهای جدید از شکاف هانه توسلی و پارسا پیروزفر
شکاف اسم کار جدیدی است که هانه توسلی و پارسا پیروزفر در آن حضور دارند و عکس ها و خبرهای تازه ای از آن منتشر شده است عکسی تازه از فرناز رهنما عکسی تازه از فرناز رهنما
عکسی تازه از فرناز رهنما شانسی ستاره شدن ستاره ها در گفت و گو با مصطفی زمانی شانسی ستاره شدن ستاره ها در گفت و گو با مصطفی زمانی
مصطفی زمانی با بازی در سریال حضرت یوسف معروف شد و به شهرت رسدی و واقعا کارهای خوبی بعد از آن انجام داده است و میتوان گفت که گزیده کار بود است. او معتقداست بسیاری از ستاره ها شانسی ستاره میشوند عکس زیبایی از طناز طباطبایی عکس زیبایی از طناز طباطبایی
عکس زیبایی از طناز طباطبایی گفت و گو با مدلی که بازیگر شد گفت و گو با مدلی که بازیگر شد
امروز برای شما دوستان خبری داریم از مدلی که بعد از جدایی از دنیای مدلینگ به دنیای بازیگری رو آروده است ، این شما و این گفت و گو با امیر علی دانایی گفت و گو با پرویز پرستویی و دلخوری او از تلویزیون گفت و گو با پرویز پرستویی و دلخوری او از تلویزیون
امروز گفت و گویی داریم با پرویز پرستویی که در این گفت و گو او از دلخوری خودش با تلویزیون سخن میگوید و دلیل عدم حضورش در صدا و سیما و... نگاهی گذرا به فیلم های در حال اکران سینمای ایران نگاهی گذرا به فیلم های در حال اکران سینمای ایران
امروز نگاهی گذرا داریم به فیلم هایی که این روز ها در حال اکران هستند فیلم هایی که در این روزها با زمان خوبی نیز روبرو شده اند و تابستان و تعطیلات عید فطر میتونه فروش اون ها بیشتر تر کنه


کشور عمل های جراحی زیبایی کجاست کشور عمل های جراحی زیبایی کجاست
هیچ میدانید کشور موسوم به کشور عمل های زیبایی کجاست و بیشتری عمل های زیبایی در کدام کشور انجام میشود
همه چیز راجع به مرتضی پاشایی همه چیز راجع به مرتضی پاشایی
همه چیز راجع به مرتضی پاشایی
خاطره مهناز افشار از روز معلم خاطره مهناز افشار از روز معلم
خاطره زیبا و خواندنی مهناز افشار از روز معلم
مدیر کل یونسکو در بم مدیر کل یونسکو در بم
مدیر کل یونسکو در جریان سفری که به ایران داشت از بم نیز بازدید کرد
عکس های فقیه سلطانی با لباس محلی عکس های فقیه سلطانی با لباس محلی
عکس های جدید از فقیه سلطانی با لباس محلی
انقلاب زیبا سریال جدید تلویزیون انقلاب زیبا سریال جدید تلویزیون
امروز گزارشی از سریال جدید تلویزیون رو براتون داریم به نام انقلاب زیبا که بازیگران خوبی نیز در آن نقش بازی میکننند
مصاحبه بامزه و قدیمی زنده یاد حسین پناهی مصاحبه بامزه و قدیمی زنده یاد حسین پناهی
امروز مصاحبه ای بامزه اما قدیمی از زنده یاد حسین پناهی رو براتون داریم مصاحبه ای که بر میگرده به سال 69
کتاب کتایون ریاحی رو نمایی شد کتاب کتایون ریاحی رو نمایی شد
در نمایشگاه کتاب امسال از کتاب کتایون ریاحی رو نمایی شد و علاقه مندان او میتوانند با حضور در این نمایشگاه این کتاب ر ا تهیه نمایند
ستاره های منفور هالیوود را بشناسیم ستاره های منفور هالیوود را بشناسیم
گاهی ستاره ها در دنیای کاری خودشون کاری میکنند که باعث میشه اون ها طرفداران خودشون رو در دنیای واقعی از دست بدهند و به شخصیت منفور در بین طرفداران قدیمی تبدیل بشوند
مهدی سلطانی و عکس دختر زیبای او مهدی سلطانی و عکس دختر زیبای او
این روزهای از گوشه و کنار خبر میرسد که مهدی سلطانی پدر شده است و خدا به او دختری زیبا داده است
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو