هوالرزاق
ads


گفت و گو با شهاب حسینی :از زندگی طلبی ندارم

گفت و گو با شهاب حسینی :از زندگی طلبی ندارم

شهاب حسینی جز بازیگران محبوب و البته محجوبی است که تعداد کارهای خوب او بسیار زیاد است ، و امروز گفت و گوی دیگری رو با او برای شما دوستان داریم بازیگری به خودم خیلی خیلی دوستت دارم

مشی و مرام خاص خود را دارد و همیشه در پشت شخصیت های فیلم هایش، ذهن آدم را مشغول شخصیت خودش می کند. شهاب حسینی، بازیگر تلویزیون و سینما سال گذشته تصمیم گرفت کارگردانی سینما را هم تجربه کند. «ساکن طبقه وسط» که سال گذشته تولید شد، ابتدا قرار بود برای اولین بار در سی و دومین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآید اما حسینی ترجیح داد کیفیت و طی کردن مراحل فنی و پایانی اثر را فدای سرعت رساندن فیلمش به جشنواره نکند؛ بنابراین از حضور در مهمترین رویداد سینمایی کشور انصراف داد و در عوض سعی کرد کارش را در فضای آرام تری روانه اکران کند.

این فیلم فضای غریبی دارد و منعکس کننده دلمشغولی و فضای ذهنی خاص حسینی می باشد که نزدیکی چندانی با فیلم های معمول و بدنه سینمایی کشور ندارد. نکته جالب درباره «ساکن طبقه وسط» این می باشد که شهاب حسینی علاوه بر کارگردانی، در این اثر نقش 38 شخصیت مختلف را بازی می کندکه به نوعی یک رکورد جهانی به حساب می آید.

بیشتر در سینمای جهان شاهد بوده ایم که بازیگر انی چون پیتر سلرز در فیلم «دکتر استرنج لاو» ساخته استنلی کوبریک و دیتر هالسرووردن در فیلم «دی دی و ارثیه فامیلی» در چند نقش بازی کرده بودند اما رقم 38 نقش آفرینی در یک فیلم تاکنون سابقه نداشته است.

شهاب حسینی، در «ساکن طبقه وسط» نقش نویسنده ای را دارد که می خواهد کتاب تازه اش را بنویسد اما همذات پنداری اش با شخصیت های متفاوت اثر جدیدش باعث می شود که به قالب آنها درآید.

شیخ صنعان، سهروردی، مولانا، سقراط، راجر واترز، کرت کوبین، ایزاک نیوتن، زکریا، فرهاد مهراد و چه گوارا چند نفر از شخصیت های واقعی شرقی و غربی هستند که این بازیگر نقش آنها را بازی کرده است.

در روز اکران خصوصی فیلم «ساکن طبقه وسط» مهمان شهاب حسینی، بازیگر توانمند و کارگردان جوان کشورمان بودیم و برای همین هم دقایقی با او همکلام شدیم که در زیر می خوانید؛ به دیدن این فیلم بروید و از آن لذت ببرید.

در ساخت این فیلم به دنبال چه بودید؟

شهاب حسینی: از ساخت این فیلم بسیار خوشحالم، زیرا با این فیلم حرف دلم را زدم و امیدوارم آنچه از دل برمی آید بر دل بنشیند. برای ساخت این فیلم نه به دنبال محبویت بودم، نه پول و نه عنوان کارگردانی و از آنجا که این تجربه راا در راستای همان هدایت و سیری که از ابتدای کارم وجود داشته می دانم، به دیده شدن آن امید دارم.

چه شد که به کارگردانی رو آوردید؟

شهاب حسینی: همیشه این دست بازیگر انی که در حرفه خود به جایی می رسند و بعد قصد می کنند که در تالیف ذهنی خود نقشی داشته باشند، برایم قابل احترام بوده اند و این خط مشی را برای خودم هم در نظر داشتم. یعنی این دغدغه را داشتم که مقداری در راستای ذهنیات، سلیقه ها و علائق خودم حرکت کنم، نه اینکه صرفا از این فیلم به آن فیلم، رنگ نقش های متفاوت را به خودم بگیرم.

 

پس بعد از این، در کنار بازیگر ی به کارگردانی هم خواهید پرداخت؟

شهاب حسینی:اگر صرفا بخواهم فعالیتم را روی بازیگر ی متمرکز کنم زندگی ام پر از انتظار خواهد شد، یعنی باید دائما منتظر باشم که آن کار خو بچه زمان ی اتفاق می افتد و چند کار «گِل» باید انجام دهم تا به کار «دل» برسم. پس فکر می کنم لااقل اگر روی مزرعه کوچک خودم کار کنم، تمام سختی هایش برایم لذتبخش تر خواهد بود.

اگر قرار باشد شهاب حسینی، برای یک چیز و فقط یک چیز خدا را شاکر باشد، آن یک چیز، چیست؟

شهاب حسینی: لیاقت بودن. اینکه آنقدر قابل دانستی که به وجود آمدم و امیدوارم آنقدر قابل باشم که بفهمم چرا آمدم و آنقدر قابل باشم که زمان ی می روم، بتوانم لبخند رضایت ات را بر تصویری که از بودن شهاب حسینی، از بودن این حقیر داری، ببینم.

از زندگی طلبی ندارید؟

شهاب حسینی:من هیچ زمان از زندگی احساس طلبکاری ندارم. زندگی این لطف را به من کرده که اینجا باشم. کدام کوهنوردی را می شناسید که قله را فتح کند و همانجا بماند؟ پس هر بالارفتنی یک پایین آمدنی هم دارد تا تجدید نیرویی صورت بگیرد و آدم دوباره به بالا برود. «اصلا، زندگی، هدفی نیست برای رسیدن، بلکه راهی می باشد برای پیمودن» و در این راه، اتفاق هایی می افتد که شاید در میان آنها، فقط مهم این باشد که واکنش ها و کنش های ما چیست.

شهاب <strong>حسینی</strong>

کمی هم درباره ورزش صحبت کنیم. آقای کریم باقری، در اکران فیلم تان حضور داشتند؟

شهاب حسینی: بله، کریم باقری از جمله ورزشکاران محبوب من است. او فوتبالیست موفق و با اخلاقی می باشد که از دوستان خوب من است. خوشحالم از اینکه آقا کریم در شب اکران فیلم کنارم بود. من عاشق شوت های از راه دور کریم باقری بودم.

اهل فوتبال هم هستید؟

- فوتبال نگاه می کنم اما فوتبال بازی نمی کنم.

اما یادم می باشد در تیم فوتبال هنرمندان حضور داشتید؟

- بله زمان ی بازی می کردم اما الان دیگر بازی نمی کنم. پیش از آن که به هنر رو بیاورم، به دنبال فوتبال و موتورسواری و کارهایی از این قبیل بودم.

در چه پستی بازی می کردید؟

- من در خط حمله بازی می کردم و گل های خوبی هم می زدم. (با خنده)

پس به فوتبال علاقمند هستید؟

شهاب حسینی: بله، من یک زمان هایی آنقدر محو خود بازی فوتبال و آدم های آن می شوم که نتیجه را فارموش می کنم. حتی ری اکشن مربی ها و بازیکن ها... برای من خیلی جذاب و اورجینال است.

در فوتبال دنیا، چه کسی را بیشتر از همه دوست داشتید؟

- من زیدان را از همه بیشتر دوست داشتم. اولین اسطوره ای که در فوتبال داشتم مارادونا بود بعد زیدان.

از آن حرکت آخر زیدان چه برداشتی داری؟

شهاب حسینی: به نظر من خیلی شکوهمند بود. با آن حرکتی که کرد خداحافظی اش از زمین را با یک کارت قرمز همراه کرد و در واقع اخراج شد، به خاطر اینکه به بقیه بگوید حتی اگ رزیدان هم که باشی دوره ات تمام می شود اما از اهمیت هایش که کم نشد.

کدام تیم ها برایتان از بقیه جالب تر بوده است؟

- بچه تر که بودم عشق برزیل بودم ولی من یک دوره ای طرفدار سرسخت آرژانتین شدم، البته در کنار تیم ملی خودمان.

اما گویا امسال دوست داشتید آلمان برنده شود؟

شهاب حسینی: آلمان در جام جهانی خوب بازی کرد و لایق قهرمان شدن بود، ضمن آنکه زمان ی «یوآخیم لوو» متولد 3 فوریه یعنی چهارده بهمن باشد، معلومه تیمش قهرمان می شود.

تولدشان با شما یکی است؟

- بله، من هم متولد همین روز هستم.

اینطورکه شنیده ام تمام بازی های جام جهانی را دنبال می کردید؟

- بله، من همه بازی های جام جهانی را دیدم و از اینکه تیم ملی برابر تیم های قدرتمندی همچون آرژانتین خوب ظاهر شد، بسیار خوشحال بودم و احساس غرور می کردم.

حالا کدام باشگاه را بیشتر دوست داری؟

- مجال دنبال کردن بازی های باشگاهی را ندارم ولی زمان ی قضیه ملی می شود، جذابیتش بالا می رود. بقیه اش سرگرمی است. زمان ی رئال با بارسلونا بازی می کند، برای اسپانیایی ها مهم می باشد اما برای من فقط سرگرمی است.

آسمان شما آبی می باشد یا قرمز؟

- هیچ کدام. من واقعا درگیر این ماجراها نمی شوم. خوب می باشد که آدم طرفدار تیمی باشد ولی اینکه دغدغه فکری بشود و باعث جر و بحث باشد، خیلی جالب نیست ولی زمان ی موضوع مهمی می باشد قشنگ می شود.

قشنگ ترین بازی فوتبالی که دیدید و در ذهن شما مانده کدام بوده است؟

شهاب حسینی:یکی از قشنگ ترین بازی هایی که یادم می باشد بازی دانمارک و سنگال در جام جهانی 2002 بود. دانمارک آن بازی را برد ولی تا آخر عمرم گل دوم سنگال را فراموش نمی کنم. دقیقا با 3 پاس و یک ضربه از دروازه بان تا دروازه حریف... یعنی تجسم کار تیمی. کارگردان تلویزیونی بلافاصله چهره مربی دانمارک را نشان داد. واقعا از گلی که خورده بود لذت برده بود. به نظر من شکوه انسانی از هر چیزی بالاتر است. از خوب کار کردن دیگران لذت ببریم تا زندگی باعث لذت ما بشود.

روحیه شما خیلی ورزشی است؟

شهاب حسینی:من بچه خیابان هاشمی و سلسبیل و آن طرف ها هستم. مردم آن محله نه خیلی محروم بودند نه آنقدر بالا بودند که از چیزی خبر نداشته باشند. ما آدم ها را در موفقیت ها و بالا و پایین هایشان دیده ایم. اینها تجربه می باشد و باور. من آقای پرستویی را مثال می زنم اگر الان ایشان بازی می کند که تا عمق وجود شما می رود، به خاطر این می باشد که در این بازی، یک ژانرهایی هست که شاید در زندگی شخصی ایشان مشاهده شده است. زندگی همین فراز و نشیب هاست. اگر من از بچگی هر چیز را در اختیار داشته باشم فردی تک بعدی می شوم و باقی چیزها را نمی دانم.

از چه زمان ی به موسیقی علاقه مند شدید؟

شهاب حسینی: ... کسی از دوستانم برای تولد 14 سالگی من روی یک نوار 90 دقیقه ای آلبوم The Wall را ضبط کرد و به من کادو داد. نمی دانم چه چیزی باعث شد که شب زمان ی می خواستم بخوابم آن را از طریق هدفون گوش دادم. من با موسیقی از طریق The Wall پینک فلوید آشنا شدم. خوشبختانه یا متاسفانه! تجربه خیلی عجیبی بود. زمان ی که آن را گوش می کردم حس کردم در ذهنم یک سری تصویرسازی انجام می شود.

خواندن کدام کتاب برای شما جذاب تر بوده؟

- یکی از کتاب هایی که هرگز خواندن آن را فراموش نمی کنم، «کیمیاگر» پائولو کوئیلو بود.

و کدام شاعر؟

شهاب حسینی: شعر شاملو را دوست دارم. بعضی از کارهای سهراب را می پسندم. اینها سلیقه است. اگر هم می گویم کار شاملو، منظورم همه کارها نیست.

و در آخر اینکه شما چقدر از کارتان لذت می برید؟

شهاب حسینی: من زمان ی تماشاگر از کارم خشنود می باشد لذت می برم ولی هیچ زمان کاری که انجام داده ام به نظر خود من ایده آل نیست. همیشه به نظرم می توان بهتر بود.


گفت و گو با شهاب حسینی :از زندگی طلبی ندارم

برچسب های
گفت و گو با شهاب حسینی :از زندگی طلبی ندارم - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/10/10-48 ماه قبل
کل بازدید : 2,163
تعداد بازدید ماه جاری : 2,163
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به گفت و گو با شهاب حسینی :از زندگی طلبی ندارم داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گفت و گو با شهاب حسینی :از زندگی طلبی ندارم


مطالب مرتبط با گفت و گو با شهاب حسینی :از زندگی طلبی ندارم

 • گفت و گویی با شهاب حسینی کارگردانگفت و گویی با شهاب حسینی کارگردان
  شهاب حسینی جز بازیگران خوب و قوی و البته کم حاشیه است و خیلی کارهای خوب در  کارنامه بازیگری خودش دارد اما او اخیرا کار تازه ای و تجربه تازه ای رو شورع کرده است و آن بازیگری نیست و بلکه حضور به عنوان یک کارگردان در دنیای سینماست
 • عکس شهاب حسینی بعد از مرخص شدن از بیمارستانعکس شهاب حسینی بعد از مرخص شدن از بیمارستان
  شهاب حسینی بازیگر محبوب و محجوب سینمای ما از بیمارستان مرخص شد و بعد از مرخص شد ن از بیمارستان از خودش منتشر کرد
شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی
درمورد زندگی و جدایی و مسائل خانوادگی هنرمندان مخصوصا بازیگران حرف وحدیث زیادی هست و همواره در پی اینکه اون ها هنوز زندگی مشترک دارند یا نه و طلاق گرفته اند یا هنوز با هم زندگی میکنند حرف و حدیث بوده و  هست  ودر روزهای گذشته صحبت هایی در مورد طلاق لیلا حاتمی مطرح شده. رسانه اینترنتی خانه فیلم
رسانه اینترنتی خانه فیلم
همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
عکس متفاوت شنم قلی خانی عکس متفاوت شنم قلی خانی
امروز عکس متفاوتی از شببم قلی خانی رو براتون داریم سلفی تازه بیتا سحرخیز سلفی تازه بیتا سحرخیز
امروز سلفی رو از بیتا سحرخیز رو براتون براتون داریم سلفی متفاوت و البته دسته جمعی او و دوستانش گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار
امروز و در شروع سال نو گفت و گویی براتون داریم با محمد رضا گلزار که امیدوارم از شندین این گفت و گو لذت ببرید مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی
مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد
تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 عکس های زیبایی از شهره قمر عکس های زیبایی از شهره قمر
امروز عکس های زیبا و البته متفاوتی از شهره قمر رو براتون داریم عکس های آنا نعمتی در اکران خصوصی انار های نارس عکس های آنا نعمتی در اکران خصوصی انار های نارس
فیلم انار های نارس اکرانی خصوصی رو پشت سر گذاشت و در اون آنا نعمتی مانند بقیه عوام حضور داشت که تعدادی از عکس های او رو امروز براتون داریم عکس هایی از حضور هانیه توسلی در جشنواره فیلم فجر عکس هایی از حضور هانیه توسلی در جشنواره فیلم فجر
امروز تعدادی عکس از حضور هانیه توسلی در جشنواره فیلم فجر رو براتون داریم البته در اختتامیه جشنواره و تیپ متفاوت او در این مراسم رو براتون داریم لیلا حاتمی به همراه مادر و همسرش در برج میلاد لیلا حاتمی به همراه مادر و همسرش در برج میلاد
لیلا حاتمی امسال در جشنواره فیلم فجر به همراه مادرش  حضور دارد و با او در برج میلاد حضور پیدا کرده بود


دید سلامتی آب نارگیل و فایده های استثنائی ی آن! دید سلامتی آب نارگیل و فایده های استثنائی ی آن!
آب نارگیل در چه زمینه هایی مفید است در این مطلب به خاصیت های درمانی اب نارگیل اشاره کرده ایم در کل استفاده از اب نارگیل برای همه رده های سنی مفید و سرشار از خاصیت است.
دید سلامتی توت فرنگی گونه ای میوه ممنوع برای بارداری! دید سلامتی توت فرنگی گونه ای میوه ممنوع برای بارداری!
توت فرنگی نوعی میوه ممنوعه برای بارداری به شمار میرود و خانم هایی که باردار هستند بهتر است از مصرف این میوه پرهیز کنند علت آن هم وجود سم های کشاورزی در منافذ این میوه به شمار می رود.
از سلامتی شیوه تهیه گونه ای معجون هویج پر خاصیت! از سلامتی شیوه تهیه گونه ای معجون هویج پر خاصیت!
می خواهیم روش تهیه نوعی معجون خوش طعم و پرفایده را به شما آموزش دهیم این معجون از تازه ترین و پرخاصیت ترین میوه ها تهیه شده است که تاثیرات زیادی روی سلامتی ما می تواند بگذارد.
گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل! گردآوری از اثر بسیار بعضی خوراکی ها در زوال عقل!
برخی خوردنی ها می توانند تاثیر زیادی در زوال عقل افراد مصرف کننده بگذارند به این خوردنی های غذاهای خنگ کننده می گویند.
از نگاه سلامت گزینه های خوراکی سودمند برای حفظ کردن میزان انرژی بدن! از نگاه سلامت گزینه های خوراکی سودمند برای حفظ کردن میزان انرژی بدن!
برخی نوشیدنی ها تاثیرات زیادی در افزایش انرژی ما دارند و می توانند در طول روز شما را شاداب و سرزنده نگه دارند در ادامه با برخی از آن ها شما را آشنا کنیم.
دید سلامتی بعضی غذا های اثربخش برای سم زدایی بدن! دید سلامتی بعضی غذا های اثربخش برای سم زدایی بدن!
اگر برای سم زدایی بدنتان عجله دارید توصیه می کنیم از برخی راه و روشهای موثر در این زمینه کمک بگیرید برخی خوراکی های موثر در این زمینه را به شما معرفلی خواهیم کرد.
دید سلامتی میل کردن سیب زمینی چه مضرراتی دارد؟! دید سلامتی میل کردن سیب زمینی چه مضرراتی دارد؟!
اگر جزو مبتلایان به فشار خون هستید توصیه می کنیم مصرف سیب زمینی را کنار بگذارید چون باعث شدت یافتن این اختلال در بدن شما می شود.
خلاصه ای از مناسبتر است بعضی میوه ها را با پوست شان استفاده نمایید! خلاصه ای از مناسبتر است بعضی میوه ها را با پوست شان استفاده نمایید!
بهتر است برخی میوه ها را با پوستشان مصرف کنید و از تاثیرات و خاصیت های مفید پوست آن ها بهره مند شوید در ادامه لیستی از ان ها را در اختیارتان قرار میدهیم.
همه چیزدرباره چه گونه مواد غذا برای فصل بهار خوب هستند؟! همه چیزدرباره چه گونه مواد غذا برای فصل بهار خوب هستند؟!
چه نوع مواد خوراکی برای این فصل مناسب هستند و از چه نوع خوراکی هایی بهتر است استفاده کنیم با توجه به تغییر آب و هوا در این فصل پیشنهادات مفید غذای برایتان داریم.
مطلبی از خصوصیات سودمند میوه ی خوشمزه موز! مطلبی از خصوصیات سودمند میوه ی خوشمزه موز!
با استفاده از موز می توانید زودتر به لاغری برسید کاهش وزن سریع به کمک این میوه امکانپذیر خواهد بود بد نیست از خواص مفید این میوه بهره مند شوید.
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو