هوالرزاق


گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار

گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار

امروز و در شروع سال نو گفت و گویی براتون داریم با محمد رضا گلزار که امیدوارم از شندین این گفت و گو لذت ببرید

وودی آلن زمان ی گفته بود پشت سر آدم‌های معروف دو چیز راه می‌افتد؛ پول و طلبكارها! اما این مسئله در مورد همه آدم‌های معروف صدق نمی‌كند؛ دست‌كم در مورد محمدرضا گلزار. قسمت دوم سرگذشت شایعه‌پردازها بوده؛ اینكه چطور ستاره‌ای با این حد از شهرت، از دل این همه شایعه جان سالم به ‌در برده و همچنان در اوج قدرت ایستاده خودش نشان از سطح بالایی از هوشمندی دارد كه مهر تاییدی بر خاص بودن این هنرمند است.

منتقدان گلزار مدعی هستند كه او بی‌جهت به این حد از محبویت و محبوبیت رسیده اما درستش این می باشد كه آنها تنها تنگ‌نظرانه و بی‌جهت از در حسادت با او وارد شده‌اند و چشم بر توانایی‌های بالقوه و بالفعل او بسته‌اند. یكی از ویژگی‌های آقای استار این می باشد كه حاشیه او را رها نمی‌كند اما او حاشیه را رها كرده و گاهی با سكوت و گاهی هم با اثبات توانایی‌های خودش جواب منتقدانش را داده است. در همین مسیر، گلزار خودش را به عنوان یك «اولین»، برند كرده است؛ او اولین سوپراستار سینمای بعد از انقلاب است، اولین بازیگر با دستمزدی نجومی است، اولین چهره پرفروش جلد مجلات است، اولین بازیگر در فیلمی با فروش میلیارد تومانی است، اولین سفیر تبلیغاتی و بازیگر مدل می باشد و البته اولین چهره استاندارد قاب تصویر سینمای ایران از نظر ظاهر و تناسب اندام می باشد حتی می‌توان گفت رواج نشریات پرطرفدار مردمی هم با اوج‌گیری محبویت باورنكردنی او بود كه رونق تازه‌ای گرفت.

اگر بخواهیم منصفانه به حضور استارهای مدرن در سینما نگاهی بیندازیم، بی‌شك می‌توان آن را به دو دوره پیش و بعد از حضور گلزار تقسیم كرد؛ حضور او در میان نسل جدید بازیگر ان، پویایی و تحركی قابل‌توجه را رواج داد كه تلاش برای داشتن استایلی مناسب از دستاوردهای سودمند آن در این قشر هنری است.

ادامه حیات حرفه‌ای برای گلزار در این سال‌ها كار راحتی نبوده؛ یعنی فقط باید جای او باشید تا درك كنید حفظ یك جایگاه موفق برای بیش از یك دهه چه تلاش طاقت‌فرسایی است. اگر بخواهیم بدبینانه و از دریچه چشم منتقدان مغرض گلزار به ماجرای موفقیت او نگاه كنیم، می‌توانیم بگوییم برای گلزار شدن به عناصری مانند زیبایی چهره، تناسب اندام، موقعیت مناسب و شانس نیاز داریم اما آیا با دارا بودن جمیع همین ویژگی‌ها می‌توان گلزار ماند و بیش از 10 سال درخشش روزهای اولیه خود را حفظ كرد. آنچه در این فاصله اتفاق افتاده قطعا به عناصری بیش از زیبایی ظاهر و شانس بستگی دارد. كم نبودند در این سال‌ها بازیگر ان خوش‌سیمایی كه آمدند و اتفاقا شانس حضور در كارهای خوبی را هم داشتند اما نتوانستند حتی به یك هزارم محبوبیت محمدرضا گلزار برسند یا به یك‌هزارم دوره سلطه او بر گیشه و جلد مطبوعات دست پیدا كنند.

محمدرضا گلزار همیشه با این واقعیت عجیب روبه‌رو بود كه عده‌ای دوست نداشتند بپذیرند او دارای شاخصه‌هایی از توانمندی می باشد كه به او در مسیر موفقیت كمك می‌كنند و در مواجهه با این نگاه، بهترین انتخاب ممكن را داشت: ادامه مسیر! او بدون توجه به حواشی، كاری را انجام داد كه فكر می‌كرد درست است. نتیجه‌اش هم این چیزی می باشد كه می‌بینیم؛ حدی از موفقیت كه حتی پس از یك دوره ركود كوتاه در عرصه تصویر بازگشتی مقتدرانه دارد و تهیه‌كننده‌ها او را روی دست می‌برند.

آنچه محمدرضا گلزار را از چهره‌های هم‌نسل خودش متمایز می‌كند، جدای از فیزیك و ظاهر مناسب، هوشمندی‌اش در تصمیم‌‌‌گیری‌هاست. او می‌داند كجا پاساژ حرفه‌ای خود را عوض كند و وارد هر فیلد كاری كه می‌شود، سعی می‌كند بهترین باشد. در كارهای او نوعی كمال‌گرایی به چشم می‌خورد؛ طوری كه می‌توان گفت او یا در كاری و عرصه‌ای هست یا نیست، اگر هم هست، بهترین می باشد و حد متوسطی برای خودش قائل نیست. این را به خوبی در موسیقی و ورزش هم نشان داده و در هر كدام از آنها رزومه خوبی برای خودش دست و پا كرده است.

ایجاد تفاوت به سبك شخصی از دیگر خواص خاص اوست. محمدرضا گلزار به خوبی نقش یك رل‌مدل را ایفا می‌كند. او حتی در نوع پوشش، آرایش موها و پزهای عكاسی، سراغ خلق و بدعت می‌رود البته خلقی كه همراه با خلاقیت و حاصل تفكر است؛ نه یك ایده خلق‌الساعه خام. به نظر می‌رسد ویژگی‌های یك كاراكتر الگو و رهبری‌كننده در وجود او خودنمایی می‌كند كه به جای دنباله‌روی دیگران بودن، خودش سردمدار اتفاقی برای رقم زدن است. این نكته می‌تواند در شخصیت او تبدیل به مركز ثقلی شود كه همرنگ جماعت نشده و از تكرار خودش یا تقلید دیگران پیشگیری كند. درواقع نكته قابل توجهی كه متاثر از همین نگاه خواهد بود این می باشد كه گلزار همیشه برای هواداران و مخاطبانش به شكل كل، شخصیتی بكر می باشد كه كهنه و تكراری نشده و هر بار چیز جدیدی در آستین دارد. كافی می باشد به سكوت‌های گاه ‌و بیگاهش در مطبوعات نگاه كنید كه زمان ی هر بار با مصاحبه‌ای بازمی‌گردد، دست پر بوده و چهره تازه‌ای از خودش رو می‌كند. شاید به همین علت بهتر باشد به جای تنها سوپراستار ایران، به او لقب آقای سورپرایز دهیم.

محمدرضا گلزار كارهای مختلفی را برای كارگردان‌های متعددی بازی و سعی كرده طیف مخاطبان متنوعی را از خودش خشنود كند. با این حال كاملا محرز می باشد كه رویه او در بازگشت و شروع دوباره رنگ ‌و بوی متفاوت‌تری به خودش گرفته و به‌زودی اتفاقات بسیار بهتری را در پرونده بازیگر ی‌اش شاهد خواهیم بود.

معمولا افرادی كه به گلزار توجه دارند، جذب برجستگی‌های خوب این پدیده می‌شوند و تنها نقاط مثبتی كه محبویت برایش به دنبال داشته را می‌بینند اما باید گفت زندگی یك نفر مانند گلزار پر از زوایای ناپیدایی می باشد كه میزان آسیبش را تنها شخص خود او و گاه اطرافیان بسیار نزدیكش درك می‌كنند. به عبارت ساده‌تر گلزار شدن و گلزار ماندن برای او هزینه‌هایی داشته كه شاید من و شما از آن بی‌خبریم. این كاملا نمایان می باشد كه محبویت و ثروت تنها یك سوی این قضیه پرماجرا و هزارتو می باشد و سكه به زعم بعضی منتقدان غرض‌ورز، یك روی دیگر هم دارد كه شاید اصلا برای هیچ‌كسی خوشایند نباشد. او یك‌بار در فیلم سینمایی «توفیق اجباری» سعی كرد بخشی از مشكلاتی كه زندگی او به عنوان نمونه‌ای از چهره‌های معروف و محبوب را مختل می‌كند به تصویر بكشد.

گفت و گوی نوروزی با محمدرضا <strong>گلزار</strong>+تصاویر

گلزار تلاش بسیاری كرده تا استانداردهای لازم برای یك استار سینما را در ایران جابیندازد. استفاده از میك‌آپ آرتیست، عكاس، استایلیست و مدیربرنامه شخصی جزء ملزوماتی می باشد كه در فرآیند موفقیت یك چهره نقش دارد و گلزار لزوم آنها را به خوبی درك كرده است. این نشان می‌دهد كه او به ضرورت تیم پشتیبانی و اتاق فكری كه به حضور بهتر و موثرتر وی كمك كنند، پی برده و سعی دارد این واجب را جابیندازد كه یك ستاره برای ستاره ماندن نیازمند طراحی و برنامه‌ریزی می باشد تا هر گام ی كه برمی‌دارد او را اندكی به هدفی كه در سر دارد، نزدیك كند.

در مدت دوری‌تان از عرصه هنر مشغول چه كارهایی بودید؟

دقیقا هیچ‌زمان از این عرصه دور نبودم یا مشغول خواندن و انتخاب فیلمنامه‌های پیشنهادی بودم یا به بند موسیقی ریزار می‌رسیدم. البته طبیعی می باشد كه به دلیل مسافرت و فاصله كاری كه بین كارهایم افتاد این سوال برای شما قبل آمده باشد.

دلیل این دوری چه بود؟

سه سال پیش، بیش از یك‌دهه بود كه در سینما فعالیت داشتم. تصمیم گرفتم زمان ی را كه اكثر همكاران هم از آن به خوبی یاد نمی‌كنند، به خودم استراحت بدهم و برای آینده برنامه‌ریزی كنم. فكر كنم این در انتخاب‌های پس از برگشتنم كاملا مشهود باشد.

شایعات زیادی پیرامون شما مطرح می‌شد، مبنی بر ممنوع‌الكاری، خروج از ایران و اقامت در كشورهای خارجی به‌خصوص امارات، عدم بازگشت‌تان به ایران و. . . خودتان هم از این شایعات باخبر بودید؟

به جرات می‌توانم بگویم متاسفانه در این سال‌ها هیچ‌كس به اندازه من مورد قضاوت غلط قرار نگرفته، در صورتی‌ كه همه در ظاهر همدیگر را از این كار منع می‌كنند! به هرحال خودتان هم می‌گویید شایعه. من برای همان ریكاوری و برنامه‌ریزی كارها در امارات ماندم كه نزدیك ایران بود و بدون هیچ مشكلی در حال رفت و آمد بودم.

كلا چرا برخی از مردم و برخی از رسانه‌ها برای محمدرضا گلزار تا این اندازه حاشیه‌سازی و شایعه‌سازی می‌كنند؟

خب، این را باید از خودشان بپرسید! البته در حرفه ما بخشی از این جریان در همه جای دنیا به دلایل و شكل‌های مختلف، موضوعی عادی به حساب می‌آید. اما ما به دلایل تربیتی و فرهنگی ویژه، انتظاری دیگر از هم داریم كه بیجا هم نیست.

بعد از سال‌ها تجربه چقدر سعی می‌كنید از حواشی دور باشید و چقدر با آنها مقابله می‌كنید؟

من آگاهانه از اول هم مراقب حواشی و شایعات بودم اما تجربه و پختگی چیزی نیست كه از آن چشم‌پوشی كنم. من بسیار مراقب هستم.

خانواده در این دوران چطوراز شما حمایت كردند؟

خانواده‌ام همیشه آرامش‌بخش زندگی من بوده و هستند. من هرچه دارم از صدقه‌سری دعاهای پدر و مادرم هست كه سلامتی‌شان، دعای هر روز من است.

بعد از بازگشت و شروع مجدد كارهای هنری‌تان، علاوه بر بازیگر ی، دوباره وارد عرصه موسیقی هم شدید و چند كار انجام دادید، هنوز هم دوست دارید هم بازیگر باشید و هم موزیسین؟

همه می‌دانند كه من وارد موسیقی نشدم، من از موسیقی آمدم. موسیقی دغدغه و دلمشغولی من از كودكی بوده و هست. از نوجوانی ساز زدم و سپس گروه آریان را تاسیس كردم و حالا هم كه بند ریزار و. . . این موضوع ادامه دارد.

از همكاری‌تان با بهمن فرمان‌آرا برای‌مان بگویید. گویا نقش متفاوتی در این كار دارید؟

بهترین اتفاقی بود كه در شروع دوره جدید كاری می‌توانست بیفتد و بابتش از پروردگار و آقای فرمان‌آرا شاكرم. همیشه برای آقای فرمان‌آرا احترام بسیاری قائل بوده و هستم. این فیلم مجال مغتنمی بود و نقش متفاوتی كه از دستش ندادم. امیدوارم كه باز هم این همكاری تكرار شود.

درباره مادر قلب اتمی برای‌مان بگویید؟ یك كار با گروهی جوان.

بازیگرها كه باوجود جوانی، حرفه‌ای‌هایی همچون خانم‌ها ترانه علیدوستی و پگاه آهنگرانی بودند و اگر منظورتان كار با كارگردان جوان فیلم می باشد كه در این موارد من بیشتر به غریزه‌ام اعتماد كردم كه خدارا شكر در این مورد به‌خصوص اشتباه نكردم. كار پُرریسكی بود اما نتیجه از آن هم كه فكر می‌كردیم بهتر شد. از این فیلم حالاحالا‌ها خواهید شنید. شركت در جشنواره برلین آغاز كار این فیلم بود.

از حضور فیلم مادر قلب اتمی در جشنواره برلین و حضورتان در این جشنواره بگویید؟

این فیلم در بخش فُروم جشنواره برلین پذیرفته شده بود. استقبال بی‌نظیری از فیلم شد؛ چه توسط منتقدان و چه توسط تماشاگران. برای من هم تجربه لذت‌بخشی بود. امیدوارم با پخش این فیلم در ایران، مخاطبان اصلی و واقعی فیلم هم در این لذت همراه شوند.

سریال عشق تعطیل نیست، چطور برای شما آغاز شد؟ تجربه كار در كارهای مفرح را چطور می‌بینید؟

طبق معمول از دعوت تهیه‌كننده محترم و آقای بیژن بیرنگ، این كار شروع شد. همه ما خاطرات خوشی از مجموعه‌های خاطره‌انگیز خانه‌سبز، همسران، سرزمین‌سبز و دیگر ساخته‌های آقای بیرنگ داریم و خوشحال شدم از اینکه همراه ایشان كار ماندگار دیگری را ثبت می‌كنیم. همیشه اعتقاد داشتم جدا از زبان رسانه‌ای هنر سینما كه به دنبال انتقال حرف‌ها و مفاهیم است، از وجه مفرح بودن این هنر نیز نباید غافل بود.

چه اتفاقی برای پروژه «عشق تعطیل نیست» افتاد و چرا متوقف شد؟

پروژه «عشق تعطیل نیست» اصطلاحا در نوع سریال‌های سیت‌كام می باشد كه در ایران سابقه نداشته است. مجموعه‌های موفقی در دنیا همچون «دوستان» از این نوع سریال‌ها هستند. حالا برای نمونه ایرانی این نوع ژانر كه مسلما مانند هر كار اولی خالی از اشكال هم نیست و بالطبع همراه كردن بینندگان ناآشنا را نیز سخت‌تر می‌كند، گروه سازنده‌ ریسك بزرگ‌تری كرده كه البته آگاهانه است. بدون تردید آقای بیرنگ با تجربیات موفق و كارنامه پربارشان، دانسته مسئولیت این كار و تیم را برعهده گرفتند كه همراهی گروه حرفه‌ای را نیز، این مهم دربرداشته است. از اول هم قرار بود كه پس از آماده‌كردن داستان اول، منتظر پخش و واكنش مخاطبان باشیم و با رفع اشكال‌های احتمالی، بقیه مسیر را هم طی كنیم. این چیزی می باشد كه تا امروز می‌دانم.

چقدر با ساخت سریال‌های اینچنینی (شبكه خانگی) موافق هستید؟

كاملا موافقم كه سریال‌های متفاوت با موضوعات مختلف در بازار باشد. مطمئنا هر مجموعه‌ای مخاطبان علاقه‌مند خود را پیدا می‌كند.

به نظر شما نقش مردم درباره شكل‌گیری هرچه ‌بیشتر اینگونه سریال‌ها چقدر مهم بوده می باشد چون در سال‌های اخیر تعداد آنها روزبه‌روز بیشتر شده می باشد !؟

مردم كه در همه موارد نقش تعیین‌كننده‌ای دارند. این تعداد از مخاطبان حتما به تنوع بیشتری از این نوع مجموعه‌ها و سریال‌ها نیازمندند كه باید برای‌شان فراهم كرد. فقط باید توجه داشته باشیم كه ذائقه مخاطبان بسیار تغییر كرده و مجموعه‌هایی در خور شأن و خواست امروز آنان مهیا كنیم. باور كنید كار آسانی نیست!

همكاری مجدد با مهناز افشار چطور بود؟

خوب.

قسمت دوم آتش‌بس بدون حضور شما و مهناز افشار ساخته شد، چه نظری دارید؟

اتفاق عجیبی نیست. ما در این سال‌ها با شش جیمزباند متفاوت همراه شدیم. در آن مقطع به‌دلیل همزمان ی با برنامه‌های شخصی امكان همكاری مجدد با خانم میلانی فراهم نشد و ایشان تشخیص‌شان بود كه با بازیگر ان دیگری فیلم را شروع كنند.

چه چیزی باعث شده تا محمدرضا گلزار باوجود اینكه مدتی در این عرصه حضور نداشته ولی باز هم برای اهالی هنر و مردم محبوب باشد؟

این موهبتی می باشد كه هر روز و هر ساعت، بابتش خدا را شكر می‌كنم. امیدوارم این‌طور باشد و بماند. من هرچه بگویم ممكن می باشد كه تعبیر اشتباهی شود، فقط سپاسگزارم و با تمام وجود ممنون محبت‌تان.

گفت و گوی نوروزی با محمدرضا <strong>گلزار</strong>+تصاویر

در بازگشت دوباره‌تان به عرصه بازیگر ی چه چیزهایی در نظر شما عوض شده و چه تغییراتی را در روند كاری خود ایجاد خواهید كرد؟

اینكه چه می‌خواهیم و سرانجام چه می‌شود، از دست‌مان خارج می باشد اما من تصمیم گرفتم كه با توجه به تغییرات تندی كه جامعه وسیع مخاطبان را شامل می‌شود، در انتخاب فیلم‌ها دقت بیشتری داشته باشم كه همزمان با توجه به خواست طرفداران عزیزم، طیف دیگری از مردم نازنین‌مان را نیز با خود همراه كنم. امیدوارم.

به فكر نگارش فیلمنامه‌های جدید هم هستید؟

من فیلمنامه‌نویس نیستم. اما هر روز در مورد ایده‌های متفاوت فكر می‌كنم و این حق را دارم كه طرح‌هایی كه به ذهنم می‌رسد را با دوستان همكارم در میان بگذارم. شاید بعضی از اینها فیلمنامه‌های آینده باشد.

دوست ندارید كارهای دیگر این عرصه مثل كارگردانی یا حتی تهیه‌كنندگی را تجربه كنید؟

كه چه بشود!؟ سوژه‌ بیشتری به دوستان برای گزافه‌گویی بدهم؟ خیر، فعلا كه تمركز اصلی‌ام بازیگر ی و موسیقی می باشد اما امیدوارم با تجربیاتی كه در این سال‌ها به دست آورده‌ام و می‌آورم در آینده اگر لازم شد با دست پر وارد آن عرصه‌ها شوم.

فیلمسازانی كه در تمام این سال‌ها با شما كار كرده‌اند به كدام ویژگی شما دقت نكرده‌اند؛ ویژگی كه شما می‌توانستید با آن دیگران را خیره كنید؟

كارگردانان محترمی كه با آنها همكاری داشتم، دقت كرده‌اند و خواص را می‌شناختند كه الان اینجا ایستاده‌ام، اما این علاقه كه بازیگر ان دوست دارند در نقش‌ها و شخصیت‌های مختلف، بازی كنند، قابل كتمان نیست. خیلی دوست داشتم آن ویژگی خاصی كه می‌فرمایید توسط كارگردان كاربلد و مسلطی مانند آقای فرمان‌آرا محل بروز پیدا كند كه قسمتی از آن در فیلم «دلم می‌خواد» قبل آمده و من باز هم مفتخرم و منتظر.

دورنمای محمدرضا گلزار از آینده خود در بازیگر ی چیست؟

كاش می‌دانستم دوست داشتن با دانستن فرق می‌كند. در زمینه‌های بسیار ساده‌تر و معمولی‌تری از زندگی این دورنما پیدا نیست چه برسد به حرفه حساس و سخت ما كه به خیلی از عوامل دیگر هم بستگی دارد. البته این موضوع هیچ‌زمان مانع تلاش همیشگی من برای ارتقای دانسته‌های خود و فتح هدف‌های مشخصم نبوده و نخواهد بود.

روند حركتی خودتان را از سام و نرگس تا به امروز چطور ارزیابی می‌كنید؛ خشنود هستید؟

من قبل از این هم گفتم كه بسیار خشنود هستم، این به این معنا نیست كه اگر به عقب بازگردیم و من تجربه و نگاه امروزم را داشته ‌باشم و به همه انتخاب‌هایم دوباره سلام كنم. در همه آنها برایم مهم‌ترین ملاك فقط رضایت مردم و عشق متقابل بود كه بحمدا... اتفاق هم افتاد.

سینمای ایران در سال‌های اخیر وجهه بین‌المللی بیشتری پیدا كرده است. شما با وجود برازندگی به عنوان یك چهره محبوب و بین‌المللی آیا مایل به حضور در كاری فرامرزی، كارهای بین‌المللی و غیرایرانی نیستید؟

واقع‌بینانه‌اش این می باشد كه این وجهه ممتاز بین‌المللی توسط فیلم‌سازان درجه ‌یكی چون آقایان اصغر فرهادی و عباس كیارستمی به دست آمده كه همه به وجودشان افتخار می‌كنیم. در مورد بازیگر ی شرایط بسیار مختلف است، جرقه‌هایی همچون آقایان پیمان معادی و همایون ارشادی نیز در فیلم‌های كارگردان‌های مذكور بین‌المللی ایجاد شد و می‌دانم كه به دلایل بسیار چه انتخاب‌های محدودی برای كارهای فرامرزی دارند. بی‌تردید حضور هرچه بیشتر هنرمندان در كارهای بین‌المللی باعث سرافرازی و سربلندی همه ایرانیان می باشد كه من هم دوست دارم سهمی هر چند اندك در این خوشحالی داشته باشم.

آیا هنوز هم در دنیای بازیگر ی به دنبال كسب تجربه و الگوبرداری هستید؟

نه دیگر همین تجربیات كافی می باشد (خنده). معلوم می باشد كه هر كاری با تمامی اشتراكاتی كه با تجربه‌های قبلی دارد، اگر آن وسوسه تجربه مختلف را نداشته باشد، در انسان رغبتی را برنمی‌انگیزد. الان بگویم حرف درمی‌آید، اما می‌گویم زگهواره تا گور دانش بجوی.

كار كدام بازیگر ان را دنبال می‌كنید و نگاه‌تان به نسل بازیگر ان تازه‌وارد چگونه است؟

سیر كاری موفق و روبه‌جلوی بازیگر انی چون لئوناردو دی‌كاپریو و رایان گاسلینگ در این سال‌ها جدا تحسین‌برانگیز است. البته این فهرست خیلی می‌تواند مفصل باشد چون من یك فیلم‌بین حرفه‌ای هستم.

حضور در عرصه موسیقی چقدر برای شما حیاتی و جدی است؟

شما بی‌آب چند روز زنده می‌مانید!؟ برای من موسیقی غذای روح می باشد و اگر وجود نداشت، كامل نبودم.

آیا گروه موسیقی ریزار هم به فعالیت خود ادامه خواهد داد؟

بله، حتما. برنامه‌‌هایی داریم كه به‌موقع اعلام خواهد شد.

قصد ندارید آلبومی مستقل از خود روانه بازار كنید یا اینكه ترجیح می‌دهید به همان تك‌آهنگ‌های‌تان اكتفا كنید؟

مدتی می باشد كه با دوستان حرفه‌ای و كاربلد، در حال جمع‌آوری آلبوم كاملی هستیم.

شما كار هنری‌تان را با موسیقی شروع كردید و سپس وارد بازیگر ی شدید. بازخورد و برخورد مردم از حضور دوباره شما در عرصه موسیقی چطور بوده است؟

بسیار عالی بود. البته این‌طور نبوده كه حضور من در موسیقی دوام نداشته و من دوباره به این عرصه بازگشته‌ام. باید بودید و می‌دیدید كه چطور فقط با چهار آهنگ، در چهار اجرا در سیرجان 16هزار نفر مردم دوست‌داشتنی جمع بودند. قدردان همیشگی‌شان هستم.

گفت و گوی نوروزی با محمدرضا <strong>گلزار</strong>+تصاویر

شما از جمله افرادی هستید كه معمولا با دیگر چهره‌های موسیقی و سینما دشمنی و غرض‌ورزی نمی‌كنند ولی مشخصا جایگاه شما بارها و بارها با حسادت‌ها و دشمنی‌های دیگران همراه بوده است، این غرض‌ورزی‌ها و حسادت‌ها چه تاثیری روی شما گذاشته است؟

گاهی ناراحتم كرده و گاهی هم انگیزه مرا برای طی مسیر بیشتر کرده است. به هر حال اینگونه حسادت‌ها جدای از مقایسه اشتباهی در جایگاه‌ها بسیار به فطرت و ذات آدم‌ها بازمی‌گردد كه برای اینگونه‌ افراد از صمیم قلب شفای عاجل را طلب می‌كنم.

برای رسیدن به جایگاه و محبوبیت امروزتان چه تاوان‌هایی داده‌اید و آیا اهمیت ش را داشته است؟

سختی‌ها زیاد بوده اما می‌دانم آرزوی هر كسی می‌تواند این باشد كه در كارش مورد توجه و محبوبیت حداقل اطرافیانش باشد، چه برسد به مردم كشورش. این میزان محبتی را كه از سوی هم‌میهنان عزیزم به من می‌رسد نمی‌توانید حتی یك لحظه هم تصور كنید. به هیچ‌وجه قیمتی ندارد.

آیا كسب این اندازه از شهرت، شما را تنها نكرده است؟

این سنگین‌ترین هزینه‌ای می باشد كه پرداخت می‌كنم. تنهایی. بله، با تمام وجودم این را حس كردم.

پولساز بودن در عرصه هنر برای شما چه معنایی دارد؟

در حیطه كاری من (بازیگری سینما) یكی از شاخصه‌های تعیین‌كننده همین موضوع است. سینما مدت‌هاست كه هنر صنعت نامیده می‌شود و جدا صنعت گرانی است. من هم باید به نوبه خود از تمام توانم برای سرپا ماندن این عشق تلاش كنم.

نگاه شما به كارهای اقتصادی خارج از عرصه هنری برای یك هنرمند چیست؟

در شرایط نرمال می‌توانست هیچ‌زمان قبل نیاید. اما متاسفانه من شاهدم كه هنرمندان عزیز و به‌نامی كه همه عمرشان را وقف اعتلای فرهنگ و ادب این سرزمین كرده‌اند، چگونه سال‌های پیری را می‌گذرانند. بنابراین حق بدهید به هنرمندانی
گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار

برچسب های
گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 2,379
تعداد بازدید ماه جاری : 2,379
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار


مطالب مرتبط با گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار

رسانه اینترنتی خانه فیلم
رسانه اینترنتی خانه فیلم
همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد
تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد
سلفی ویشگا آسایش و همسرش در کوه سلفی ویشگا آسایش و همسرش در کوه
سلفی ویشگا آسایش و همسرش در کوه عکس های تازه و جذاب افسانه پاکرو عکس های تازه و جذاب افسانه پاکرو
عکس های تازه و جذاب افسانه پاکرو نواب صفوی در برزیل نواب صفوی در برزیل
امروز عکسی دیگر از گردش های خارجی حسام نواب صفوی رو براتون داریم در برزیل تصویری از جوونی های علی نصیریان تصویری از جوونی های علی نصیریان
امروز عکسی از جوونی های علی نصیریان رو براتون داریم جوونی و پیری این هنرمند کشورمون مهناز افشار خارجی مهناز افشار خارجی
مهناز افشار در خارجه ناگفته های جنیفر انیستون از زندگی و جدایی از بردپیت ناگفته های جنیفر انیستون از زندگی و جدایی از بردپیت
جنیر انیستون یکی از ستارهگان جذاب فیلم های هالیوودی بوده و البته هست که امرو زپای صحبت های او و البته نا گفته هایش از زندگی و جدایی اش از بردپیت نشته ایم دید آنا نعمتی درباره دوست خود دید آنا نعمتی درباره دوست خود
دید آنا نعمتی درباره دوست خود شایعه ریحانا و لئوناردو دیکاپیو شایعه ریحانا و لئوناردو دیکاپیو
نمیدونم شایعه جدید در دنیای هنرو  سینما مخصوصا سینمای آمریکا رو شنیددی یا نه بله شایعه رابطه داشتن ریحانا و لئوناردو دیکاپیو دوچرخه سواری بامزه بازیکنان استقلال دوچرخه سواری بامزه بازیکنان استقلال
امروز  براتون عکسی بامزه از دوچرخه سواری متفاوت بازیکنان استقلال رو براتون داریم،دوچرخه سواری متفاوت در کیش بازیکنان استقلال عکسی از کودکی های محمد رضا گلزار عکسی از کودکی های محمد رضا گلزار
امروز عکسی ترکیبی از کودکی های محمد رضا گلزار ور براتون داریم که از اینستاگرام برای شما جمع آوری شده است

 • بخوانید با فایده های بی شمار مویز آشنا شوید!
  بخوانید با فایده های بی شمار مویز آشنا شوید!

  مویز خاصیت های زیادی برای سلامتی ما به همراه دارید بهتر است در ایام امتحانات فرزندانتان بیشتر از آن استفاده کنید و از خاصیت های بی شمار آن بهره مند شوید. تازه ترین مطلب برای کنترل اشتها از چه شیوه هایی بایست یاری بگیریم؟!
  تازه ترین مطلب برای کنترل اشتها از چه شیوه هایی بایست یاری بگیریم؟!

  برای کنترل اشتها از چه روش هایی باید کمک بگیریم چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا بتوانیم اشتهایمان را کمتر کنیم و از زیادشدن اشتها و پرخوری جلوگیری کنیم. از نگاه سلامت تنقلات و هله هوله برای شما این مسئله را ایجاد می کند!
  از نگاه سلامت تنقلات و هله هوله برای شما این مسئله را ایجاد می کند!

  اگر دچار اختلالات خواب هستید توصیه می کنیم از خوردن تنقلات خودداری کنید و سعی کنید مراقبت های تغذیه ای لازم را تا بهبود خوابتان در نظر بگیرید. بیشتر بدانید یاری کردن موز به تناسب هیکل شما
  بیشتر بدانید یاری کردن موز به تناسب هیکل شما

  با کمک موز می توانید چربی های بدنتان را بسوزانید و موجب لاغری خود شوید ایین میوه می تواند در زمینه تناسب اندام به شما کمک زیادی کند. مطلبی تازه درباره ایننوع با سیب‌زمینی وزن خود را کم نمایید!
  مطلبی تازه درباره ایننوع با سیب‌زمینی وزن خود را کم نمایید!

  با کمک سیب زمینی هم می توانید وزنتان را کاهش دهید و چربی های اضافی بدنتان را از بین ببرید طبق این رژیم در طی سه روز قادر خواهید بود 5 کیلو وزن کم کنید.
 • مقابله با آبریزش بینی با هفت ماده ی غذایی!
  مقابله با آبریزش بینی با هفت ماده ی غذایی!

  مقابله با آبریزش بینی و بینی ای که کیپ شده است کار سختی نیست اما به همین سادگی ها نیز قابل حل نیست. با این حال می توان به چند ماده ی غذایی اعتماد کرد تا رفع این مشکل را سرعت بیشتری بدهد.این میوه حاوی کالری های سالم است و باعث چاقی نمی شود!!
  این میوه حاوی کالری های سالم است و باعث چاقی نمی شود!!

  افرادی که تصمیم به رژیم لاغری می گیرند از مصرف خیلی از مواد غذایی منع می شوند. آووکادو نیز به دلیل پرکالری بودن جزو یکی از آن ممنوعه ها محسوب می شود. اما باید بدانید که این میوه حاوی کالری های سالم است که باعث چاقی نمی شوند.درمان عفونت ادراری با تغذیه مناسب
  درمان عفونت ادراری با تغذیه مناسب

  عفونت ادراری در سه ماهه ی دوم بارداری و در زنان باردار کم سن و کسانی که برای بار اول باردار می شوند، شایع تر است...مصرف هویج چه تاثیراتی روی بدن ما دارد
  مصرف هویج چه تاثیراتی روی بدن ما دارد

  مصرف هویج چه تاثیراتی روی بینایی ما میگذارد و موجب چه تغییراتی در قوای بینایی ما می شود چار خودن آب هویج ازقدیم الایام برای بینایی توصیه شده است هویج از چه مواد مغذی تشکیل شده است.بعد از خوردن موز چه ویتامین هایی جذب بدنمان می شوند؟!
  بعد از خوردن موز چه ویتامین هایی جذب بدنمان می شوند؟!

  بعد از خوردن موز چه ویتامین ها و املاحی جذب بدنمان می شوند و چه تاثیراتی روی بدن ما میگذارند با مصرف موز چه تغییراتی در بدنمان ایجاد می شود اگر می خواهید با سرطان مقابله کنید موز بخورید.
 • بدترین مواد غذایی برای شما
  بدترین مواد غذایی برای شما

  خیلی ساده است تا بدانید کدام مواد غذایی برای شما بد و کدامیک خوب است. البته انواع ساندویچ های فست فودی دقیقا آن چیزی نیستند که حاوی مواد مغذی لازم برای شما باشند، در مقابل توت های تازه، سالم و خوشمزه هستند. روش‌های طبیعی کنترل قند خون
  روش‌های طبیعی کنترل قند خون

  در این مطلب چند روش طبیعی برای مقابله با قند خون بالا و پیشگیری از ابتلا به دیابت داریم لطفاً با ما همراه باشید. تقلب های کشکی
  تقلب های کشکی

  اگر غذایی کپک زد، باید آن را دور بریزیم. با جوشاندن کشک شاید سلول میکروب بمیرد اما اجزای این سلول و سم آن در ماده غذایی موجود است و می‌تواند مولد بیماری باشد. مقدار پروتئین موجود در یک عدد تخم مرغ
  مقدار پروتئین موجود در یک عدد تخم مرغ

  بعضی ازافراد فکر میکنند که نباید تخم مرغ بخورند به دلیل کلسترولش، و به این علت که مثل برخی از خوراکیها آلرژی زاست. ولی از سوی دیگر نمی دانند تخم مرغ چه فایده هایی دارد شامل ۱۳ ویتامین و مواد معدنی مختلف است، پروتئین آن کیفیت خوب دارد و زود هضم است، و چربی سالم اشباع نشده دارد، و با وجود اینکه کالری‌اش کمتر از ۱۰۰ واحد است، آنتی اکسیدان هم هست! چگونه چربی‌ های بدن را زود بسوزانیم؟
  چگونه چربی‌ های بدن را زود بسوزانیم؟

  مهم نیست که ما چند کیلوگرم را هل می‌ دهیم، چند کیلومتر ماشین‌ سواری می‌ کنیم، چقدر در کلاس‌ های ورزشی عرق می‌ ریزیم، در نهایت بیشتر ما هرگز واقعا به نتیجه مورد انتظار کاهش وزن را از تلاشی که برای دستیابی به آن صرف کرده‌ ایم، نمی‌ رسیم.

تبریک استاد شجریان برای بازی خوب تیم ملی تبریک استاد شجریان برای بازی خوب تیم ملی
بعد از بازی خوب تیم ملی کشورمون با تیم آرژانتین تمامی ملت مملو از غرور ملی شدندن ودر این بین استاد شجریان نیز به تیم ملی و بچه های تیم ملی تبریک گفته است
گفت و گو با بهنوش بختیاری درباره آبرنگ گفت و گو با بهنوش بختیاری درباره آبرنگ
تازگی ها بهنوش بختیاری بیش از پیش  در تلویزیون حضور داره و اون به خاطر برانمه جدید او یعنی آبرنگ است که از شبکه نسیم هر روز پخش میشه و برای همین گفت وگویی داشتیم با بهنوش بختیاری عزیز
اولین عکس باران کوثری و پگاه آهنگرانی در پروژه سینمایی اولین عکس باران کوثری و پگاه آهنگرانی در پروژه سینمایی
عکسهایی تازه ای از آخرین پروژه باران کوثری و پگاه آهنگرانی در فیلم تازه شهرام شاه حسینی منتشر شده است
نیکی کریمی در جشنواره فیلم ادينبورگ نیکی کریمی در جشنواره فیلم ادينبورگ
امروز هم عکس های زیبایی ر واز عروس سینمای ایران نیکی کریمی در جشنواره ادینبورگ رو برای شما دوستان داریم جشنواره فیلم های انگلیسی زبان است که نیکی  کریمی نیز در اون حضور داشته
عکس شهاب حسینی بعد از مرخص شدن از بیمارستان عکس شهاب حسینی بعد از مرخص شدن از بیمارستان
شهاب حسینی بازیگر محبوب و محجوب سینمای ما از بیمارستان مرخص شد و بعد از مرخص شد ن از بیمارستان از خودش منتشر کرد
کارتون های بامزه از بازی ایران آرژانتین کارتون های بامزه از بازی ایران آرژانتین
امروز کارتون های بامزه از بازی ایران آرژانتین رو برای شما دوستان داریم که امیدواریم باب میل شما دوستان باشه
داستان الکساندر گراهام بل داستان الکساندر گراهام بل
الکساندر گراهامبل رو میشه یکی از بزرگترین و تاثیر گزار ترین مخترعین قرن گذشته دانست او فردی سخت کوش و با هوش بود که با این توانایی ها تونست در راه رشد انسان قدم های مهمی بردارد
عکس یادگاری عمو پورنگ با جنازه پدرش عکس یادگاری عمو پورنگ با جنازه پدرش
از هر بچه ای که سوال بگیرید که آیا عمو پورنگ را می شناسد یا نه به طور یقین با خنده پاسخ می دهد که مگر کسی هست که محبوب بچه ها را نشناسد
تست زندگی آرام دارم یا نه تست زندگی آرام دارم یا نه
آیا شما میدانید که زندگی آرامی دارید و از آرامش زندگی خودتون مطمئن هستید و مشکلات زیر خاکستری زندگی شما دو تحدید نمیکنه؟؟
تحلیل بازی شگفت انگیز ایران مقابل آرژانتین تحلیل بازی شگفت انگیز ایران مقابل آرژانتین
یم ملی فوتبال ایران دومین بازی خود را در مقابل تیم فوتبال آرژانتین به پایان رساند. بازی ایران مقابل تیم فوتبال آرژانتین روز شنبه در ساعت 20:30 انجام شد
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو