هوالرزاق
ads


گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار

گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار

امروز و در شروع سال نو گفت و گویی براتون داریم با محمد رضا گلزار که امیدوارم از شندین این گفت و گو لذت ببرید

وودی آلن زمان ی گفته بود پشت سر آدم‌های معروف دو چیز راه می‌افتد؛ پول و طلبكارها! اما این مسئله در مورد همه آدم‌های معروف صدق نمی‌كند؛ دست‌كم در مورد محمدرضا گلزار. قسمت دوم سرگذشت شایعه‌پردازها بوده؛ اینكه چطور ستاره‌ای با این حد از شهرت، از دل این همه شایعه جان سالم به ‌در برده و همچنان در اوج قدرت ایستاده خودش نشان از سطح بالایی از هوشمندی دارد كه مهر تاییدی بر خاص بودن این هنرمند است.

منتقدان گلزار مدعی هستند كه او بی‌جهت به این حد از محبویت و محبوبیت رسیده اما درستش این می باشد كه آنها تنها تنگ‌نظرانه و بی‌جهت از در حسادت با او وارد شده‌اند و چشم بر توانایی‌های بالقوه و بالفعل او بسته‌اند. یكی از ویژگی‌های آقای استار این می باشد كه حاشیه او را رها نمی‌كند اما او حاشیه را رها كرده و گاهی با سكوت و گاهی هم با اثبات توانایی‌های خودش جواب منتقدانش را داده است. در همین مسیر، گلزار خودش را به عنوان یك «اولین»، برند كرده است؛ او اولین سوپراستار سینمای بعد از انقلاب است، اولین بازیگر با دستمزدی نجومی است، اولین چهره پرفروش جلد مجلات است، اولین بازیگر در فیلمی با فروش میلیارد تومانی است، اولین سفیر تبلیغاتی و بازیگر مدل می باشد و البته اولین چهره استاندارد قاب تصویر سینمای ایران از نظر ظاهر و تناسب اندام می باشد حتی می‌توان گفت رواج نشریات پرطرفدار مردمی هم با اوج‌گیری محبویت باورنكردنی او بود كه رونق تازه‌ای گرفت.

اگر بخواهیم منصفانه به حضور استارهای مدرن در سینما نگاهی بیندازیم، بی‌شك می‌توان آن را به دو دوره پیش و بعد از حضور گلزار تقسیم كرد؛ حضور او در میان نسل جدید بازیگر ان، پویایی و تحركی قابل‌توجه را رواج داد كه تلاش برای داشتن استایلی مناسب از دستاوردهای سودمند آن در این قشر هنری است.

ادامه حیات حرفه‌ای برای گلزار در این سال‌ها كار راحتی نبوده؛ یعنی فقط باید جای او باشید تا درك كنید حفظ یك جایگاه موفق برای بیش از یك دهه چه تلاش طاقت‌فرسایی است. اگر بخواهیم بدبینانه و از دریچه چشم منتقدان مغرض گلزار به ماجرای موفقیت او نگاه كنیم، می‌توانیم بگوییم برای گلزار شدن به عناصری مانند زیبایی چهره، تناسب اندام، موقعیت مناسب و شانس نیاز داریم اما آیا با دارا بودن جمیع همین ویژگی‌ها می‌توان گلزار ماند و بیش از 10 سال درخشش روزهای اولیه خود را حفظ كرد. آنچه در این فاصله اتفاق افتاده قطعا به عناصری بیش از زیبایی ظاهر و شانس بستگی دارد. كم نبودند در این سال‌ها بازیگر ان خوش‌سیمایی كه آمدند و اتفاقا شانس حضور در كارهای خوبی را هم داشتند اما نتوانستند حتی به یك هزارم محبوبیت محمدرضا گلزار برسند یا به یك‌هزارم دوره سلطه او بر گیشه و جلد مطبوعات دست پیدا كنند.

محمدرضا گلزار همیشه با این واقعیت عجیب روبه‌رو بود كه عده‌ای دوست نداشتند بپذیرند او دارای شاخصه‌هایی از توانمندی می باشد كه به او در مسیر موفقیت كمك می‌كنند و در مواجهه با این نگاه، بهترین انتخاب ممكن را داشت: ادامه مسیر! او بدون توجه به حواشی، كاری را انجام داد كه فكر می‌كرد درست است. نتیجه‌اش هم این چیزی می باشد كه می‌بینیم؛ حدی از موفقیت كه حتی پس از یك دوره ركود كوتاه در عرصه تصویر بازگشتی مقتدرانه دارد و تهیه‌كننده‌ها او را روی دست می‌برند.

آنچه محمدرضا گلزار را از چهره‌های هم‌نسل خودش متمایز می‌كند، جدای از فیزیك و ظاهر مناسب، هوشمندی‌اش در تصمیم‌‌‌گیری‌هاست. او می‌داند كجا پاساژ حرفه‌ای خود را عوض كند و وارد هر فیلد كاری كه می‌شود، سعی می‌كند بهترین باشد. در كارهای او نوعی كمال‌گرایی به چشم می‌خورد؛ طوری كه می‌توان گفت او یا در كاری و عرصه‌ای هست یا نیست، اگر هم هست، بهترین می باشد و حد متوسطی برای خودش قائل نیست. این را به خوبی در موسیقی و ورزش هم نشان داده و در هر كدام از آنها رزومه خوبی برای خودش دست و پا كرده است.

ایجاد تفاوت به سبك شخصی از دیگر خواص خاص اوست. محمدرضا گلزار به خوبی نقش یك رل‌مدل را ایفا می‌كند. او حتی در نوع پوشش، آرایش موها و پزهای عكاسی، سراغ خلق و بدعت می‌رود البته خلقی كه همراه با خلاقیت و حاصل تفكر است؛ نه یك ایده خلق‌الساعه خام. به نظر می‌رسد ویژگی‌های یك كاراكتر الگو و رهبری‌كننده در وجود او خودنمایی می‌كند كه به جای دنباله‌روی دیگران بودن، خودش سردمدار اتفاقی برای رقم زدن است. این نكته می‌تواند در شخصیت او تبدیل به مركز ثقلی شود كه همرنگ جماعت نشده و از تكرار خودش یا تقلید دیگران پیشگیری كند. درواقع نكته قابل توجهی كه متاثر از همین نگاه خواهد بود این می باشد كه گلزار همیشه برای هواداران و مخاطبانش به شكل كل، شخصیتی بكر می باشد كه كهنه و تكراری نشده و هر بار چیز جدیدی در آستین دارد. كافی می باشد به سكوت‌های گاه ‌و بیگاهش در مطبوعات نگاه كنید كه زمان ی هر بار با مصاحبه‌ای بازمی‌گردد، دست پر بوده و چهره تازه‌ای از خودش رو می‌كند. شاید به همین علت بهتر باشد به جای تنها سوپراستار ایران، به او لقب آقای سورپرایز دهیم.

محمدرضا گلزار كارهای مختلفی را برای كارگردان‌های متعددی بازی و سعی كرده طیف مخاطبان متنوعی را از خودش خشنود كند. با این حال كاملا محرز می باشد كه رویه او در بازگشت و شروع دوباره رنگ ‌و بوی متفاوت‌تری به خودش گرفته و به‌زودی اتفاقات بسیار بهتری را در پرونده بازیگر ی‌اش شاهد خواهیم بود.

معمولا افرادی كه به گلزار توجه دارند، جذب برجستگی‌های خوب این پدیده می‌شوند و تنها نقاط مثبتی كه محبویت برایش به دنبال داشته را می‌بینند اما باید گفت زندگی یك نفر مانند گلزار پر از زوایای ناپیدایی می باشد كه میزان آسیبش را تنها شخص خود او و گاه اطرافیان بسیار نزدیكش درك می‌كنند. به عبارت ساده‌تر گلزار شدن و گلزار ماندن برای او هزینه‌هایی داشته كه شاید من و شما از آن بی‌خبریم. این كاملا نمایان می باشد كه محبویت و ثروت تنها یك سوی این قضیه پرماجرا و هزارتو می باشد و سكه به زعم بعضی منتقدان غرض‌ورز، یك روی دیگر هم دارد كه شاید اصلا برای هیچ‌كسی خوشایند نباشد. او یك‌بار در فیلم سینمایی «توفیق اجباری» سعی كرد بخشی از مشكلاتی كه زندگی او به عنوان نمونه‌ای از چهره‌های معروف و محبوب را مختل می‌كند به تصویر بكشد.

گفت و گوی نوروزی با محمدرضا <strong>گلزار</strong>+تصاویر

گلزار تلاش بسیاری كرده تا استانداردهای لازم برای یك استار سینما را در ایران جابیندازد. استفاده از میك‌آپ آرتیست، عكاس، استایلیست و مدیربرنامه شخصی جزء ملزوماتی می باشد كه در فرآیند موفقیت یك چهره نقش دارد و گلزار لزوم آنها را به خوبی درك كرده است. این نشان می‌دهد كه او به ضرورت تیم پشتیبانی و اتاق فكری كه به حضور بهتر و موثرتر وی كمك كنند، پی برده و سعی دارد این واجب را جابیندازد كه یك ستاره برای ستاره ماندن نیازمند طراحی و برنامه‌ریزی می باشد تا هر گام ی كه برمی‌دارد او را اندكی به هدفی كه در سر دارد، نزدیك كند.

در مدت دوری‌تان از عرصه هنر مشغول چه كارهایی بودید؟

دقیقا هیچ‌زمان از این عرصه دور نبودم یا مشغول خواندن و انتخاب فیلمنامه‌های پیشنهادی بودم یا به بند موسیقی ریزار می‌رسیدم. البته طبیعی می باشد كه به دلیل مسافرت و فاصله كاری كه بین كارهایم افتاد این سوال برای شما قبل آمده باشد.

دلیل این دوری چه بود؟

سه سال پیش، بیش از یك‌دهه بود كه در سینما فعالیت داشتم. تصمیم گرفتم زمان ی را كه اكثر همكاران هم از آن به خوبی یاد نمی‌كنند، به خودم استراحت بدهم و برای آینده برنامه‌ریزی كنم. فكر كنم این در انتخاب‌های پس از برگشتنم كاملا مشهود باشد.

شایعات زیادی پیرامون شما مطرح می‌شد، مبنی بر ممنوع‌الكاری، خروج از ایران و اقامت در كشورهای خارجی به‌خصوص امارات، عدم بازگشت‌تان به ایران و. . . خودتان هم از این شایعات باخبر بودید؟

به جرات می‌توانم بگویم متاسفانه در این سال‌ها هیچ‌كس به اندازه من مورد قضاوت غلط قرار نگرفته، در صورتی‌ كه همه در ظاهر همدیگر را از این كار منع می‌كنند! به هرحال خودتان هم می‌گویید شایعه. من برای همان ریكاوری و برنامه‌ریزی كارها در امارات ماندم كه نزدیك ایران بود و بدون هیچ مشكلی در حال رفت و آمد بودم.

كلا چرا برخی از مردم و برخی از رسانه‌ها برای محمدرضا گلزار تا این اندازه حاشیه‌سازی و شایعه‌سازی می‌كنند؟

خب، این را باید از خودشان بپرسید! البته در حرفه ما بخشی از این جریان در همه جای دنیا به دلایل و شكل‌های مختلف، موضوعی عادی به حساب می‌آید. اما ما به دلایل تربیتی و فرهنگی ویژه، انتظاری دیگر از هم داریم كه بیجا هم نیست.

بعد از سال‌ها تجربه چقدر سعی می‌كنید از حواشی دور باشید و چقدر با آنها مقابله می‌كنید؟

من آگاهانه از اول هم مراقب حواشی و شایعات بودم اما تجربه و پختگی چیزی نیست كه از آن چشم‌پوشی كنم. من بسیار مراقب هستم.

خانواده در این دوران چطوراز شما حمایت كردند؟

خانواده‌ام همیشه آرامش‌بخش زندگی من بوده و هستند. من هرچه دارم از صدقه‌سری دعاهای پدر و مادرم هست كه سلامتی‌شان، دعای هر روز من است.

بعد از بازگشت و شروع مجدد كارهای هنری‌تان، علاوه بر بازیگر ی، دوباره وارد عرصه موسیقی هم شدید و چند كار انجام دادید، هنوز هم دوست دارید هم بازیگر باشید و هم موزیسین؟

همه می‌دانند كه من وارد موسیقی نشدم، من از موسیقی آمدم. موسیقی دغدغه و دلمشغولی من از كودكی بوده و هست. از نوجوانی ساز زدم و سپس گروه آریان را تاسیس كردم و حالا هم كه بند ریزار و. . . این موضوع ادامه دارد.

از همكاری‌تان با بهمن فرمان‌آرا برای‌مان بگویید. گویا نقش متفاوتی در این كار دارید؟

بهترین اتفاقی بود كه در شروع دوره جدید كاری می‌توانست بیفتد و بابتش از پروردگار و آقای فرمان‌آرا شاكرم. همیشه برای آقای فرمان‌آرا احترام بسیاری قائل بوده و هستم. این فیلم مجال مغتنمی بود و نقش متفاوتی كه از دستش ندادم. امیدوارم كه باز هم این همكاری تكرار شود.

درباره مادر قلب اتمی برای‌مان بگویید؟ یك كار با گروهی جوان.

بازیگرها كه باوجود جوانی، حرفه‌ای‌هایی همچون خانم‌ها ترانه علیدوستی و پگاه آهنگرانی بودند و اگر منظورتان كار با كارگردان جوان فیلم می باشد كه در این موارد من بیشتر به غریزه‌ام اعتماد كردم كه خدارا شكر در این مورد به‌خصوص اشتباه نكردم. كار پُرریسكی بود اما نتیجه از آن هم كه فكر می‌كردیم بهتر شد. از این فیلم حالاحالا‌ها خواهید شنید. شركت در جشنواره برلین آغاز كار این فیلم بود.

از حضور فیلم مادر قلب اتمی در جشنواره برلین و حضورتان در این جشنواره بگویید؟

این فیلم در بخش فُروم جشنواره برلین پذیرفته شده بود. استقبال بی‌نظیری از فیلم شد؛ چه توسط منتقدان و چه توسط تماشاگران. برای من هم تجربه لذت‌بخشی بود. امیدوارم با پخش این فیلم در ایران، مخاطبان اصلی و واقعی فیلم هم در این لذت همراه شوند.

سریال عشق تعطیل نیست، چطور برای شما آغاز شد؟ تجربه كار در كارهای مفرح را چطور می‌بینید؟

طبق معمول از دعوت تهیه‌كننده محترم و آقای بیژن بیرنگ، این كار شروع شد. همه ما خاطرات خوشی از مجموعه‌های خاطره‌انگیز خانه‌سبز، همسران، سرزمین‌سبز و دیگر ساخته‌های آقای بیرنگ داریم و خوشحال شدم از اینکه همراه ایشان كار ماندگار دیگری را ثبت می‌كنیم. همیشه اعتقاد داشتم جدا از زبان رسانه‌ای هنر سینما كه به دنبال انتقال حرف‌ها و مفاهیم است، از وجه مفرح بودن این هنر نیز نباید غافل بود.

چه اتفاقی برای پروژه «عشق تعطیل نیست» افتاد و چرا متوقف شد؟

پروژه «عشق تعطیل نیست» اصطلاحا در نوع سریال‌های سیت‌كام می باشد كه در ایران سابقه نداشته است. مجموعه‌های موفقی در دنیا همچون «دوستان» از این نوع سریال‌ها هستند. حالا برای نمونه ایرانی این نوع ژانر كه مسلما مانند هر كار اولی خالی از اشكال هم نیست و بالطبع همراه كردن بینندگان ناآشنا را نیز سخت‌تر می‌كند، گروه سازنده‌ ریسك بزرگ‌تری كرده كه البته آگاهانه است. بدون تردید آقای بیرنگ با تجربیات موفق و كارنامه پربارشان، دانسته مسئولیت این كار و تیم را برعهده گرفتند كه همراهی گروه حرفه‌ای را نیز، این مهم دربرداشته است. از اول هم قرار بود كه پس از آماده‌كردن داستان اول، منتظر پخش و واكنش مخاطبان باشیم و با رفع اشكال‌های احتمالی، بقیه مسیر را هم طی كنیم. این چیزی می باشد كه تا امروز می‌دانم.

چقدر با ساخت سریال‌های اینچنینی (شبكه خانگی) موافق هستید؟

كاملا موافقم كه سریال‌های متفاوت با موضوعات مختلف در بازار باشد. مطمئنا هر مجموعه‌ای مخاطبان علاقه‌مند خود را پیدا می‌كند.

به نظر شما نقش مردم درباره شكل‌گیری هرچه ‌بیشتر اینگونه سریال‌ها چقدر مهم بوده می باشد چون در سال‌های اخیر تعداد آنها روزبه‌روز بیشتر شده می باشد !؟

مردم كه در همه موارد نقش تعیین‌كننده‌ای دارند. این تعداد از مخاطبان حتما به تنوع بیشتری از این نوع مجموعه‌ها و سریال‌ها نیازمندند كه باید برای‌شان فراهم كرد. فقط باید توجه داشته باشیم كه ذائقه مخاطبان بسیار تغییر كرده و مجموعه‌هایی در خور شأن و خواست امروز آنان مهیا كنیم. باور كنید كار آسانی نیست!

همكاری مجدد با مهناز افشار چطور بود؟

خوب.

قسمت دوم آتش‌بس بدون حضور شما و مهناز افشار ساخته شد، چه نظری دارید؟

اتفاق عجیبی نیست. ما در این سال‌ها با شش جیمزباند متفاوت همراه شدیم. در آن مقطع به‌دلیل همزمان ی با برنامه‌های شخصی امكان همكاری مجدد با خانم میلانی فراهم نشد و ایشان تشخیص‌شان بود كه با بازیگر ان دیگری فیلم را شروع كنند.

چه چیزی باعث شده تا محمدرضا گلزار باوجود اینكه مدتی در این عرصه حضور نداشته ولی باز هم برای اهالی هنر و مردم محبوب باشد؟

این موهبتی می باشد كه هر روز و هر ساعت، بابتش خدا را شكر می‌كنم. امیدوارم این‌طور باشد و بماند. من هرچه بگویم ممكن می باشد كه تعبیر اشتباهی شود، فقط سپاسگزارم و با تمام وجود ممنون محبت‌تان.

گفت و گوی نوروزی با محمدرضا <strong>گلزار</strong>+تصاویر

در بازگشت دوباره‌تان به عرصه بازیگر ی چه چیزهایی در نظر شما عوض شده و چه تغییراتی را در روند كاری خود ایجاد خواهید كرد؟

اینكه چه می‌خواهیم و سرانجام چه می‌شود، از دست‌مان خارج می باشد اما من تصمیم گرفتم كه با توجه به تغییرات تندی كه جامعه وسیع مخاطبان را شامل می‌شود، در انتخاب فیلم‌ها دقت بیشتری داشته باشم كه همزمان با توجه به خواست طرفداران عزیزم، طیف دیگری از مردم نازنین‌مان را نیز با خود همراه كنم. امیدوارم.

به فكر نگارش فیلمنامه‌های جدید هم هستید؟

من فیلمنامه‌نویس نیستم. اما هر روز در مورد ایده‌های متفاوت فكر می‌كنم و این حق را دارم كه طرح‌هایی كه به ذهنم می‌رسد را با دوستان همكارم در میان بگذارم. شاید بعضی از اینها فیلمنامه‌های آینده باشد.

دوست ندارید كارهای دیگر این عرصه مثل كارگردانی یا حتی تهیه‌كنندگی را تجربه كنید؟

كه چه بشود!؟ سوژه‌ بیشتری به دوستان برای گزافه‌گویی بدهم؟ خیر، فعلا كه تمركز اصلی‌ام بازیگر ی و موسیقی می باشد اما امیدوارم با تجربیاتی كه در این سال‌ها به دست آورده‌ام و می‌آورم در آینده اگر لازم شد با دست پر وارد آن عرصه‌ها شوم.

فیلمسازانی كه در تمام این سال‌ها با شما كار كرده‌اند به كدام ویژگی شما دقت نكرده‌اند؛ ویژگی كه شما می‌توانستید با آن دیگران را خیره كنید؟

كارگردانان محترمی كه با آنها همكاری داشتم، دقت كرده‌اند و خواص را می‌شناختند كه الان اینجا ایستاده‌ام، اما این علاقه كه بازیگر ان دوست دارند در نقش‌ها و شخصیت‌های مختلف، بازی كنند، قابل كتمان نیست. خیلی دوست داشتم آن ویژگی خاصی كه می‌فرمایید توسط كارگردان كاربلد و مسلطی مانند آقای فرمان‌آرا محل بروز پیدا كند كه قسمتی از آن در فیلم «دلم می‌خواد» قبل آمده و من باز هم مفتخرم و منتظر.

دورنمای محمدرضا گلزار از آینده خود در بازیگر ی چیست؟

كاش می‌دانستم دوست داشتن با دانستن فرق می‌كند. در زمینه‌های بسیار ساده‌تر و معمولی‌تری از زندگی این دورنما پیدا نیست چه برسد به حرفه حساس و سخت ما كه به خیلی از عوامل دیگر هم بستگی دارد. البته این موضوع هیچ‌زمان مانع تلاش همیشگی من برای ارتقای دانسته‌های خود و فتح هدف‌های مشخصم نبوده و نخواهد بود.

روند حركتی خودتان را از سام و نرگس تا به امروز چطور ارزیابی می‌كنید؛ خشنود هستید؟

من قبل از این هم گفتم كه بسیار خشنود هستم، این به این معنا نیست كه اگر به عقب بازگردیم و من تجربه و نگاه امروزم را داشته ‌باشم و به همه انتخاب‌هایم دوباره سلام كنم. در همه آنها برایم مهم‌ترین ملاك فقط رضایت مردم و عشق متقابل بود كه بحمدا... اتفاق هم افتاد.

سینمای ایران در سال‌های اخیر وجهه بین‌المللی بیشتری پیدا كرده است. شما با وجود برازندگی به عنوان یك چهره محبوب و بین‌المللی آیا مایل به حضور در كاری فرامرزی، كارهای بین‌المللی و غیرایرانی نیستید؟

واقع‌بینانه‌اش این می باشد كه این وجهه ممتاز بین‌المللی توسط فیلم‌سازان درجه ‌یكی چون آقایان اصغر فرهادی و عباس كیارستمی به دست آمده كه همه به وجودشان افتخار می‌كنیم. در مورد بازیگر ی شرایط بسیار مختلف است، جرقه‌هایی همچون آقایان پیمان معادی و همایون ارشادی نیز در فیلم‌های كارگردان‌های مذكور بین‌المللی ایجاد شد و می‌دانم كه به دلایل بسیار چه انتخاب‌های محدودی برای كارهای فرامرزی دارند. بی‌تردید حضور هرچه بیشتر هنرمندان در كارهای بین‌المللی باعث سرافرازی و سربلندی همه ایرانیان می باشد كه من هم دوست دارم سهمی هر چند اندك در این خوشحالی داشته باشم.

آیا هنوز هم در دنیای بازیگر ی به دنبال كسب تجربه و الگوبرداری هستید؟

نه دیگر همین تجربیات كافی می باشد (خنده). معلوم می باشد كه هر كاری با تمامی اشتراكاتی كه با تجربه‌های قبلی دارد، اگر آن وسوسه تجربه مختلف را نداشته باشد، در انسان رغبتی را برنمی‌انگیزد. الان بگویم حرف درمی‌آید، اما می‌گویم زگهواره تا گور دانش بجوی.

كار كدام بازیگر ان را دنبال می‌كنید و نگاه‌تان به نسل بازیگر ان تازه‌وارد چگونه است؟

سیر كاری موفق و روبه‌جلوی بازیگر انی چون لئوناردو دی‌كاپریو و رایان گاسلینگ در این سال‌ها جدا تحسین‌برانگیز است. البته این فهرست خیلی می‌تواند مفصل باشد چون من یك فیلم‌بین حرفه‌ای هستم.

حضور در عرصه موسیقی چقدر برای شما حیاتی و جدی است؟

شما بی‌آب چند روز زنده می‌مانید!؟ برای من موسیقی غذای روح می باشد و اگر وجود نداشت، كامل نبودم.

آیا گروه موسیقی ریزار هم به فعالیت خود ادامه خواهد داد؟

بله، حتما. برنامه‌‌هایی داریم كه به‌موقع اعلام خواهد شد.

قصد ندارید آلبومی مستقل از خود روانه بازار كنید یا اینكه ترجیح می‌دهید به همان تك‌آهنگ‌های‌تان اكتفا كنید؟

مدتی می باشد كه با دوستان حرفه‌ای و كاربلد، در حال جمع‌آوری آلبوم كاملی هستیم.

شما كار هنری‌تان را با موسیقی شروع كردید و سپس وارد بازیگر ی شدید. بازخورد و برخورد مردم از حضور دوباره شما در عرصه موسیقی چطور بوده است؟

بسیار عالی بود. البته این‌طور نبوده كه حضور من در موسیقی دوام نداشته و من دوباره به این عرصه بازگشته‌ام. باید بودید و می‌دیدید كه چطور فقط با چهار آهنگ، در چهار اجرا در سیرجان 16هزار نفر مردم دوست‌داشتنی جمع بودند. قدردان همیشگی‌شان هستم.

گفت و گوی نوروزی با محمدرضا <strong>گلزار</strong>+تصاویر

شما از جمله افرادی هستید كه معمولا با دیگر چهره‌های موسیقی و سینما دشمنی و غرض‌ورزی نمی‌كنند ولی مشخصا جایگاه شما بارها و بارها با حسادت‌ها و دشمنی‌های دیگران همراه بوده است، این غرض‌ورزی‌ها و حسادت‌ها چه تاثیری روی شما گذاشته است؟

گاهی ناراحتم كرده و گاهی هم انگیزه مرا برای طی مسیر بیشتر کرده است. به هر حال اینگونه حسادت‌ها جدای از مقایسه اشتباهی در جایگاه‌ها بسیار به فطرت و ذات آدم‌ها بازمی‌گردد كه برای اینگونه‌ افراد از صمیم قلب شفای عاجل را طلب می‌كنم.

برای رسیدن به جایگاه و محبوبیت امروزتان چه تاوان‌هایی داده‌اید و آیا اهمیت ش را داشته است؟

سختی‌ها زیاد بوده اما می‌دانم آرزوی هر كسی می‌تواند این باشد كه در كارش مورد توجه و محبوبیت حداقل اطرافیانش باشد، چه برسد به مردم كشورش. این میزان محبتی را كه از سوی هم‌میهنان عزیزم به من می‌رسد نمی‌توانید حتی یك لحظه هم تصور كنید. به هیچ‌وجه قیمتی ندارد.

آیا كسب این اندازه از شهرت، شما را تنها نكرده است؟

این سنگین‌ترین هزینه‌ای می باشد كه پرداخت می‌كنم. تنهایی. بله، با تمام وجودم این را حس كردم.

پولساز بودن در عرصه هنر برای شما چه معنایی دارد؟

در حیطه كاری من (بازیگری سینما) یكی از شاخصه‌های تعیین‌كننده همین موضوع است. سینما مدت‌هاست كه هنر صنعت نامیده می‌شود و جدا صنعت گرانی است. من هم باید به نوبه خود از تمام توانم برای سرپا ماندن این عشق تلاش كنم.

نگاه شما به كارهای اقتصادی خارج از عرصه هنری برای یك هنرمند چیست؟

در شرایط نرمال می‌توانست هیچ‌زمان قبل نیاید. اما متاسفانه من شاهدم كه هنرمندان عزیز و به‌نامی كه همه عمرشان را وقف اعتلای فرهنگ و ادب این سرزمین كرده‌اند، چگونه سال‌های پیری را می‌گذرانند. بنابراین حق بدهید به هنرمندانی
گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار

برچسب های
گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1394/01/14-41 ماه قبل
کل بازدید : 2,404
تعداد بازدید ماه جاری : 2,404
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0

تعداد 0رای به گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار


مطالب مرتبط با گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار

شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی
درمورد زندگی و جدایی و مسائل خانوادگی هنرمندان مخصوصا بازیگران حرف وحدیث زیادی هست و همواره در پی اینکه اون ها هنوز زندگی مشترک دارند یا نه و طلاق گرفته اند یا هنوز با هم زندگی میکنند حرف و حدیث بوده و  هست  ودر روزهای گذشته صحبت هایی در مورد طلاق لیلا حاتمی مطرح شده. رسانه اینترنتی خانه فیلم
رسانه اینترنتی خانه فیلم
همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
بند بازی ویشکا آسایش در چهارراه ولیعصر!!! بند بازی ویشکا آسایش در چهارراه ولیعصر!!!
امروز از گفت و گویی متفاوت با ویشکا آسایش برای شما مطالب خواندنی داریم که به شما دوستان توصیه میکنم حتما حتما این مطلب را مطالعه نمایید تیپ متفاوت هانیه توسلی تیپ متفاوت هانیه توسلی
امروز تصویری از تیپ متفاوت هانیه توسلی رو برای شما دوستان داریم ستاره های و عشق ها زندگی شان ستاره های و عشق ها زندگی شان
ستاره ها هم میتوانند همانند مردم عادی عاشق شوند و زندگی عاشقانه ای را در کانر همسر های مهربان خودشون تجربه کنند در این بین نگاهی انداختیم به گفت گوهای صورت گرفته با ستاره و همسرهای اون ها درباره عشق و زندگی مشترک آن ها ستاره های منفور هالیوود را بشناسیم ستاره های منفور هالیوود را بشناسیم
گاهی ستاره ها در دنیای کاری خودشون کاری میکنند که باعث میشه اون ها طرفداران خودشون رو در دنیای واقعی از دست بدهند و به شخصیت منفور در بین طرفداران قدیمی تبدیل بشوند عکس های فقیه سلطانی با لباس محلی عکس های فقیه سلطانی با لباس محلی
عکس های جدید از فقیه سلطانی با لباس محلی هما روستا فقط دوست دارم او راضی باشد هما روستا فقط دوست دارم او راضی باشد
هما روستا یکی از بازیگر بزرگ زن است که میتوان او را یکی از الگوهای بازیگری خیلی از خانم ها دانست ، امروز برای شمادوستان مصاحبه ای از او رو داریم که امیدواریم باب میل دوست داران او بوده باشه مهران مدیری با خوانندگاه مطرح + عکس مهران مدیری با خوانندگاه مطرح + عکس
امروز عکسی از مهران مدیری براتون داریم همراه با خوانندگان مطرح حمید گودرزی در کنار حیوان خانگی + عکس حمید گودرزی در کنار حیوان خانگی + عکس
امروز عکسی از حمید گودرزی براتون داریم در کنار حیوان خانگی او رو براتون داریم روش متفاوت برد پیت برای دعوت مرد به کار خیر روش متفاوت برد پیت برای دعوت مرد به کار خیر
برد پیت بازیگر مهعروف آمریکایی که اتفاقا کارهای خیر زیادی نیز انجام میدهد روش تازه ای را برایدعوت مردم به کار خیر در پیش گرفته است تبریک مهناز افشار به لیلا حاتمی برای داوری در جشنواره کن تبریک مهناز افشار به لیلا حاتمی برای داوری در جشنواره کن
بعد از خبر انتخاب شدن لیلا حاتمی به عنوان داور جشنواره کن تبریک های متفاوتی برای او ارسال شده است که یکی از آن ها تبریک مهناز افشار به اوست

 • آشنایی با ترس ها درکودکان و راه های برخورد با ان‌ها
  آشنایی با ترس ها درکودکان و راه های برخورد با ان‌ها

  ترس یکی از عکس العلمل طبیعی هر فردی است که ممکن است بر اثر رویداد ها نشان دهد که ترس در کودکان نیز کاملا وجود دارد و طبیعی نیز هست اما باید در برابر هرکدام از این ترس ها چه کرد  پول من مال من پول تو مال تو
  پول من مال من پول تو مال تو

  گاهی در زندگی مشترک خیلی این گفت و گو پیش می آید که این پول منه واون از پول تو اما آیا این طرض فکر درست است شخصیت های گروه های خونی
  شخصیت های گروه های خونی

  تا حالا شده فکر کنید که ممکن است گروه های خونی شخصیت های متفاوتی داشته باشند هنر غذا دادن به بچه های بد غذا
  هنر غذا دادن به بچه های بد غذا

  غذا دادن به کودک بد غذا واقعاً یک هنر است و البته هنری فوق‌العاده سخت است بگفت وگو با بهاره افشاری کار آفرین پوشاک
  بگفت وگو با بهاره افشاری کار آفرین پوشاک

  بهاره افشاری نیز از آن جمله از هنرمندان است که علاوه بر بازیگری شغل دیگری نیز دارد و تو کار پوشاک و مد است
 • خلاصی از اضطراب با روشی عجیب
  خلاصی از اضطراب با روشی عجیب

  فرد مبتلا به تریکوتیلومانیا پیش از کندن مو، میل شدیدی به این کار پیدا می کند که پس از مدتی تبدیل به تنش می شود. کندن مو به فرد آرامش، و گاهی اوقات لذت می دهد ولی بلافاصله پس از انجام این عمل، عذاب وجدان شدیدی به سراغ او می آید. خواص فوق العاده گیاه کرفس
  خواص فوق العاده گیاه کرفس

  بعضی وقتها محققین فواید جدیدی از گياهان را معرفي مي کنند؛ به عنوان مثال طي تحقیقات جديد معین شده است که تخم کرفس فشار خون بالا را کاهش مي دهد اما آيا واقعاً موثر است؟ راه‌های مبارزه با خواب آلودگی بهار
  راه‌های مبارزه با خواب آلودگی بهار

  با فرا رسیدن فصل بهار و رویش درختان بسیاری از انسان‌ها که همیشه از سرما و فصل زمستان فراری هستند با شادابی خود را برای گرم شدن هوا و سرسبزی زمین آماده می‌کنند اما کسانی هم هستند که از خواب آلودگی، رخوت و بی‌رمقی در این فصل گلایه دارند و احساس می‌کنند که افسردگی با آغاز فصل بهار سراغ شان آمده و شادابی را از آنها گرفته است. بعد از ورزش به سراغ این مواد غذایی نروید!
  بعد از ورزش به سراغ این مواد غذایی نروید!

  بعد از ورزش چه مواد غذایی را باید بخورید و سراغ چه خوراکی هایی نروید. این موضوع بحث امروز ما است که سراغ چه نوع از ماده های غذایی می توانیم برویم و بخوریم. شما ممکن است برنامه ورزشی درستی را دنبال کنید اما برنامه غذایی غلطی داشته باشید. پس بهتر است بعد از ورزش به این مواد غذایی نزدیک نشوید. ضرر تنهایی، بدتر از مضرات سیگار است
  ضرر تنهایی، بدتر از مضرات سیگار است

  بنابر اعلام محققان، تخمین‌زده شده است که ۴۰ درصد از ما انسان‌ها زمانی در زندگی‌مان دچار درد جانکاه تنهایی می‌شویم. با این حال تعداد کمی از ما می‌دانیم که این موضوع چه اثری روی ما می‌گذارد. بر این اساس درباره تنهایی چند حقیقت بیان شده است:
 • مواد غذایی برای مقابله با هلیکوباکترپیلوری
  مواد غذایی برای مقابله با هلیکوباکترپیلوری

  حتماً تا به حال نام هلیکوباکترپیلوری به گوشتان خورده است. همان باکتری معروفی که عامل اصلی اکثر زخم‌های معده و دیگر عفونت‌ها و بیماری‌های معده شناخته شده است. غذاهای ضد استرس!
  غذاهای ضد استرس!

  برای رهایی از استرس چه باید کرد؟ 2 راه وجود دارد: ورزش و مصرف مواد غذایی خاص که ما در اینجا تعدادی از این مواد غذایی را برای کاهش استرس به شما معرفی می کنیم. ویتامین‌هایی که به ترمیم عضلات کمک می‌کنند
  ویتامین‌هایی که به ترمیم عضلات کمک می‌کنند

  درد حاصل از تمرینات و فعالیت‌های فیزیکی، معمولا علامت این است که عضلات در حال ترمیم و رشد خود هستند. ۶ غذایی که چاقی شکمی را بدتر می‌کنند
  ۶ غذایی که چاقی شکمی را بدتر می‌کنند

  جایی که بدن کالری‌ها را ذخیره می‌کند وابسته به هورمون‌های شما است و برخی غذاها موجب آغاز یک واکنش هورمونی دقیق و تجمع چربی در شکم شما می‌شوند. گرم مزاجان بخوانند
  گرم مزاجان بخوانند

  از دیدگاه طب سنتی افراد با مزاج گرم برون‌گرا و اجتماعی هستند و باید در مصرف برخی غذاها مثل ماکارونی و فست فود باید پرهیز داشته باشند.

با بارداری در دوران نامزدی چه کنیم با بارداری در دوران نامزدی چه کنیم
این روزها خانواده ها زیاد تمایلی به رابطه دختر ها و پسرها در دوران نامزدی نداردن اما با این حال گاهی رابطه ها به صورت مخفی یا نیمه مخفی شکل میگیرد که ممکن است مشکلاتی بعد از آن با خود داشته باشد
زندگی در کنار برکت حضور بزرگترها زندگی در کنار برکت حضور بزرگترها
در دنیای سخت و پر مشغله امروز کمتر میبینیم که خانواده هایی هنوز با بزرگترها خانواده زندگی کنند و این نعمت زندگی با حضور بزرگتر ها و برکت حضور اون ها ها رو به سادگی از دست میدهند
هنرنمایی بر روی برگ کاری زیبا از هنرمند ایرانی هنرنمایی بر روی برگ کاری زیبا از هنرمند ایرانی
هنرمندی خوش ذوق بر روی برگ هنر نمایی های فوق العاده ای انجام داده است که واقعا آدم از دین اون ها لذت میبره و البته از ذوق این هنرمند متعجب میشود
هزینه هجده هزار پندی برای شباهت با کیم کارداشیان هزینه هجده هزار پندی برای شباهت با کیم کارداشیان
دختری انگلیسی با هزینه کرده هجده هزار پند خودش را شبیه به کیم کارداشیان کرده است کاری که شاید برای خیلی از ما قابل قبول هم نباشد اما این دختر به خاطر علاقه و البته مشکلات دیگر آن را پذیرفته است
دوستدارین بدونن روح در کجای بدن ما قرار داره؟؟ دوستدارین بدونن روح در کجای بدن ما قرار داره؟؟
تاحالا شده فکر کنید ممکن روح در قسمتی از بدن ما قرار داره و ممکن حتی بخشی از جسم ما باشه، بله این عنوان مطلبی بامزه بود که اخیرا خوندم و فکر کردم برای شما دوستان هم ميتونه خواندنی و بامزه باشه
چگونه دونات شکلات درست کنیم چگونه دونات شکلات درست کنیم
آیا شما هم جزء طرفداران دونات هستید مخصوصا دونات شکلات و دوست دارید بدونین چجوری میتوان دونات شکلات درست کرد؟؟ خب امروز برای شما دوستان آموزش درست کردن دونات شکلات رو برای شما دوستان داریم
عشق آرامشی روح و جان عشق آرامشی روح و جان
چرت وپرت
برای افزایش حجم عضلات بخوانید برای افزایش حجم عضلات بخوانید
اگر تمایل دارید که حجم عضلات خود را افزایش دهید مطلبی خواندنی برای شما داریم÷
استخاره با قرآن به روش درست استخاره با قرآن به روش درست
استخاره درفرهنگ ما جایگاه خاصی دارد و این کار پرمعنا را مشابه بامشورت با خدا میدانند، استخاره را باید کسی ماهر به این کار انجام دهد، اما اگر خواستید خودتان نیز استخاره کنید  باید دستوراتی را انجام دهید
لاله صبور با همسر و دخترش لاله صبور با همسر و دخترش
لاله صبور با همسر و دخترش
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو