آبروی سینما را نبرید
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سینما-->>> آبروی سینما را نبرید

آبروی سینما را نبرید

 • زمان درج : 81 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-05-01 00:00:00
 • تعداد بازدید : 9351
  بازدید ماه:6749
  بازدید هفته:6
 • بخش مربوطه :

مدتی است که مغازه های شهر ما شروع به فروش فیلمی را میبینیم به نام نخوری و امروز نامه ای از بازیگر این فیلم منتشر شده است

در متن یادداشت بازیگر فیلم «نخودی» آمده است:

«آبروی سینما را نبرید! »

اگر این روزها گذارتان به سوپر مارکت‌های شهر افتاده باشد، شاید پوستر فیلم «نخودی» را دیده باشید. فیلمی که نگارنده این یادداشت، در سال 1388 با افتخار در آن ایفای نقش کرد. اما پوستری که این روزها در سوپر مارکت‌ها می‌بینید، هیچ نشانی از زیبایی‌شناسی و سلیقه در آن به چشم نمی‌خورد.

خداوند را سپاس می‌گویم که مخاطبانم، آنقدر هوشمند و آگاه هستند که بدانند من در فیلمی که حتی چنین پوستری داشته باشد، نقشی بازی نمی‌کنم اما این یادداشت را به حرمت همان مخاطبان هوشمند، به حرمت عوامل دلسوز فیلم شریف «نخودی» و به حرمت سینمای مهجور کودک می‌نویسم.

این روزها انگار آنقدر غرق در کسب هزار تومان بیشتر یا کمتر شده‌ایم که حرمت‌ها را فراموش کرده‌ایم. انگار یادمان رفته سینمای کودک در این سرزمین چقدر مهجور می باشد و وقتی گروهی با هزار زحمت دور هم جمع می‌شوند و فیلمی را می‌سازند که هم در ساخت و هم در مفهوم، یکی از فیلم‌های خوب سینمای کودک به حساب می‌آید، نباید پاسخشان را با کج سلیقگی و ابتذال داد.

پوستری که این روزها در سوپر مارکت‌های شهر برای فروش سی‌دی «نخودی» توزیع شده است، بدترین طراحی ممکن را دارد. دورترین تصویر از فیلم می باشد و غم بزرگی که باعث شد دست به قلم ببرم و در این‌باره یادداشتی بنویسم، این می باشد که ما به کجا رسیده‌ایم که توزیع کننده‌های فاقد نگاه زیبایی‌شناسانه به سینما و فیلم‌ها، بازارمان را تعیین می‌کنند؟ چرا باید به خاطر فروش یک سی دی بیشتر، چنین طراحی سخیفی را بر در و دیوار سوپر مارکت‌ها ببینیم؟ مگر نه اینکه پوستر فیلم هایمان، قرار می باشد ویترین آنها باشد؟ چه ارتباطی بین این پوستر و فیلمی که تهیه‌کنندگی آن را خانم طائرپور عزیز بر عهده داشت و جلال فاطمی خوب آن را با حضور عواملی شریف کارگردانی کرد برقرار است؟از کجای این طراحی باید فهمید این یک فیلم کودک با یک داستان معروف ایرانی است؟

پیشنهادم به مدیران محترم این موسسه این می باشد که از چند مشاور خوش سلیقه کمک بگیرند! البته اگر مشاور خوش سلیقه‌ای راضی به همکاری با موسسه ویدئو رسانه پارسی‌نما باشد.

خیلی وقت‌ها ناله سر می‌دهیم از نبود قانون کپی رایت. خیلی‌وقت‌ها به درستی شکایت می‌کنیم از توزیع نامناسب و غیرقانونی و بدون مجوز فیلم‌هایمان. اما توزیع‌کنندگان محترم! دغدغه این روزهای ما، فروش یک سی دی دو هزار تومانی بیشتر یا کمتر نیست. دغدغه همه ما که با عشق در این سینما کار می‌کنیم، مخاطب هوشمند و واقعی خودمان می باشد که خودش، فیلم مورد نظر خودش را پیدا می‌کند. دغدغه مایی که سال 88 در فیلم «نخودی» کار کردیم، خردسالان و بچه‌ها بودند. جهان معصومانه آنها بود. گروهی که با عشق به بچه‌ها فکر کردند و تلاششان این بود که فیلمی مناسب آنها بسازند. آنهایی که دور افتاده‌ترین مخاطبان این روزهای سینمای ما هستند. و همه ما که در آن فیلم کار کردیم، افتخار می‌کنیم که فیلمی شریف به تاریخ سینمای کودک اضافه کردیم. اما امروز متاسفم که توزیع‌کننده کج سلیقه‌ای که در پروسه تولید فیلم نبوده، به خاطر حساب و کتاب‌هایی که اولویت اول هیچ‌کدام از ما نبودند، پوستری طراحی کرده که هیچ سنخیتی با محتوای فیلم ندارد. همه ما می‌دانیم که دغدغه‌های مالی حتما جایی در صنعت سینمای ما دارند اما ای‌کاش، با کمی سلیقه، ویترینی زیبا برای فیلم‌ها و سینمایمان بسازیم و اینچنین بی‌پروا و ترمز بریده، به سمت ابتذال حرکت نکنیم. ای کاش بچه‌های امروز چشمشان به این همه نازیبایی عادت نکند. ای کاش»

فرشته طائرپور تهیه‌کننده فیلم «نخودی» نیز در متنی جداگانه نسبت به طرح روی جلد فیلم «نخودی» عرضه شده در شبکه نمایش خانگی، اعتراض کرد و گفت:«کاش قدرت من از قدرت بازار شبکه نمایش خانگی و بقالی‌های ایران بیشتر بود تا تمام پوسترهای سخیفی که برای فیلم نخودی بر اساس یک عکس از پشت صحنه فیلم طراحی و توزیع شده را جمع آوری می‌کردم و می‌سوزاندم.»

طرح روی جلد این فیلم، با تصویری غیر واقعی از صابر ابر عرضه شده است.

تصویر جلد مورد اعتراض قرار گرفته را ببینید:

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها
فیلم نخودی - صابر ابر -
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید