هوالرزاق
ads


بند بازی ویشکا آسایش در چهارراه ولیعصر!!!

بند بازی ویشکا آسایش در چهارراه ولیعصر!!!

امروز از گفت و گویی متفاوت با ویشکا آسایش برای شما مطالب خواندنی داریم که به شما دوستان توصیه میکنم حتما حتما این مطلب را مطالعه نمایید

ویشکا آسایش وسواس خاصی در پذیرفتن نقش ها دارد. این را از کم کار بودنش در سینما می شود فهمید. وقتی هم که بازی نمی کند به طراحی لباس و صحنه در تئاتر، سینما و تلویزیون مشغول می شود اما دریافت سیمرغ بلورین بهتری بازیگر نقش مکمل برای بازی در فیلم ورود آقایان ممنوع او را برای کار در سینما به عنوان بازیگر مشتاق تر کرد. او سال 93 را با تجربه تازه ای شروع کرد. به قول خودش عاشق کارهای سخت و چالش برانگیز است؛ برای همین با همه ترس و نگرانی که داشت برای اولین بار روی صحنه تئاتر رفت. نمایشی که به مدت 45 شب دو ساعت تمام سرپا و در حال اجرا بود و لحظه ای از آن خارج نشد. کار با همایون غنی زاده برای نمایش «ملکه زیبایی لی نین» آنقدر برایش جذاب بود که باعث شد سختگیری هایش فروکش و حالا بیشتر از قبل به کار در مدیوم تئاتر فکر کند. البته ورزشکار بودن آسایش در انتخاب او برای این نقش که نیاز به آمادگی جسمانی زیادی داشت بی تاثیر نبود.

بازی در نمایش ملکه زیبای لی نین به عنوان اولین کار باید سخت باشد. البته این سختی درصورتی که اجرای کلاسیک از نمایشنامه صورت می گرفت وجود نداشت اما با فرمی که همایون غنی زاده در نظر گرفته بود کار شما سخت تر شد. از ابتدا می دانستید قرار می باشد چه اجرایی داشته باشید یا با این تصور کار را قبول کردید که متن ساده و روان مک دونا را بدون هیچ تغییری اجرا می نمایید.

- با شناختی که از همایون غنی زاده داشتم مطمئن بودم که قرار می باشد اتفاق عجیب غریبی بیفتد. اتفاقا تماشای نمایش کالیگولا به کارگردانی او باعث شد به بازی در این مدیوم علاقه پیدا کنم. قبل از کالیگولا امکان نداشت روی صحنه تئاتر بروم.

در کالیگولا هم نوع فرم خاصی که برای آن در نظر گرفته بود جذبتان کرد؟

- بله. نوع اجرای متفاوتی را که از فرم معمول کلاسیک خارج شده دوست داشتم اما قبل از اینکه تمرین ملکه زیبای لی نین را شروع کنیم. فکر نمی کردم تا این حد در اجرا، تغییرات وجود داشته باشد اما چهار ماه و نیم تمرین داشتیم و در این مدت توانستیم با این تغییرات کنار بیاییم.

اتفاقا این تمرین طولانی به لحاظ طراحی صحنه خاص و سینک کردن بازی با صدای استفاده از وسایلی که وجود خارجی نداشتند نیاز بود.

- حالا یک چیز جالبی می گویم که خنده ات می گیرد. در این چهار ماه و نیم تمرین تا یک هفته قبل از اجرا آشپزخانه کامل داشتیم. شیر آب، تخم مرغ، اجاق گاز، روغن و همه چیز داشتیم. یک هفته مانده بود به اجرا که همایون غنی زاده آمد سر تمرین به وسایل ها اشاره کرد و به دستیارش گفت اینها را بردار ببر. جالب اینجاست که اول همه چیز را حذف کرد و گفت فقط صندلی بماند. قرار بود به جای همه چیز فقط از صدا استفاده کنیم. دو روز مانده به اجرای عمومی از استونی برای همایون غنی زاده مهمان آمد و ما برای اولین بار کل نمایش را اجرا کردیم. یعنی در این چهار ماه پرده به پرده تمرین می کردیم.

با آشپزخانه اجرا کردید؟

- بله. یک آشپزخانه غول آسا ساخته بود. باورت نمی شود. تصور کن قیافه ما وقتی گفت همه چیز را بردارید چه شکلی شده بود.

شما که کار حرفه ای طراحی صحنه و لباس می نمایید اجرای با آشپزخانه را ترجیح می دادید یا بدون آشپزخانه؟

- قطعا بدون آشپزخانه را بیشتر می پسندم. خیلی از تصمیم او خوشحال شدم. البته اول به غیر از صندلی تخم مرغی همه چیز را حذف کرد اما بعد تلویزیون، سطل های بزرگ و کوچک و میز و صندلی را برگرداند. می خواست بیشتر از صدا استفاده کند.

به نظرم و هدف به کار گرفتن تمام حواس تماشاگر بود. یک جورهایی می شود گفت با این کار تجربه تازه ای برای تئاتر بین های حرفه ای به وجود آورد. این بار صحنه را به جای چشم با گوش هایشان می دیدند.

- دقیقا همینطور است. حتی تلویزیون را هم می خواست حذف کند اما یک جا کاراکتر ری به طور خیالی با تلویزیون می جنگد یک جا هم من با انبر تلویزیون را می شکنم. اگر تلویزیون حذف می شد مشخص نبود کدامیک خیالی است. اگر تلویزیون وجود نداشته باشد پس من هم خیالی آن را نابود می کنم. اگر حذف می شد اکت سعید چنگیزیان بی معنا جلوه می کرد، به این صورت تلویزیون هم به صحنه برگشت.

یکی از نکات جالب بازی شما بیان قوی بود. با وجود آنکه هیچ تجربه ای در تئاتر نداشتید صدایتان کاملا رسا بود. با اینکه بعضی از همبازی های شما در این کار چند باری در سالن اصلی تئاتر شهر بازی داشتند و از بزرگی آن و انتقال بد صدا باخبر بودند گاهی صدایشان به تماشاگر نمی رسید.

- مشکل صدا در هفته اول اجرا خیلی بدتر بود. مهندس متخصص آوردند تا صدا را درست کنند. دکور ما گرد بود و پایین صحنه شیب داشت، برای همین وقتی صدا می رفت بالا می خورد به سقف و برمی گشت، صدای بعدی هم موقع رفتن به سمت بالا با صدای قبلی برخورد می کرد و نامفهوم می شد. برای همین مجبور شدیم اکسان هایمان را افزایش دهیم و این فشار مضاعفی بود که به حجم کار ما وارد شده بود. البته همایون غنی زاده مشکل سالن اصلی تئاتر شهر را می دانست و در چهار ماه و نیم تمرینی که در سوله داشتیم وسط دیالوگ های ما می گفت نمی شنوم بلندتر بگویید. می گفت تصور نمایید در سالن اصلی هستیم. وادارمان می کرد تا آنجا که می توانیم صدایمان را بالا بیاوریم.

اصلی ترین تفاوت بازیگری در تئاتر نسبت به سینما بازی در سکوت است. این تفاوت در ملکه زیبای لی نین بیشتر از هر نمایش دیگری به چشم می خورد. هیچ دری برای ورود و خروج بازیگرها وجود نداشت و وقتی پرده متعلق به دو بازیگر بود، بازیگرهای دیگر بدون اینکه حضورشان احساس شود، در پس زمینه صحنه حرکت می کردند. البته عینک ها اولویت در حضور را یادآور می شدند. وقتی بازی شان تمام می شد عینکشان را برمی داشتند و به انتهای صحنه می رفتند و بازیگرهایی که بازی اصلی را داشتند عینک می زدند و وارد دنیای دیوانه خود ساخته شان می شدند. حتی لحن بازی های در سکوت شما براساس جو کلی غالب بر آن لحظه تغییر می کرد. شما تجربه این نوع بازی را نداشتید. برای رسیدن به این بازی هم تمرین داشتید؟

- وقتی چند ماه با کارگردان سختگیری کار کنی آرام آرام با کمک او شخصیت کاراکتری را که قرار می باشد بازی درمی آوری. کاراکتر من از روز اول یک شخصیت رئال داشت اما کم کم رسید به آنچه روی صحنه دیدی. اینکه کاراکتری که بازی می کردم مدام دست هایش را به هم می مالید و با لحن کش داری صحبت می کردم هم آرام آرام به وجود آمد.

اتفاقا مورین در متن آنچنان که در نمایش می بینیم وسواس ندارد. ری فریاد نمی زند و مگ هم از خیس شدن بدش نمی آید.

- دقیقا. همایون غنی زاده از ما می خواست هر کدام یک اکتی پیدا کنیم و آنقدر روی آن کار کنیم که مال خودمان شود. باید آنقدر با اکت هایی که متعلق به کاراکترمان بود عجین می شدیم که انگار با آن به دنیا آمدیم. آن بازی در سکوتی که می گویید خود به خودش کل گرفت. آن نوع بازی متعلق به کاراکتر شده بود. مثلا کاراکتر پاتو وقتی بازی نداشت در گوشه ای می ایستاد و انگشتش را می مکید. من هم می نشستم گوشه ای و با چهره ای افسرده دست هایم را به حالت وسواس به هم می مالیدم.

ایده استفاده از عینک در نمایش کاملا قابل درک بود اما دلیل راه رفتن های زاویه دار بازیگر ها مشخص نبود. منظور از این طرز راه رفتن چه بود؟

- من فکر می کنم همایون غنی زاده میزانسن و امضای خاص خودش را دارد. روز اول تمرین که هنوز متن را به دستمان نرسیده بود روی راه رفتن کار می کردیم. می گفت باید به مسیرتان زاویه بدهید و خط صاف را بشنمایید. نباید به صورت گرد راه می رفتیم.

هیچ وقت نپرسیدید که چه فکری پشت آن است؟

- نه، فکر می کردم او می خواهد یک وسواسی در فرم طراحی کند.

از طرفی می توان گفت صحنه، صندلی، سطل ها و بیشتر دکور گرد بود و تکرار را به مخاطب القا می کرد بنابراین راه رفتن های شکسته وریاضی وار می توانست محل این فضا شود.

- تعریف درستی می باشد اما می توانم بگویم برای هر کاری که همایون غنی زاده انجام می دهد تحلیل خاصی وجود ندارد. او یکسری سلیقه ها و طراحی هایی برای خودش دارد که به آنها علاقه دارد و در کارهای خودش ازشان استفاده می کند. مثل یک نقاش در قسمتی از بوم آب می پاشد تا شره کند. یا یک مجسمه ساز که دوست دار تم کارش صاف نباشد و سیمانی باشد.

شیوه حرف زدن شما هم از سلیقه کارگردان می آمد یا شخصیتی که برای کاراکتر مورین طراحی شده بود شما را به آن لحن رساند؟

- لحن حرف زدنم از همان چیزهایی بود که غنی زاده از اول مشخص کرده بود. فکر کنم دوست داشت فضا کارتونی شود. یک بار هم گفت که انیمیشن خیلی دوست دارد. یکی از دوستانم که داشت تیزر نمایش را می دید گفت ویشکا چقدر کارتونی است. خیلی تیزر بانمکی هم شده بود. البته من هم فضاهای کارتونی را خیلی دوست دارم.

ممکن می باشد سلیقه و فرمی که همایون غنی زاده دوست دارد به چشم مخاطب خیلی جذاب باشد ولی باعث می شود درک مفهوم کار در اجرا سخت تر از روایت روان نمایشنامه شود. کارتونی شدن و نمکی که به اجرا اضافه کرده از عمق تراژدی متن کم کرده است. می شود گفت او به فرم بیشتر اهمیت داده تا محتوا.

- همینطور است. نوع خوانش او به این صورت بوده است. در دیالوگ ها دستی نبرده اما در نحوه اجرا تغییر کلی داده است. البته روابط کاراکترهای نمایش به خودی خود تراژدی است. غنی زاده تراژدی را از متن برداشته و آن را در فضا پخش کرده است. یعنی عمق تراژدی را مخاطب از دیالوگ ها برداشت نمی کند بلکه آن را در فضا حاکم بر صحنه می بیند. چهار بازیگر کار در یک اتاق حبس هستند و هیچ کدام نمی توانند از آن خارج شوند. مثل برده هستند.

آستین های بلند لباس ها هم لباس مخصوص بیمارستان های روانی را یادآور می شد.

- دقیقا به خصوص ضربه هایی که وقتی خشونت نمایش بالا می گرفت بازیگرها با آستین هایشان به دیوار می زدند به تراژدی شدن کمک بیشتری می کرد. فضا تراژدی می باشد نه رابطه ها. مخاطب با دیدن نمایش یک جور ناراحت می شود و با خواندن متن نمایشنامه به صورت دیگر.

یکی از جذابترین پرده های نمایش، بازی شما روی صندلی متحرک بود. یعنی کافی بود پایتان یک لحظه لیز بخورد!

- (می خندد) کار با آن صندلی تخم مرغ شکل داستان درازی دارد. ماه اول تمرین یک صندلی گهواره ای ساده بود. از همان که مردم در خانه هایشان دارند. یکهو یک صندلی عجیب و غریب از در آمد تو. روز اول که اصلا طرفش نمی رفتیم. با خودم می گفتم خدای بزرگ اگر از روی آن بیفتم چه می شود. البته در تمرین هم وقتی حرکت صندلی سرعت می گرفت بارها شوتم کرد آنطرف اما وقتی با ابزاری که قرار می باشد با آن وقت بگذرانی دوست شوی، ترست می ریزد. من هم بعد از یک مدت تمرین خیالم راحت شد که صندلی هیچ وقت چپ نمی شود و در هر شرایطی سر جایش برمی گردد.

یک جورهایی شبیه بندبازی بود.

- دقیقا. اول در تمرین نقطه برگشت صندلی را به دست آوردم و بعد شروع کردم با آن بازی کردن. حالا همه بچه ها هم ایده می دادند. یک جا هست یکدفعه می پرم روی صندلی. سعید چنگیزیان آن پیشنهاد را داد. اول گفتم یعنی چی بپر. مگر راحت است؟ بعد همایون غنی زاده گفت آنقدر بپر تا بتوانی. من یک روز کامل فقط با صندلی متحرک تمرین کردم تا قلق هایش دستم بیاید. با همه اینها باید بگویم شانس با من یار بود که چنین نقشی پیشنهاد شد. کلا خصوصیت اخلاقی ام طوری می باشد که کار سخت را دوست دارم چون برایم چالش برانگیز است.

در مصاحبه ای گفته بودید این سختی باعث شده بود در اجرا دچار ترس شوید اما نمایش را که دیدم کاملا بر نقش مسلط بودید. ولی وقت رورانس و تشویق تماشاگران وقتی از نقش بیرون آمدید و روبروی مردم ایستادید نگرانی در چهره تان کاملا مشخص شد.

- چه جالب. این را یکی از دوستان هم بهم گفت که موقع رورانس چشم هایت یک جوری می شود. فکر می کنم در طول اجرا آنقدر روی نقشم تمرکز می کنم که وقتی تمام می شود و مردم و خوشحالی شان را همراه با تشویق می بینم، یکدفعه قلبم می ریزد و خجالت می کشم. شب اول اجرا که داشتم سکته می کردم. اصلا نمی دانستیم چطور اجرا کردم. وقت تمرین در سوله نور و اکسوار نداشتیم. شب اول اجرا یکدفعه دیدم همه جا آبی شد. اصلا نمی دانستم که مثلا الان پرده دارد عوض می شود ولی این ترس فقط شب اول بود. روز قبلش دوتا از دوستای خودم که تجربه بازی در تئاتر داشتند بهم گفتند به این قصد برو روی صحنه که از کار لذت ببری. وقتی تو لذت ببری تماشاگر هم لذت می برد.


بند بازی ویشکا آسایش در چهارراه ولیعصر!!!

برچسب های
بند بازی ویشکا آسایش در چهارراه ولیعصر!!! - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/02/11-56 ماه قبل
کل بازدید : 6,689
تعداد بازدید ماه جاری : 4,288
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به بند بازی ویشکا آسایش در چهارراه ولیعصر!!! داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به بند بازی ویشکا آسایش در چهارراه ولیعصر!!!


مطالب مرتبط با بند بازی ویشکا آسایش در چهارراه ولیعصر!!!

شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی
درمورد زندگی و جدایی و مسائل خانوادگی هنرمندان مخصوصا بازیگران حرف وحدیث زیادی هست و همواره در پی اینکه اون ها هنوز زندگی مشترک دارند یا نه و طلاق گرفته اند یا هنوز با هم زندگی میکنند حرف و حدیث بوده و  هست  ودر روزهای گذشته صحبت هایی در مورد طلاق لیلا حاتمی مطرح شده. رسانه اینترنتی خانه فیلم
رسانه اینترنتی خانه فیلم
همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار
امروز و در شروع سال نو گفت و گویی براتون داریم با محمد رضا گلزار که امیدوارم از شندین این گفت و گو لذت ببرید سلفی تازه بیتا سحرخیز سلفی تازه بیتا سحرخیز
امروز سلفی رو از بیتا سحرخیز رو براتون براتون داریم سلفی متفاوت و البته دسته جمعی او و دوستانش عکس متفاوت شنم قلی خانی عکس متفاوت شنم قلی خانی
امروز عکس متفاوتی از شببم قلی خانی رو براتون داریم عکس های زیبایی از شهره قمر عکس های زیبایی از شهره قمر
امروز عکس های زیبا و البته متفاوتی از شهره قمر رو براتون داریم عکس های آنا نعمتی در اکران خصوصی انار های نارس عکس های آنا نعمتی در اکران خصوصی انار های نارس
فیلم انار های نارس اکرانی خصوصی رو پشت سر گذاشت و در اون آنا نعمتی مانند بقیه عوام حضور داشت که تعدادی از عکس های او رو امروز براتون داریم عکس هایی از حضور هانیه توسلی در جشنواره فیلم فجر عکس هایی از حضور هانیه توسلی در جشنواره فیلم فجر
امروز تعدادی عکس از حضور هانیه توسلی در جشنواره فیلم فجر رو براتون داریم البته در اختتامیه جشنواره و تیپ متفاوت او در این مراسم رو براتون داریم لیلا حاتمی به همراه مادر و همسرش در برج میلاد لیلا حاتمی به همراه مادر و همسرش در برج میلاد
لیلا حاتمی امسال در جشنواره فیلم فجر به همراه مادرش  حضور دارد و با او در برج میلاد حضور پیدا کرده بود عکس های از حضور بهنوش طباطبایی در جشنواره فیلم فجر عکس های از حضور بهنوش طباطبایی در جشنواره فیلم فجر
امروز تعدادی عکس از بهنوش طباطبایی رو در جشواره فیلم فجر رو براتون داریم مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی
مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد
تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد

 • چرا اکبر عبدی نقش زنان را بیشتر بازی میکند
  چرا اکبر عبدی نقش زنان را بیشتر بازی میکند

  اکبر عبدی جزء معدود بازیگران مردی که در کارنامه کاریخ ود نقش های زن دارد آن هم نقش های بسیاری که او در نقش یک خانم ظاهر شده است اون هم از خانم های جوان گرفته تا خانم های جا افتاده و حتی ییر، امروز گقت و گویی از اکبر عبدی رو براتون داریم درباره اینکه خودش درباره بازی در نقش خانم ها  چه فکر و نظری دارد 5 مورد برای تقویت بینایی چشم
  5 مورد برای تقویت بینایی چشم

  چشم و بینایی آن نکته فوق العاده مهمی است که باید با آن توجه زیادی کرد و البته قدرت بینایی اهمیت فوق العاده ای نیز دارد پس بهتر است خیلی مراقب قدرت بینایی چشم هاتون باشین انواع ازدواج و نتیجه های هرکدام
  انواع ازدواج و نتیجه های هرکدام

  امروز نگاهی انداختیم به انواع ازدواج و تاثیرات و نتیجه هایی که در اکثر این ازدواج ها حاصل میگردد ، این مطلب هم آموزنده و خواندنی است و هم از جهاتی که نگاه های خاصی به بعضی ازدواج ها داشته با مزه است پس آن را از دست ندهید نکاتی درباره کاهش وزن و دلیل کاهش وزن راحتتر در مردان
  نکاتی درباره کاهش وزن و دلیل کاهش وزن راحتتر در مردان

  با بالا رفتن سن کم کم وزن هم آهنگ بالارفته خود میگیرد و از طرفی پیری و فرسودگی به سراغ آدم ها می آید اما میتوان جلوی این روند را کم و بیش گرفت و وزن را کم کم کرد کرد و خب جلوی مشکلات ناشی از اضافه وزن رو گرفت چگونه در خانه گل کاغذی بسازیم
  چگونه در خانه گل کاغذی بسازیم

  امروز یک کار هنرمندانه و با صلیقه دیگری رو داریم برای خانم هایی که از کارهای طراحی و خلاقانه خوششون میاد و اهل این جور حرکات و ذوق ها هستند و اون درست کردن گل کاغذی در خانه است
 • کاردستی و سرگرمی خلاقانه برای کودکان
  کاردستی و سرگرمی خلاقانه برای کودکان

  امروز کاردستی براتون داریم که میتونین با اون به دو هدف مهم دست پیدا کنید هم کودکان خودتون رو در مراحل ساخت این کاردستی سرگرم کنید و هم اینکه برای اون ها وسیله بازی با مزه ای  ایجاد کنید که بتونن باهاش به راحتی بازی کنند و اوقات خوشی رو داشته باشند چگونه تصمیم گیری درست کنیم
  چگونه تصمیم گیری درست کنیم

  تصمیم گیری  همیشه کار سختی نیست و اما خیلی کار مهم و حیاتی است که در خیلی از مسائل میتونه تاثیرات زیادی بر زندگی داشته باشه و برای همین باید این توان رو داشت که به درستی تصمیم گیری کنیم و تصمیمات درستی در مسائل پیش رو بگیریم عادل غلامی و همسرش در جشن میزبان
  عادل غلامی و همسرش در جشن میزبان

  امروز تصویری از عادل غلامی رو براتون داریم که به همراه همسرش در جشم میهمانی میزبان شرکت کرده اند نکاتی درباره کاهش وزن و دلیل کاهش وزن راحتتر در مردان
  نکاتی درباره کاهش وزن و دلیل کاهش وزن راحتتر در مردان

  با بالا رفتن سن کم کم وزن هم آهنگ بالارفته خود میگیرد و از طرفی پیری و فرسودگی به سراغ آدم ها می آید اما میتوان جلوی این روند را کم و بیش گرفت و وزن را کم کم کرد کرد و خب جلوی مشکلات ناشی از اضافه وزن رو گرفت فرهاد مجیدی و گلزار در کنار هم
  فرهاد مجیدی و گلزار در کنار هم

  امروز تصویری داریم جدید از فرهاد مجیدی و محمد رضا گلزار در کنار هم با ماشین فرهاد مجیدی
 • با سلامتی یاری با کم شدن وزن با این غذا ها!
  با سلامتی یاری با کم شدن وزن با این غذا ها!

  چرا برخی افراد علاوه بر پیروی از رژیم های غذایی سخت باز هم وزنشان کاهش نمی یابد و به خواسته خود دست نمی یابند علت مهم برای این امر چیست. با سلامتی فایده های بی شمار هویج را بشناسید!
  با سلامتی فایده های بی شمار هویج را بشناسید!

  هویج خاصیت های زیادی برای سلامتی مان دارد باعث تقویت بینایی می شود و در بهبود سلامتی افراد مصرف کننده نقش بسزایی دارد حتما آن را در سبد غذایی تان جای دهید و مصرف کنید. مطلبی از حفظ حافظه در سنین سالمندی
  مطلبی از حفظ حافظه در سنین سالمندی

  هر یک از ما ممکن است چیزهایی را هرازگاهی فراموش کنیم و به خاطر نیاوریم. اگرچه همه سالمندان دچار ضعف حافظه نمی شوند، اما به طور کلی با افزایش سن، احتمال فراموشکاری بیشتر می شود. متفاوت متفاوت: نحوه پرورش مرغ های موجود در بازار!
  متفاوت متفاوت: نحوه پرورش مرغ های موجود در بازار!

  می خواهیم درباره نحوه رشد مرغ های موجود در بازار بیشتر بدانیم این مرغ های هورمونی چگونه تولید می شوند چه مواد خوراکی باعث رشد اینگونه مرغ ها می شوند مصرف آن ها چه تاثیراتی روی بدن مصرف کنندگان میگذارد. مطلبی تازه درباره 6 اثر مخرب استرس بر آدمی
  مطلبی تازه درباره 6 اثر  مخرب استرس بر آدمی

  استرس کلمه آشنایی است که روزانه بارها و بارها به کار می بریم و هیچ فردی با آن بیگانه نیست. استرس می توانند علاقه و انگیزه ما را برای انجام خیلی از کارها از بین ببرد.

آموزش درست کردن فیله کباب آموزش درست کردن فیله کباب
ایران از جمله کشورهاییست که تنوع بسیار زیادی در آشپزی دارد بخصوص کباب های معروف ایرانی که به نحوی در اکثر جهان شناخته شده و طرفداران مخصوص به خود را دارد
توصیه های کاربردی برای روزه گرفتن در تابستان توصیه های کاربردی برای روزه گرفتن در تابستان
حدود چند سالی می شود که ماه رمضان به تابستان برخورد کرده و روزه داران مجبور هستند در اوج گرما روزه داری کنند و چیزی حدود 16 ساعت مجبور اند که گرسنه و تشنه باقی بمانند
خصوصیات یک غذای سحری مناسب خصوصیات یک غذای سحری مناسب
باشروع ماه مبارک رمضان و با توجه به فوق العاده طولانی بودن روزها در این ماه بد ندیدیم نگاهی بندازم به سحری و شرایط یک غذای مناسب برای سحر
روغن کانولا مناسب برای دیابتی ها روغن کانولا مناسب برای دیابتی ها
روغن کانولا روغنی است کاملا مناسب برای بیماران دیابتی که با استفاده از این روغن میتوانند حال و حس بهتری رو داشته باشند
تاثیر شگفت انگیز پله در کاهش وزن تاثیر شگفت انگیز پله در کاهش وزن
یکی از چیزهایی که در کاهش وزن تاثیر زیاد بلکه شگفت انگیز دارد بالا رفتن از پله است که شاید حتی به چشم هم نیاید اما نمی توان تاثیر آن در کاهش وزن را منکر شد
ضرر برای زنان و مفید بودن برای مردان،چای بعد از غذا ضرر برای زنان و مفید بودن برای مردان،چای بعد از غذا
خیلی چیزا هست که در زنان و مردان تاثیرات متفاوتی دارد و یکی از اونا چایی است، چای بعد از غذا میتونه برای  خانم ها مضر و برای آقایان مفید باشه
خوردن ماست با غذا گوشتی هرگز خوردن ماست با غذا گوشتی هرگز
ما در عادات غذایی مون عادات بد وخوب فراوانی رو داریم و یکی از آن ها خوردن ماست با تعداد زیادی از غذاها است و این عادت زیاد خوب نیست و مانع جذب تمامی مواد و ویتامین های غذای گوشتی میگردد
غذاهای ساده اما فوق العاده برای تابستان غذاهای ساده اما فوق العاده برای تابستان
تابستان فصل گرم سال است و این گرما سال به سال در حال افزایش است اما می‌توان با توجه بیشتر به خوردن تو سبک غذاهای تابستانی روزهای بهتری را پشت سرگذاشت
مهراوه شریفی نیا طرفدار آشتین فوتبال است مهراوه شریفی نیا طرفدار آشتین فوتبال است
تا حالا شده فکرکنید که مهراوه شریفی نیا طرفدار تند و تیز فوتبال است و جزء طرفداران 6 آتیشه فوتبال است
رفع بوى بد دهان در زمان روزه داری رفع بوى بد دهان در زمان روزه داری
برای خیلی ها پیش می آید که در زمانی که روزه هستند دهانشان بوی بدی بگیرد و این اتفاق اصلا خوش آیند نیست اما با دهان روزه و این مشکل چه میتوان کرد
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو