گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری

هوالرزاق
ads


گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری

گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری

امروز گفت و گویی برای شما دوستان داریم با امیر حسین مدرس که در آن با او از مجری گری تا بازیگری صحبت کرده ایم

معمولا روال این می باشد که مجری‌ها و گوینده‌ها سعی می‌کنند کارشان را با رادیو شروع کنند و بعد به عرصه تلویزیون یا سینما می‌روند. این رفت ‌و آمدها درباره شما هم وجود داشت، اما دوباره به رادیو برگشتید، از این بازگشت بگویید.

ابتدا بگویم برخلاف آنچه گفته می‌شود یا به نظر می‌رسد، من از سال 67 ـ66 کارم را با گروه کودک و نوجوان شبکه یک سیما شروع کردم که این همکاری تا امروز ادامه دارد. بعد از چهار پنج سال از شروع فعالیتم در تلویزیون بود که وارد رادیو شدم.سال 71 ـ70 کارم را با برنامه «تا انتهای حضور»، به‌عنوان گوینده و بازیگر شروع کردم.

قبل از آن تجربه تئاتر در صحنه را هم داشتم. کلاس‌های بازیگری را گذرانده بودم. موسیقی کار کرده بودم. در تلویزیون هم می‌نوشتم و هم اجرا می‌کردم. در رادیو هم فعالیت‌های مختلفی انجام می‌دادم. هم گوینده بودم، هم سردبیر. در اداره کل نمایش‌های رادیویی هم به‌عنوان بازیگر فعالیت می‌کردم که هنوز هم فعالیت‌هایم ادامه دارد. گرچه به دلیل تمرکز بر گویندگی در رادیو ایران، شاید حجم این همکاری‌ها کمتر شده باشد.

جایی دستخط شما را دیدم و با خودم گفتم آقای مدرس حتی از این عرصه هم غفلت نکرده است. به نظر می‌رسد یک نگاه همه جانبه نسبت به هنر دارید. این‌طور نیست؟

در همه عرصه‌ها که نه اما وقتی بحث علاقه، وقت و استعداد ذاتی مطرح باشد، می‌توان در یک تداوم حرفه‌ای به این موقعیت رسید. من در مقاطع مختلف وقتی، شاید به یک مقوله هنری علاقه داشتم، اما چون وقت پرداختن به آن را نداشتم یا این فعالیت برایم اولویت نداشته، وارد آن عرصه نشده‌ام. به‌طور مثال خیلی دوست دارم مجسمه‌سازی، گرافیک و فیلمبرداری حرفه‌ای را یاد بگیرم، اما چون فرصتی ندارم، هنوز وارد آنها نشده‌ام. آن قدر همه عرصه‌های هنری گسترده می باشد که به همه آنها نمی‌توان پرداخت. با این وصف، شاید همین چند شاخه‌ای که در آنها فعال هستم، کافی باشد!

پس از یک دوره که تقریبا می‌شود گفت ارتباط شما با رادیو فقط محدود به «جمعه ایرانی» بود، خودتان به فکر افتادید که فعالیت رادیویی را به طور جدی ادامه دهید؟

راستش من خودم در این زمینه تصمیم نگرفتم و در طرح ساماندهی این‌گونه برایم تصمیم گرفته شد که من نیروی رادیو بشوم. اما از وقتی که وارد رادیو شدم و مراحل اداری را طی کردم، دیگر خودم را نیروی رادیو می‌دانم و در برنامه‌های مختلف فعالیت می‌کنم.

همان ابتدا که به طور جدی وارد رادیو شدید، به خاطر دارم گفته بودید پیشنهاد دو سه کار در حوزه گویندگی در دست داشتید، اما ترجیح شما، فعالیت در حوزه برنامه‌های معارفی رادیو بود. چرا؟

من بیشتر اجراهایم در تلویزیون، مربوط به برنامه‌های کاملا جدی، چالشی یا معارفی، اجتماعی، فرهنگی و هنری بوده‌ است. در عرصه طنز رادیویی، من فقط برنامه جمعه ایرانی را داشتم که آن هم هفته‌ای یک روز پخش می‌شد یا به طور پراکنده، مناسبت‌ها و عیدهای مذهبی که کار در آنها، فضای شادی را در اجرا می‌طلبید. بجز این، می‌توانم بگویم به مقوله طنز در رادیو فقط به‌عنوان یک تجربه گذرا نگاه کرده‌ام و این‌طور نیست که تا به حال فیلم طنز بازی نکرده باشم. اکنون نیز بیش از دو سال می باشد دیگر در برنامه جمعه ایرانی حضور ندارم، به دلیل آن‌که اصولا شیوه و سبک کارم را تغییر داده‌ام.

دیدم اگر بخواهم طنز را ادامه بدم به کارهای جدیم لطمه وارد می‌شود. آن یک تجربه بود. خیلی هم خوب بود. خیلی هم چیز یاد گرفتم. توانایی خودم را وارد این عرصه کردم که خدا را شکر، هم مورد رضایت مردم واقع شد و هم سازندگان برنامه جمعه ایرانی از کار من راضی بودند. در ادامه دیدم از یک جا، باید اکتفا کنم به همان روشی که از قبل داشتم و آن را پی گرفته بودم. با خودم عهد کردم دیگر کار طنز بس می باشد و نباید آن را ادامه بدهم. گرچه الان هم صدای من از آرشیو آن برنامه پخش می‌شود و تکرار چیزهایی می باشد که من قبلا در آن برنامه خوانده یا اجرا کرده بودم.

بتازگی هم گوینده برنامه قصه ظهر جمعه شده‌اید...

بله، من شیوه قصه‌گویی این برنامه را از وقت مرحوم صبحی مهتدی دنبال می‌کردم. تغییر توامان شیوه انتخاب و گزینش داستان برای این برنامه در کنار تغییر مجری و روایتگری در آن، روشی می باشد که می‌تواند به بازگشت دوباره مخاطبان داستان به رادیو برای شنیدن آن منجر شود.

در جایی گفته‌اید شنوندگان رادیو به دلیل وفور وسایل ارتباط جمعی و سرگرم‌کننده کاهش پیدا کرده‌اند، آیا شنوندگان قصه ظهر جمعه هم کم شده‌اند؟

نه، به نظرم تنها برنامه قصه ظهر جمعه نیست که کم‌شنونده شده است، بلکه کلیت برنامه‌های رادیویی در کشور ما کم‌شنونده می باشد که دلیل اصلی آن، همان‌طور که اشاره کردید، گستردگی شبکه‌های اطلاع‌رسانی می باشد که طبیعتا فراگیری رادیو را کم می‌کند. این‌که چطور باید با این مساله مواجه شد و آن را حل کرد، سیاستگذاران رسانه‌ ملی و رادیو پاسخ بدهند. برنامه رادیویی قصه ظهر جمعه برای شخص من جایگاهی ویژه‌‌ دارد. هم به دلیل سابقه دیرپای این برنامه می باشد که خودم جزو شنوندگان پر و پا قرصش بوده‌ام و هم مجریان برجسته‌ای که در آن فعالیت کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به مرحوم صبحی مهتدی و حمید عاملی، محمدرضا سرشار، مریم نشیبا و دوست من آقای طهماسبی اشاره کرد.

فکر می‌نمایید تغییر مجری این برنامه، به افزایش شنوندگان قصه ظهر جمعه می‌انجامد؟

من البته به قضاوت آنچه در سال‌های اخیر از این برنامه در رادیو شنیده‌ام، باید بگویم انتخاب قصه‌ها و روایت‌هایی که قرار می باشد در این برنامه به گوش مخاطبان برسد، سهمی بسزا در جذب مخاطب دارد. بدون شک انتخاب قصه‌های پرتعلیق و جذاب، عامل اصلی جذب مخاطب می باشد و در کنار آن، شیوه روایت و انتخاب راوی نیز می‌تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد. راوی و شیوه روایت داستان‌های این برنامه شرط لازم رونق این برنامه است، اما شرط کافی نیست. به نظر من باید در عین تغییر گوینده این برنامه، روال نوشتن و انتخاب قصه‌های برنامه را نیز تغییر داد و در وضع موجود آن تجدید نظر کرد.

لحن و بیان شما در برنامه‌های مذهبی و اخلاقی کاملا متفاوت و البته تاثیرگذار است. کاراکتر و لحن مجری چقدر در اجرای برنامه‌های مذهبی، اخلاقی یا عرفانی تعیین‌کننده است؟

واقعیت آن می باشد که من لحن جدیدی برای اجرای این‌گونه برنامه‌ها به کار نگرفته‌ام. من همین‌طور که الان دارم با شما صحبت می‌کنم، پشت میکروفن قرار آسمانی حرف می‌زدم. اصولا معتقدم وقتی کسی با موضوعات معارفی سر و کار پیدا می‌کند، نمی‌تواند و حق ندارد نقش بازی کند. نباید خیلی کوچه بازاری صحبت کند. فضای روحانی حاکم بر معارف ما، خواه ناخواه لطافت را به لحن آدم اضافه می‌کند. لحن شما وقتی نماز می‌خوانید، همان لحن صحبت با فرزندتان نیست. لحن نماز خواندن شما، لحن مشخصی است. لحنی که شما دعا می‌نمایید، لحنی که با آن به زیارت حضرت علی‌بن موسی‌الرضا مشرف می‌شوید، با لحنی که در زندگی عادی دارید، تفاوت دارد.

همین مساله در برنامه‌های معارفی هم صدق می‌کند. یعنی شما نمی‌توانید ریتم حرف زدن خود را تند یا خیلی آهسته و آرام صحبت نمایید. یک ریتم طبیعی، یک لحن آرام و طبیعی می باشد که از روح مفاهیم و مسائل معنوی ما ناشی شده می باشد و به همین دلیل هم به انسان آرامش می‌دهد. همین‌طور که براساس آیه قرآنی باور داریم فقط با ذکر خدا، دل‌‎ها اطمینان و قرار پیدا می‎کند، وقتی وارد موضوعات معارفی می‌شویم، در حقیقت لحن و دل آرام می‌گیرد. آن‌گاه می باشد که می‌توانید مطالب را انتقال بدهید که در این صورت، کار بزرگی انجام داده‌اید.

بازخورد این ارتباط به شما منتقل شد؟

براساس آنچه شنیده‌ام، خدا را شکر رابطه خوب بود. این البته از تفضل خداست. گوشه و کنار خیلی تعریف می‌کنند. گرچه تصور من این می باشد که اگر غیر از من هم هر کس دیگری برنامه را اجرا می‌کرد، به هر حال او هم تحت تاثیر حال و هوای برنامه، مفاهیم و موضوعات قرار می‌گرفت و چنین حس و حالی را به مخاطبش منتقل می‌کرد. در همین خصوص باید بگویم برنامه‌ها باید از استودیو و محیط بسته بیرون بیاید. این خواسته مخاطبان است. ظرف یکی دو سال اخیر هم استودیوگریزی به سیاست معاونت صدا بدل شده است. علتش هم این بود که احساس شد شبکه‌ها برنامه را یکنواخت اجرا کرده‌اند.

الان تعداد شبکه‌های رادیویی به 22 شبکه رسیده و خواسته مردم می باشد که رادیو تغییری در روش خود داشته باشد. از طرفی مسئولان هم به این نتیجه رسیده‌اند که تکرار برنامه‌ها، هم خسته‌کننده می باشد و هم به نوعی به بقای رادیو کمک نمی‌کند. رادیو می‌خواهد زنده باشد و می‌خواهد ادامه بدهد و استودیو گریزی هم به همین واسطه بیان شده است. البته گروهی از مردم می‌گویند باید ساختار برنامه عوض شود. فکر تازه بیاورید نه این‌که جایتان را عوض نمایید.من در استودیو باشم یا در امامزاده، هیچ فرقی نمی‌کند. رادیو حالت خودش را دارد. ساختار برنامه باید عوض شود. بخش‌ها باید تغییر کند و جاندارتر شود.

فکر تازه‌ای باید وجود داشته باشد. نه این‌که من دائم سوال مسابقه را بخوانم و تلفن‌های برنامه را مدام اعلام کنم و بگویم که کجا هستیم. این چه حال و هوایی را به شنونده می‌رساند. خود من به‌عنوان یک شنونده رادیو اگر گوینده‌ای اینچنین بکند، می‌گویم بس می باشد دیگر! در ضمن گوینده رادیو وقتی در استودیو باشد تمرکزش بیشتر می‌شود، شما نمی‌دانید من آنجا با چه پراکندگی و پریشانی خاطری حرف زدم. حواسم پرت بود. استرس داشتم اگر می‌خواهید استودیوگریزی بنمایید، بنمایید ولی پشتیبانی هم داشته باشید. جایی باشد که شما ضریب امنیت را بالا ببرید. تمام امکاناتی را که در استودیو هست با خودتان ببرید. مردمی که می‌آیند و از کنار ما رد می‌شوند، روی آنتن با ما حرف می‌زنند و من وقتی جوابشان را نمی‌دهم صدایشان را بلندتر می‌کنند که آقا با شما هستم. من گوینده چه هدفی برایم باقی می‌ماند.

خب چه کار باید کرد؟

متن‌ها، بخش‌ها و کارشناس‌ها را باید تغییر داد و حرف‌های تکراری نزد. چون این مواردی که گفتم، از آفت‌های برنامه‌سازی است.

یعنی شما فکر می‌نمایید برنامه‌های معارفی رادیو به تکرار افتاده است؟

من در گفت‌وگویی هم درباره برنامه‌های معارفی رادیو و تلویزیون صحبت کردم. به‌طور مثال کارشناس‌ها از این برنامه به آن برنامه می‌روند. آنها همه آدم‌های ثابتی هستند که حرف‌های ثابتی دارند. سوال‌های ثابتی پرسیده می‌شود و برنامه‌ها چالشی نیست.

یعنی فکر می‌نمایید بهتر می باشد برنامه‌ها چالشی شود؟

یکی از پیشنهادهای من این می باشد که برنامه‌های معارفی چالشی‌تر شود. بخشی از موضوعات را می‌توانیم چالشی‌تر کنیم. نه این‌که بیاییم و حرف‌های تکراری بزنیم و کارشناس‌هایمان تکراری باشند. باید از آدم‌های مختلف استفاده کرد. البته من محدودیت‌های این گروه برنامه‌ها را در کل ساوقت می‌دانم. شورایی هست که کارشناس‌ها را مشخص می‌کند که فقط و فقط از صحبت‌های اینها استفاده شود که معتقدم این هم از آفت‌هاست.

الان خودتان فرصت می‌نمایید با این همه مشغله که دارید، رادیو گوش نمایید؟

بعضی اوقات.

کدام شبکه‌ها را بیشتر گوش می‌نمایید؟

من رادیو پیام را گوش می‌دهم، بخصوص بخش شب‌ها از ساعت 22 تا 2 نیمه شب، البته نه هر شب. در برخی شب‌ها پای رادیو هستم. رادیو تلاوت و بعضی برنامه‌های رادیو ایران را هم دنبال می‌کنم.

فکر می‌نمایید نقاط ضعف رادیو ـ بویژه رادیو ایران ـ کجاست و چگونه می‌توان قوت‌ها را تقویت کرد؟

رادیو ایران به دلیل این‌که تمام مردم ایران به آن گوش می‌دهند، نام ملی دارد و باید در سطح ملی کار کند. جسارت در طرح ایده‌های نو تعیین‌کننده است، همان‌طور که برخی شبکه‌ها از این بابت بهتر کار می‌کنند.

مثلا کدام شبکه؟

به‌عنوان مثال شبکه جوان.

اما جوان یک شبکه اختصاصی است.

پس حالا که ما داریم برای مردم ایران برنامه می‌سازیم، باید دستمان بیشتر باز باشد. آنجا ما فقط جوان را می‌بینیم ولی اینجا، همه مردم را می‌بینیم. پوشش و وسعت ما خیلی بیشتر است.

یک سوال هم راجع به بازیگری شما دارم. در بازیگری اتود خاصی را دنبال می‌نمایید؟

در بازیگری باید در راستای نقش حرکت کرد. باید آن نقش را به باور مردم نزدیک کرد. هر نقشی مشخصاتی دارد. همان‌طور که یک نوازنده بعد از سال‌ها ردیف‌نوازی و قطعه‌نوازی پنجه خودش را پیدا می‌کند.


گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری

برچسب های
گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/02/11-51 ماه قبل
کل بازدید : 5,243
تعداد بازدید ماه جاری : 3,277
تعداد بازدید در هفته جاری : 8
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری


مطالب مرتبط با گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری

شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی
درمورد زندگی و جدایی و مسائل خانوادگی هنرمندان مخصوصا بازیگران حرف وحدیث زیادی هست و همواره در پی اینکه اون ها هنوز زندگی مشترک دارند یا نه و طلاق گرفته اند یا هنوز با هم زندگی میکنند حرف و حدیث بوده و  هست  ودر روزهای گذشته صحبت هایی در مورد طلاق لیلا حاتمی مطرح شده. رسانه اینترنتی خانه فیلم
رسانه اینترنتی خانه فیلم
همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
رسانه اینترنتی خانه فیلم
رسانه اینترنتی خانه فیلم
شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی
درمورد زندگی و جدایی و مسائل خانوادگی هنرمندان مخصوصا بازیگران حرف وحدیث زیادی هست و همواره در پی اینکه اون ها هنوز زندگی مشترک دارند یا نه و طلاق گرفته اند یا هنوز با هم زندگی میکنند حرف و حدیث بوده و  هست  ودر روزهای گذشته صحبت هایی در مورد طلاق لیلا حاتمی مطرح شده. همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014

 • بهترین موادغذایی برای افراد سیگاری
  بهترین موادغذایی برای افراد سیگاری

  واقعا کشیدن سیگار چقدر لذت دارد؟بر اساس امار بدست آمده آمریکا کشیدن سیگار در هر سال جان400000نفر را در هر سال میگیرد.اما مصرف نکردن سیکار باعث میشود که بیماری هایی از قبیل سکته و سرطان ریه کم شود و اینکه در کنار آن تغذیه مناسب و رژیم غذایی مناسبی داشته باشید به بیمارهای کمتری مبتلا میشوید.   نشانه های خون ریزی دستگاه گوارش چیست؟
  نشانه های خون ریزی دستگاه گوارش چیست؟

  خونریزی دستگاه گوارش بر اثر صدماتی از قبیل تحرکات و صدمات موضعی ایجاد میشود.دستگاه گوارش دارای دو دسته است منشا تحتانی و فوقانی,اغلب خون ریزی در دستگاه گوارش پنج شکل صورت میگیرد که به طور مثال: خون ریزی هاای که در سمت اثنی عشر اتفلق می افتد خونریزی دستگاه گوارش فوقانی نام دارد. راه های سفید کردن دندان ها به روش اصیل سنتی
  راه های سفید کردن دندان ها به روش اصیل سنتی

  دوست دارید داندانهایتان سفید و تمیز و براق باشد؟برای سفید کردن دندان هایتان نیاز به وسایل خاصی ندارید همه را در خانه دارید و روزانه از آن استفاده میکنید.سعی نکنید از سفید کننده ها یا مواد دارویی دیگر برای سفیدی دندان های خود مصرف کنید موارد گیاهی از قبیل: دارچین و کف دریا و ... و چیز های دیگری که در پایین ذکر شده می توانید دندان هایی زیبا و درخشان داشته باشید. چگونه سنگ کلیه را درمان کنیم؟
  چگونه سنگ کلیه را درمان کنیم؟

  علت شایع بوجود آمدن سنگ کلیه نخوردن آب کافی و استفاده از نمک های فراوان است که شما با آب نخوردنتان به بدن این امکان را می دهید که نمک ها در بدنتان رسوب کند و تبدیل به سنگ های مزمن شوند دمنوش هایی که هم خواب و هم آرامش را به شما باز میگرداند
  دمنوش هایی که هم خواب و هم آرامش را به شما باز میگرداند

  به گفته ی یک متخصص بهترین زمان خواب نیمه شب است که می توانید با خوردن دمنوش ها و نوشیدنی ها استرس خود را کاهش دهید و آرام و راحت به خواب خود ادامه دهید.شما از بهداشت خواب اطلاعی دارید؟می دانید بهداشت خواب یعنی چه؟به نظر شما باید به آن اهمیت داد؟بهداشت خواب یعنی اینکه مردم چگونه می توانند خوابی راحت داشته باشند برای خوابیدن ساعت آن خیلی مهم است اما برخی از مردن فکر میکنند در هر زمان از شبانه روز به مدت 7 یا 8 ساعت به خواب بروند کافی است امام خیر اینگونه نیست
 • چهار نوشیدنی برای تسکین فوری درد
  چهار نوشیدنی برای تسکین فوری درد

  در این مطلب چند نوشیدنی صد در صد طبیعی معرفی می‌کنیم که هم خوشمزه هستند و هم به دلیل دارا بودن خواص ضدالتهابی می‌توانند علائم بیماری‌های مختلف را کاهش داده و تسکین‌بخش دردهای روزمره باشند. مقایسه غذاهای نیمه آماده و فست فودها
  مقایسه غذاهای نیمه آماده و فست فودها

  وقتی اول شب است و به‌شدت احساس گرسنگی می‌کنید و به علت خستگی حوصله غذا درست کردن هم ندارید در چنین مواقعی چه می‌کنید؟ غذای فست فود می‌خورید یا غذاهای نیمه آماده منجمد را بر می گزینید؟ توصیه‌های تغذیه‌ای در عفونت مثانه و رحم
  توصیه‌های تغذیه‌ای در عفونت مثانه و رحم

  نزدیک بودن دستگاه تناسلی زنان به دستگاه ادراری یکی از دلایل شیوع عفونت‌های ادراری در زنان است، زیرا باکتری‌ها می‌توانند زودتر وارد دستگاه ادراری آنان شوند. زمانی که نوشابه رژیمی را کنار می گذاریم، چه اتفاقی در بدن ما رخ می دهد؟
  زمانی که نوشابه رژیمی را کنار می گذاریم، چه اتفاقی در بدن ما رخ می دهد؟

  اگر تصمیم گرفته اید از این به بعد دیگر نوشابه نخورید خیلی کار عاقلانه ای انجام دادها ی د، نوشابه چه از نوع رژیمی و چه از نوع معمولی، برای سلامتی مضر است. درمان آفت و تبخال با طب سنتی
  درمان آفت و تبخال با طب سنتی

  ترکیب گل بنفشه، سماق و جوش‌شیرین برای بهبود آفت دهانی موثر است. البته نباید فراموش کرد مصرف غذاهای ترش، تند و خشک در زمانی که آفت دهان بروز کرده باید به حداقل برسد.
 • سری دیگر از جملات و اس ام اس های خنده دار
  سری دیگر از جملات و اس ام اس های خنده دار

  امرزو سری دیگری از جملات واس ام اس های خنده دار رو براتون داریم سری دوست داشتنی که امیدوارم از خواندنش حسابی لذت ببرید وباب میلتون باشه جملاتی عاشقانه پاییزی
  جملاتی عاشقانه پاییزی

  با شروع شدن پاییز براتون جملاتی عاشقانه و خواندنی پاییزی رو براتون داریم که امیدواریم از خواندن اون ها لذت ببرید وباب میل دوست داران این نوع جملات باشه صروت های اکنه دار را با این نکات آرایش کنید
  صروت های اکنه دار را با این نکات آرایش کنید

  آرایش کردن علاوه بر اینکه یک هنر است نیاز به دقت و مهارت های دیگری دارد و یه جورایی علم هم همراه خودش دارد که با توجه به نوع صورت چجوری باید صورت را آرایش کرد که برای انواع صورت مناسب و زیبا باشد زبان را سریعتر وراحتر یاد بگیرید
  زبان را سریعتر وراحتر یاد بگیرید

  آبا شما هم در یادگیری زبان مقداری مشکل دارید و دوست دارید با توجه به نیاز ویا علاقه ای که دارید زبان خارجی رو بتونین سریعتر وراحتر یاد بگرید واز اون استفاده بیشتری ببرید سید حسن خمینی در حال کوهنوردی
  سید حسن خمینی در حال کوهنوردی

  عکسی برای شما دوستان داریم از کوهنوردی سید حسن خمینی

مدل روسری مجلسی براق و جذاب مدل روسری مجلسی براق و جذاب
مدل روسری مجلسی براق و جذاب
برای زیبایی و سلامتی چه آب میوه هایی خوب است؟ برای زیبایی و سلامتی چه آب میوه هایی خوب است؟
امروزه از منفعت آبمیوه های طبیعی و عجیب زیاد به گوشمان می خورد. آنقدر که دیگر به آبمیوه های قدیمی و سنتی روزمره اهمیتی نمی دهیم به همین علت امروز به سراغ منفعت های آبمیوه های معمولی و سنتی می رویم.
درمان خانگی گرفتگی سینوس و درمان سرماخوردگی درمان خانگی گرفتگی سینوس و درمان سرماخوردگی
در جمجمه‌ی انسان، چهار جفت مجرای سینوسی وجود دارد که تمامشان روزنه‌ای به بینی دارند. وقتی یک یا چند تا از این مجراها می‌گیرند، گرفتگی سینوسی رخ می‌دهد و بینی و مجراهای سینوسی با یک غشای مخاطی یک‌سره پوشیده شده و وقتی بافت‌های موجود در آن غشا متورم یا عفونی می‌شوند، مجراها مسدود می‌شوند.
مدل مانتو تابستانه جدید با متنوع ترین مدلها مدل مانتو تابستانه جدید با متنوع ترین مدلها
مدل مانتو تابستانه جدید با متنوع ترین مدلها
مدل شال سنتی برای خانم های جذاب مدل شال سنتی برای خانم های جذاب
مدل شال سنتی برای خانم های جذاب
سبزی گشنیز: از سم‌زدایی تا کنترل دیابت سبزی گشنیز: از سم‌زدایی تا کنترل دیابت
سبزی گشنیز به‌عنوان دوای معده و بهبود دهنده عمل گوارش و هضم شناخته شده است و تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف آن باعث دفع سرب و آلومینیم نیز می‌شود.
چگونه می‌توان به ‌وسیله آب وزن کم کرد؟ چگونه می‌توان به ‌وسیله آب وزن کم کرد؟
قبل از هر وعده غذایی آب بنوشید و هر زمان احساس گرسنگی می‌کنید آب را جایگزین میان وعده‌های پرکالری کنید و ....
روسری ابریشم زنانه جدید روسری ابریشم زنانه جدید
روسری ابریشم زنانه جدید
مدل روسری مجلسی زنانه خاص مدل روسری مجلسی زنانه خاص
مدل روسری مجلسی زنانه خاص
مساله این است: ماهی شمال یا جنوب؟ مساله این است: ماهی شمال یا جنوب؟
از آنجا که نوع فیله ماهی برای مصرف‌کنندگان عادی قابل‌شناسایی نیست به مردم توصیه می‌شود که در صورت عدم شناخت تخصصی از نوع ماهی‌ها از خرید ماهی به‌صورت فیله شده خودداری کنند و ماهی را به‌صورت درسته خریداری کنند.
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو