هوالرزاق
ads


گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری

گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری

امروز گفت و گویی برای شما دوستان داریم با امیر حسین مدرس که در آن با او از مجری گری تا بازیگری صحبت کرده ایم

معمولا روال این می باشد که مجری‌ها و گوینده‌ها سعی می‌کنند کارشان را با رادیو شروع کنند و بعد به عرصه تلویزیون یا سینما می‌روند. این رفت ‌و آمدها درباره شما هم وجود داشت، اما دوباره به رادیو برگشتید، از این بازگشت بگویید.

ابتدا بگویم برخلاف آنچه گفته می‌شود یا به نظر می‌رسد، من از سال 67 ـ66 کارم را با گروه کودک و نوجوان شبکه یک سیما شروع کردم که این همکاری تا امروز ادامه دارد. بعد از چهار پنج سال از شروع فعالیتم در تلویزیون بود که وارد رادیو شدم.سال 71 ـ70 کارم را با برنامه «تا انتهای حضور»، به‌عنوان گوینده و بازیگر شروع کردم.

قبل از آن تجربه تئاتر در صحنه را هم داشتم. کلاس‌های بازیگری را گذرانده بودم. موسیقی کار کرده بودم. در تلویزیون هم می‌نوشتم و هم اجرا می‌کردم. در رادیو هم فعالیت‌های مختلفی انجام می‌دادم. هم گوینده بودم، هم سردبیر. در اداره کل نمایش‌های رادیویی هم به‌عنوان بازیگر فعالیت می‌کردم که هنوز هم فعالیت‌هایم ادامه دارد. گرچه به دلیل تمرکز بر گویندگی در رادیو ایران، شاید حجم این همکاری‌ها کمتر شده باشد.

جایی دستخط شما را دیدم و با خودم گفتم آقای مدرس حتی از این عرصه هم غفلت نکرده است. به نظر می‌رسد یک نگاه همه جانبه نسبت به هنر دارید. این‌طور نیست؟

در همه عرصه‌ها که نه اما وقتی بحث علاقه، وقت و استعداد ذاتی مطرح باشد، می‌توان در یک تداوم حرفه‌ای به این موقعیت رسید. من در مقاطع مختلف وقتی، شاید به یک مقوله هنری علاقه داشتم، اما چون وقت پرداختن به آن را نداشتم یا این فعالیت برایم اولویت نداشته، وارد آن عرصه نشده‌ام. به‌طور مثال خیلی دوست دارم مجسمه‌سازی، گرافیک و فیلمبرداری حرفه‌ای را یاد بگیرم، اما چون فرصتی ندارم، هنوز وارد آنها نشده‌ام. آن قدر همه عرصه‌های هنری گسترده می باشد که به همه آنها نمی‌توان پرداخت. با این وصف، شاید همین چند شاخه‌ای که در آنها فعال هستم، کافی باشد!

پس از یک دوره که تقریبا می‌شود گفت ارتباط شما با رادیو فقط محدود به «جمعه ایرانی» بود، خودتان به فکر افتادید که فعالیت رادیویی را به طور جدی ادامه دهید؟

راستش من خودم در این زمینه تصمیم نگرفتم و در طرح ساماندهی این‌گونه برایم تصمیم گرفته شد که من نیروی رادیو بشوم. اما از وقتی که وارد رادیو شدم و مراحل اداری را طی کردم، دیگر خودم را نیروی رادیو می‌دانم و در برنامه‌های مختلف فعالیت می‌کنم.

همان ابتدا که به طور جدی وارد رادیو شدید، به خاطر دارم گفته بودید پیشنهاد دو سه کار در حوزه گویندگی در دست داشتید، اما ترجیح شما، فعالیت در حوزه برنامه‌های معارفی رادیو بود. چرا؟

من بیشتر اجراهایم در تلویزیون، مربوط به برنامه‌های کاملا جدی، چالشی یا معارفی، اجتماعی، فرهنگی و هنری بوده‌ است. در عرصه طنز رادیویی، من فقط برنامه جمعه ایرانی را داشتم که آن هم هفته‌ای یک روز پخش می‌شد یا به طور پراکنده، مناسبت‌ها و عیدهای مذهبی که کار در آنها، فضای شادی را در اجرا می‌طلبید. بجز این، می‌توانم بگویم به مقوله طنز در رادیو فقط به‌عنوان یک تجربه گذرا نگاه کرده‌ام و این‌طور نیست که تا به حال فیلم طنز بازی نکرده باشم. اکنون نیز بیش از دو سال می باشد دیگر در برنامه جمعه ایرانی حضور ندارم، به دلیل آن‌که اصولا شیوه و سبک کارم را تغییر داده‌ام.

دیدم اگر بخواهم طنز را ادامه بدم به کارهای جدیم لطمه وارد می‌شود. آن یک تجربه بود. خیلی هم خوب بود. خیلی هم چیز یاد گرفتم. توانایی خودم را وارد این عرصه کردم که خدا را شکر، هم مورد رضایت مردم واقع شد و هم سازندگان برنامه جمعه ایرانی از کار من راضی بودند. در ادامه دیدم از یک جا، باید اکتفا کنم به همان روشی که از قبل داشتم و آن را پی گرفته بودم. با خودم عهد کردم دیگر کار طنز بس می باشد و نباید آن را ادامه بدهم. گرچه الان هم صدای من از آرشیو آن برنامه پخش می‌شود و تکرار چیزهایی می باشد که من قبلا در آن برنامه خوانده یا اجرا کرده بودم.

بتازگی هم گوینده برنامه قصه ظهر جمعه شده‌اید...

بله، من شیوه قصه‌گویی این برنامه را از وقت مرحوم صبحی مهتدی دنبال می‌کردم. تغییر توامان شیوه انتخاب و گزینش داستان برای این برنامه در کنار تغییر مجری و روایتگری در آن، روشی می باشد که می‌تواند به بازگشت دوباره مخاطبان داستان به رادیو برای شنیدن آن منجر شود.

در جایی گفته‌اید شنوندگان رادیو به دلیل وفور وسایل ارتباط جمعی و سرگرم‌کننده کاهش پیدا کرده‌اند، آیا شنوندگان قصه ظهر جمعه هم کم شده‌اند؟

نه، به نظرم تنها برنامه قصه ظهر جمعه نیست که کم‌شنونده شده است، بلکه کلیت برنامه‌های رادیویی در کشور ما کم‌شنونده می باشد که دلیل اصلی آن، همان‌طور که اشاره کردید، گستردگی شبکه‌های اطلاع‌رسانی می باشد که طبیعتا فراگیری رادیو را کم می‌کند. این‌که چطور باید با این مساله مواجه شد و آن را حل کرد، سیاستگذاران رسانه‌ ملی و رادیو پاسخ بدهند. برنامه رادیویی قصه ظهر جمعه برای شخص من جایگاهی ویژه‌‌ دارد. هم به دلیل سابقه دیرپای این برنامه می باشد که خودم جزو شنوندگان پر و پا قرصش بوده‌ام و هم مجریان برجسته‌ای که در آن فعالیت کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به مرحوم صبحی مهتدی و حمید عاملی، محمدرضا سرشار، مریم نشیبا و دوست من آقای طهماسبی اشاره کرد.

فکر می‌نمایید تغییر مجری این برنامه، به افزایش شنوندگان قصه ظهر جمعه می‌انجامد؟

من البته به قضاوت آنچه در سال‌های اخیر از این برنامه در رادیو شنیده‌ام، باید بگویم انتخاب قصه‌ها و روایت‌هایی که قرار می باشد در این برنامه به گوش مخاطبان برسد، سهمی بسزا در جذب مخاطب دارد. بدون شک انتخاب قصه‌های پرتعلیق و جذاب، عامل اصلی جذب مخاطب می باشد و در کنار آن، شیوه روایت و انتخاب راوی نیز می‌تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد. راوی و شیوه روایت داستان‌های این برنامه شرط لازم رونق این برنامه است، اما شرط کافی نیست. به نظر من باید در عین تغییر گوینده این برنامه، روال نوشتن و انتخاب قصه‌های برنامه را نیز تغییر داد و در وضع موجود آن تجدید نظر کرد.

لحن و بیان شما در برنامه‌های مذهبی و اخلاقی کاملا متفاوت و البته تاثیرگذار است. کاراکتر و لحن مجری چقدر در اجرای برنامه‌های مذهبی، اخلاقی یا عرفانی تعیین‌کننده است؟

واقعیت آن می باشد که من لحن جدیدی برای اجرای این‌گونه برنامه‌ها به کار نگرفته‌ام. من همین‌طور که الان دارم با شما صحبت می‌کنم، پشت میکروفن قرار آسمانی حرف می‌زدم. اصولا معتقدم وقتی کسی با موضوعات معارفی سر و کار پیدا می‌کند، نمی‌تواند و حق ندارد نقش بازی کند. نباید خیلی کوچه بازاری صحبت کند. فضای روحانی حاکم بر معارف ما، خواه ناخواه لطافت را به لحن آدم اضافه می‌کند. لحن شما وقتی نماز می‌خوانید، همان لحن صحبت با فرزندتان نیست. لحن نماز خواندن شما، لحن مشخصی است. لحنی که شما دعا می‌نمایید، لحنی که با آن به زیارت حضرت علی‌بن موسی‌الرضا مشرف می‌شوید، با لحنی که در زندگی عادی دارید، تفاوت دارد.

همین مساله در برنامه‌های معارفی هم صدق می‌کند. یعنی شما نمی‌توانید ریتم حرف زدن خود را تند یا خیلی آهسته و آرام صحبت نمایید. یک ریتم طبیعی، یک لحن آرام و طبیعی می باشد که از روح مفاهیم و مسائل معنوی ما ناشی شده می باشد و به همین دلیل هم به انسان آرامش می‌دهد. همین‌طور که براساس آیه قرآنی باور داریم فقط با ذکر خدا، دل‌‎ها اطمینان و قرار پیدا می‎کند، وقتی وارد موضوعات معارفی می‌شویم، در حقیقت لحن و دل آرام می‌گیرد. آن‌گاه می باشد که می‌توانید مطالب را انتقال بدهید که در این صورت، کار بزرگی انجام داده‌اید.

بازخورد این ارتباط به شما منتقل شد؟

براساس آنچه شنیده‌ام، خدا را شکر رابطه خوب بود. این البته از تفضل خداست. گوشه و کنار خیلی تعریف می‌کنند. گرچه تصور من این می باشد که اگر غیر از من هم هر کس دیگری برنامه را اجرا می‌کرد، به هر حال او هم تحت تاثیر حال و هوای برنامه، مفاهیم و موضوعات قرار می‌گرفت و چنین حس و حالی را به مخاطبش منتقل می‌کرد. در همین خصوص باید بگویم برنامه‌ها باید از استودیو و محیط بسته بیرون بیاید. این خواسته مخاطبان است. ظرف یکی دو سال اخیر هم استودیوگریزی به سیاست معاونت صدا بدل شده است. علتش هم این بود که احساس شد شبکه‌ها برنامه را یکنواخت اجرا کرده‌اند.

الان تعداد شبکه‌های رادیویی به 22 شبکه رسیده و خواسته مردم می باشد که رادیو تغییری در روش خود داشته باشد. از طرفی مسئولان هم به این نتیجه رسیده‌اند که تکرار برنامه‌ها، هم خسته‌کننده می باشد و هم به نوعی به بقای رادیو کمک نمی‌کند. رادیو می‌خواهد زنده باشد و می‌خواهد ادامه بدهد و استودیو گریزی هم به همین واسطه بیان شده است. البته گروهی از مردم می‌گویند باید ساختار برنامه عوض شود. فکر تازه بیاورید نه این‌که جایتان را عوض نمایید.من در استودیو باشم یا در امامزاده، هیچ فرقی نمی‌کند. رادیو حالت خودش را دارد. ساختار برنامه باید عوض شود. بخش‌ها باید تغییر کند و جاندارتر شود.

فکر تازه‌ای باید وجود داشته باشد. نه این‌که من دائم سوال مسابقه را بخوانم و تلفن‌های برنامه را مدام اعلام کنم و بگویم که کجا هستیم. این چه حال و هوایی را به شنونده می‌رساند. خود من به‌عنوان یک شنونده رادیو اگر گوینده‌ای اینچنین بکند، می‌گویم بس می باشد دیگر! در ضمن گوینده رادیو وقتی در استودیو باشد تمرکزش بیشتر می‌شود، شما نمی‌دانید من آنجا با چه پراکندگی و پریشانی خاطری حرف زدم. حواسم پرت بود. استرس داشتم اگر می‌خواهید استودیوگریزی بنمایید، بنمایید ولی پشتیبانی هم داشته باشید. جایی باشد که شما ضریب امنیت را بالا ببرید. تمام امکاناتی را که در استودیو هست با خودتان ببرید. مردمی که می‌آیند و از کنار ما رد می‌شوند، روی آنتن با ما حرف می‌زنند و من وقتی جوابشان را نمی‌دهم صدایشان را بلندتر می‌کنند که آقا با شما هستم. من گوینده چه هدفی برایم باقی می‌ماند.

خب چه کار باید کرد؟

متن‌ها، بخش‌ها و کارشناس‌ها را باید تغییر داد و حرف‌های تکراری نزد. چون این مواردی که گفتم، از آفت‌های برنامه‌سازی است.

یعنی شما فکر می‌نمایید برنامه‌های معارفی رادیو به تکرار افتاده است؟

من در گفت‌وگویی هم درباره برنامه‌های معارفی رادیو و تلویزیون صحبت کردم. به‌طور مثال کارشناس‌ها از این برنامه به آن برنامه می‌روند. آنها همه آدم‌های ثابتی هستند که حرف‌های ثابتی دارند. سوال‌های ثابتی پرسیده می‌شود و برنامه‌ها چالشی نیست.

یعنی فکر می‌نمایید بهتر می باشد برنامه‌ها چالشی شود؟

یکی از پیشنهادهای من این می باشد که برنامه‌های معارفی چالشی‌تر شود. بخشی از موضوعات را می‌توانیم چالشی‌تر کنیم. نه این‌که بیاییم و حرف‌های تکراری بزنیم و کارشناس‌هایمان تکراری باشند. باید از آدم‌های مختلف استفاده کرد. البته من محدودیت‌های این گروه برنامه‌ها را در کل ساوقت می‌دانم. شورایی هست که کارشناس‌ها را مشخص می‌کند که فقط و فقط از صحبت‌های اینها استفاده شود که معتقدم این هم از آفت‌هاست.

الان خودتان فرصت می‌نمایید با این همه مشغله که دارید، رادیو گوش نمایید؟

بعضی اوقات.

کدام شبکه‌ها را بیشتر گوش می‌نمایید؟

من رادیو پیام را گوش می‌دهم، بخصوص بخش شب‌ها از ساعت 22 تا 2 نیمه شب، البته نه هر شب. در برخی شب‌ها پای رادیو هستم. رادیو تلاوت و بعضی برنامه‌های رادیو ایران را هم دنبال می‌کنم.

فکر می‌نمایید نقاط ضعف رادیو ـ بویژه رادیو ایران ـ کجاست و چگونه می‌توان قوت‌ها را تقویت کرد؟

رادیو ایران به دلیل این‌که تمام مردم ایران به آن گوش می‌دهند، نام ملی دارد و باید در سطح ملی کار کند. جسارت در طرح ایده‌های نو تعیین‌کننده است، همان‌طور که برخی شبکه‌ها از این بابت بهتر کار می‌کنند.

مثلا کدام شبکه؟

به‌عنوان مثال شبکه جوان.

اما جوان یک شبکه اختصاصی است.

پس حالا که ما داریم برای مردم ایران برنامه می‌سازیم، باید دستمان بیشتر باز باشد. آنجا ما فقط جوان را می‌بینیم ولی اینجا، همه مردم را می‌بینیم. پوشش و وسعت ما خیلی بیشتر است.

یک سوال هم راجع به بازیگری شما دارم. در بازیگری اتود خاصی را دنبال می‌نمایید؟

در بازیگری باید در راستای نقش حرکت کرد. باید آن نقش را به باور مردم نزدیک کرد. هر نقشی مشخصاتی دارد. همان‌طور که یک نوازنده بعد از سال‌ها ردیف‌نوازی و قطعه‌نوازی پنجه خودش را پیدا می‌کند.


گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری

برچسب های
گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/02/11-55 ماه قبل
کل بازدید : 5,290
تعداد بازدید ماه جاری : 3,324
تعداد بازدید در هفته جاری : 3
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری


مطالب مرتبط با گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری

شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی
درمورد زندگی و جدایی و مسائل خانوادگی هنرمندان مخصوصا بازیگران حرف وحدیث زیادی هست و همواره در پی اینکه اون ها هنوز زندگی مشترک دارند یا نه و طلاق گرفته اند یا هنوز با هم زندگی میکنند حرف و حدیث بوده و  هست  ودر روزهای گذشته صحبت هایی در مورد طلاق لیلا حاتمی مطرح شده. رسانه اینترنتی خانه فیلم
رسانه اینترنتی خانه فیلم
همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد
تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی
مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی عکس متفاوت شنم قلی خانی عکس متفاوت شنم قلی خانی
امروز عکس متفاوتی از شببم قلی خانی رو براتون داریم بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل سلفی تازه بیتا سحرخیز سلفی تازه بیتا سحرخیز
امروز سلفی رو از بیتا سحرخیز رو براتون براتون داریم سلفی متفاوت و البته دسته جمعی او و دوستانش عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار
امروز و در شروع سال نو گفت و گویی براتون داریم با محمد رضا گلزار که امیدوارم از شندین این گفت و گو لذت ببرید

 • دانستنی های توده‌های پستانی
  دانستنی های توده‌های پستانی

  این بیماری که در واقع حاصل تغییرات طبیعی پستان ها در پاسخ به هورمون هاست موجب نگرانی بسیاری از بانوان بخصوص در سنین 35 تا 55 سال می شود. علائم آن به صورت دردهای دوره ای پستان ها بخصوص نزدیک به شروع عادت ماهانه همراه با احساس بزرگ شدن پستان ها همراه است. این بیماری می تواند بدون درد بوده و فقط در معاینه با احساس توده های متعدد پستانی تشخیص داده می شوند، در سونوگرافی به صورت کیست های متعدد و دوطرفه پستان دیده می شود. در برخی بیماران ترشحات زرد مایل به سبز یا بی رنگ از نوک پستان ها دیده می شود. سایز این کیست ها کمتر از سه سانتی متر بوده و اغلب در سایزهای دو تا ده میلی متر وجود دارد. این کیست ها هر چند وقت از بین رفته و کیست های جدید تشکیل می شوند. برخلاف تصور عمومی این کیست ها بندرت به سرطان پستان منجر می شود چگونگی پیشگیری از سرطان و سکته
  چگونگی پیشگیری از سرطان و سکته

  تحقیقات گسترده ای که درکانادا در سال ۲۰۱۳ انجام شده نشان داده است که بدن افرادی که گوشت قرمز مصرف نمی کنند نسبت به افرادی که زیاد گوشت قرمز می خورند دارای توده چربی کمتری بوده و احتمال چاقی در این افراد به میزان قابل توجهی کمتر است ( ۴/۹ درصد در مقابل ۳/۳۳ درصد ). علاوه بر این، یافته های جدیدترین تحقیقی که توسط انجمن چاقی آمریکا در سال ۲۰۱۳ انجام شده است نشانگر این است که افراد چاقی که به رژیم های گیاهخواری رو می آورند بیش از افراد چاق دیگر که رژیم های معمولی می گیرند وزن کم می کنند حتی اگر هر دو گروه مقدار کالری مساوی ای مصرف کنند.مصرف چربی های اشباع که در گوشت قرمز و لبنیات وجود دارد باعث افزایش کلسترول خون و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود، پس با حذف گوشت قرمز به طور اتوماتیک میزان مصرف چربی های اشباع نیز کمتر شده و به گفته پزشکان خطر بیماری های قلبی کمتر می شود مکمل های کاهش دهنده وزن چه چیزهایی هستند؟
  مکمل های کاهش دهنده وزن چه چیزهایی هستند؟

  متأسفانه، کاهش وزن برای برخی افراد سخت تر است و نیاز به روش های تکمیلی دارد. از جمله این روش ها استفاده از برخی مکمل هاست که علاوه بر مفید بودن برای سلامت جسمی، باعث کاهش وزن نیز می شود. در این مطلب به ۶ نوع از بهترین انواع مکمل های کاهش وزن اشاره شده است. بیماری سینوزیت قارچی چیست؟
  بیماری سینوزیت قارچی چیست؟

  باور رایج اینست که سینوزیت، یک عفونت باکتریایی یا ویروسی است، اما تحقیقات جدید نشان می‌دهند که بعضی از سینوزیت‌ها، عفونت قارچی هستند. در سینوزیت‌های حاد که به آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای ضداحتقان پاسخ نمی‌دهند، احتمالاً سیستم ایمنی بدن به یک قارچ واکنش نشان داده است و حفره‌های سینوس‌ها تحریک شده است. سینوزیت قارچی هنگامی روی می‌دهد که یک ارگانیسم قارچی، به حفره‌های سینوس‌ها حمله کند. خیلی عجیب نیست که قارچ‌ها وارد راه تنفسی ما شوند چون محیط اطراف، پُر است از این ارگانیسم‌ها و ما هر روز آنها را تنفس می‌کنیم. اما هنگامی که سیستم ایمنی ضعیف شود، قارچ‌ها در حفره‌های سینوسی مرطوب و تاریک رشد می‌کنند خواص دمنوش ریحان برای سلامتی
  خواص دمنوش ریحان برای سلامتی

  این بار می‌خواهیم یک دمنوش گیاهی دیگر را معرفی کنیم، دم‌نوش گیاه ریحان دارای خواص بسیار زیادی است، از جمله: آرام بخش و نشاط آور، برطرف کننده گلودرد، ضد دل‌پیچه و تهوع و مناسب برای دستگاه گوارش.پیشنهاد می‌کنیم گاهی این دمنوش را جایگزین چای سیاه کنید
 • با روانشناسی مردان درافسردگیخانم ها نقش دارند!
  با روانشناسی مردان درافسردگیخانم ها نقش دارند!

  زنان دو برابر بیش از مردان در معرض ابتلا به افسردگی مفرط و اضطراب فراگیر قرار دارنداز سلامتی شکلات و کاکائوی تلخ چه فوایدی برای بدنمان دارند!
  از سلامتی شکلات و کاکائوی تلخ چه فوایدی برای بدنمان دارند!

  شکلات و کاکائوی تلخ چه فوایدی برای بدنمان دارند این ماده غذایی چه تاثیراتی روی بدن ما میگذراد آیا برای سلامت قلب و عروق ما مفید است بهتر است از این خوراکی غافل نشوید و در میان وعده های خود بگنجانید.متفاوت متفاوت: معتاد قهوه هستید یا رابطه جنسی؟
  متفاوت متفاوت: معتاد قهوه هستید یا رابطه جنسی؟

  حسی که از گرفتن یک پیامک می گیرید یا عکسی که هر بار باید در اینستاگرام بگذارید... همه و همه می تواند چیزهایی باشد که شما نمی توانید بدون آنها زندگی کنید. گردآوری از تقویت عملکرد و نیروی جنسی با مصرف میوه!
  گردآوری از تقویت عملکرد و نیروی جنسی با مصرف میوه!

  برای تقویت نیروی جنسی تان بهتر است از مواد طبیعی کمک بگیرید این میوه ها و تنقلات سالم می توانند تاثیر زیادی روی تقویت قوای جنسی شما بگذارند باعث افزایش این نیرو در بدنتان شوند و در بهبود عملکرد جنسی تان بسیار تاثیرگذار باشند.از روانشناسی در 10 دقیقه به آرامش برسید!
  از روانشناسی در 10 دقیقه به آرامش برسید!

  شاید فکر کنید برای به آرامش رسیدن نیاز به انجام کارهای بسیار و زمان طولانی دارید، اما جالب است بدانید حتی می توانید با انجام برخی از کارهای حتی در عرض 10 دقیقه به آرامش برسید. می خواهید بدانید چگونه؟
 • خصوصیات یک غذای سحری مناسب
  خصوصیات یک غذای سحری مناسب

  باشروع ماه مبارک رمضان و با توجه به فوق العاده طولانی بودن روزها در این ماه بد ندیدیم نگاهی بندازم به سحری و شرایط یک غذای مناسب برای سحر تاثیر شگفت انگیز پله در کاهش وزن
  تاثیر شگفت انگیز پله در کاهش وزن

  یکی از چیزهایی که در کاهش وزن تاثیر زیاد بلکه شگفت انگیز دارد بالا رفتن از پله است که شاید حتی به چشم هم نیاید اما نمی توان تاثیر آن در کاهش وزن را منکر شد آموزش درست کردن فیله کباب
  آموزش درست کردن فیله کباب

  ایران از جمله کشورهاییست که تنوع بسیار زیادی در آشپزی دارد بخصوص کباب های معروف ایرانی که به نحوی در اکثر جهان شناخته شده و طرفداران مخصوص به خود را دارد توصیه های کاربردی برای روزه گرفتن در تابستان
  توصیه های کاربردی برای روزه گرفتن در تابستان

  حدود چند سالی می شود که ماه رمضان به تابستان برخورد کرده و روزه داران مجبور هستند در اوج گرما روزه داری کنند و چیزی حدود 16 ساعت مجبور اند که گرسنه و تشنه باقی بمانند خوردن ماست با غذا گوشتی هرگز
  خوردن ماست با غذا گوشتی هرگز

  ما در عادات غذایی مون عادات بد وخوب فراوانی رو داریم و یکی از آن ها خوردن ماست با تعداد زیادی از غذاها است و این عادت زیاد خوب نیست و مانع جذب تمامی مواد و ویتامین های غذای گوشتی میگردد

چرا زنان گریه میکنندو مردان دروغ میگویند چرا زنان گریه میکنندو مردان دروغ میگویند
بعضی خصوصات در زن مرد هست که انگار در آن ها  به نوعی نهادینه شده است است و زن و مرد رو به اون خصوصات میشناسند و یکی از اون ها گریه کردن در خانم هاست و البته دروغ گویی مردان ، ولی چرا مردان دروغ میگویند و زنان رو به گریه می آورند
ارتباط رنگ پوشش و شخصیت افراد ارتباط رنگ پوشش و شخصیت افراد
همینطور که در حال وبگردی بودم مطلبی خواندنی و زیبا رو مشاهده کردن درباره اینکه با  هر رنگی در شخصیت افراد چه تاثیری دارده و پوشیدن رنگ های متفاوت در سنین متفاوت چه فرقی میکنه  و چه تاثیراتی داره و بد ندیدم که امروز براتون این مطلب رو داشته باشید تا شما هم از خواندن آن لذت ببرید و براتون مفید باشه
جملات ضد دخترانه پاییزی 93 جملات ضد دخترانه پاییزی 93
امرزو یک سری جملات دیگه رو براتون داریم جملاتی ضد دخترانه ای که فکرکنم با مزه باشن  اما زیادم جدیشون نگیریدن ها تنها برای خندیدن خوبه و بسسسس
تست روانشناسی: آیا منزوی هستید تست روانشناسی: آیا منزوی هستید
امروز با تست روانشناسی دیگری رو براتون داریم که  در اون شما میتونین به این پی ببرید که آیا  شخصیت منزوی دارید یا نه و میتونین با انجام این  تست به این مسئله پی ببرید که دچار این مشگل هستید که
مدل مانتو مجلسی سری جدید 2 مدل مانتو مجلسی سری جدید 2
سری دیگری از مانتو های مجلسی و تقریبا شیک رو براتون داریم مانتو هایی که فکرکنم زیبا باشه و برای خانم های شیک پوش مناسب و جذاب بوده باشه
تفاوت تغذیه ای ماکارونی سرد و گرم تفاوت تغذیه ای ماکارونی سرد و گرم
اکثر غذاها از نظر بار غذایی و موادی که به بدن میرسانند در اینکه سرد سرو شود یا گرم خیلی فرق ندارند اما ماکارونی جزء این غذا ها نیست و ماکارونی سرد و گرم با هم تفاوت های غذایی بسیاری دارند
مدل های مانتو شیک و مجلسی مدل های مانتو شیک و مجلسی
امروز مدل های مانتو های متفاوتی رو براتون داریم سری جدید و زیبایی از مدل های مانتو که امیدوارم براتون زیبا و لذتبخش باشه و از دیدنشون لذت ببرید
احساس برد پیت بعد از ازدواج با آنجلينا جولی احساس برد پیت بعد از ازدواج با آنجلينا جولی
امسال سال ازدواج های بزرگ بازیگران معروف هالیوودی بود و یکی از بزرگترین آنها بدون شک ازدواج برد پیت و آنجلينا جولی بود، و حال بخوانید از مصاحبه برد پیت بعد از ازدواج
کفش های خود رو خلاقانه رنگ کنید کفش های خود رو خلاقانه رنگ کنید
امروز طرحی تازه و زیبایی براتون داریم طرحی که شما میتونین با اون کفش های ساده خودتون رو متفاوت و البته زیبا کنید و البته مقداری صلقه و حوصله میخواد تا بتونین با این الگو کفشی زیبا و دوست داشتنی برای خودتون داشته باشید که هم زیباست و هم متفاوت و تک
تست قدیمی شخصیت شناسی و روانشناسی تست قدیمی شخصیت شناسی و روانشناسی
امروز یک تست قدیمی رو براتون داریم تستی که خیلی قبل تر هم حتما با اون روبرو شده اید و اون رو تجربه کردین و شاید همتون اون رو حداقل یکبار زده باشید وبرای این اسم تتس قدیمی رو بهش داریم
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو