هوالرزاق
ads


گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری

گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری

امروز گفت و گویی برای شما دوستان داریم با امیر حسین مدرس که در آن با او از مجری گری تا بازیگری صحبت کرده ایم

معمولا روال این می باشد که مجری‌ها و گوینده‌ها سعی می‌کنند کارشان را با رادیو شروع کنند و بعد به عرصه تلویزیون یا سینما می‌روند. این رفت ‌و آمدها درباره شما هم وجود داشت، اما دوباره به رادیو برگشتید، از این بازگشت بگویید.

ابتدا بگویم برخلاف آنچه گفته می‌شود یا به نظر می‌رسد، من از سال 67 ـ66 کارم را با گروه کودک و نوجوان شبکه یک سیما شروع کردم که این همکاری تا امروز ادامه دارد. بعد از چهار پنج سال از شروع فعالیتم در تلویزیون بود که وارد رادیو شدم.سال 71 ـ70 کارم را با برنامه «تا انتهای حضور»، به‌عنوان گوینده و بازیگر شروع کردم.

قبل از آن تجربه تئاتر در صحنه را هم داشتم. کلاس‌های بازیگری را گذرانده بودم. موسیقی کار کرده بودم. در تلویزیون هم می‌نوشتم و هم اجرا می‌کردم. در رادیو هم فعالیت‌های مختلفی انجام می‌دادم. هم گوینده بودم، هم سردبیر. در اداره کل نمایش‌های رادیویی هم به‌عنوان بازیگر فعالیت می‌کردم که هنوز هم فعالیت‌هایم ادامه دارد. گرچه به دلیل تمرکز بر گویندگی در رادیو ایران، شاید حجم این همکاری‌ها کمتر شده باشد.

جایی دستخط شما را دیدم و با خودم گفتم آقای مدرس حتی از این عرصه هم غفلت نکرده است. به نظر می‌رسد یک نگاه همه جانبه نسبت به هنر دارید. این‌طور نیست؟

در همه عرصه‌ها که نه اما وقتی بحث علاقه، وقت و استعداد ذاتی مطرح باشد، می‌توان در یک تداوم حرفه‌ای به این موقعیت رسید. من در مقاطع مختلف وقتی، شاید به یک مقوله هنری علاقه داشتم، اما چون وقت پرداختن به آن را نداشتم یا این فعالیت برایم اولویت نداشته، وارد آن عرصه نشده‌ام. به‌طور مثال خیلی دوست دارم مجسمه‌سازی، گرافیک و فیلمبرداری حرفه‌ای را یاد بگیرم، اما چون فرصتی ندارم، هنوز وارد آنها نشده‌ام. آن قدر همه عرصه‌های هنری گسترده می باشد که به همه آنها نمی‌توان پرداخت. با این وصف، شاید همین چند شاخه‌ای که در آنها فعال هستم، کافی باشد!

پس از یک دوره که تقریبا می‌شود گفت ارتباط شما با رادیو فقط محدود به «جمعه ایرانی» بود، خودتان به فکر افتادید که فعالیت رادیویی را به طور جدی ادامه دهید؟

راستش من خودم در این زمینه تصمیم نگرفتم و در طرح ساماندهی این‌گونه برایم تصمیم گرفته شد که من نیروی رادیو بشوم. اما از وقتی که وارد رادیو شدم و مراحل اداری را طی کردم، دیگر خودم را نیروی رادیو می‌دانم و در برنامه‌های مختلف فعالیت می‌کنم.

همان ابتدا که به طور جدی وارد رادیو شدید، به خاطر دارم گفته بودید پیشنهاد دو سه کار در حوزه گویندگی در دست داشتید، اما ترجیح شما، فعالیت در حوزه برنامه‌های معارفی رادیو بود. چرا؟

من بیشتر اجراهایم در تلویزیون، مربوط به برنامه‌های کاملا جدی، چالشی یا معارفی، اجتماعی، فرهنگی و هنری بوده‌ است. در عرصه طنز رادیویی، من فقط برنامه جمعه ایرانی را داشتم که آن هم هفته‌ای یک روز پخش می‌شد یا به طور پراکنده، مناسبت‌ها و عیدهای مذهبی که کار در آنها، فضای شادی را در اجرا می‌طلبید. بجز این، می‌توانم بگویم به مقوله طنز در رادیو فقط به‌عنوان یک تجربه گذرا نگاه کرده‌ام و این‌طور نیست که تا به حال فیلم طنز بازی نکرده باشم. اکنون نیز بیش از دو سال می باشد دیگر در برنامه جمعه ایرانی حضور ندارم، به دلیل آن‌که اصولا شیوه و سبک کارم را تغییر داده‌ام.

دیدم اگر بخواهم طنز را ادامه بدم به کارهای جدیم لطمه وارد می‌شود. آن یک تجربه بود. خیلی هم خوب بود. خیلی هم چیز یاد گرفتم. توانایی خودم را وارد این عرصه کردم که خدا را شکر، هم مورد رضایت مردم واقع شد و هم سازندگان برنامه جمعه ایرانی از کار من راضی بودند. در ادامه دیدم از یک جا، باید اکتفا کنم به همان روشی که از قبل داشتم و آن را پی گرفته بودم. با خودم عهد کردم دیگر کار طنز بس می باشد و نباید آن را ادامه بدهم. گرچه الان هم صدای من از آرشیو آن برنامه پخش می‌شود و تکرار چیزهایی می باشد که من قبلا در آن برنامه خوانده یا اجرا کرده بودم.

بتازگی هم گوینده برنامه قصه ظهر جمعه شده‌اید...

بله، من شیوه قصه‌گویی این برنامه را از وقت مرحوم صبحی مهتدی دنبال می‌کردم. تغییر توامان شیوه انتخاب و گزینش داستان برای این برنامه در کنار تغییر مجری و روایتگری در آن، روشی می باشد که می‌تواند به بازگشت دوباره مخاطبان داستان به رادیو برای شنیدن آن منجر شود.

در جایی گفته‌اید شنوندگان رادیو به دلیل وفور وسایل ارتباط جمعی و سرگرم‌کننده کاهش پیدا کرده‌اند، آیا شنوندگان قصه ظهر جمعه هم کم شده‌اند؟

نه، به نظرم تنها برنامه قصه ظهر جمعه نیست که کم‌شنونده شده است، بلکه کلیت برنامه‌های رادیویی در کشور ما کم‌شنونده می باشد که دلیل اصلی آن، همان‌طور که اشاره کردید، گستردگی شبکه‌های اطلاع‌رسانی می باشد که طبیعتا فراگیری رادیو را کم می‌کند. این‌که چطور باید با این مساله مواجه شد و آن را حل کرد، سیاستگذاران رسانه‌ ملی و رادیو پاسخ بدهند. برنامه رادیویی قصه ظهر جمعه برای شخص من جایگاهی ویژه‌‌ دارد. هم به دلیل سابقه دیرپای این برنامه می باشد که خودم جزو شنوندگان پر و پا قرصش بوده‌ام و هم مجریان برجسته‌ای که در آن فعالیت کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به مرحوم صبحی مهتدی و حمید عاملی، محمدرضا سرشار، مریم نشیبا و دوست من آقای طهماسبی اشاره کرد.

فکر می‌نمایید تغییر مجری این برنامه، به افزایش شنوندگان قصه ظهر جمعه می‌انجامد؟

من البته به قضاوت آنچه در سال‌های اخیر از این برنامه در رادیو شنیده‌ام، باید بگویم انتخاب قصه‌ها و روایت‌هایی که قرار می باشد در این برنامه به گوش مخاطبان برسد، سهمی بسزا در جذب مخاطب دارد. بدون شک انتخاب قصه‌های پرتعلیق و جذاب، عامل اصلی جذب مخاطب می باشد و در کنار آن، شیوه روایت و انتخاب راوی نیز می‌تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد. راوی و شیوه روایت داستان‌های این برنامه شرط لازم رونق این برنامه است، اما شرط کافی نیست. به نظر من باید در عین تغییر گوینده این برنامه، روال نوشتن و انتخاب قصه‌های برنامه را نیز تغییر داد و در وضع موجود آن تجدید نظر کرد.

لحن و بیان شما در برنامه‌های مذهبی و اخلاقی کاملا متفاوت و البته تاثیرگذار است. کاراکتر و لحن مجری چقدر در اجرای برنامه‌های مذهبی، اخلاقی یا عرفانی تعیین‌کننده است؟

واقعیت آن می باشد که من لحن جدیدی برای اجرای این‌گونه برنامه‌ها به کار نگرفته‌ام. من همین‌طور که الان دارم با شما صحبت می‌کنم، پشت میکروفن قرار آسمانی حرف می‌زدم. اصولا معتقدم وقتی کسی با موضوعات معارفی سر و کار پیدا می‌کند، نمی‌تواند و حق ندارد نقش بازی کند. نباید خیلی کوچه بازاری صحبت کند. فضای روحانی حاکم بر معارف ما، خواه ناخواه لطافت را به لحن آدم اضافه می‌کند. لحن شما وقتی نماز می‌خوانید، همان لحن صحبت با فرزندتان نیست. لحن نماز خواندن شما، لحن مشخصی است. لحنی که شما دعا می‌نمایید، لحنی که با آن به زیارت حضرت علی‌بن موسی‌الرضا مشرف می‌شوید، با لحنی که در زندگی عادی دارید، تفاوت دارد.

همین مساله در برنامه‌های معارفی هم صدق می‌کند. یعنی شما نمی‌توانید ریتم حرف زدن خود را تند یا خیلی آهسته و آرام صحبت نمایید. یک ریتم طبیعی، یک لحن آرام و طبیعی می باشد که از روح مفاهیم و مسائل معنوی ما ناشی شده می باشد و به همین دلیل هم به انسان آرامش می‌دهد. همین‌طور که براساس آیه قرآنی باور داریم فقط با ذکر خدا، دل‌‎ها اطمینان و قرار پیدا می‎کند، وقتی وارد موضوعات معارفی می‌شویم، در حقیقت لحن و دل آرام می‌گیرد. آن‌گاه می باشد که می‌توانید مطالب را انتقال بدهید که در این صورت، کار بزرگی انجام داده‌اید.

بازخورد این ارتباط به شما منتقل شد؟

براساس آنچه شنیده‌ام، خدا را شکر رابطه خوب بود. این البته از تفضل خداست. گوشه و کنار خیلی تعریف می‌کنند. گرچه تصور من این می باشد که اگر غیر از من هم هر کس دیگری برنامه را اجرا می‌کرد، به هر حال او هم تحت تاثیر حال و هوای برنامه، مفاهیم و موضوعات قرار می‌گرفت و چنین حس و حالی را به مخاطبش منتقل می‌کرد. در همین خصوص باید بگویم برنامه‌ها باید از استودیو و محیط بسته بیرون بیاید. این خواسته مخاطبان است. ظرف یکی دو سال اخیر هم استودیوگریزی به سیاست معاونت صدا بدل شده است. علتش هم این بود که احساس شد شبکه‌ها برنامه را یکنواخت اجرا کرده‌اند.

الان تعداد شبکه‌های رادیویی به 22 شبکه رسیده و خواسته مردم می باشد که رادیو تغییری در روش خود داشته باشد. از طرفی مسئولان هم به این نتیجه رسیده‌اند که تکرار برنامه‌ها، هم خسته‌کننده می باشد و هم به نوعی به بقای رادیو کمک نمی‌کند. رادیو می‌خواهد زنده باشد و می‌خواهد ادامه بدهد و استودیو گریزی هم به همین واسطه بیان شده است. البته گروهی از مردم می‌گویند باید ساختار برنامه عوض شود. فکر تازه بیاورید نه این‌که جایتان را عوض نمایید.من در استودیو باشم یا در امامزاده، هیچ فرقی نمی‌کند. رادیو حالت خودش را دارد. ساختار برنامه باید عوض شود. بخش‌ها باید تغییر کند و جاندارتر شود.

فکر تازه‌ای باید وجود داشته باشد. نه این‌که من دائم سوال مسابقه را بخوانم و تلفن‌های برنامه را مدام اعلام کنم و بگویم که کجا هستیم. این چه حال و هوایی را به شنونده می‌رساند. خود من به‌عنوان یک شنونده رادیو اگر گوینده‌ای اینچنین بکند، می‌گویم بس می باشد دیگر! در ضمن گوینده رادیو وقتی در استودیو باشد تمرکزش بیشتر می‌شود، شما نمی‌دانید من آنجا با چه پراکندگی و پریشانی خاطری حرف زدم. حواسم پرت بود. استرس داشتم اگر می‌خواهید استودیوگریزی بنمایید، بنمایید ولی پشتیبانی هم داشته باشید. جایی باشد که شما ضریب امنیت را بالا ببرید. تمام امکاناتی را که در استودیو هست با خودتان ببرید. مردمی که می‌آیند و از کنار ما رد می‌شوند، روی آنتن با ما حرف می‌زنند و من وقتی جوابشان را نمی‌دهم صدایشان را بلندتر می‌کنند که آقا با شما هستم. من گوینده چه هدفی برایم باقی می‌ماند.

خب چه کار باید کرد؟

متن‌ها، بخش‌ها و کارشناس‌ها را باید تغییر داد و حرف‌های تکراری نزد. چون این مواردی که گفتم، از آفت‌های برنامه‌سازی است.

یعنی شما فکر می‌نمایید برنامه‌های معارفی رادیو به تکرار افتاده است؟

من در گفت‌وگویی هم درباره برنامه‌های معارفی رادیو و تلویزیون صحبت کردم. به‌طور مثال کارشناس‌ها از این برنامه به آن برنامه می‌روند. آنها همه آدم‌های ثابتی هستند که حرف‌های ثابتی دارند. سوال‌های ثابتی پرسیده می‌شود و برنامه‌ها چالشی نیست.

یعنی فکر می‌نمایید بهتر می باشد برنامه‌ها چالشی شود؟

یکی از پیشنهادهای من این می باشد که برنامه‌های معارفی چالشی‌تر شود. بخشی از موضوعات را می‌توانیم چالشی‌تر کنیم. نه این‌که بیاییم و حرف‌های تکراری بزنیم و کارشناس‌هایمان تکراری باشند. باید از آدم‌های مختلف استفاده کرد. البته من محدودیت‌های این گروه برنامه‌ها را در کل ساوقت می‌دانم. شورایی هست که کارشناس‌ها را مشخص می‌کند که فقط و فقط از صحبت‌های اینها استفاده شود که معتقدم این هم از آفت‌هاست.

الان خودتان فرصت می‌نمایید با این همه مشغله که دارید، رادیو گوش نمایید؟

بعضی اوقات.

کدام شبکه‌ها را بیشتر گوش می‌نمایید؟

من رادیو پیام را گوش می‌دهم، بخصوص بخش شب‌ها از ساعت 22 تا 2 نیمه شب، البته نه هر شب. در برخی شب‌ها پای رادیو هستم. رادیو تلاوت و بعضی برنامه‌های رادیو ایران را هم دنبال می‌کنم.

فکر می‌نمایید نقاط ضعف رادیو ـ بویژه رادیو ایران ـ کجاست و چگونه می‌توان قوت‌ها را تقویت کرد؟

رادیو ایران به دلیل این‌که تمام مردم ایران به آن گوش می‌دهند، نام ملی دارد و باید در سطح ملی کار کند. جسارت در طرح ایده‌های نو تعیین‌کننده است، همان‌طور که برخی شبکه‌ها از این بابت بهتر کار می‌کنند.

مثلا کدام شبکه؟

به‌عنوان مثال شبکه جوان.

اما جوان یک شبکه اختصاصی است.

پس حالا که ما داریم برای مردم ایران برنامه می‌سازیم، باید دستمان بیشتر باز باشد. آنجا ما فقط جوان را می‌بینیم ولی اینجا، همه مردم را می‌بینیم. پوشش و وسعت ما خیلی بیشتر است.

یک سوال هم راجع به بازیگری شما دارم. در بازیگری اتود خاصی را دنبال می‌نمایید؟

در بازیگری باید در راستای نقش حرکت کرد. باید آن نقش را به باور مردم نزدیک کرد. هر نقشی مشخصاتی دارد. همان‌طور که یک نوازنده بعد از سال‌ها ردیف‌نوازی و قطعه‌نوازی پنجه خودش را پیدا می‌کند.


گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری

برچسب های
گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/02/11-53 ماه قبل
کل بازدید : 5,269
تعداد بازدید ماه جاری : 3,303
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری


مطالب مرتبط با گفت گویی با امیر حسین مدرس درباره مجریگری تا بازیگری

شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی
درمورد زندگی و جدایی و مسائل خانوادگی هنرمندان مخصوصا بازیگران حرف وحدیث زیادی هست و همواره در پی اینکه اون ها هنوز زندگی مشترک دارند یا نه و طلاق گرفته اند یا هنوز با هم زندگی میکنند حرف و حدیث بوده و  هست  ودر روزهای گذشته صحبت هایی در مورد طلاق لیلا حاتمی مطرح شده. رسانه اینترنتی خانه فیلم
رسانه اینترنتی خانه فیلم
همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
سلفی تازه بیتا سحرخیز سلفی تازه بیتا سحرخیز
امروز سلفی رو از بیتا سحرخیز رو براتون براتون داریم سلفی متفاوت و البته دسته جمعی او و دوستانش گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار گفت و گویی با حال وهوای سال نو با محمدرضا گلزار
امروز و در شروع سال نو گفت و گویی براتون داریم با محمد رضا گلزار که امیدوارم از شندین این گفت و گو لذت ببرید عکس متفاوت شنم قلی خانی عکس متفاوت شنم قلی خانی
امروز عکس متفاوتی از شببم قلی خانی رو براتون داریم عکس های زیبایی از شهره قمر عکس های زیبایی از شهره قمر
امروز عکس های زیبا و البته متفاوتی از شهره قمر رو براتون داریم عکس های آنا نعمتی در اکران خصوصی انار های نارس عکس های آنا نعمتی در اکران خصوصی انار های نارس
فیلم انار های نارس اکرانی خصوصی رو پشت سر گذاشت و در اون آنا نعمتی مانند بقیه عوام حضور داشت که تعدادی از عکس های او رو امروز براتون داریم عکس هایی از حضور هانیه توسلی در جشنواره فیلم فجر عکس هایی از حضور هانیه توسلی در جشنواره فیلم فجر
امروز تعدادی عکس از حضور هانیه توسلی در جشنواره فیلم فجر رو براتون داریم البته در اختتامیه جشنواره و تیپ متفاوت او در این مراسم رو براتون داریم لیلا حاتمی به همراه مادر و همسرش در برج میلاد لیلا حاتمی به همراه مادر و همسرش در برج میلاد
لیلا حاتمی امسال در جشنواره فیلم فجر به همراه مادرش  حضور دارد و با او در برج میلاد حضور پیدا کرده بود مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی
مدل لباس بارداری هنرمندان هالیوودی تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد
تصاویری از هنرمندان مشهور هالیوود در هفته مد عکس های از حضور بهنوش طباطبایی در جشنواره فیلم فجر عکس های از حضور بهنوش طباطبایی در جشنواره فیلم فجر
امروز تعدادی عکس از بهنوش طباطبایی رو در جشواره فیلم فجر رو براتون داریم

 • اگر پنهان كردن يك راز آزارتان مي‌دهد بخوانید؟
  اگر پنهان كردن يك راز آزارتان مي‌دهد بخوانید؟

  تا به حال نامزد کرده اید؟آیا در زندگی با شکست مواجه شده اید؟ولی می دانیم که شکستتان را با همسر بعدیتان درمیان میگذارید.شما برای شروع زندگیتان باید صادق باشید زیرا همسر شما این حق را دارد که از گذشته ی شما با خبر باشد که شما تا چه مرزی از زندگیتان چسبندگی جفت در حاملگی خطرناک است یا خیر؟
  چسبندگی جفت در حاملگی خطرناک است یا خیر؟

  در بارداری یک چیز که خیلی خطرناک است چسبندگی جفت است چسبندگی جفت به این معنا است که رگهای خونی و قسمت های جفت بیش از اندازه در دیواره های رحم فرو رفته باشد. عواملی که بر میل جنسی زن و شوهر تاثیر میگذارد
  عواملی که بر میل جنسی زن و شوهر تاثیر میگذارد

  شما می دانستید غذا بر احساسات و میل جنسی انسان ها چه زن و چه مرد تاثیر به سزایی دارد.آیا شما می دانستید فولاد در خون هم تاثیر بر میل جنسی دارد زیرا اگر فولاد خون کم باشد انرژی برای برقراری رابطه جنسی ندارید.ابته خانم ها ویتامین گروه بی را کمتر دریافت میکنند میل جنسی آن ها کمتر است و اینکه کمبود آهن در خانم ها با عث بی حوصلگی و بد اخلاقی آنها میشود پس بنابراین باید غذای هایی که داری اسفناج,عدس,انواع گوشت و حبوبات باید مصرف شود که این مشکلات حل شود.   فوق ستاره های قدیمی هالیوود چه می کنند
  فوق ستاره های قدیمی هالیوود چه می کنند

  ستاره ها همیشه دوزان اوج و فرودی دارند و و این رویداد در بین ستاره های هالیوودی بیشتر از سایر نقاط دنیا و رشته ها به چشم می آید امروز نگاهی انداختیم به ستاره های قدیمی هالیوود و اینکه الان در چه حالی و در کجا هستند فریب در ازدواج و حق فسخ برای زن و مرد
  فریب در ازدواج و حق فسخ برای زن و مرد

  یکی از مشکلاتی که امروزه در دنیا رواج دارد ئ باعث میشود که رابطه ی عاشقانه و خانواده از هم بپاشد مین دروغ گفتن ها و فریب دادن طرف مقابل است طبق ماده ی 648 قانون مجازات اسلامی و فریب در ازدواح خود جرم بزرگی به حساب می آید و و آن فرد فریب کار مجازات میشود.امروز اگر در دادگاه ها بخواهید آمار بگیرید بیشتر دروغ ها از سمت مردان است که حال ادعای این را داشته اند که پولدار و از خانواده های بزرگ و مشهور هستند و حتی تحصیلات و ... و خانم ها هم ازدواج قبلی که داشته اند و یا خیلی چیز های دیگر را پنهان میکرده اند.
 • تازه ترین مطلب چرا جوانان از ازدواج گریز می کنند؟
  تازه ترین مطلب چرا جوانان از ازدواج گریز می کنند؟

  یکی از علت های تاخیر در ازدواج جوانان ، ترس می باشد متفاوت متفاوت: با بعضی غذاهای نفاخ آشنا شوید!
  متفاوت متفاوت: با بعضی غذاهای نفاخ آشنا شوید!

  می خواهیم با برخی غذاهای نفاخ آشنا شویم این قبیل غذاها می توانند باعث ایجاد گاز در روده ها و سیستم گوارشی ما شوند با آن ها آشنا شوید توصیه می کنیم از مصرف آن ها پرهیز کنید. از روانشناسی دلیل خستگی های هر روزه ی ما چیست؟
  از روانشناسی دلیل خستگی های هر روزه ی ما چیست؟

  تقریبا۸۰ درصد از مردم کل جهان تحت تاثیر خستگی آدرنال قرار میگیرند گردآوری از سفیده تخم مرغ چه گونه خصوصیاتی برای تندرستی ما دارد؟!
  گردآوری از  سفیده تخم مرغ چه گونه خصوصیاتی برای تندرستی ما دارد؟!

  سفیده تخم مرغ چه نوع خواصی برای سلامتی ما دارد چگونه می توانیم از آن استفاده کنیم مصرف آن چه فوایدی دارد سفیده بهتر است یا زرده؟اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید با ما همراه باشید. متفاوت متفاوت: افسانه هایی درباره استرس!
  متفاوت متفاوت: افسانه هایی درباره استرس!

  شش افسانه درباره‌ی استرس وجود دارد که با از بین بردن آنها، می توانیم مشکلاتمان را بهتر درک و با آنها مقابله کنیم.
 • 10 محدودیت غذایی در کودکان
  10 محدودیت غذایی در کودکان

  کودکان علاقه‌ی خاصی به مواد غذایی جدیدی که در اختیارشان می‌گذارید نشان می‌دهند. اما به دهان بردن هر ماده‌ی غذایی برای آن‌ها خوب نیست. مطالبی در رابطه با اسباب بازی کودکان
  مطالبی در رابطه با اسباب بازی کودکان

  مطالبی در رابطه با اسباب بازی کودکان از ماموگرافی چه می دانید؟
  از ماموگرافی چه می دانید؟

  از ماموگرافی چه می دانید؟ کدام ماهی بهتر است؟ دریایی در مقابل پرورشی
  کدام ماهی بهتر است؟ دریایی در مقابل پرورشی

  ممکن است امروزه با خبرهای مختلف در مورد غذاهای دریایی گیج شده اید و نمیدانید ماهی های دریایی بخرید یا پرورشی. از سوی دیگر اسیدهای چرب امگا 3 که در ماهی وجود دارد برای سلامتی بسیار خوب هستند ولی نگران هستید که آب دریا آلوده باشد و این نوع ماهی های پرورشی برای انسان ضرر کند اکنون تکلیف چیست . چه مواد غذایی را نباید در مایکروویو قرار دهیم
  چه مواد غذایی را نباید در مایکروویو قرار دهیم

  مایکروویو آشپزی را راحت میکند و هم اینکه در وقت صرفه جویی می شود ولی تابش آن خطرناک است.

مدل لباس دخترانه و تابستانی رنگارنگ مدل لباس دخترانه و تابستانی رنگارنگ
مدل لباس دخترانه و تابستانی رنگارنگ
تازه ترین مدل های شلوار تابستانی دخترانه تازه ترین مدل های شلوار تابستانی دخترانه
تازه ترین مدل های شلوار تابستانی دخترانه
مدل سویشرت های زیبا و پسرونه مدل سویشرت های زیبا و پسرونه
مدل سویشرت های زیبا و پسرونه
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
مدل پیراهن کوتاه و مجلسی زنانه مدل پیراهن کوتاه و مجلسی زنانه
مدل پیراهن کوتاه و مجلسی زنانه
مدل کت و شلوار های مردانه و شیک -مدل لباس مدل کت و شلوار های مردانه و شیک -مدل لباس
مدل کت و شلوار های مردانه و شیک -مدل لباس
مدل لباس بولوز های دخترانه و کره ای زیبا مدل لباس بولوز های دخترانه و کره ای زیبا
مدل لباس بولوز های دخترانه و کره ای زیبا
مدل هایی از کت و شلوار های مجلسی و شیک مدل هایی از کت و شلوار های مجلسی و شیک
مدل هایی از کت و شلوار های مجلسی و شیک
مدل لباس کت و دامن های شیک و مجلسی مدل لباس کت و دامن های شیک و مجلسی
مدل لباس کت و دامن های شیک و مجلسی
مدل لباس -کت و شلوار دامادی مدل لباس -کت و شلوار دامادی
مدل لباس -کت و شلوار دامادی
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو