فریماه فرجامی:کاش هيچوقت بازیگر نمی شدم
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سینما-->>> فریماه فرجامی:کاش هيچوقت بازیگر نمی شدم

فریماه فرجامی:کاش هيچوقت بازیگر نمی شدم

 • زمان درج : 60 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-07-04 00:00:00
 • تعداد بازدید : 3801
  بازدید ماه:2727
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

فریماه فرجامی جزء بازیگرانی است که در ده شصت به خوبی درخشید اما در ادامه راهش به جایی رسید که میگوید کاش بازیگر نمیشدم ولی چرا و چگونه او به اینجا رسید

بازی او در فیلم‌هایی چون «خط قرمز»، « تیغ و ابریشم»، «اجاره‌نشین‌ها»، «سرب»، «مادر»، « پرده آخر»، «نرگس»، «تماس شیطانی»، «بانی‌چاو»، «عشق گمشده»، «ساغر» و «آب و آتش» که برخی از آنها جوایزی را نیز برایش به همراه داشته، در خاطره دوستداران سینما ثبت شده است.

این بازیگر بعد از فیلم «زهر عسل» در سال 81 دیگر فعالیتی در سینما نداشته و بیش از یک دهه می باشد که به دلیل بیماری خانه‌نشین شده است.

چند سال پیش بعد از یک گفت‌وگوی تلویزیونی که انجام شد و حواشی به دنبال داشت، دیگر خبری از فرجامی منتشر نشد.

فرجامی 23 سال پیش در فروردین 1370 پس از دریافت اولین سیمرغ بلورین‌اش برای بازی در «تصویر آخر» در گفت‌وگویی از حال و هوای آن روزهایش صحبت کرده بود و در آن زمان نکاتی را از آینده متذکر شده بود که خواندنش در این میان قابل تامل است.بدون هیچ بهانه‌ایی به سراغ بازنشر گفت‌وگوی فریماه فرجامی با «گزارش فیلم» رفتیم.

«از همان اولین برخورد با فریماه فرجامی بازیگر توانای سینمای ایران‌، آنچه بیش از هرچیز جذاب می‌نمود‌، فریماهی بود که در او زیسته بود‌، تا جایی از راه را با او آمده بود و یک جا‌، انگار بعد از اولین فیلم‌هایش‌، راهش را از او جدا کرده بود: یک فریماه بیست ساله ‌، زیبا‌، پرشور و با نشاط ‌، با کفش‌های کتانی‌، با خنده‌های شیرین و یک روح ماجراجو.

اهداء جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در فستیوال فجر به فریماه فرجامی‌، بهانه‌ای شد تا با او رد سال‌ها را بگیریم و به سراغ آن فریما برویم‌، از دید فریماهی که امروز می‌شناسیم‌، «فریماهی که من می‌شناختم در دبیرستان، ادبیات می‌خواند انشایش خوب بود و هرگز تصور نمی‌کرد روزی بازیگری حرفه‌اش شود. او از دانشکده هنرهای دراماتیک لیسانس ادبیات دراماتیک و نویسندگی تئاتر گرفت. دانشجو بودن برایش خیلی جذابیت داشت شاد و سرحال بود می‌گفتند بسیار زیبا بود با همکلاسی‌هایش روی علف‌های دانشکده دراز می‌کشید. دکتر فروغ که می‌آمد از جا می‌پرید‌، چون دکتر گفته بود: شما ادبیات دراماتیک می‌خوانید نباید روی علف‌ها دراز بکشید فریماه زیر زیرکی می‌خندید.

فریماه فرجامی آهی می‌کشد،‌ به نقطه‌ای خیره می‌شود و آن فریماه را تصویر می‌کند:«آن فریماه تصمیم داشت لیسانس را که گرفت درسش را ادامه بدهد و به خارج برود اما در واقع آنقدر افکارش گسیخته بود که نمی‌دانست بالاخره می‌خواهد چه بکند مرتب از این شاخه به آن شاخه می‌پرید چند ماهی در رادیو بازیگری کرد:«بازیگری خیلی چیزها را در آدم می‌کشد».

نمایشنامه‌هایی از چخوف‌، شکسپیر‌، ایبسن‌، چند واحد بازیگری هم در دانشکده گذراند: تمرین‌صدا‌، بیان سازی‌، نفس‌گیری یک روز هم پیرو همان روح ماجراجویش در یک پیس تلویزیون بازی کرد. شرط کرده بود اگر کارش متوسط هم باشد ادامه ندهد. از متوسط بودن بدش می‌آمد اما زمان ی نمایشنامه اجرا شد همه گفتند:تو خیلی با استعدادی و او حس کرد، دارد به کار علاقمند می‌شود.

جمشید مشایخی او را برای کار به اداره تئاتر دعوت کرد. همزمان در اولین فیلم سینمایی‌اش «گفت هر سه نفرشان» بازی کرد تا اینکه یک چیز مهم اتفاق افتاد.

فریماه فرجامی می‌گوید: «انقلاب شد فکر کردم باید اینجا بمانم فکر می‌کردم اگر بمانم‌، نه به خاطر سینما و تئاتری که هنوز شروع نکرده بودم‌، در امور سهمی خواهم داشت فکر می‌کردم باید کاری را شروع کنم و دقیقا هم نمی‌دانستم چه کاری را فقط می‌دانستم که باید بمانم آن فریماه دوست داشت قهوه را در رم بخورد. پائیزها کنار سن گام بزند. در هوای مه آلود لندن دوستان قدیمی را ببیند. اما در تهران چیزهایی بود که مرا نگه داشت. فریماه آن سال‌ها برای من خیلی جذاب می باشد ولی فکر می‌کنم آن فریماه خیلی عوض شده است. لذت‌هایی که آن موقع می‌بردم زیاد‌، اما آنی بود در عوض حالا متفکرتر شده‌ام. بیشتر اوقات در خودم فرو می‌روم که این را زیاد هم دوست ندارم دست خودم نیست. به همه چیز فکر می‌کنم به مادرم که همین اواخر او را از دست دادم. شب‌ها جای او می‌خوابم گاهی بویش را در اتاق حس می‌کنم. او شاد بودن را خیلی دوست داشت و اگر می‌دید در فکر فرو می‌روم، غصه می‌خورد.»

دفتر آن فریماه را بسته‌ایم اما فریماه فرجامی بر آن تکلمه‌ای می‌افزاید:«برای آن فریماه هر آینده‌ای متصور بود جز بازیگری.»

حالا چی؟ دلتان می‌خواست آن فریماه آینده‌ای جز این می‌داشت؟

هم بله‌، هم نه بازیگری چیز عجیب و غریبی است. آدم زمان ی وارد آن می‌شود بیرون آمدن از آن برایش مشکل است. من زیاد بازی نمی‌کنم نه آنکه خسته باشم اما دلم نمی‌خواهد در فیلمی بازی کنم ولی دلم برای بازیگری تنگ می‌شود هر زمان قرار می باشد در فیلمی بازی کنم از چند ماه قبلش ناخودآگاه به آن فکر می‌کنم، ورزش می‌کنم صداسازی می‌کنم اگرچه واقعا معت گام سینما در لحظه اتفاق می‌افتد اما با اینحال نمی‌توانم به آن فکر نکنم. اما بازیگری خیلی چیزها را هم در آدم می‌کشد. خود من چون بازیگری حسی‌ام به تکنیک هم اعتقاد دارم اما حس عامل مهم‌تری است. هربار که در فیلمی بازی می‌کنم شاید به اندازه ده سال پیر می‌شوم زمان ی به جای نقشی نعره می‌زنم چیزی از وجودم کاسته می‌شود. من بازیگری را جنس زندگی می‌دانم و چون از یک جنس ‌اند با انسان یکسان رفتار می‌کنند‌، انسان را پیر می‌کنند و بسیاری چیزها را از آدم می‌گیرند.

به این ترتیب شما بیش از آنکه بازی نمایید از حس درونی‌تان وام می‌گیرید، اگرهمین طور پیش بروید از اندوخته حسی‌تان چه می‌ماند؟

نگران همین چیزها هستم بعد از این همه سال بازیگری از 58 تا 69 حالا که کارم را دوست دارم و نمی‌خواهم آن را با کیلویی کار کردن بالا بیاییم‌، اولین حس‌ام این می باشد که آیا آن امنیتی را که آن فریماه در سال 55 حس می‌کردم امروز من به عنوان یک موجود تنها حس می‌کنم؟ هرچه نقش سخت‌تر باشد آن را بیشتر دوست دارم از کلیشه‌ای شدن از رسوب کردن بدم می‌آید اما اگر 5‌، 6 سال دیگر این نوع کار مرا از پا انداخت چه کسی مرا بیاد خواهد آورد یعنی من باز مجبورم خرج زندگیم را از خانواده‌ام بگیرم؟

دستمزدتان با هنرپیشه‌های مرد برابر است؟

نه، یک سال پیش یکی از مسوولین به من گفت دستمزد هنرپیشه مرد اول با هنرپیشه زن اول اختلاف‌هایی دارد با آن مسئول بحث داشتیم که اولا چرا باید اختلاف دستمزد وجود داشته باشد. ثانیا نقش اول را چطور می‌سنجید ببینید یک زمان ی هست که آدم تخفیف می‌دهد یکبار به آقای کیمیایی گفتم: من همه زندگیم را تخفیف داده‌ام ولی تا کجا؟

این چیزها به حس‌تان صدمه می‌زند؟

چرکینش می‌کند.

پس از اولین فیلم‌تان بگویید از زمان ی که هنوز آغاز کار بود

فریماه فرجامی: با مشایخی و والی در «گفت هر سه نفرشان» کار آقای عرفان بازی کردم. آن کار برایم خیلی جذاب بود حرکات دوربین‌، لنزها‌، شات‌ها و این چیزها را یاد گرفتم اما نقش چیز متفاوتی نبود همان زن زیبا. قرار بود این زن مونولوگی هم داشته باشد که اتفاقا خوب هم از آب درآمد ولی ظاهرا آقای گلشیری به کارگردان گفته بود مونولوگ‌ها را دربیاورید چون نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه قضیه را مبهم‌تر هم می‌نماید.

بعد فکر کردم همه زیبایی کار به آن سه چهار دقیقه مونولوگی بود که گفتم اما بهرحال در پایان کار حس خوبی داشتم با آدم‌هایی کار کرده بودم که دوست‌شان داشتم و برایشان احترام قائل بودم. بعد چند سالی تئاتر کار کردم تئاتر برایم خیلی جذاب بود حالا هم دلم می‌خواهد بعد از چند سال دوباره با یک کار خوب روی صحنه بروم. به هر حال بعد کارگردان‌های دیگری آمدند و فیلم‌های دیگر. از آن‌ها خیلی چیزها یاد گرفتم البته خود این کارگردانان معتقدند که بازیگر باید هنرمند باشد مایه کار را داشته باشد باید در درون بازیگری چیزی باشد که کارگردان بتواند آن را پرداخت کند. می‌گویند هنرمندی مهم است، ژست هنری فایده ندارد باید هنرمند بود.

هنرمند بودن یعنی چه؟

می‌گویند هنرمند بودن یک سری تفاوت داشتن‌هاست: در نوع رفتار، بینش‌، نشست و برخاست در نوع صحبت کردن خلاصه مختلف بودن.

این مختلف بودن را بیشتر تعریف نمایید

تعریفش مشکل می باشد ولی کارگردان‌ها می‌گویند زمان ی یک کسی می‌تواند آن طور بازی کند با دیگران فرق دارد و این فرق در همه چیز او مشهود است، هرچه صمیمی‌تر‌، مهربان‌تر،‌ رفیق‌تر اینها به هنرمند بودن نزدیک است.

حالا واقعا -براساس تجارب شما- اینطوری است؟

خدا کند باشد در بعضی‌ها بله. در بعضی‌ها نه.

حالا اگر وجه غالب را بگیریم چطور؟

بگذریم از این سوال. چون اگر بحث را باز کنیم به آن جا می‌رسیم که این فریماه می‌گوید: ای کاش آن فریماه سال 55 هیچزمان بازیگر نمی‌شد، کاش این کار را شروع نکرده بود که حالا آنقدر عاشق کارش بشود که نتواند از آن دل بکند.

اگر وارد این حرفه نشده بودید عشق برایتان همان معنایی را می‌داشت که امروز دارد؟

من عشق را در همه چیز می‌بینم حالا یک عشق‌هایی هستند که در لحظه‌اند. مثل عاشق گل بودن و یک عشق‌هایی هستند که حتی اگر در لحظه هم اتفاق بیفتند در لحظات تعمیم پذیرند.

آیا برای بازیگری عشق می‌تواند تعمیم پذیر باشد و از لحظه‌ها فراتر بود؟

من چون خود آدم حساسی هستم دلم می‌خواهد به لحظات زودگذر پرداخته نشود ولی متاسفانه در کسانی که فریاد عشق می‌زنند، اصلا عشق ندیده‌ام عشق به معنای کلی آن را می‌گویم.

حالا با هر تعریفی که شما از عشق دارید به نظر شما می‌شود یک هنرپیشه موفق بود و عاشق هم باقی ماند حالا نه فقط در زمینه عشق در همه زمینه‌ها

کاملا

می‌شود؟

بله یک چیزهایی هست مثل غرایز آدمی‌، که آدمی با آنها بزرگ می‌شود.

بیاید به طور مشخص حرف بزنیم نه خیلی تجریدی. آیا مجموعه شرایط یک بازیگر او را به آن سمت نمی‌برد که حالا با هر زمینه شخصیتی که شروع کرده باشد یک روز فکر کند از آن چهره روز اولش فاصله بسیار گرفته است؟

درست می باشد ولی یک چیز را باید بگویم و آن اینکه من چون در زندگی خصوصی بازیگر بسیار بدی هستم خیلی لطمه خورده‌ام.

پس این برمی‌گردد به شرایط کارتان؟

بله البته من سعی می‌کنم آدم‌ها را کمتر ببینم به تازه واردهایی هم که به من رجوع می‌کنند، توصیه می‌کنم زندگی خصوصی خود را از زندگی سینمایی‌شان جدا کنند.

ولی این نصایح چقدر عملی است؟ در ارتباط با خودتان این چیزها چقدر موثر افتاده است؟

در ارتباط با خودم انگار همه چیز اتفاقی پیش آمده است، خب دیگر سینما عجیب و غیرقابل پیش‌بینی است.

از دید فریماه آن سال‌ها که نگاه می‌نمایید این فریماه قابل پیش‌بینی بود؟

اصلا اصلا

پس می‌شود گفت سینما چه بازیگر درجه یک باشید چه سیاهی لشکر یک جوری آدم را مصرف می‌کند و تمام می‌کند و می‌گذارد کنار

فریماه فرجامی: کاملا البته من در سینمای خارج از ایران کار نکرده‌ام فکر می‌کنم در کشورهای دیگر هر بازیگر مصرف می‌شود ولی دیگر به این صورت نیست که از نظر مالی هم تباه بشوی و برسی به جایی که با خودت بگویی حالا که چی؟ به آنجا که می‌خواستی رسیدی جوایز هم محترمانه داده شد. هرچند من معت گام جوایز را مردم به آدم می‌دهند ولی حالا چی؟ چه کنم که پیرتر از این نشوم خسته‌تر از این نشوم، حمایتم کنند و گاه پیری هم بتوانم بازی کنم.

انگار الان در اوج موفقیت دچار ترس از آینده هستید

کاملا

بیاید از حال بگوید‌، از ترتیب کار کردن‌تان با کارگردان‌های مختلف‌، آیا آن‌ها به تصوری که از یک کارگردان دارید نزدیک بوده‌اند؟

فریماه فرجامی: بله بودند‌، منتهی هر کدام سبک و سیاق خودشان را داشتند از هر کدام آن‌ها چیزی یاد گرفتم حالا از یکی کمتر از یکی بیشتر ولی این اتفاق هم افتاده که من با فلان کارگردان کار کرده‌ام کارش هم فوق العاده بود ولی یک زمان ی حس کردم که نمی‌فهم چه می‌گوید در اینجور مواقع باهم بحث کرده‌ایم و به اینجا رسیده‌ایم که آنچه آنها می‌گویند به لحاظ منطقی در حس من به وقوع نمی‌پیوندد. برای همین نمی‌توانم آن را اجرا کنم آن زمان درباره‌ش آنقدر حرف زده‌ایم تا به جای واحدی رسیده‌ایم.

به این ترتیب برقراری این دیالوگ نقش اساسی درکار دارد.

کاملا

و شما اگر به لحاظ منطقی مساله برایتان حل نشده باشد به لحاظ حسی نمی‌توانید آن را انجام بدهید.

بله. اگرهم بتوانم مصنوعی می‌شود.

حالا این منطق باید در سناریو باشد یا در شما؟ یعنی ممکن می باشد منطق یک سناریو حدث فلان واقعه را بطلبد ولی این با منطق شخصیتی شما در تناقض باشد آن زمان چه؟

اگر چنین چیزهایی پیش بیاید باز هم صحبت می‌کنیم البته من تا امروز با هر کارگردانی کار کرده‌ام گفته است: تو می‌توانی.

به عبارت دیگر شما زمان ی بازی می‌نمایید شخصیت قهرمان سناریو و منطق آن شخصیت را می‌پذیرید؟

بله

و اگر این شخصیت به شخصیت خود شما نزدیک نباشد...

اتفاقا من دوست دارم به شخصیت خودم نزدیک نباشد من بازی‌ها و نقش‌ها مختلف را بیشتر دوست دارم.

و این عملی است؟

دشوار می باشد ولی دوست دارم این کار را بکنم.

بهترین نقشی که دوست دارید بازی نمایید چه نقشی است؟

نقش‌هایی که در نهایت به تراژدی می انجامد البته کمدی را هم دوست دارم من دگرگونی نقش را خیلی دوست دارم.

اگر قرار بود خودتان به خودتان جایزه بدهید، بابت کدام نقش جایزه می‌دادید؟

می‌دانید این نقش‌ها مثل بچه‌های من هستند، بچه‌هایی که هیچ زمان نداشته‌ام و هرکدام را چون در زمان خاصی بازی کرده‌ام به دلایل خاصی خود دوست دارم.

سیمای زن را در سینمای ایران چگونه می‌بینید؟

فریماه فرجامی: اول این را بگویم که زن و مرد در کنار هم پرورش می‌کنند شناسنامه می‌گیرند صاحب هویت می‌شوند کار می‌کنند و تفاوتی با هم ندارند. زمان ی یک سال به آنها می‌پردازیم معنیش این می باشد که سال‌های دیگر به آنها نپرداخته‌ایم اما در مورد سوال شما یکی از دلائلی که باعث شد بازی در «پرده آخر» را قبول کنم این بود که دیدم در این سناریو زن‌ها نقش مهمی دارند نه اینکه کار زنانه باشد، ولی نقش آن‌ها بگونه‌ای می باشد که اگر آنها را از ماجرا حذف کنیم سناریو بهم می‌ریزد.

دوست دارید یک نقش عاشقانه بازی نمایید؟

فریماه فرجامی: بله ولی بستگی دارد که چه نقشی باشد و در قالب چه سناریویی‌، بستگی دارد که به عشق به چه صورت نگاه شده باشد. اگر قرار می باشد یک نگاه عاشقانه باشد نه دوست ندارم چون به نظر من عشق محصول و پیامد یک سری فعل و انفعالات درست انسانی می باشد که به تعالی می‌رسد و در ضمن عاشقانه بودن انسان هم هست. پس چگونگی این نگاه به عشق برایم مطرح می باشد و اینکه این عشق چگونه به تصویر کشیده شود بعلاوه یک زمان ی هست که عشق در بافت فیلمنامه وجود دارد که موجب باروری و زیبایی آن هم می‌شود ولی یک موقعی هست که عاریتی می باشد که در آن صورت مطلوب نیست و من این عشق را دوست ندارم.»

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 2 هفته قبل
  • 2019-06-30 21:00:01
  • برگوزار کورل کیست و چه میکند

   بیوگرافی کامل برگزار کورل به همراه فیلم شناسی و عکسهای این هنرپیشه در اثرهای مختلفش و عکسهای “برگزار کورل هنرپیشه ” را در شیثار ببینید.
  • 3 ماه قبل
  • 2019-03-22 09:00:04
  • عکس های مدلینگ بهاره رهنما منتشر شده در اینستاگرام

   بهاره رهنما هنرپیشه سینما و تلویزیون که در تمام زمینه ها مشغول فعالیت می باشد در صحفه شخصی اش عکس های از الگوینگ صورت خود را منتشر کرده است. این هنرپیشه عنوان کرده است این عکس های را در آخرین روزهای حضورش در تهران گرفته و خواسته که برای دوست دارانش این تصاویر را منتشر کند. گفتنی
  • 4 ماه قبل
  • 2019-03-07 21:00:02
  • 40 نکته خاص در مورد پنه لوپه کروز که نمی دانید

   پنه لوپه کروز بازیگر و خواننده دوست داشتنی هالیوودی که به دلیل بازی در فیلم سینمایی تمام می دانند اصغر فرهادی مورد توجه بوده است تا کنون بارها جایزه اسکا را به دست آورده است. او همسر خاویار باردم هنرپیشه سرشناس هالیوود می باشد. او به سه زبان زنده دنیا صحبت می کند و می توان گفت ی
  • 11 ماه قبل
  • 2018-07-18 16:21:03
  • شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی

   درمورد زندگی و جدایی و مسائل خانوادگی هنرمندان مخصوصا بازیگران حرف وحدیث زیادی هست و همواره در پی اینکه اون ها هنوز زندگی مشترک دارند یا نه و طلاق گرفته اند یا هنوز با هم زندگی میکنند حرف و حدیث بوده و  هست  ودر روزهای گذشته صحبت هایی در مورد طلاق لیلا حاتمی مطرح شده.
  • 44 ماه قبل
  • 2015-11-07 00:00:00
  • همه چیز درباره صدف طاهریان

   این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم
  • 60 ماه قبل
  • 2014-06-24 00:00:00
  • عکس یادگاری عمو پورنگ با جنازه پدرش

   14از هر بچه ای که سوال بگیرید که آیا عمو پورنگ را می شناسد یا نه به طور یقین با خنده پاسخ می دهد که مگر کسی هست که محبوب بچه ها را نشناسد
  • 61 ماه قبل
  • 2014-06-10 00:00:00
  • تصادف وحشتناک مشهورترین بازیگر ایرانی

   14مروز خبر بسیار تاسف انگیزی در مورد یکی از مشهورترین بازیگران ایرانی خانم روشنک گرامی بازیگر جوان و خوش آتیه کشورمان شنیدم که در زیر گزارش کاملی از این حادثه دلخراش رو براتون گذاشتم
  • 47 ماه قبل
  • 2015-07-26 00:00:00
  • بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل

   14امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-19 00:00:00
  • درگذشت لورن باکال، همسر همفری بوگارت

   14لورن باکال، بازیگر سرشناس هالیوود و همسر «همفری بوگارت» در 89 سالگی درگذشت. به گزارش «ایسنا» لورن باکال که روز سه‌شنبه بر اثر سکته مغزی در خانه‌اش در داکوتا درگذشت، متولد 16 سپتامبر 1924 و دانش‌آموخته آکادمی هنرهای آمریکا در نیویورک بود.
  • 56 ماه قبل
  • 2014-11-09 00:00:00
  • مرتضی پاشایی و آخرین حال و روزش در گفت و گو با پدر و مادرش

   14همینطور که میدانید مرتضی پاشایی مدتی است که با بیماری خودش دست به گریبان است و با روحیه فوق العاده خودش در حال مبارزه با بیماری و مریض خودش میباشد است و این روزها در بیمارستان بستری است، برای همین جویای حال و روز او از پدر و مادرش شدیم
  • 57 ماه قبل
  • 2014-09-28 00:00:00
  • میترا حجار: هالیوودی ها خیلی بی رحم اند

   میترا حجار جزء بازیگرانی است که در سینمای ایران فراز و فرود های متفاوتی داشته است و در سال های اخیر دوباره پرکار شده و دارد کارهای خوبی نیز در سینما ارائه میده، او معتقد است در هالوود بی رحمی فراوانی جریان دارد بر خلاف سینمای ایران
  • 57 ماه قبل
  • 2014-09-28 00:00:00
  • وقتی حامد بهداد مانکن میشود

   کارتازه حامد بهداد در حال فیلم برداری است واینگونه که شنیده ها حاکی است او در کار تازه است قرار است  فیلمی به نام مانکن شدن ایفای نقش کند
  • 57 ماه قبل
  • 2014-09-27 00:00:00
  • همکاری مجدد گلزار و مهناز افشار

   بیژن بیرنگ قصد ساخت مجموعه ای جدید را دارد که در ان قرار است محمدرضا گلزار و مهناز افشار دوباره با هم بازی کنند و تجربه خوب بازی خود در فیلم آتش بس یک را تکرار کنند
  • 57 ماه قبل
  • 2014-09-29 00:00:00
  • برترین بازیگرهای سینمای ایران از نگاه دیگر

   امروز نگاهی انداختیم به برترین بازیگران سینمای کشورمون اما از این منظر که کدامیک از آن ها پول سازترین بازیگران هستندو مردم رو بیشتر به گیشه ها دعوت کرده ان و باعث فروش هرچه بیشتر فیلم ها در سال های اخیر بوده اند
  • 57 ماه قبل
  • 2014-09-29 00:00:00
  • مهران مدیری و اتاق عمل

   همینطور که در جریان هستید قرار است مهران مدیری سریال جدید را در تلویزون شروع به کار کند و نام این سریال جدید مهران مدیری که برای شبکه 5 قرار است کار کننند اتاق عمل است
  • 57 ماه قبل
  • 2014-09-30 00:00:00
  • عکس های تازه حدیثه تهرانی بازیگر معراجی ها

   این روزها با پخش سریال معراجی ها طرفداران زیبادی به دنبال عکس های بازیگران این سریال هستند که بر این اساس ما عکس هایی از حدیثه تهرانی رو براتون داریم
  • 57 ماه قبل
  • 2014-09-24 00:00:00
  • قدم به قدم ستاره شده گلزار + عکس

   امروز مروری داریم بر کارنامه کاری و پله های ترقی محمدرضا گلزار از ابتدای کار او در دنیای سینما و موسیقی تا ستاره شدن او همراه با تصاویری از این تحول محمد رضا گلزار
  • 57 ماه قبل
  • 2014-10-03 00:00:00
  • حسام نواب صفوی در نقش الویس پریسلی

   حسام نواب صفوی علاقه فراوانی به الویس پریسلی دارد و شاید خیلی هم از او الگو برداری میکند چون شباهت ظاهری نیز به الویس پریسلی دارد، حالا شاید این شباهت  ظاهری او را کمک کند تا به جای او ایفای نقش کند
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید