هوالرزاق
ads


بهانم صفوی مهمان گپ وشنودی مجله شیثار

بهانم صفوی مهمان گپ وشنودی مجله شیثار

امروز گفت و گویی داریم با بهنام صفوی خواننده دوست داشتنی کشورمون که با کارهای زیباش خاطره های زیبایی رو برای خیلی از شما دوستان  ساخته که امیدوارم از خواندن این مطلب لذت ببرید

کمی از آلبوم جدیدت بگو!

بهنام صفوی : بعد از آلبوم «عشق من باش» و «آرامش» این سومین آلبوم رسمی من می باشد که به بازار آمده است. چیزی حدود دو سال از تولید آلبوم قبلی‌ام گذشت تا این آلبوم تهیه شد. به جرات بگویم این تنها آلبومی می باشد که بیشتر از آلبوم‌های قبلی‌ام روی آن انرژی گذاشتم. دو سال از زمان م را روی این آلبوم گذاشتم تا آن چیزی که در ذهنم بود را کاملا روی این آلبوم پیاده کنم. سخت بود که بعد از تولید دو آلبوم موفق در آلبوم جدیدم هم امضای کارم را حفظ کنم و هم کاری مختلف انجام دهم.

چرا آلبوم «فوق‌العاده» نسبت به آلبوم‌های قبلی‌ات ریتمیک‌تر بود؟

در این آلبوم هم کارهای اسلو دارم ولی معمولا در کنسرت‌ها آهنگ‌های ریتمیک بیشتر جواب می‌دهد.

یعنی چون در کنسرت‌هایت آهنگ ریتمیک کمی داشتی تصمیم گرفتی تا با این آلبوم بالانسی بین کارهای آرام و ریتمیک برقرار کنی؟

درست است. من استیجم را هم در این آلبوم در نظر گرفتم چون حقیقتش این می باشد که کارهای ریتمیکم برای استیج کم بود و خواستم با این آلبوم همان بالانسی را که گفتید برقرار کنم. البته این را هم بگویم آلبومم را فدای این نیت نکردم چون قطعه‌هایی در این آلبوم مثل قطعه «آشتی» دارم که در آن سبک و سیاق جدیدی را تجربه کرد‌ه‌ام.

خودت کدام یک از آهنگ‌های این آلبوم را بیشتر از همه دوست داری؟

آهنگ هفتم آلبومم به اسم «رفیقم باش» یکی از کارهای مورد علاقه‌ام می باشد چون هم سبک و سیاق خودم را در این قطعه دارم و هم از ملودی و سازهای ایرانی مثل سنتور و کمانچه در آن استفاده شده است.

در مورد این قطعه نگران این موضوع نبودی که شاید خیلی شبیه به قطعه «سنگ صبور» محسن چاوشی شده باشد؟

بهنام صفوی : نه من این حس را ندارم چون ملودی این کار مختلف می باشد و در دستگاه‌های سنتی اجرا نشده و بیشتر فضای پاپ دارد. شاید این احساس به خاطر رنگ صدای ساز سنتور یا به خاطر ترانه‌اش باشد. چون در هر دو از کلمه رفیق و شکستی که فرد مورد نظر در زندگی‌اش خورده استفاده شده است. از این جهت شاید مخاطب احساس کند که این دو کار شبیه به هم هستند. اما در نهایت باید بگویم فضا و ملودی این دو کار با هم کاملا مختلف است.

در کارهای قبلی با سیروان خسروی کار کرده بودید و این بار هم کوشان حداد تنظیم‌کننده بعضی از قطعات آلبومت بود. با کدام‌یک از این دو نفر راحت‌تر کار کرده‌ای و کدام‌یک از اینها سلیقه‌شان به تو نزدیک‌تر بود؟

این اشتباه می باشد که بخواهم بگویم کدام بهتر بود و کدام بدتر. به نظرم برای تولید یک کار خوب همه دست‌اندرکاران باید سلیقه‌های‌شان را به هم نزدیک کنند. زمان ی که با سیروان کار کردم او سعی می‌کرد تنظیمش طوری باشد که با پکیج کاری من جور باشد و من هم سعی می‌کردم خودم را به سبک کاری او نزدیک کنم. با کوشان حداد هم همین رویه را داشتیم و می‌توانم بگویم از کار با هردوی آنها خشنود بودم و به نظرم هر دو از بهترین‌ها هستند.

بازخوردهایی که از آلبوم جدیدت گرفتی چطور بوده؟

الان چند روز بیشتر از بیرون آمدن آلبومم نمی گذرد و شاید زمان مناسبی نباشد که از بازخوردها بگویم اما تا امروز که سایتم را چک می‌کردم شاید بیراه نباشد اگر بگویم نزدیک به 85 درصد از بازخوردها مثبت بود.

در سایتت بیشتر طرفدارهایت رفت و آمد دارند و طبیعی می باشد که بیشتر بازخوردها مثبت بوده باشد. می‌خواهم بدانم در سایت‌ها یا رسانه‌های دیگر نقدها را خوانده‌ای؟ اگر خوانده‌ای دوست دارم بیشتر از آنها بگویی.

بهنام صفوی : درست است. در سایت‌های دیگر هم چک کردم ولی واقعا و انصافا اگر بخواهم بگویم بیشتر نقدها مثبت بوده است. درصدی هم انتقاد کرده‌اند. به هرحال موسیقی سلیقه‌ای می باشد و شما نمی‌توانید با یک آلبوم نظر همه را به خودتان جلب نمایید. اتفاقا من انتقاد را دوست دارم و از آن استقبال هم می‌کنم. بعضی از این انتقادها را خودم هم قبول می‌کنم ولی آن‌طور نیست که نادانسته عمل کرده باشم. این آلبوم سلیقه من بوده و مطمئنا توقع ندارم که همه با آن ارتباط برقرار کنند اما خدا را شکر بیشتر نظرها نسبت به آلبوم مثبت بود.

کدام‌یک از این انتقاد‌ها را قبول داری؟ اصلا خودت اگر بخواهی آلبومت را نقد کنی، نقدت چیست؟

بهنام صفوی : من تصمیمم این می باشد که در آلبوم بعدی رویکردم را نسبت به ترانه عوض کنم. البته منظورم این نیست که ترانه‌های این آلبومم بد بوده باشد. اتفاقا ترانه‌ها را دوست دارم و از آنها دفاع هم می‌کنم اما چون از آلبوم اولم تا امروز فضای ترانه‌هایم یک‌جور بوده دوست دارم در آلبوم بعدی‌ام این تغییر فضا را در بخش ترانه داشته باشم. ترانه‌هایم تا به امروز ساده و روان بوده و از کلمات ساده و روان هم در آنها استفاده شده که این به خواست خودم بوده است. دوست داشتم طیف بیشتری از مخاطب با سنین متفاوت با کارهایم ارتباط برقرار کنند اما از حالا به بعد دوست دارم از ترانه‌هایی استفاده کنم که کمی بار معنایی بیشتری داشته باشد و به نوعی شاعرانگی آنها زیادتر باشد. البته باز هم بگویم منظورم این نیست که ترانه‌هایم تا امروز بد بوده باشند. واقعا ایرادی به آنها وارد نمی کنم و خودم همه آنها را دوست دارم.

در کاور آلبومت از همسرت تشکر کرده بودی. کی ازدواج کردی؟

تقریبا یک‌سال می باشد که ازدواج کرد‌ه‌ام.

متاهل بودن چطور است؛ خوش می‌گذرد؟

( می‌خندد) معلوم می باشد که خوب است. بالاخره هر آدمی با ازدواج کامل‌تر می‌شود. برای من هم خدا را شکر خیلی خوب بوده و واقعا خشنود هستم.

ازدواجت در کار و فعالیت‌های موسیقایی‌ات چه تاثیری داشته است؟

به نظرم ازدواج روی همه جوانب زندگی آدم تاثیر می‌گذارد. برای من که آرامش خاصی را به همراه داشته است؛ چه در کار و چه در زندگی‌ام.

همسرت از اینکه مدام در سفر برای اجرای کنسرت‌ها باشی، شکایتی نمی‌کند؟

نه، خوشبختانه او با اشراف کامل بر فعالیت‌هایم با من ازدواج کرد و از چند و چون سختی‌های کارم اطلاع داشت.

از کاور آلبومت هم پیدا بود که متاهل شدی. در کاور اولین آلبومت موهایت فشن بود. کاور دومین آلبومت موهایت آرایش معمولی داشت و جلیقه به تن داشتی و در آلبوم جدیدت هم که کلا کلاسیک‌پوش شده بودی و کت شلوار مردانه‌ای به تن داشتی. آدم نگران کاور آلبوم بعدی‌ات می‌شود!

بهنام صفوی : ( می‌خندد) خب بالاخره سن و سال آدم که بالاتر می‌رود روی ظاهرش هم تاثیر می‌گذارد اما راجع به کاور هم بگذار چیزی بگویم. چه خوب شد که یادم افتاد؛ یکی از انتقادهایی که شده بود نسبت به کاور آلبومم بود که بعضی‌ها گفته بودند ضعیف بوده است. من دوست داشتم که کاور آلبومم خلوت و ساده و شیک باشد. نمی‌دانم چرا بعضی‌ها این خلوت بودن و سادگی را به حساب ضعیف بودن می‌گذارند مثلا توقع داشتند که در کاورم از وسط آب بپرم بیرون و با فتوشاپ کلی افکت‌های گرافیکی اضافه کنم تا کاورم کاور قوی و حرفه‌ای باشد؟ من دوست داشتم همه‌چیز ساده و شیک باشد و اسم این ضعف نیست. گاهی زیبایی در سادگی می باشد و نیاز نیست که به هر دری بزنیم تا بگوییم ما یک کار قوی را ارائه کردیم.

در مورد ترانه‌ها هم همین‌طور. مثلا بعضی‌ها گفته بودند ترانه‌های آلبوم‌های قبلی‌ات از این آلبوم قوی‌تر بوده است. مثلا من در آلبوم اولم گفتم «خوب من، می‌خوامت، آرزومه بیام تو خوابت» و در این آلبوم گفتم «نمی‌بره دیگه انگار تیغ من، یه فکری کن واسه زخم عمیق من» می‌خواهم بدانم کدام‌یک از اینها قوی‌تر بوده؟ ترانه‌های آلبوم اول و دوم و سوم من مگر چه تفاوتی با هم دارند؟ همه آنها ساده و روان بودند و اگر بخواهیم دسته‌بندی کنیم همه آنها در یک رده قرار می‌گیرند. من می‌خواهم بگویم اگر قرار می باشد انتقاد کنیم باید برایش مصداق بیاوریم. همین‌طور نمی‌شود که یک چیزی بگوییم و اسمش را نقد بگذاریم. نقد چارچوب‌های مشخص خودش را دارد و با تخریب فرق می‌کند. کسی که قرار می باشد نقد کند باید طبق اصولی نقد کند تا من هم بتوانم جواب مشخصی بدهم. البته شاید خیلی از این انتقاد‌ها به خاطر این باشد که در این آلبوم کمی تغییر سبک داده بودم و کسانی که با آهنگ‌های آلبوم قبلی‌ام خاطره داشتند هنوز نتوانستند این تغییر سبک را از من بپذیرند و با آن ارتباط برقرار کنند. شاید باید کمی زمان بگذرد تا با آهنگ‌های این آلبوم هم ارتباط برقرار کرده و خاطره‌سازی کنند و امیدوارم این اتفاق بیفتد.

از برنامه‌هایت برای آلبوم بعدی بگو؟ قرار می باشد باز هم وقفه 2 ساله‌ای را بین آلبوم‌هایت شاهد باشیم؟

من فکر می‌کنم فاصله مناسب بین آلبوم‌ها یک سال و نیم باشد. اما این‌بار کنسرت‌ها و برنامه‌های زیاد باعث این وقفه دو ساله شد و باعث شد کمی طول بکشد اما از الان استارت کاری‌ام را برای آلبوم چهارمم زده‌ام و فعلا مشغول جمع‌آوری ترانه‌ها هستم. این روزها هم مشغول یک پروژه تصویری هستم و سعی دارم چند تا از قطعات آلبوم جدیدم را به صورت موزیک ویدئو ضبط کنم و تعدادی از کنسرت‌ها را هم تصویربرداری و به آن اضافه کنم تا همه آنها را در قالب یک پکیج تصویری و تا مهرماه به بازار بفرستم.

در آخر چیزی هست که بخواهی خودت به مصاحبه اضافه کنی؟

بهنام صفوی : راستش فقط می‌خواهم بگویم که موسیقی پاپ موسیقی مردمی می باشد و هر هنرمندی اگر به جایی رسیده به خاطر همین حمایت مردم بوده است. من هم اگر از پله‌ای بالا رفته‌ام به خاطر مردمی می باشد که مرا به اینجا رسانده‌اند. بهنام صفوی اگر هم به جایی رسیده باشد بدون طرفدارانش و مردم این اتفاق برایش نمی‌افتاد. من سر این آلبوم خیلی زحمت کشیدم و واقعا سختی‌های زیادی را از سر گذراندم به این امید که طرفداران و مردمم را خشنود کنم. امیدوارم این اتفاق افتاده باشد. فقط یک خواهش دارم که مطمئنم این خواهش تمام هنرمندان است. خواهشم این می باشد که اگر مردم کار را دانلود می‌کنند، حتما نسخه اصلی آن را هم بخرند تا این‌طور به صنعت موسیقی کشورمان هم کمک کرده باشند و از آن حمایت کنند. در ضمن تور کنسرت‌های من در ایران هم به زودی شروع می‌شود و در خیلی از شهرها قرار می باشد اجرا داشته باشیم. همین‌طور به‌زودی در سه شهر کانادا هم قرار می باشد که به دیدار هموطنان‌مان برویم و برای آنها هم کنسرت برگزار کنیم.


بهانم صفوی مهمان گپ وشنودی مجله شیثار

برچسب های
بهانم صفوی مهمان گپ وشنودی مجله شیثار - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/04/17-50 ماه قبل
کل بازدید : 2,714
تعداد بازدید ماه جاری : 2,021
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به بهانم صفوی مهمان گپ وشنودی مجله شیثار داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به بهانم صفوی مهمان گپ وشنودی مجله شیثار


مطالب مرتبط با بهانم صفوی مهمان گپ وشنودی مجله شیثار

شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی شایعه جدایی لیلا حاتمی و علی مصفی
درمورد زندگی و جدایی و مسائل خانوادگی هنرمندان مخصوصا بازیگران حرف وحدیث زیادی هست و همواره در پی اینکه اون ها هنوز زندگی مشترک دارند یا نه و طلاق گرفته اند یا هنوز با هم زندگی میکنند حرف و حدیث بوده و  هست  ودر روزهای گذشته صحبت هایی در مورد طلاق لیلا حاتمی مطرح شده. رسانه اینترنتی خانه فیلم
رسانه اینترنتی خانه فیلم
همه چیز درباره صدف طاهریان همه چیز درباره صدف طاهریان
این روزها همه جا و در هر محفلی که صحبتی از بازیگران سینما و سینما هست اسم صدف طاهریان بر سر زبان هاست و همه دارن از او عکس های جدید او در خارج از کشور حرف میزنند و بد ندیدیم مطلبی درباره او و زندگی نامه و کارهای براتون داشته باشیم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم
امیتاز ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری سری دوم مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن مقایسه ستاره های هالیوودی با مدل موی چتری و بدون آن
امروز بعد از مدت های زیاد مطلبی درباره ستاره های هالیوودی براتون داریم و اون ها رو مقایسه ای کردیم با مدل های موی چتری و بدون مدل موی چتری عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان
عکس های برگوزار کورل همسر واقعی سلطان سلیمان عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل
عکس های جدید و متفاوت از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل بیوگرافی و عکس هایی از برگوزار کورل
امروز عکس ها به همراه خلاصه ای از بیوگرافقی برگوزار کورل رو براتون داریم و در روز های آینده عکس های تازه تر و متفاوت تری از این بازیگر محبوب ترک رو براتون خواهیم داشت کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس کودکی هانیه توسلی در بندر لنگه+عکس
عکس کودکی هانیه توسلی لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014 لباس هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
لباس  هنرمندان هالیوودی در Music Awards 2014
عکس یادگاری با زنده یاد حمیده خیر آبادی عکس یادگاری با زنده یاد حمیده خیر آبادی
عکس یادگاری با زنده یاد حمیده خیر آبادی نگاهی بر تفاوت چهره نیوشا ضیغمی در 10 سال نگاهی بر تفاوت چهره نیوشا ضیغمی در 10 سال
نگاهی بر تفاوت چهره نیوشا ضیغمی در 10 سال گفت و گوی خانوادگی با نفیسه روشن گفت و گوی خانوادگی با نفیسه روشن
امروز گفت وگوی تازه ای با نفیسه روشن رو براتو داریم گفت و گویی خانوادگی با این بازیگر تقریبا پرکار تلویزیون درباره خانواده  وزندگی دید آنا نعمتی درباره دوست خود دید آنا نعمتی درباره دوست خود
دید آنا نعمتی درباره دوست خود ناگفته های جنیفر انیستون از زندگی و جدایی از بردپیت ناگفته های جنیفر انیستون از زندگی و جدایی از بردپیت
جنیر انیستون یکی از ستارهگان جذاب فیلم های هالیوودی بوده و البته هست که امرو زپای صحبت های او و البته نا گفته هایش از زندگی و جدایی اش از بردپیت نشته ایم مهناز افشار خارجی مهناز افشار خارجی
مهناز افشار در خارجه عکس های از حضور بهنوش طباطبایی در جشنواره فیلم فجر عکس های از حضور بهنوش طباطبایی در جشنواره فیلم فجر
امروز تعدادی عکس از بهنوش طباطبایی رو در جشواره فیلم فجر رو براتون داریم سلفی ویشگا آسایش و همسرش در کوه سلفی ویشگا آسایش و همسرش در کوه
سلفی ویشگا آسایش و همسرش در کوه لیلا حاتمی به همراه مادر و همسرش در برج میلاد لیلا حاتمی به همراه مادر و همسرش در برج میلاد
لیلا حاتمی امسال در جشنواره فیلم فجر به همراه مادرش  حضور دارد و با او در برج میلاد حضور پیدا کرده بود عکس های تازه و جذاب افسانه پاکرو عکس های تازه و جذاب افسانه پاکرو
عکس های تازه و جذاب افسانه پاکرو

 • برترین بازیگرهای سینمای ایران از نگاه دیگر
  برترین بازیگرهای سینمای ایران از نگاه دیگر

  امروز نگاهی انداختیم به برترین بازیگران سینمای کشورمون اما از این منظر که کدامیک از آن ها پول سازترین بازیگران هستندو مردم رو بیشتر به گیشه ها دعوت کرده ان و باعث فروش هرچه بیشتر فیلم ها در سال های اخیر بوده اند گفت وگویی با مهوش وقاری بازیگر با سابقه تلویزیون
  گفت وگویی با مهوش وقاری بازیگر با سابقه تلویزیون

  امروز گفت و گویی داریم با یکی دیگر از بازیگران با سابقه تلویزیون مهوش وقاری بازیگری که مدتی است کم پیدا شده اما کارهای زیبا و خوب او همیشه در ذهن طرفداران تلویزون بوده است عکس های تازه ای از کدوهای هالووین
  عکس های تازه ای از کدوهای هالووین

  عکس های تازه ای از کدوهای هالووین حکایت کاشف بی باک
  حکایت کاشف بی باک

  امروز حکایت دیگری رو براتون داری ماز کاشفی بی باک حکایتی خواندنی و شنیدنی مدل های دیگری از کدوی هالووین
  مدل های دیگری از کدوی هالووین

  مدل های دیگری از کدوی هالووین
 • چگونه درس‌های مدرسه را در حافظه ‌مان نگه داریم؟
  چگونه درس‌های مدرسه را در حافظه ‌مان نگه داریم؟

  ناخوشایند ترین بخش یادگیری سخت بودن آن استاز علت چاقی شکم تا خواص کرفس و آویشن!
  از علت چاقی شکم تا خواص کرفس و آویشن!

  هفته ای که گذشت در بخش تغذیه بیشتر به مسائلی پرداخته شد که این روزها اغلب مردم از آن ها می پرسند؛ از چاقی شکمی، علائم کمبودهای مواد مغذی، خواص آویشن و کرفس و ...مصرف برخی مواد غذایی باعث گرسنگی بیشتر می شود!
  مصرف برخی مواد غذایی باعث گرسنگی بیشتر می شود!

  برخی خوراکی ها می توانند موجب گرسنه شدن شما شوند و تاثیر زیادی در افزایش اشتهای شما شوند در عود اشتهای شما نقش بسزایی داشته باشند می خواهیم شما را با آن ها آشنا کنیم و از مصرف اینگونه خوراکی ها باز داریم.آشنایی با گیاهی برای تقویت کننده ی میل جنسی!
  آشنایی با گیاهی برای تقویت کننده ی میل جنسی!

  ماکا گیاهی است که در پرو کشت می شود و به نام «جینسینگ پرویی» شهرت دارد. این گیاه اثرات زیادی در سلامتی انسان داده و به ویژه اینکه باعث افزایش قدرت جنسی می شود. گیاه ماکا با ناباروری خانم ها نیز مقابله می کند.میوه و سبزی هایی با پوست های مفید!
  میوه و سبزی هایی با پوست های مفید!

  در این مطلب میوه و سبزیجاتی که نیازی به پوست کندن ندارند را عنوان می کنیم؛ چون پوستشان ارزش غذایی بالایی دارند.
 • چطور باید مناسب بدن، غذا بخوریم
  چطور باید مناسب بدن، غذا بخوریم

  من حدود ۱۰ سال با وزنم، غذاهایم، و بدنم درگیر بودم. من در مورد نحوه‌ی غذا خوردن، کاملا احساس گیجی می‌کردم. بنابراین حتی در طول دفعات محدودی که وزن کم کردم، دوباره دچار افزایش وزن شدم، زیرا هیچ ایده و نظری نداشتم که چطور باید مناسب بدنم، غذا بخورم. درمان درد قاعدگی با این سبزی خوش عطر
  درمان درد قاعدگی با این سبزی خوش عطر

  مصرف شوید تازه، برای تنگی‌نفس، سکسکه، ضعف معده و کبد و طحال، سنگ کلیه و مثانه، کولیت، درد مفاصل، درد قاعدگی و بیماری‌های تناسلی مفید است. همه ی خواص بی نظیر قارچ
  همه ی خواص بی نظیر قارچ

  قارچ‌های خوراكی ارزش غذایی خوبی دارند و به همین دلیل می‌توانند در كنار سبزیجات پرخاصیت ‌مهمان همیشگی سبد غذایی خانواده‌ها شوند. قارچ‌ها كالری كمی دارند، هیچگونه چربی یا كلسترولی در آنها پیدا نمی‌شود و مقدار نمك بسیار كمی را در خودشان جای داده‌اند. روزه‌داران مراقب کلیه‌هایشان باشند
  روزه‌داران مراقب کلیه‌هایشان باشند

  بیماران کلیوی در ماه مبارک رمضان از مصرف پروتئین‌های حیوانی و نمک خودداری کنند چرا که برای کلیه‌ها بسیار مضر هستند و با کم آبی در طول روز می‌تواند آسیب جدی به کلیه‌ها وارد کند. تقویت قوای جنسی مردان با این مواد غذایی
  تقویت قوای جنسی مردان با این مواد غذایی

  مواد غذایی تابستانه برای مردان فواید بسیاری دارد. آیا شما هم از آن جمله افرادی هستد که برای تقویت قوای جنسی خود از قرص ها و داروها مصرف می کنید؟ آیا می دانید که می توان به جای قرص از برخی مواد خوراکی استفاده کرد؟

کمی از اعداد جنسی بدانیم کمی از اعداد جنسی بدانیم
امروز اطلاعات خواصی براتون داریم از اعداد ارقام مربوط به رابطه جنسی یا به عبارتی اعداد جنسی
چگونه حرف رابطه جنسی و مشکلاتم را با همسرم پیش بکشم چگونه حرف رابطه جنسی و مشکلاتم را با همسرم پیش بکشم
رابطه جنسی یکی از مهمترین مسائل در زندگی مشترک است و گاهی ممکن است مشکلات و عدم رضایت از رابطه جنسی کل زندگی را به مشکل بکشد اما چگونه میتوان درباره رابطه جنسی با همسرمان صحبت کنیم ومشکلاتمان را رفع کنیم
مدل طراحی ناخن صورتی مدل طراحی ناخن صورتی
مدل طراحی ناخن صورتی
عکس بهنوش بختیاری ترسناک عکس بهنوش بختیاری ترسناک
عکس بهنوش بختیاری ترسناک
بهمن مفید و پرویز پرستویی بهمن مفید و پرویز پرستویی
امروز عکسی از پرویز پرستویی براتون داریم با بهمن  مفید
گفت و گویی کاملا سالم ودرباره سلامتی با حسن جوهرچی گفت و گویی کاملا سالم ودرباره سلامتی با حسن جوهرچی
حسن جوهرچی چهره ای دوست داشتنی است که همیشه با سریال درپناه تودریاد ها میماند بابازی در نقش محمد پسری دوست داشتنی،امروز گفت و گویی داریم با او درباره سلامتی و دید او از سلامتی و زندگی سالم حسن جوهرچی
عکس درختهای عجیب عکس درختهای عجیب
واقعا وقتی ادم این عکسهارو میبینه در بحث خلقت متفکر میشه.که بعضیشون برا خود ایران و بعضیشون برزیل،افریقاو...هستند
شوهر غیرتی خوب است یا بد؟ شوهر غیرتی خوب است یا بد؟
همه مردای ایرانی و خارجی نسبت به همسر و خواهر و زن وبچه هاشون بقول خودشون غیرتی هستند.اما مفهوم غیرت اون نیست که مثلا نزاری خواهرت با پسر همسایه حرف بزنه ولی خودت به هر کی تو کوچه و بازار میرسی متلک،هرزه،یا .....بگی اگه نسبت به من که خواهرتم یا زنتم یا مادرتم غیرت داری باید برای ناموس دیگرانم غیرت داشته باشی . 
شوخی آندو با مدیر عامل استقلال شوخی آندو با مدیر عامل استقلال
آندو بازیکن فوق العاده دوست داشتنی است و میشه گفت رابطه او با اکثر اهالی فوتبال خوب است حالا از بازیکنان گرفته تا مربی و مدیرعامل استقلال
دیدار نیمار و پاریس هیلتون در تعطیلات به همراه عکس دیدار نیمار و پاریس هیلتون در تعطیلات به همراه عکس
نیمار در تعطیلات قبل از فصل و در شرایطی که برای آماده شدن باید دوره درمانی خود را طی کند با پاریس هیلتون دیدار داشته است که شاید بخشی از دوره درمانی او بوده!!!!
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو