گفت و گو با رضا رشید پور بازیگر و مجری و تهیه کننده و...
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> ازهمه جا-->>> گفت و گو با رضا رشید پور بازیگر و مجری و تهیه کننده و...

گفت و گو با رضا رشید پور بازیگر و مجری و تهیه کننده و...

 • زمان درج : 56 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-07-18 00:00:00
 • تعداد بازدید : 4889
  بازدید ماه:3235
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

امروز گفت و گویی با رضا رشید پور داریم به بهانه مجموعه عینک آفتابی رضا رشیدپوری که اینبار تهیه کننده و مجری و بازیگر این مجموعه است

رضا شیدپور در این چند سال تجربه های متفاوتی داشته؛ از فعالیت در زمینه تحصیلاتش یعنی مهندسی سازه گرفته تا گذراندن دوره های خلبانی.


رشیدپور از اجرای برنامه های چالشی تلویزیون به کارگردانی یک برنامه طنز آیتمی روی آورده که اولی از تخصص های اوست و دومی سال ها در انحصار تعداد معدودی از طنزپردازان بوده و تجربه های متعددی که در این زمینه صورت گرفته، مانند برنامه «کرکره» که نوروز امسال از شبکه سه به نمایش درآمد و هرگز به موفقیت قابل توجهی دست نیافت .


با همه اینها ، رشیدپور به عینک آفتابی بسیار امیدوار می باشد و تردیدی ندارد که این برنامه بزودی به جایگاه قابل توجهی نزد مخاطبان دست پیدا خواهد کرد.

چطور شد بعد از شش سال تصمیم گرفتید با یک برنامه طنز به تلویزیون برگردید؟ خواست شما بود یا پیشنهاد تلویزیون؟

رضا رشیدپور: بخشی از ماجرا نتیجه انتخاب من نیست بلکه تکلیفی می باشد که سازمان صدا و سیما مشخص می کند. تولید عینک آفتابی در واقع ترکیبی از این دوست. درباره بخشی که به تصمیم من مربوط می باشد می توانم بگویم الان جامعه اصلا پذیرای چالش و تنش نیست.


ذهن مردم خسته می باشد و همه در شرایط فعلی احساس می کنند نیاز به آرامش دارند و باید لبخند را تجربه کنند تا حالشان بهتر شود. به همین سبب فکر کردم اگر برنامه جنجالی بسازم، هر چند ممکن می باشد سر زبان ها بیفتد و درباره اش اظهار نظر کنند اما نتیجه اش خسته تر کردن ذهن خسته مردم خواهد بود. به همین دلیل پیشنهاد کردم برنامه گفت وگو محور تولید نکنم و چیزی بسازم که لبخندی بر لب مردم بنشاند. تولید آیتم های شاد، از پیشنهادهای شبکه بود که من هم پذیرفتم و در تعامل با هم به چیزی رسیدیم که الان می بینید.


در این مدت کار رسانه ای را کاملا رها کرده بودید؟

نه. یک مجموعه رسانه ای تاسیس کردم که در بخش خصوصی فعالیت می کرد و دوره های آموزشی رسانه و فن بیان را با برگزاری سمینار هایی در تهران، مشهد، اصفهان و دیگر شهرها به صورت جدی پیگیری می کردم.


شنیده ام در این شش سالی که از تلویزیون دور بوده اید، در رشته خلبانی تحصیل کرده اید. درست است؟

یکی از کارهایم این بود که تحصیلات خلبانی ام را کامل کردم. سال ۷۵ و ۷۶ در فرودگاه تبریز و در مرکز آموزش های هوایی ، بخشی از دوره های خلبانی را گذراندم و بعد فرصت نشد آن را تکمیل کنم که در دو سال گذشته این امر میسر شد.


خلبانی و رسانه ممکن می باشد چه ارتباطی با هم داشته باشد!

جنس هر دو هیجان و علاقه است. البته چون فرصت ندارم از دانش خلبانی استفاده اقتصادی نمی کنم و فقط برای لذت خودم است.


برنامه ای که ساخت آن را به شبکه نسیم پیشنهاد داده بودید، به عینک آفتابی شباهت داشت یا با نظر شبکه به این برنامه رسیدید؟

رضا رشیدپور: پیشنهاد من کاملا با برنامه عینک آفتابی فرق داشت و به سبب اتفاقاتی که همیشه در روند همکاری با تلویزیون رخ می دهد و من نه می خواهم از آن مثبت بگویم و نه منفی، باعث شد به نتیجه دیگری برسیم. بالاخره هر برنامه مسیری را طی می کند تا به چیزی که مخاطب می بیند برسد. الان از چیزی که در حال پخش است، خشنود هستم اما این برنامه ایده من نیست. من پیشنهاد داده بودم برنامه ای بسازیم و به سراغ تلفن همراه بازیگران برویم و ببینیم چه چیزهایی در گوشی هایشان هست، با چه کسانی تماس می گیرند، چه پیامک هایی به چه کسانی می دهند و چه فایل ها و عکس هایی دارند. البته نزدیک ۶۰ برنامه هم تولید کردیم که در آرشیو شبکه موجود است.


چرا پخش نشد؟

چون تقریبا یک برنامه چالشی بود و با مدیران شبکه نسیم به این نتیجه رسیدیم که فعلا یک برنامه شاد و طنز به مخاطبان ارائه کنیم.


اما برنامه عینک آفتابی هم خیلی شاد و طنز نیست.

بله. اما برنامه ای که مردم برای تماشای آن زمان بگذارند باید حرف هایی برای گفتن داشته باشد. ما در عینک آفتابی سعی می کنیم خیلی به جامعه نزدیک باشیم، از موضع بالاتر نگاه نکنیم و نصیحت را کنار بگذاریم. تلاش ما این می باشد که از موضع برابر با مردم گپ بزنیم و فکر می کنم تا حد زیادی موفق بوده ایم.


هر برنامه ای در تلویزیون، بخصوص برنامه ای که قصد دارد حرفی به مخاطب بزند، باید در درجه اول جذاب باشد، ذوق و شوق ایجاد کند و در کنار اینها حرف هایش را بزند. فکر می نمایید عینک آفتابی این ویژگی را دارد؟

رضا رشیدپور: اکنون که با هم گفت وگو می کنیم کمتر از ۳۰ برنامه از عینک آفتابی به نمایش درآمده و این مجموعه ۲۰۰ یا ۳۰۰ قسمت خواهد بود و در ۲۰ برنامه اول به اصطلاح علوم نظامی در حال گراگیری هستیم.

یعنی در این فاصله باید هدف را شناسایی و پیدا کرد، سلاح را شناخت و آن را آماده و سپس شلیک کرد. من فکر می کنم حتی آدم هایی که در طنز خیلی قوی تر و پیشکسوت تر از من هستند حتما یک ماه فرصت نیاز دارند تا متوجه شوند اکنون موج افکار عمومی چه می خواهد و بعد به این هدف نزدیک شوند. قطعا ما هم تلاش می کنیم با سرعت به سلیقه مردم نزدیک شویم اما چند مانع خیلی بزرگ هم پیش رو داریم که در کوتاه مدت برای ما تهدید می باشد و در بلند مدت فرصت. من دارم مقاومت می کنم و از هر جهت تلاش می کنم این تهدید به فرصت تبدیل شود. البته گمان می کنم بزودی این اتفاق بیفتد.


چه موانعی؟


در مقایسه با برنامه های مشابه که چند چهره سرشناس طنز در آن حضور دارند که فقط یک نفر از آنها برای یک فیلم سینمایی کفایت می کند تا آنها مردم را به گیشه بکشاند، ما با داشتن بازیگران ناشناخته با تهدید جدی روبه رو هستیم. مردم راجع به همان برنامه ها هم نقد دارند چه برسد به برنامه عینک آفتابی.

هدف ما این می باشد که یک گروه کاملا جوان از بازیگران و نویسندگان طنز را به مردم معرفی کنیم. نیاز به زمان داریم تا مردم با این چهره ها ارتباط برقرار کنند و آنها را به عنوان کمدین بپذیرند.

این مرحله را باید پشت سر بگذاریم و اگر این اتفاق بیفتد نزدیک به پانزده بازیگر توانای دیگر به بازیگران طنز ما اضافه خواهد شد. من به سه چهار نفر در گروه خودمان خیلی امیدوارم اما فعلا حضور این افراد در کار ما یک تهدید محسوب می شود چون مردم تا نگاه می کنند می پرسند چرا بهنوش بختیاری نیست یا چرا مهران غفوریان بازی نمی کند.


این بازیگران را چطور انتخاب کرده اید؟

رضا رشیدپور: بر اساس اطلاعیه هایی که در دانشکده های تئاتر و دیگر مراکز آموزشی مربوط به بازیگری منتشر کردیم، افراد زیادی داوطلب شدند.

من از میان حدود ۲۸۰ بازیگر که یا بازیگر تئاتر هستند یا دانشجوی رشته بازیگری فقط ۱۵ نفر را انتخاب کردم و معت گام این افراد بسیار قابلیت دارند. اگر افکار عمومی به ما فرصت بدهد حتما یک گروه جدید بازیگر، به جامعه طنازان اضافه خواهد شد. هم مهندس ضرغامی و هم آقای کرمی، مدیر شبکه نسیم خیلی با ما همراه هستند و عزمشان را جزم کرده اند که یک گروه بازیگر جدید در عرصه طنز را به مخاطب تلویزیون معرفی کنند. منهای سلیقه ها و ممیزی هایی که وجود دارد و همیشه هم محل چالش ما برنامه سازها با مدیران است، به جرات می گویم از رفتار رسانه ای آنها در پذیرش این جمع جدید بسیار خشنود هستم.


نتیجه گراگیری های شما از مخاطب چطور بوده است؟
خیلی خوب. بسیاری از برنامه سازان مشکل عجیبی دارند که من هم به آن دچار بودم و آن این می باشد که مردم را اطرافیان خودمان می دانیم اما زمان ی در دو هفته گذشته از بندرعباس تا مشهد و از مشهد تا اصفهان و از اصفهان تا تبریز سفر کردم متوجه شدم مردم چه نظری راجع به برنامه دارند.

زمان ی یک دستفروش در بندرعباس که می خواهم از او سوغاتی بخرم و خیلی های دیگر درباره این برنامه حرف می زنند، یعنی عینک آفتابی خیلی خوب دیده می شود. عده ای که در فضای مجازی به این برنامه انتقاد می کنند، سلیقه خاصی دارند و به برنامه های ماهواره ای عادت کرده اند و شبیه همان برنامه ها را از شبکه های داخلی توقع دارند بنابراین آنها نمی توانند معیار ما برای گراگیری باشند. برنامه را باید در سطح ملی دید و من از بازخوردهایی که در این مدت دیده ام، بسیار خوشحالم.


این منتقدان شما را به کپی برداری از مهران مدیری متهم کرده اند. این انتقاد را قبول ندارید؟

رضا رشیدپور: من در برنامه یک پیام سه خطی گذاشته ام که با کسب رخصت از مهران مدیری این برنامه را ساخته ام و تاکید می کنم بهترین نوع در این سبک برنامه سازی را آقای مدیری ارائه کرده می باشد و من هم به ایشان خیلی علاقه دارم. اگر ما در این سبک کار می کنیم با کسب رخصت از ایشان بوده و این سبکی از طنز می باشد که خیلی ها ممکن می باشد از آن استفاده کنند.
مثلا اگر فیلم «پدرخوانده» ساخته شده به این معنی نیست که هر کسی فیلم مافیایی بسازد یعنی از این فیلم تقلید می کند یا اگر کسی فیلم عاشقانه ساخت بگوییم «کازابلانکا» را کپی کرده است. سبک های زیادی در طنز هست و من هم مثل همه معت گام که آقای مدیری استاد این کار است.

چرا سراغ نویسنده هایی رفتید که در مطبوعات فعال هستند؟ طنز تلویزیونی با مطبوعاتی فرق زیادی دارد و ما در حوزه طنزهای آیتمی نویسندگانی داریم که سال ها تجربه دارند.

برخی از این نویسندگان درگیر نگارش سریال آقای مدیری هستند. ما در این حوزه نویسنده خیلی کم داریم؛ خیلی کم. یکی از کارهای ما معرفی یکسری نویسنده جدید در این حوزه است. نویسندگان ما صرفا مطبوعاتی نیستند، طنز پردازهایی هستند که چون تا به حال تلویزیون به آنها فرصت نداده است، برای روزنامه ها نوشته اند و حالا من این فرصت را ایجاد کرده ام که در تلویزیون خودی نشان بدهند. نویسندگان برنامه ما توانمند هستند و مطمئنم بعد از چند ماه، حتما چند اسم تازه به فهرست نویسندگان خوب طنز در کشورمان اضافه خواهیم کرد.

فکر نمی نمایید برای ورود به عرصه طنز، کار دشواری در پیش داشتید و باید با برنامه ریزی دقیق تر و قوی تر وارد میدان می شدید؟

رضا رشیدپور: طبیعتا من با برنامه ریزی جدی وارد این عرصه شده ام. در حال حاضر پرتعدادترین گروه در مجموعه عینک آفتابی، نویسندگان آن هستند. این شش نفر هر کدام از نخبه های مطبوعاتی هستند و زحمت زیادی می کشند.


با همکاری آنها برای همه شوخی ها نقشه ترسیم می شود مثلا در گفت وگوهای خبری و بخش خبر، برنامه ریزی شده پیش می رویم. آیتم های جدید که طراحی می شود، همه محصول یک اتاق فکر منسجم می باشد ولی پیش روی همه اینها معضل ناشناس بودن بازیگران وجود دارد. به مردم قول می دهم همین تهدید را بسرعت به فرصت تبدیل خواهم کرد.

نیاز به زمان داریم تا مردم با بازیگران آشنا شوند، بعد از آن خواهیم دید بهتر از این نمی شود عوامل یک برنامه را انتخاب کرد. تمام عوامل فنی برنامه عینک آفتابی سینمایی هستند، از فیلمبردار و صدابردار گرفته تا دیگر افراد پشت صحنه.


چقدر باید زمان بگذرد تا این برنامه دیده شود؟

به نظرم یک ماه کافی است. اگر گروه کارش را بلد باشد، ۳۰ برنامه برایش کافی می باشد که این تهدید را رد کند. اما اگر باز هم نتیجه مطلوب حاصل نشد و برنامه نتوانست اتفاق مورد نظر را رقم بزند، باید آن زمان به دنبال ضعف های گروه گشت.


البته شما که معتقدید همه چیز خوب پیش می رود!

بله. همه عوامل در پشت صحنه با تمام قوا کار می کنند و من امیدوارم این فرصت ۳۰ برنامه ای را با موفقیت پشت سر بگذاریم و مردم هم با ما بیشتر آشنا شوند.


مدتی بعد از شروع برنامه تصمیم گرفتید در برخی بخش ها به عنوان بازیگر حضور داشته باشید. این مساله به خاطر تسریع در روند همراه شدن مخاطبان با برنامه بوده است؟

رضا رشیدپور:تقریبا از دو هفته پیش علاوه بر کارگردانی در عینک آفتابی بازی هم می کنم. ورودم به بخش بازیگری به این دلیل بود که احساس کردم باید به بازیگران کمک کنی تا در کنار یک چهره شناخته شده، بیشتر دیده شوند. البته خانم لاله صبوری و فریبا نادری و پرستو صالحی هم هستند اما فکر می کردم در جمع بازیگران مرد باید یک چهره اضافه بکنم تا جذابیت های اثر بالاتر برود. از همین رو به رغم ناتوان بودن در بازیگری، خودم این کار را به عهده گرفتم.


شکسته نفسی می نمایید؟

نه. بازیگری آیتم، خیلی کار سختی است. اگر از قهارترین بازیگران سینما هم بخواهید نقشی را در قالب دو دقیقه ارائه کند حتما برایشان دشوار خواهد بود و خواهند فهمید دشواری کار بازیگری یعنی چه! در آثار آیتمی فرصت شخصیت پردازی و طراحی کنش و واکنش زیاد فراهم نیست. باید در دو دقیقه نقش را به بازیگر قبولاند.


ولی همیشه دغدغه بازیگری داشته اید!

من بازیگر تئاتر بودم و در دوره دانش آموزی و دانشجویی نیز جایزه برده ام. بعد از اینها بود که سراغ کار اجرا رفتم. بنابراین اگر بازی می کنم عجیب نیست و از آنجا که از خودم در بازیگری ناراضی نیستم و فکر می کنم گلیمم را از آب بیرون کشیده ام، در کنار اجرا و برنامه سازی بازیگری هم می کنم. هر زمان در فیلم یا سریالی بازی کرده ام در مقابلم یک ستاره حضور داشته است؛ در کنار بازیگرانی چون بهرام رادان، محمدرضا گلزار، امین حیایی و شهاب حسینی بازی کرده ام که وزنه سنگینی هستند، اما احساسم این می باشد در کنار این بازیگران هم توانسته ام گلیم خودم را از آب بیرون بکشم. خب زمان ی توانسته ام از پس کار بر بیایم چرا بازی نکنم؟!


ولی تقریبا همیشه نقش خودتان به شما پیشنهاد شده است؛ یعنی نقش رشیدپور مجری.

رضا رشیدپور: در «مرد هزار چهره » و «در امتداد شهر» نقش خودم را داشته ام و در« بارانداز » مهدی کرم پور و« سوپر استار» نقشی شبیه خودم را بازی کردم. در سریال مرد هزار چهره قرار بود این نقش را علی پروین بازی کند، اما در نهایت رضا رشیدپور انتخاب شد.

در سوپراستار قرار بر این بود که محمدرضا شریفی نیا را به شکل مدرن بازسازی کنیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم شاید ظاهر این شریفی نیا شبیه رشیدپور باشد و از ترکیب آنها به این نقش رسیدیم که از خود رشیدپور خیلی دور است، اما ظاهر آن چیزی می باشد که کارگردان می خواست. به عبارتی نام نقش رضا رشیدپور می باشد در حالی که از شخصیت واقعی رشیدپور فرسنگ ها فاصله داشت.


اوج کار و شهرت شما به دورانی برمی گردد که به عنوان مجری در چند برنامه چالشی حضور داشتید. فکر نمی نمایید دور ماندن از این فضا ممکن می باشد حضور و تاثیرگذاری شما را کمرنگ کند!

رضا رشیدپور: چالش در هیچ برنامه ای به زور اتفاق نمی افتد. باید اتفاقی بیفتد که در آن چالش باشد؛ مثل برنامه ای که به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد. من در این برنامه از هر دو جناح پیام تشویق و تشکر دریافت کردم. ما نرفته بودیم چالش ایجاد کنیم، اما برنامه چالشی شد. در واقع یک اتفاق رخ داد و من چون تجربه و سابقه داشتم، توانستم آن را طوری مدیریت کنم که طرفین ماجرا خشنود باشند.

معت گام باید یک برنامه خوب بسازیم که در آن چالش اتفاق بیفتد. اما صادقانه بگویم اکنون دنبال این کار نیستم، چون برای اعصاب مردم احترام قائلم. این روزها اعصاب مردم ضعیف تر از آن می باشد که در تلویزیون چالش تماشا کنند. به گمانم الان بهترین کار خنداندن مردم، آرامش دادن به آنها و ایجاد امیدواری است. به نظرم این اتفاق باید بیفتد، شاید یکی دو سال طول بکشد اما این مقطع را باید سپری کنیم. بعد از یکی دو سال شاید فضای چالش فراهم شد ولی الان بدون هیچ گونه ریا و چاپلوسی احساس می کنم احترام به اعصاب مردم از همه چیز واجب تر است.


در این سال ها که از اجرا دور بوده اید، به این نتیجه رسیده اید؟

نزدیک سه چهار سالی می باشد که ذهن مردم پر از داد و فریاد شده؛ دعواهای سیاسی، پرونده های عجیب و غریب، فساد های سیاسی، اقتصادی و ذهن مردم مستهلک شده. نه منافع ملی ایجاب می کند و نه منافع خودم. من دوست ندارم مردم به من به عنوان سوهان روح نگاه کنند. به چه قیمتی دوباره توی چشم باشم؟ به قیمت نابودی اعصاب مردم! من نمی خواهم.


اما عینک آفتابی دارد همین کار را می کند؟

از چه جهت؟


مردم را یاد گرفتاری ها و مشکلاتشان می اندازد.

ماجرا این است: دانی کف دست از چه بی موست / زیرا کف دست مو ندارد. به هر حال مردم از رسانه توقع دارند نسبت به مشکلاتشان بی تفاوت نباشد. ما لطیف ترین نوع انتقاد را انجام می دهیم و سعی می کنیم در قالب یک خنده ظریف، محتوای انتقادی را مطرح کنیم. هدف این برنامه فقط ایجاد لبخند است.


از مجموعه فعالیت های شما به این نتیجه می رسم که فعالیت در شاخه های متنوع را دوست دارید.

رضا رشیدپور: بیشتر جبر زندگی بوده است. من قبل از هر چیز یک مهندس سازه هستم. در قبال درسی که خوانده ام و دانشی که دارم وظیفه دارم. نمی شود مدرکم را ببوسم و کنار بگذارم. بالاخره من جای یک نفر را در دانشگاه اشغال کرده ام، درس خوانده ام و باید از آن استفاده ای بکنم. در حوزه خلبانی دوره های کوتاه آموزشی دارم برای کسانی که علاقه مند هستند، کار خاصی نمی کنم. بقیه کارم در حوزه رسانه می باشد و اکثر زمان م را در این شاخه می گذرانم. در حال حاضر اکثر زمان م به رسانه می گذرد، مگر این که مثل پنج یا شش سال گذشته فاصله ای با رسانه ایجاد شود که در آن شرایط به کارهای دیگرم می رسم.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 17 ساعت قبل
  • 2019-03-25 09:00:02
  • روش های ساده و کاربردی برای حل مشکل موخوره

   موخوره یکی از مسائلی است که زیادتر خانم ها با آن درگیر هستند و به دنبال راهی برای معالجه آن می باشند. ساده ترین راهی که بیشتر زنان بلد هستند و آن را انجام میدهند کوتاه کردن بخش های موخوره است. اما امروز ما میخواهیم چند راه معالجه موخوره به شما معرفی کنیم که خیلی کاربردی می باشند.
  • 2 روز قبل
  • 2019-03-23 09:00:02
  • سرطان مثانه خطری خاموش در انتظار مردان

   آقایان به علت ساختار بدنی مختلف نسبت به خانم ها و همینطور تقویت دسته جمعی و شغلی مختلف گرفتار مریضی های زیادتری نسبت به خانم ها می شود. به همین علت بایست زیادتر مواظب تندرستی خود باشند و به نشانه ها اخطار دهنده توجه کنند. در این قسمت می خواهیم درباره سرطان مثانه در آقایان صحبت ک
  • 5 روز قبل
  • 2019-03-20 09:00:02
  • با چه روش هایی خارش گوش را درمان کنیم

   گوش های ما فیبرهای عصبی خیلی حساسی دارند که احتمال خارش گوش را زیاد شدن می دهند. اگر شما هم اغب گرفتار خارش گوش می شوید امکان پذیر است مسئله تندرستی پشت آن باشد ولی اگر مسئله جدی نباشید می توانید
  • 7 روز قبل
  • 2019-03-18 09:00:02
  • چرا گاهی استخوان های بدن صدا میدهند

   بیشتر مردم سر و صدای استخوان ها و مفاصلشان را شنیده اند. بعضی با شنیدن این صدا ها از استخوان هایشان بی قرار شده و به دنبال یافتن دلیل آن هستند. این صدا ها در استخوان ها اگر با درد همراه نباشد جای بی قراری نداشته و مسئله ویژهی برای شخص ندارد. این صداها در مردم با سن پایین اکثر بدون
  • 1 هفته قبل
  • 2019-03-15 09:00:01
  • دستور تهیه سوپ نخود مدیترانه ای متفاوت

   اگه به دنبال میل کردن یک سوپ خوشمزه و دوستداشتنی هستید که به عنوان یک نوبت روش و البته رژیمی استفاده نمایید. می توانید به سواحل مدیترانه سفر نمایید و با مردم این کشور ها همراه شوید.طرز آماده سوپ نخود مدیترانه ای خوشمزه و مقوی را با هم در شیثار ببینیم
  • 1 هفته قبل
  • 2019-03-12 09:00:01
  • سرنوشت سریال پایتخت 6 برای سال 1398 مشخص شد

   فاکتور های و هنرپیشهان سریال پایتخت در حال ساخت سریال پایتخت بودند که به طور ناگهانی
   خشایار الوند نویسنده این سریال به علت ایست قلبی در ۵۱ سالگی درگذشت و سیروس مگام و الهام غفوری نیز به علت شوکه شدن نمی توانستند تصمیمی درباره دنباله سریال بگیرند که سیروس الوند برادر خشای
  • 2 هفته قبل
  • 2019-03-10 09:00:02
  • چه چیزهایی باید شیرینی نخودچی عید بدونیم

   شیرینی نخودچی از آن دسته شیرینی‌هایی است که اگر آن را با مواد تازه و مرغوب آماده کنند و اسانس
   و شکر بیشتری به آن نزنند و مزه آرد نخودچی آن در دهان احساس شود خوشمزه‌ترین شیرینی نوروز ی
   بویژه برای سالمندان بی‌دندان است.
   اما سوالی که اکثر پرسیده می شود این که نخودچی ی
  • 2 هفته قبل
  • 2019-03-06 09:09:33
  • معرفی قالیشویی در منطقه تهران

   قالیشویی و پارو ارتباط سنتی با هم دیگر دارد و به همین خاطر از نام “پاروچی” برای سایت استفاده شده در حالی که قالیشویی اصولا در این دوره زمانه با استفاده از دستگاه های پیشرفته انجام میشود و مثل گذشته با استفاده از پارو نمی باشد.
  • 2 هفته قبل
  • 2019-03-08 09:00:02
  • نگاهی به تاریخچه هفت سین و معنی نمادهای سفره هفت سین

   روز به روز به آغاز بهار و نوروز نزدیک می شویم، روزی که در تقویم شمسی با اول فروردین و در تقویم میلادی با ۲۰ام مارس علامت گذاری شده است. با تاریخچه هفت سین و معنای سمبلیک اقلام سفره هفت سین در زیر زیادتر آشنا خواهید شد
  • 2 هفته قبل
  • 2019-03-06 21:00:02
  • از طب سنتی چینی ها رازهایی برای زیبایی پوست بیاموزیم

   برای زیبایی پوست خود از طب سنتی چینی یاری بگیرید طب سنتی چینی به شما می گوید که چرا گاهی اوقات پوستمان طراوت و زیباییش را از دست می دهد و برای معالجه این مسئله می بایست چه کنیم؟ طب سنتی چین و زیبایی پوست
  • 48 ماه قبل
  • 2015-03-08 00:00:00
  • شناخت شخصیت از روی عکس پروفایل

   14حتما توی شبکه های اجتماعی عکس های فراوانی از دستاتون دیده اید،و آیا شده دوست داشته باشید شخصیت افراد رو از روی عکس پروفايل بتونن تشخیص بدید؟ اگر جوابتو بله است امروز مطلبی برای شما داریم.شخصیت شناسی از روی عکس پروفایل
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نو کردن کیف های قدیمی با کمی خلاقیت

   14امروز برای شما دوستان راهکاری داریم که با استفاده از اون شاید بتونین به خوبی کیف های قدیمی خودتون رو کمی نونوار بکنید و کیف های زیباتر و بهتری داشته باشید
  • 5 ماه قبل
  • 2018-10-06 10:45:32
  • فواید ناشی از مصرف قهوه

   14امروزه به دلیل مصرف بیش از اندازه قهوه بهتر است تا ما با فواید و مضرات آن بیشتر آشنا شویم. در حالت کلی برخلاف تصورات موجود قهوه می تواند فواید خوبی را برای ما داشته باشد.
  • 56 ماه قبل
  • 2014-07-08 00:00:00
  • امیر حسین رستمی وگفت و گویی بامزه

   14امیر حسین رستمی بازیگر با مزه تلویزیون است و حالا فکر کنید او گفت و گویی بامزه وبا سوال های خاصی نیز داشته باشید و بامزه باشند و بتونین مصاحبه خواندنی برای دوست داران او باشه
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • عروس و داماد متفاوت + عکس

   عروس و داماد متفاوت باز خبری دیگری از نو آوری دیگراز عروس و داماد متفاوتی با شما دوستانیم
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • عکس جنجالی دختر فرهاد مجیدی

   دختر فرهاد مجیدی عکسی در اینترنت قرار داده است که جنجال های زیادی رو آفریده است او در عکس با دوستان خارجی خود عدد چهار را نشان داده است
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • مشاعره هنرمندان همراه با پانتومیم

   امروز یکی دیگری از برنامه های تلویزیونی رو خبر زیبا و جذابی رو ازش برای شما داریم خبری از برنامه مشاعره اینبار با حضور ستاره ها
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • خانواده رنگین کمانی + عکس

   امروز از خانواده ای برای شما مطلبی داریم که هرکدام از ان ها به یک رنگ هستند و به نوعی خانواده رنگین کمانی تشکیل داده اند
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • بهنوش بختیاری و سئوالات خاص از او

   امروز شاهد گفت و گوی دیگری از بهنوش بختیاری خواهید بو د برای شما یک مصاحبه دیگر از این بازیگر مورد علاقه و جذاب برای شما دوستان داریم
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • دوستی ستاره ها + عکس

   ستاره های رشته ها و ورزش ها و سینما و ... هر رشته ای ممکنه با هم دوست داشتند و دوستی های متفواتی داشته باشند که امروز نگاهی به دوستی های متفوات اون ها برای شمادوستان انداخته ایم
  • 58 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • ایمپین یا مگان 2000

   امروزبا بررسی نسبی امپین و مگان 2000 با شما دوستانیم
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید