هوالرزاق
ads


گفت و گو با رضا رشید پور بازیگر و مجری و تهیه کننده و...

گفت و گو با رضا رشید پور بازیگر و مجری و تهیه کننده و...

امروز گفت و گویی با رضا رشید پور داریم به بهانه مجموعه عینک آفتابی رضا رشیدپوری که اینبار تهیه کننده و مجری و بازیگر این مجموعه است

رضا شیدپور در این چند سال تجربه های متفاوتی داشته؛ از فعالیت در زمینه تحصیلاتش یعنی مهندسی سازه گرفته تا گذراندن دوره های خلبانی.


رشیدپور از اجرای برنامه های چالشی تلویزیون به کارگردانی یک برنامه طنز آیتمی روی آورده که اولی از تخصص های اوست و دومی سال ها در انحصار تعداد معدودی از طنزپردازان بوده و تجربه های متعددی که در این زمینه صورت گرفته، مانند برنامه «کرکره» که نوروز امسال از شبکه سه به نمایش درآمد و هرگز به موفقیت قابل توجهی دست نیافت .


با همه اینها ، رشیدپور به عینک آفتابی بسیار امیدوار می باشد و تردیدی ندارد که این برنامه بزودی به جایگاه قابل توجهی نزد مخاطبان دست پیدا خواهد کرد.

چطور شد بعد از شش سال تصمیم گرفتید با یک برنامه طنز به تلویزیون برگردید؟ خواست شما بود یا پیشنهاد تلویزیون؟

رضا رشیدپور: بخشی از ماجرا نتیجه انتخاب من نیست بلکه تکلیفی می باشد که سازمان صدا و سیما مشخص می کند. تولید عینک آفتابی در واقع ترکیبی از این دوست. درباره بخشی که به تصمیم من مربوط می باشد می توانم بگویم الان جامعه اصلا پذیرای چالش و تنش نیست.


ذهن مردم خسته می باشد و همه در شرایط فعلی احساس می کنند نیاز به آرامش دارند و باید لبخند را تجربه کنند تا حالشان بهتر شود. به همین سبب فکر کردم اگر برنامه جنجالی بسازم، هر چند ممکن می باشد سر زبان ها بیفتد و درباره اش اظهار نظر کنند اما نتیجه اش خسته تر کردن ذهن خسته مردم خواهد بود. به همین دلیل پیشنهاد کردم برنامه گفت وگو محور تولید نکنم و چیزی بسازم که لبخندی بر لب مردم بنشاند. تولید آیتم های شاد، از پیشنهادهای شبکه بود که من هم پذیرفتم و در تعامل با هم به چیزی رسیدیم که الان می بینید.


در این مدت کار رسانه ای را کاملا رها کرده بودید؟

نه. یک مجموعه رسانه ای تاسیس کردم که در بخش خصوصی فعالیت می کرد و دوره های آموزشی رسانه و فن بیان را با برگزاری سمینار هایی در تهران، مشهد، اصفهان و دیگر شهرها به صورت جدی پیگیری می کردم.


شنیده ام در این شش سالی که از تلویزیون دور بوده اید، در رشته خلبانی تحصیل کرده اید. درست است؟

یکی از کارهایم این بود که تحصیلات خلبانی ام را کامل کردم. سال ۷۵ و ۷۶ در فرودگاه تبریز و در مرکز آموزش های هوایی ، بخشی از دوره های خلبانی را گذراندم و بعد فرصت نشد آن را تکمیل کنم که در دو سال گذشته این امر میسر شد.


خلبانی و رسانه ممکن می باشد چه ارتباطی با هم داشته باشد!

جنس هر دو هیجان و علاقه است. البته چون فرصت ندارم از دانش خلبانی استفاده اقتصادی نمی کنم و فقط برای لذت خودم است.


برنامه ای که ساخت آن را به شبکه نسیم پیشنهاد داده بودید، به عینک آفتابی شباهت داشت یا با نظر شبکه به این برنامه رسیدید؟

رضا رشیدپور: پیشنهاد من کاملا با برنامه عینک آفتابی فرق داشت و به سبب اتفاقاتی که همیشه در روند همکاری با تلویزیون رخ می دهد و من نه می خواهم از آن مثبت بگویم و نه منفی، باعث شد به نتیجه دیگری برسیم. بالاخره هر برنامه مسیری را طی می کند تا به چیزی که مخاطب می بیند برسد. الان از چیزی که در حال پخش است، خشنود هستم اما این برنامه ایده من نیست. من پیشنهاد داده بودم برنامه ای بسازیم و به سراغ تلفن همراه بازیگران برویم و ببینیم چه چیزهایی در گوشی هایشان هست، با چه کسانی تماس می گیرند، چه پیامک هایی به چه کسانی می دهند و چه فایل ها و عکس هایی دارند. البته نزدیک ۶۰ برنامه هم تولید کردیم که در آرشیو شبکه موجود است.


چرا پخش نشد؟

چون تقریبا یک برنامه چالشی بود و با مدیران شبکه نسیم به این نتیجه رسیدیم که فعلا یک برنامه شاد و طنز به مخاطبان ارائه کنیم.


اما برنامه عینک آفتابی هم خیلی شاد و طنز نیست.

بله. اما برنامه ای که مردم برای تماشای آن زمان بگذارند باید حرف هایی برای گفتن داشته باشد. ما در عینک آفتابی سعی می کنیم خیلی به جامعه نزدیک باشیم، از موضع بالاتر نگاه نکنیم و نصیحت را کنار بگذاریم. تلاش ما این می باشد که از موضع برابر با مردم گپ بزنیم و فکر می کنم تا حد زیادی موفق بوده ایم.


هر برنامه ای در تلویزیون، بخصوص برنامه ای که قصد دارد حرفی به مخاطب بزند، باید در درجه اول جذاب باشد، ذوق و شوق ایجاد کند و در کنار اینها حرف هایش را بزند. فکر می نمایید عینک آفتابی این ویژگی را دارد؟

رضا رشیدپور: اکنون که با هم گفت وگو می کنیم کمتر از ۳۰ برنامه از عینک آفتابی به نمایش درآمده و این مجموعه ۲۰۰ یا ۳۰۰ قسمت خواهد بود و در ۲۰ برنامه اول به اصطلاح علوم نظامی در حال گراگیری هستیم.

یعنی در این فاصله باید هدف را شناسایی و پیدا کرد، سلاح را شناخت و آن را آماده و سپس شلیک کرد. من فکر می کنم حتی آدم هایی که در طنز خیلی قوی تر و پیشکسوت تر از من هستند حتما یک ماه فرصت نیاز دارند تا متوجه شوند اکنون موج افکار عمومی چه می خواهد و بعد به این هدف نزدیک شوند. قطعا ما هم تلاش می کنیم با سرعت به سلیقه مردم نزدیک شویم اما چند مانع خیلی بزرگ هم پیش رو داریم که در کوتاه مدت برای ما تهدید می باشد و در بلند مدت فرصت. من دارم مقاومت می کنم و از هر جهت تلاش می کنم این تهدید به فرصت تبدیل شود. البته گمان می کنم بزودی این اتفاق بیفتد.


چه موانعی؟


در مقایسه با برنامه های مشابه که چند چهره سرشناس طنز در آن حضور دارند که فقط یک نفر از آنها برای یک فیلم سینمایی کفایت می کند تا آنها مردم را به گیشه بکشاند، ما با داشتن بازیگران ناشناخته با تهدید جدی روبه رو هستیم. مردم راجع به همان برنامه ها هم نقد دارند چه برسد به برنامه عینک آفتابی.

هدف ما این می باشد که یک گروه کاملا جوان از بازیگران و نویسندگان طنز را به مردم معرفی کنیم. نیاز به زمان داریم تا مردم با این چهره ها ارتباط برقرار کنند و آنها را به عنوان کمدین بپذیرند.

این مرحله را باید پشت سر بگذاریم و اگر این اتفاق بیفتد نزدیک به پانزده بازیگر توانای دیگر به بازیگران طنز ما اضافه خواهد شد. من به سه چهار نفر در گروه خودمان خیلی امیدوارم اما فعلا حضور این افراد در کار ما یک تهدید محسوب می شود چون مردم تا نگاه می کنند می پرسند چرا بهنوش بختیاری نیست یا چرا مهران غفوریان بازی نمی کند.


این بازیگران را چطور انتخاب کرده اید؟

رضا رشیدپور: بر اساس اطلاعیه هایی که در دانشکده های تئاتر و دیگر مراکز آموزشی مربوط به بازیگری منتشر کردیم، افراد زیادی داوطلب شدند.

من از میان حدود ۲۸۰ بازیگر که یا بازیگر تئاتر هستند یا دانشجوی رشته بازیگری فقط ۱۵ نفر را انتخاب کردم و معت گام این افراد بسیار قابلیت دارند. اگر افکار عمومی به ما فرصت بدهد حتما یک گروه جدید بازیگر، به جامعه طنازان اضافه خواهد شد. هم مهندس ضرغامی و هم آقای کرمی، مدیر شبکه نسیم خیلی با ما همراه هستند و عزمشان را جزم کرده اند که یک گروه بازیگر جدید در عرصه طنز را به مخاطب تلویزیون معرفی کنند. منهای سلیقه ها و ممیزی هایی که وجود دارد و همیشه هم محل چالش ما برنامه سازها با مدیران است، به جرات می گویم از رفتار رسانه ای آنها در پذیرش این جمع جدید بسیار خشنود هستم.


نتیجه گراگیری های شما از مخاطب چطور بوده است؟
خیلی خوب. بسیاری از برنامه سازان مشکل عجیبی دارند که من هم به آن دچار بودم و آن این می باشد که مردم را اطرافیان خودمان می دانیم اما زمان ی در دو هفته گذشته از بندرعباس تا مشهد و از مشهد تا اصفهان و از اصفهان تا تبریز سفر کردم متوجه شدم مردم چه نظری راجع به برنامه دارند.

زمان ی یک دستفروش در بندرعباس که می خواهم از او سوغاتی بخرم و خیلی های دیگر درباره این برنامه حرف می زنند، یعنی عینک آفتابی خیلی خوب دیده می شود. عده ای که در فضای مجازی به این برنامه انتقاد می کنند، سلیقه خاصی دارند و به برنامه های ماهواره ای عادت کرده اند و شبیه همان برنامه ها را از شبکه های داخلی توقع دارند بنابراین آنها نمی توانند معیار ما برای گراگیری باشند. برنامه را باید در سطح ملی دید و من از بازخوردهایی که در این مدت دیده ام، بسیار خوشحالم.


این منتقدان شما را به کپی برداری از مهران مدیری متهم کرده اند. این انتقاد را قبول ندارید؟

رضا رشیدپور: من در برنامه یک پیام سه خطی گذاشته ام که با کسب رخصت از مهران مدیری این برنامه را ساخته ام و تاکید می کنم بهترین نوع در این سبک برنامه سازی را آقای مدیری ارائه کرده می باشد و من هم به ایشان خیلی علاقه دارم. اگر ما در این سبک کار می کنیم با کسب رخصت از ایشان بوده و این سبکی از طنز می باشد که خیلی ها ممکن می باشد از آن استفاده کنند.
مثلا اگر فیلم «پدرخوانده» ساخته شده به این معنی نیست که هر کسی فیلم مافیایی بسازد یعنی از این فیلم تقلید می کند یا اگر کسی فیلم عاشقانه ساخت بگوییم «کازابلانکا» را کپی کرده است. سبک های زیادی در طنز هست و من هم مثل همه معت گام که آقای مدیری استاد این کار است.

چرا سراغ نویسنده هایی رفتید که در مطبوعات فعال هستند؟ طنز تلویزیونی با مطبوعاتی فرق زیادی دارد و ما در حوزه طنزهای آیتمی نویسندگانی داریم که سال ها تجربه دارند.

برخی از این نویسندگان درگیر نگارش سریال آقای مدیری هستند. ما در این حوزه نویسنده خیلی کم داریم؛ خیلی کم. یکی از کارهای ما معرفی یکسری نویسنده جدید در این حوزه است. نویسندگان ما صرفا مطبوعاتی نیستند، طنز پردازهایی هستند که چون تا به حال تلویزیون به آنها فرصت نداده است، برای روزنامه ها نوشته اند و حالا من این فرصت را ایجاد کرده ام که در تلویزیون خودی نشان بدهند. نویسندگان برنامه ما توانمند هستند و مطمئنم بعد از چند ماه، حتما چند اسم تازه به فهرست نویسندگان خوب طنز در کشورمان اضافه خواهیم کرد.

فکر نمی نمایید برای ورود به عرصه طنز، کار دشواری در پیش داشتید و باید با برنامه ریزی دقیق تر و قوی تر وارد میدان می شدید؟

رضا رشیدپور: طبیعتا من با برنامه ریزی جدی وارد این عرصه شده ام. در حال حاضر پرتعدادترین گروه در مجموعه عینک آفتابی، نویسندگان آن هستند. این شش نفر هر کدام از نخبه های مطبوعاتی هستند و زحمت زیادی می کشند.


با همکاری آنها برای همه شوخی ها نقشه ترسیم می شود مثلا در گفت وگوهای خبری و بخش خبر، برنامه ریزی شده پیش می رویم. آیتم های جدید که طراحی می شود، همه محصول یک اتاق فکر منسجم می باشد ولی پیش روی همه اینها معضل ناشناس بودن بازیگران وجود دارد. به مردم قول می دهم همین تهدید را بسرعت به فرصت تبدیل خواهم کرد.

نیاز به زمان داریم تا مردم با بازیگران آشنا شوند، بعد از آن خواهیم دید بهتر از این نمی شود عوامل یک برنامه را انتخاب کرد. تمام عوامل فنی برنامه عینک آفتابی سینمایی هستند، از فیلمبردار و صدابردار گرفته تا دیگر افراد پشت صحنه.


چقدر باید زمان بگذرد تا این برنامه دیده شود؟

به نظرم یک ماه کافی است. اگر گروه کارش را بلد باشد، ۳۰ برنامه برایش کافی می باشد که این تهدید را رد کند. اما اگر باز هم نتیجه مطلوب حاصل نشد و برنامه نتوانست اتفاق مورد نظر را رقم بزند، باید آن زمان به دنبال ضعف های گروه گشت.


البته شما که معتقدید همه چیز خوب پیش می رود!

بله. همه عوامل در پشت صحنه با تمام قوا کار می کنند و من امیدوارم این فرصت ۳۰ برنامه ای را با موفقیت پشت سر بگذاریم و مردم هم با ما بیشتر آشنا شوند.


مدتی بعد از شروع برنامه تصمیم گرفتید در برخی بخش ها به عنوان بازیگر حضور داشته باشید. این مساله به خاطر تسریع در روند همراه شدن مخاطبان با برنامه بوده است؟

رضا رشیدپور:تقریبا از دو هفته پیش علاوه بر کارگردانی در عینک آفتابی بازی هم می کنم. ورودم به بخش بازیگری به این دلیل بود که احساس کردم باید به بازیگران کمک کنی تا در کنار یک چهره شناخته شده، بیشتر دیده شوند. البته خانم لاله صبوری و فریبا نادری و پرستو صالحی هم هستند اما فکر می کردم در جمع بازیگران مرد باید یک چهره اضافه بکنم تا جذابیت های اثر بالاتر برود. از همین رو به رغم ناتوان بودن در بازیگری، خودم این کار را به عهده گرفتم.


شکسته نفسی می نمایید؟

نه. بازیگری آیتم، خیلی کار سختی است. اگر از قهارترین بازیگران سینما هم بخواهید نقشی را در قالب دو دقیقه ارائه کند حتما برایشان دشوار خواهد بود و خواهند فهمید دشواری کار بازیگری یعنی چه! در آثار آیتمی فرصت شخصیت پردازی و طراحی کنش و واکنش زیاد فراهم نیست. باید در دو دقیقه نقش را به بازیگر قبولاند.


ولی همیشه دغدغه بازیگری داشته اید!

من بازیگر تئاتر بودم و در دوره دانش آموزی و دانشجویی نیز جایزه برده ام. بعد از اینها بود که سراغ کار اجرا رفتم. بنابراین اگر بازی می کنم عجیب نیست و از آنجا که از خودم در بازیگری ناراضی نیستم و فکر می کنم گلیمم را از آب بیرون کشیده ام، در کنار اجرا و برنامه سازی بازیگری هم می کنم. هر زمان در فیلم یا سریالی بازی کرده ام در مقابلم یک ستاره حضور داشته است؛ در کنار بازیگرانی چون بهرام رادان، محمدرضا گلزار، امین حیایی و شهاب حسینی بازی کرده ام که وزنه سنگینی هستند، اما احساسم این می باشد در کنار این بازیگران هم توانسته ام گلیم خودم را از آب بیرون بکشم. خب زمان ی توانسته ام از پس کار بر بیایم چرا بازی نکنم؟!


ولی تقریبا همیشه نقش خودتان به شما پیشنهاد شده است؛ یعنی نقش رشیدپور مجری.

رضا رشیدپور: در «مرد هزار چهره » و «در امتداد شهر» نقش خودم را داشته ام و در« بارانداز » مهدی کرم پور و« سوپر استار» نقشی شبیه خودم را بازی کردم. در سریال مرد هزار چهره قرار بود این نقش را علی پروین بازی کند، اما در نهایت رضا رشیدپور انتخاب شد.

در سوپراستار قرار بر این بود که محمدرضا شریفی نیا را به شکل مدرن بازسازی کنیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم شاید ظاهر این شریفی نیا شبیه رشیدپور باشد و از ترکیب آنها به این نقش رسیدیم که از خود رشیدپور خیلی دور است، اما ظاهر آن چیزی می باشد که کارگردان می خواست. به عبارتی نام نقش رضا رشیدپور می باشد در حالی که از شخصیت واقعی رشیدپور فرسنگ ها فاصله داشت.


اوج کار و شهرت شما به دورانی برمی گردد که به عنوان مجری در چند برنامه چالشی حضور داشتید. فکر نمی نمایید دور ماندن از این فضا ممکن می باشد حضور و تاثیرگذاری شما را کمرنگ کند!

رضا رشیدپور: چالش در هیچ برنامه ای به زور اتفاق نمی افتد. باید اتفاقی بیفتد که در آن چالش باشد؛ مثل برنامه ای که به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد. من در این برنامه از هر دو جناح پیام تشویق و تشکر دریافت کردم. ما نرفته بودیم چالش ایجاد کنیم، اما برنامه چالشی شد. در واقع یک اتفاق رخ داد و من چون تجربه و سابقه داشتم، توانستم آن را طوری مدیریت کنم که طرفین ماجرا خشنود باشند.

معت گام باید یک برنامه خوب بسازیم که در آن چالش اتفاق بیفتد. اما صادقانه بگویم اکنون دنبال این کار نیستم، چون برای اعصاب مردم احترام قائلم. این روزها اعصاب مردم ضعیف تر از آن می باشد که در تلویزیون چالش تماشا کنند. به گمانم الان بهترین کار خنداندن مردم، آرامش دادن به آنها و ایجاد امیدواری است. به نظرم این اتفاق باید بیفتد، شاید یکی دو سال طول بکشد اما این مقطع را باید سپری کنیم. بعد از یکی دو سال شاید فضای چالش فراهم شد ولی الان بدون هیچ گونه ریا و چاپلوسی احساس می کنم احترام به اعصاب مردم از همه چیز واجب تر است.


در این سال ها که از اجرا دور بوده اید، به این نتیجه رسیده اید؟

نزدیک سه چهار سالی می باشد که ذهن مردم پر از داد و فریاد شده؛ دعواهای سیاسی، پرونده های عجیب و غریب، فساد های سیاسی، اقتصادی و ذهن مردم مستهلک شده. نه منافع ملی ایجاب می کند و نه منافع خودم. من دوست ندارم مردم به من به عنوان سوهان روح نگاه کنند. به چه قیمتی دوباره توی چشم باشم؟ به قیمت نابودی اعصاب مردم! من نمی خواهم.


اما عینک آفتابی دارد همین کار را می کند؟

از چه جهت؟


مردم را یاد گرفتاری ها و مشکلاتشان می اندازد.

ماجرا این است: دانی کف دست از چه بی موست / زیرا کف دست مو ندارد. به هر حال مردم از رسانه توقع دارند نسبت به مشکلاتشان بی تفاوت نباشد. ما لطیف ترین نوع انتقاد را انجام می دهیم و سعی می کنیم در قالب یک خنده ظریف، محتوای انتقادی را مطرح کنیم. هدف این برنامه فقط ایجاد لبخند است.


از مجموعه فعالیت های شما به این نتیجه می رسم که فعالیت در شاخه های متنوع را دوست دارید.

رضا رشیدپور: بیشتر جبر زندگی بوده است. من قبل از هر چیز یک مهندس سازه هستم. در قبال درسی که خوانده ام و دانشی که دارم وظیفه دارم. نمی شود مدرکم را ببوسم و کنار بگذارم. بالاخره من جای یک نفر را در دانشگاه اشغال کرده ام، درس خوانده ام و باید از آن استفاده ای بکنم. در حوزه خلبانی دوره های کوتاه آموزشی دارم برای کسانی که علاقه مند هستند، کار خاصی نمی کنم. بقیه کارم در حوزه رسانه می باشد و اکثر زمان م را در این شاخه می گذرانم. در حال حاضر اکثر زمان م به رسانه می گذرد، مگر این که مثل پنج یا شش سال گذشته فاصله ای با رسانه ایجاد شود که در آن شرایط به کارهای دیگرم می رسم.


گفت و گو با رضا رشید پور بازیگر و مجری و تهیه کننده و...

برچسب های
گفت و گو با رضا رشید پور بازیگر و مجری و تهیه کننده و... - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/04/27-54 ماه قبل
کل بازدید : 4,856
تعداد بازدید ماه جاری : 3,202
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به گفت و گو با رضا رشید پور بازیگر و مجری و تهیه کننده و... داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گفت و گو با رضا رشید پور بازیگر و مجری و تهیه کننده و...


مطالب مرتبط با گفت و گو با رضا رشید پور بازیگر و مجری و تهیه کننده و...

نگاهی به فواید لواشک نگاهی به فواید لواشک
لواشک جز هله هوله هایی که اکثر ما دوستش داریم و کم یا زیاد عادت به خوردن اون داریم ،گاهی بعصیا وقتی که اسم لواشک میاد ناخودآگاه دهنشون اب میوفته و دلشون ضعف میزه و بعصی ها بر عکس فراری میشن ازش و میگن اه اه دوستش نداریم این چیه اخه ،به هر ترتیب لواشک یه هله هوله سنتی و دوست داشتنی ما ایرانی هاست گه هممون تجربه استفاده اش رو داریم خصصیات مفید پیاز خصصیات مفید پیاز
حتما شما از از اینور و اونور درمورد فواید و خصوصیات درمانی فوق العاده پیاز مطالبی رو شده اید و میدونین که این گیاه فوق العاده خواص درمانی فوق العاده خوبی دارد وشما میتونین با مصرف دست و به اندازه پیاز از سلامتی خود مطمئن باشید. مصرف مس چه نقشی در بدن ما دارد؟ مصرف مس چه نقشی در بدن ما دارد؟
مس را می توان از منابع مهم غذایی به دست آورد. مس معمولا از طریق غذایی و مکمل ها به دست می آید. هرچه مصرف مس در بدن شما به حد تعادل خود نزدیک شود یک سری از علائم مربوط به کاهش میزان مس از بین خواهد رفت. عمل بینی یا رینوپلاستی عمل بینی یا رینوپلاستی
متأسفانه آماری که در خصوص انجام این عمل یعنی رینوپلاستی در ایران وجود دارد آمار بالایی است که باید تغییراتی در آن داده شود. عوامل مؤثر در ابتلا به بیماری گل مژه عوامل مؤثر در ابتلا به بیماری گل مژه
گل مژه یک نوع بیماری ملتهب کننده در ناحیه چشم ها می باشد که به دلیل به وجود آمدن نوعی آب در قسمت پلک رخ خواهد داد. که درظاهر چشم شما نمود خوبی نخواد داشت .آب ها در هر جایی از بدن به وجود می آید فواید ناشی از مصرف قهوه فواید ناشی از مصرف قهوه
امروزه به دلیل مصرف بیش از اندازه قهوه بهتر است تا ما با فواید و مضرات آن بیشتر آشنا شویم. در حالت کلی برخلاف تصورات موجود قهوه می تواند فواید خوبی را برای ما داشته باشد. نگاهی به اختلالات پیچیده موی نوزادان  تا سیخ شدن مو نگاهی به اختلالات پیچیده موی نوزادان تا سیخ شدن مو
یکی از اختلالاتی که درکودکان ممکن است به چشم بخورد اخلالات موهای کودکان است که ممکن است در رنگ دانه ها و یا سیخ شدن موی سر نوزادان و کودکان همراه باشد چرا به اگزما مبتلا می شویم؟ چرا به اگزما مبتلا می شویم؟
اگزما بیماری مربوط به پوست بدن می باشد که اغلب با علائم خارش شدید در نواحی مختلف نیز همراه خواهد بود ، این بیماری نیاز به درمان دارد و درصورتی که شما بودنین که چرا به اگزما دچار میشویم میتونه در درمان و پیشگری از این بیماری نیز بهتون کمک کنه. مزاج سرد و گرم را چگونه بشناسیم؟ مزاج سرد و گرم را چگونه بشناسیم؟
مزاج در طب سنتی به دو گروه اصلی تقسیم می شود، برخی از افراد مزاج سرد دارند و برخی دیگر نیز مزاج گرم پیروی می کنند ، آشنایی با هریک از آنها می تواند بر نحوه زندگی ما تأثیرگذار باشد. و بهتر است بدونین که مزاج سرد و گرم چیست و شما چه مزاجی دارین که این اطلاعات میتونه در زندگی و سلامتی بهتون کمک کنه بهترین فلزیاب چیست؟ بهترین فلزیاب چیست؟
چندین نوع فلزیاب وجود دارد. نه تنها نوع فلزیاب، بلکه شرایط زمین و جستجو و همچنین نوع اشیایی که مورد جستجو قرار میگیرند هم متفاوت هستند. این تفاوت ها منجر به تاکید بر ویژگی های مختلف در فلزیاب های مختلف میشود. لازم است که فلزیاب‌ درست را برای هر کاری پیدا کنید.
مواد غذایی که باعث نفخ شکم می شوند! مواد غذایی که باعث نفخ شکم می شوند!
ورای تأثیراتی که نفخ شکم بر زیبایی ظاهری افراد دارد، باید بدانید که چنین التهابات و ورم هایی حاصل تلاش زیاد دستگاه گوارش برای هضم ماده غذایی مصرف شده است؛ این ورم ها عموماً با خوردن مواد غذایی سنگین و دیر هضم شکل می گیرند. دلایل گریه کردن را میدانید؟ دلایل گریه کردن را میدانید؟
اشک انسان به دلایل مختلف در بازه های گوناگون زندگی جاری می شود نیمه های شب غذا خوردن چه عوارضی دارد؟! نیمه های شب غذا خوردن چه عوارضی دارد؟!
اگر شما هم جزو افرادی هستید که تا پاسی از شب بیدار می مانید و سراغ یخچای می روید بهتر است بدانید سخت در اشتباهید و با این کار به سلامتتان ضربه وارد خواهید کرد نیمه های شب موقع غذاخوردن نیست و می تواند در عملکرد بدن اختلال ایجاد کند. آشنایی با شب یلدا در طب سنتی آشنایی با شب یلدا در طب سنتی
شب یلدا یکی از سنت های پسندیده است که در آن افراد دور هم جمع می شوند و تجدید خاطرات و صله رحم صورت می گیرد، ولی افراد باید در مصرف خوردنی ها و نوشیدنی ها احتیاط نمایند تا دچار عوارض ناشی از پرخوری در این شب نشوند. فکر کردن مرگ! فکر کردن مرگ!
همه ما به مرگ فکر می کنیم و هیچ وقت نمی توانیم آن را به نقطه ای در پس ذهنمان برانیم. بعضی از ما آن را خیلی نزدیک احساس می کنیم و بعضی هایمان آن را چنان دور فرض می کنیم که انگار فقط مال همسایه است! دروغ های بزرگ تاریخ دروغ های بزرگ تاریخ
مي‌دانيد كه دروغ و دروغگويي يكي از رفتارهاي ناپسندي است كه هم در اديان مختلف به آن اشاره شده است. خانه مردگان خانه مردگان
عکس‌های قدیمی و جدید، در سالگرد آش‌های قجری و چی و چی و چی... درست بعد از این‌که از میرزارضا می‌نویسم، می‌بینم دوستی برایم پیغام گذاشته که بساط پشت پرده و اخلاق شاهان قاجار به ما چه. برای پس از افطار این نوشیدنی را فراموش نکنید برای پس از افطار این نوشیدنی را فراموش نکنید
طب سنتی به ما توصیه می کنید که اگر می خواهید در ماه مبارک رمضان از سلامتی برخوردار شوید دچار بیماری نشوید از نوشیدنی های طبیعی مصرف کنید منظور از نوشیدنی های طبیعی همان عرقیجات است. همه ی خواص بی نظیر قارچ همه ی خواص بی نظیر قارچ
قارچ‌های خوراكی ارزش غذایی خوبی دارند و به همین دلیل می‌توانند در كنار سبزیجات پرخاصیت ‌مهمان همیشگی سبد غذایی خانواده‌ها شوند. قارچ‌ها كالری كمی دارند، هیچگونه چربی یا كلسترولی در آنها پیدا نمی‌شود و مقدار نمك بسیار كمی را در خودشان جای داده‌اند. آشنایی با فواید گیاه و میوه موز آشنایی با فواید گیاه و میوه موز
میوه های زرد رنگ دارای “پتاسیم و پکتین، زیادی هستند لورا فلورس، یک متخصص تغذیه می گوید موز یک منبع خوبی برای منیزیم و ویتامین های C و B6 می باشد. “موز آنتی اکسیدان بالایی دارد ، درخت موز در واقع بلندترین درخت در جهان است.


چند دانستنی راجب لبخند زدن چند دانستنی راجب لبخند زدن
لبخند زدن یکی از زیباترین رفتارهای اجتماعی ماست که تاثیر بسیار زیادی در روابط اجتماعی نیزدارد
لیلا حاتمی در فستیوال فیلم کن لیلا حاتمی در فستیوال فیلم کن
لیلا حاتمی در فستیوال فیلم کن
جدیدترین عکس های لیلا حاتمی در فستیوال فیلم کن جدیدترین عکس های لیلا حاتمی در فستیوال فیلم کن
جدیدترین عکس های لیلا حاتمی در فستیوال فیلم کن
علل و درمان قهر کردن علل و درمان قهر کردن
همه ما در اطرافمون افرادی رو میشناسیم که خیلی قهر میکنند و به نوعی اون ها رو افرادی قهری میشناسیم ، اما حقیقتا قهر کردن نشانه چیشت و چرا بعضی ها انقدر قهر میکنند
عکسهایی از نوه و عروس ملکه انگلستان |(سری اول) عکسهایی از نوه و عروس ملکه انگلستان |(سری اول)
عکسهایی از نوه و عروس ملکه انگلستان
تاریخچه بازی جذاب سودوکو تاریخچه بازی جذاب سودوکو
اگر علاقه مند به بازی جذاب سودوکو هستید و شاید برایتان تاریخچه ی این بازی هم جالب باشد
عکسهایی از نوه و عروس ملکه انگلستان |(سری دوم) عکسهایی از نوه و عروس ملکه انگلستان |(سری دوم)
عکسهایی از نوه و عروس ملکه انگلستان
10 نکته برای محبوب بودن 10 نکته برای محبوب بودن
10 راز محبوب بودن رو امروز برای شما دوستان داریم
عکسهای اختصاصی شیثار از لاله های واژگون گلستانکوه خوانسار عکسهای اختصاصی شیثار از لاله های واژگون گلستانکوه خوانسار
عکسهای اختصاصی شیثار از لاله های واژگون گلستانکوه خوانسار
رابطه مناسب با فرزندان رابطه مناسب با فرزندان
ایجاد رابطه صحیح و مناسب با فرزندان میتونه هنر هر پدر مادری باشه کاری که اونقدر هاهم سخت نیست اما نباید نادیده گرفته شود
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو