هوالرزاق


دوستدارین بدونن روح در کجای بدن ما قرار داره؟؟

دوستدارین بدونن روح در کجای بدن ما قرار داره؟؟

تاحالا شده فکر کنید ممکن روح در قسمتی از بدن ما قرار داره و ممکن حتی بخشی از جسم ما باشه، بله این عنوان مطلبی بامزه بود که اخیرا خوندم و فکر کردم برای شما دوستان هم ميتونه خواندنی و بامزه باشه

اعتقاد  بسیاری از انسانها این می باشد که انسان به غیر از بعد جسمانی که  از بین رفتنی است، دارای جنبه ای غیر مادی می باشد که با مردن هرگز از بین نمی رود   و همیشگی است  که این موجود غیر مادی به عنوان روح آدمی شناخته میشود. اما روح انسانها در کجای جسم مادی آنها قرار دارد؟


برای یافتن این پرسش نگاهی به آناتومی و ساختار چشم می اندازیم.

 

همانطور که از تصویر معلوم است، زمان ی به محیط اطراف نگاه می کنیم، تصویری سه بعدی از اجسام پس از عبور از مردمک در شبکیه تشکیل شده و از آنجا از طریق رشته های عصب بینایی به مغز منتقل میشوند. مکانیزم ارسال تصویر به مغز بسیار شبیه انتقال اطلاعات کامپیوتری است. به عبارت دیگر زمان ی شما به اجسام نگاه مینمایید، اطلاعات رنگها و اجسام بصورت داده های الکتریکی و با حجم چندین مگاپیکسل در هر لحظه از چشم به مغز منتقل میشود و در مغز مورد تجزیه و تحلیل قرار میگیرد. اما این تصاویر و اطلاعات دیداری چگونه در نهایت توسط ما درک می شوند و دیده میشوند؟

حقیقت این می باشد که مجموعه جسم انسان و بخش هدایتگر آن یعنی مغز، دقیقاً همانند یک کامپیوتر، برای کار کردن نیاز به نرم افزاری دارند که بتواند بخشهای متفاوت را در حالت عملیاتی قرار دهد و این نرم افزار چیزی نیست جز همان روح.

روح در واقع بخش کوآنتومی انسان می باشد که بعد مادی ندارد و برای زنده کردن انسان در کالبد وی قرار میگیرد. در مثال بالا نیز زمان ی داده ها از طریق رشته های عصبی به مغز منتقل میشوند، طی عملیاتی بسیار پیچیده، تصاویر توسط روح انسان دیده و درک میشوند. البته باید گفت که روح انسان بخودی خود قادر به درک شهودی می باشد اما چون تا زمان زنده بودن انسان، در  گرفتار است، باید از طریق سخت افزار بدن اقدام به دیدن و درک محیط اطراف کند.

این موضوع زمان ی مشخص تر میگردد که به مکانیزم خوابیدن فکر کنیم. زمان ی می خوابیم، روح بصورت مزمان از بدن خارج میشود به همین دلیل می باشد که زمان ی کسی بصورتی خوابیده که چشم هایش نیمه باز است، قادر به دیدن چیزی نیست چون نرم افزار لازم (روح) جهت درک تصاویر دریافتی از چشم مزمان اً وجود ندارد. زمان ی خواب می بینیم معمولاً تصاویر واضح و طبیعی هستند چون اکثر رویاها توسط روح دیده میشوند. در صورتی که هیچگاه نمیتوانید در حالت بیداری چشمهای خود را ببندید و مثلاً چهره کسی را بصورت کاملاً واضح در ذهن خود مجسم نمایید. شاید یکی از دلایلی که انسانها بدون بستن چشم نمی توانند بخوابند این باشد که تعامل روح و مغز زمان ی چشم باز می باشد هیچگاه متوقف نمیشود و روح امکان خروج از بدن را نمی یابد.

در مورد شنیدن هم دقیقاً وضعیت به همین صورت است. زمان ی شخصی خواب است. ممکن می باشد صداهایی در محیط وجود داشته باشد اما چون روح خارج از بدن می باشد صداها توسط فرد شنیده نمیشود در حالی که هم گوش فعال می باشد و هم مغز.

بنابراین میتوان نتیجه گیری کرد که آنچه که ما می بینیم و میشنویم نه توسط مغز، بلکه توسط روح می باشد که درک میشود و مغز تنها نقش پردازش اطلاعات را به عهده دارد و به نوعی میتوان دریافت که محل قرار گرفتن روح انسان در مغز اوست و در واقع یک جنبه از روح، مجموعه دستورالعملهایی می باشد که سخت افزار مغز را بکار می اندازد.

اگر روح درون انسان نبود، همانند کامپیوتری که فاقد نرم افزار است، عملاً جسم با تمام پیچیدگی هایش فاقد حرکت، احساس و اندیشه می شد. این روح می باشد که باعث میشود انسانها بتوانند درکی همه جانبه از محیط اطراف خود داشته باشند و به زندگی ادامه دهند و در انتها این مرگ می باشد که باعث جدایی روح از انسان میشود. روح همیشه وجود خواهد داشت و هرگز با مرگ از بین نخواهد رفت.


دوستدارین بدونن روح در کجای بدن ما قرار داره؟؟

برچسب های
دوستدارین بدونن روح در کجای بدن ما قرار داره؟؟ - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 2,528
تعداد بازدید ماه جاری : 2,063
تعداد بازدید در هفته جاری : 6
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به دوستدارین بدونن روح در کجای بدن ما قرار داره؟؟ داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به دوستدارین بدونن روح در کجای بدن ما قرار داره؟؟