هوالرزاق
ads


تاریخچه برج سازی در ایران

تاریخچه برج سازی در ایران

در این روزها در شهر های بزرگ ایران مخصوصا تهران عادت به دیدن ساختمان های بلند قامت دیگه عادی شده اما این فرآیند در ایران عزیز ما از کی شروع شده  واز چه زمانی مردم کم کم عادت کرده اند که ساختمان هایی بلند تر از حد معمول رو در ایران ببینند

تاریخچه بلند مرتبه سازی در ایران

ار آنجایی که آسمانخراش ها نقش معنا داری در شناساندن چهره ی شهری به دنیا ایفا می کنند، طراحان این سازه ها در ترسیم طرح و معنای (با کانسپت معنایی) شهر یا مسئولیت و چالش پیچیده ای مواجه هستند. از نکات حائز اهمیت در طرح آسمانخراش ها نظم هندسی پلان و طبقات در آنهاست. اما متأسفانه بسیاری از برج ها و ساختمان های بلند مرتبه ای که در ایران ساخته می شوند، فاقد این نظم و ترتیب ضروری هستند و به همین دلیل، دارای ضوابط طراحی سازه ای دشوارتری می باشند. لازم به ذکر می باشد که بسیاری از بناهای بلند مرتبه که در مقابل بار و فشار های باد مقاوم و منظم هستند در مقابل زلزله چنین نیستند. همچنین باید در نظر داشت که استفاده از تکنولوژی پیشرفته ی روز نیز همیشه به خوبی اعمال نمی شود و در صورتی چنین امکاناتی به کار برده می شوند، باید نظارت دقیق و کارشناسانه بر مراحل ساخت آنها اعمال شود. بخش مهمی از ساخت بناهای بلند مرتبه صرف کنترل کیفیت سازه می شود و شاید چون در ایران، کارفرمایان کمتر خود را درگیر تکنولوژی تولید مصالح و کنترل کیفیت آنها می کنند، ساخت برج های بلند مرتبه تا این اندازه سودآور شناخته شده است. امروزه احداث ساختمان های اداری، تجاری و چند منظوره بلند مرتبه در ایران رو به افزایش می باشد و اقامت در آنها به عنوان نشانه ی شأن و منزلت اجتماعی و رفاهی تلقی می شود. شروع احداث ساختمان های بلند مرتبه با تعریف مدرن در ایران به صورت سازه های رفیع بود که عموما کاربرد تجاری، اداری یا ترکیبی از این دو داشتند. اما پیش از آن ساختمان ها عموما از مصالح ناپایدار(مصالحی فاقد استحکام و ماندگاری ) ساخته می شدند و این امر در ضمن عدم نیاز به تأمین انبوه مسکن و سرپناه، خانه سازی را در حد بناهایی کم ارتفاع و فاقد پایداری نگه داشت. همچنان که همیشه و در هر جغرافیایی مرسوم بوده، فضاهای مذهبی، مقرهای حکومتی و ساختمان های متعلق به شاه و شاهزاده ها به فاخرترین و رفیع ترین شکل ممکن احداث می شدند. مطلب تاریخچه بلند مرتبه سازی در ایران به روند شکل گیری و چگونگی افزایش آن در ایران می پردازد.

تاریخچه برج سازی در ایران

سرخه حصار یا عمارت قصر یاقوت

در شرق شمیران و دامنه کوه واقع بود بین سال های 5-1263 خورشیدی با مباشرت میرزا محمد خان پیشخدمت (سرتیپ گروسی) در سرخه حصار بنا شد و به عنوان شکارگاه سلطنتی مورد استفاده ناصرالدین شاه بود. قصر با ارتفاع دو طبقه و بلندِ خود شامل دو قسمت می شد: کوشک بیرونی و دیگر حرم خانه و اندرونی که در قسمت شرق بخش بیرونی قرار داشت.

عمارت و باغ فردوس

که فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشت ( بنای اصلی در سال 1227 احداث شد، اما بارها مورد مرمت و دستخوش تغییر قرار گرفت) به تدریج از مساحت باغ کاسته شد، در حالی که مساحت عمارت سه طبقه ی فعلی به 1000 متر مربع می رسد. این عمارت تلفیقی از معماری ایرانی و غربی می باشد ( به کرّات مشاهده می شد که آغاز بلند مرتبه سازی از حدود قرن سیزده خورشیدی به بعد متأثر از معماری غرب بوده.) یک تالار بزرگ با کاشی مفروش شده در وسط عمارت و هشت اتاق، قرینه ی هم در دو طرف تالار قرار دارند و همین سقفی که تا کف طبقه ی سوم ارتفاع گرفته به همراه دو شاه نشین ساختار عمارت فردوسی کاملاً ایرانی می باشد و معماری قاجار را تداعی می کند، در حالی که آمیزه های غربی بیشتر در حد همان تزئینات و الحاقات باقی می ماند.
یکی از ساختمان های مهم عصر ناصری که ناصرالدین شاه به آن ارادت خاصی داشت، ساختمان پنج طبقه ای می باشد معروف به عمارت شمس العماره.

ساختمان شمس العماره

تاریخچه برج سازی در ایران

در ضلع غربی خیابان ناصر خسرو کنونی و روبروی کوچه مروی واقع می باشد و در اصل در ضلع غربی ارک سلطنتی و کاخ گلستان قرار دارد.
اما شاید هیچ کدام از بناهای آن دوره به اندازه عمارت معیرالممالک زیبا نباشند. سبک نئوکلاسیک و معماری فرنگی در نمای خانه و سبک باروک در پله هایش کاملا هویداست. در تصویر معروف حوضخانه ی صاحبقرانیه که توسط مرحوم کمال الملک کشیده شده، طاق مرتفع و ستون های عظیم نگه دارنده همان هایی هستند که سال ها قبل در بناهای مذهبی اجرا می شد و امروز در ورودی اکثر برج های ایران و جهان می بینیم. به تدریج این بلند مرتبه سازی به سایر کاربری ها هم سرایت کرد و هتل ها و ساختمان های عمومی شهر را متأثر ساخت( گراند هتل تهران و عمارت کافه پارس، هر دو در تهران، هتل رامسر؛ ساختمان شهرداری تبریز، 1318). در دهه 1320 میلادی که رواج احداث بناهای دولتی جریان داشت، استفاده از مصالح جدید بتن، سیمان، فولاد و شیشه نیز رو به افزایش گذاشتند و سیستم های مدرن و حرارت مرکزی در ساختمان ها جای گرفتند(ساختمان بانک ملی ایران- شعبه بازار، محسن فروغی، تهران، 1327؛ ساختمان کاخ وزارت امور خارجه، 1318 و ساختمان دادگستری، 1325، هر دو از گابریل گورکیان تهران)
نخستین ساختمان بلندمرتبه ای که در دوره معاصر و به شیوه مدرن در کشور بنا شد، توسط هوشنگ خانشقاقی در خیابان جمهوریِ شهر تهران ساخته شد(1328-1330). این سازه با اقتباس از معماری مدرن اروپایی، در 10 طبقه، از بتن آرمه و مجهز به آسانسور، یکی از مهم ترین ساختمان هایی بود که با بهره گیری از فرم های مدرن اروپایی به بهره برداری رسید و رویکرد طراح و معمارش، آن را تبدیل به یکی از متحول ترین بناهای ساخته شده در ایرانِ آن سال ها کرد.
چندسال بعد، سازه های بلند مرتبه ی دیگری نیز در کشور ساخته شدند که از جمله آنها ساختمان پلاسکو(1341) بود که در خیابان فردوسیِ شهر تهران واقع شده و 16 طبقه داشت. این بنا اولین سازه بلند مرتبه در ایران می باشد که با اسکلت فلزی ساخته شد. ساختمان تجاریِ 13 طبقه آلومینیوم(1343)، ساختمان بانک کار در خیابان حافظ( دهه 40 خورشیدی)، برج های سامانِ 1 با 20 طبقه در بلوار کشاورز( عبدالعزیز فرمانفرماییان، 1349) سازه های بلندمرتبه ی دیگری بودند که به تدریج رنگ و روی معماری کشور را تغییر می دادند. مجموعه بهجت آباد که در اسل 1349 بین خیابان حافظ و ولیعصر احداث شد، اولین ساختمان بلند مرتبه در ایران می باشد که کاربری مسکونی داشت. ساختمان وزارت کشور( روح الله نیک خصال، ایرج پروین، تهران، دهه ی 50 خورشیدی) پروژه موفقی بود که در زمینی مستطیل شکل به مساحت 115*175 متر و با اسکلت بتنی در 4 بلوک احداث شد و پس از آن می توان به سال های پایانی دهه 70 خورشیدی اشاره داشت که در پی افزایش قیمت زمین در تهران و آغاز فروش تراکم از سوی شهرداری، موج تازه بلندمرتبه سازی آغاز شد که در این ساختمان ها کمتر به ضوابط اصلی طراحی توجه شد. تراکم جمعیت در تهران نیز، مانند بسیاری شهرهای پرجمعیت جهان، گسترش در راستای قائم را اجتناب ناپذیر کرد. مجتمع مسکونی کوی بنیاد(1354) که به مجموعه ASP معروف است، جزو معدود پروژه های بلندمرتبه ای می باشد که با رعایت کلیه اصول و ضوابط فنی و مهندسی ساختمان های بلندمرتبه و با سازه ی بتن آرمه و نمای بتنی پیش ساخته احداث شده و از امکانات مطلوب یک فضای مسکونی، تجاری و اداری بهره مند است. این مجموعه آپارتمانی بلند مرتبه با همکاری گروه مشاوران شرکت فرانسوی سِتک باتیمان تکمیل شد و استخر، مهدکودک، باشگاه ورزشی، مرکز خرید و رستوران از جمله تسهیلات رفاهی مجموعه می باشند. تعداد 250 واحد آپارتمانی، 120 واحد آپارتمانی ویلایی، 140 واحد تجاری و 570 واحد انباری و پارکینگ در این مجتمع که شامل سه برج است، تعبیه شده و هر برج 4 آسانسور دارد.
برج اداری آرمیتا واقع در خیابان بخارست بر اساس دیدگاهی کاملا کلاسیک و بر پایه سلسله مراتب عمودی(پایه، بدنه، تارک) طراحی شده است.


تاریخچه برج سازی در ایران

برچسب های
تاریخچه برج سازی در ایران - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/08/05-50 ماه قبل
کل بازدید : 4,324
تعداد بازدید ماه جاری : 3,873
تعداد بازدید در هفته جاری : 7
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به تاریخچه برج سازی در ایران داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به تاریخچه برج سازی در ایران


مطالب مرتبط با تاریخچه برج سازی در ایران

 • پروژه سبز چین -ساختمان سبز پروژه سبز چین -ساختمان سبز
  امروز از پروژه سبز چین براتون گزارشی داریم پروزه ای برای احداث ساختمان سبز در چین
 • نمای زیبای ساختمانی آجرینمای زیبای ساختمانی آجری
  گاهی نماهای ساختمان های شهر انقدر تکراری و شبیه هم هستند که برای آدم خسته کننده است و دیدن یک نمای تازه در ساختمان ها خیلی خیلی جذاب و دوست داشتنی است و این داستان امروز ساختمانی است که نماهایی از اون رو امروز براتون داریم
 • ساختمان یا سایبان متفاوت در سویل اسپانیاساختمان یا سایبان متفاوت در سویل اسپانیا
  در ادامه گزارشاتی از ساختمان های خیلی خاص و البته زیبا و متفاوت برای شما دوست داران ساختمان ها و معماری های زیبا امروز از معماری زیبایی در سویل براتون گزارشی داریم ساختمان و یا سایبانی که فکرکنم زیبا و جذاب باشه و برای مهندسین مخصوصا
 • نگاهی به 6 ساختمان رنگی دوست داشتنینگاهی به 6 ساختمان رنگی دوست داشتنی
  امروز از 6 ساحتمان متفاوت تصاویری براتون داریم ساختمان هایی زیبا و دوست داشتنی که با استفاده از رنگ در طراحی نمایظاهریشون زیبایی و جذابیت متفاوتی رو در نمای خودشو ن ایجاد کرده اند این شما این 6 سساختمان متفاوت
 • گران ترین ساختمان لندن گران ترین ساختمان لندن
  این کاخ مجلل که هفت طبقه، ۴۵ اتاق، ۶۸ پنجرۀ ضد گلوله و بیش از شش هزار متر مربع مساحت دارد، تا سال ۲۰۰۵ به رفیق حریری نخست وزیر اسبق لبنان تعلق داشت و پس از کشته شدن وی، به عنوان “هدیه” از سوی خانوادۀ حریری – که روابط نزدیک با آل سعود دارند- در اختیار سلطان بن عبدالعزیز قرار گرفت.فروش این ملک، “گران ترین معامله املاک در تاریخ بریتانیا” لقب گرفته است.
 • ساخت کشتی نوح برای خروج از زمین!!ساخت کشتی نوح برای خروج از زمین!!
  ساخت کشتی نوح برای خروج از زمین
 • گزارشی از ساخت فیلم مزار شریفگزارشی از ساخت فیلم مزار شریف
  این روزها خبر هایی از ساخت فیلمی به نام مزار شریف به گوش میرسد فیلمی با بازی حسین یاری و فرهاد اصلانی
 • تغییر ساختار مغز با تحمل درد مزمنتغییر ساختار مغز با تحمل درد مزمن

  درد و بیماری های متفاوت که ما در طول زندگی به ان ها مبتلا میشویم میتوانند تاثیرات متفاوتی را بر روی بدن ما بگذارند که در زیر یکی از این تاثیرات را برای شما داریم

 • چند روش ساخت پاک کننده صورت خانگیچند روش ساخت پاک کننده صورت خانگی

  برای نگهداری از پوست و سلامت صورت نیاز هست که در زمان های مناسب به خوبی صورت خودتون رو تمیز کنید و شاید بهترین پاک کننده های صورت پاک کننده صرت خانگی باشه

نگاهی به فواید لواشک نگاهی به فواید لواشک
لواشک جز هله هوله هایی که اکثر ما دوستش داریم و کم یا زیاد عادت به خوردن اون داریم ،گاهی بعصیا وقتی که اسم لواشک میاد ناخودآگاه دهنشون اب میوفته و دلشون ضعف میزه و بعصی ها بر عکس فراری میشن ازش و میگن اه اه دوستش نداریم این چیه اخه ،به هر ترتیب لواشک یه هله هوله سنتی و دوست داشتنی ما ایرانی هاست گه هممون تجربه استفاده اش رو داریم خصصیات مفید پیاز خصصیات مفید پیاز
حتما شما از از اینور و اونور درمورد فواید و خصوصیات درمانی فوق العاده پیاز مطالبی رو شده اید و میدونین که این گیاه فوق العاده خواص درمانی فوق العاده خوبی دارد وشما میتونین با مصرف دست و به اندازه پیاز از سلامتی خود مطمئن باشید. مصرف مس چه نقشی در بدن ما دارد؟ مصرف مس چه نقشی در بدن ما دارد؟
مس را می توان از منابع مهم غذایی به دست آورد. مس معمولا از طریق غذایی و مکمل ها به دست می آید. هرچه مصرف مس در بدن شما به حد تعادل خود نزدیک شود یک سری از علائم مربوط به کاهش میزان مس از بین خواهد رفت. عمل بینی یا رینوپلاستی عمل بینی یا رینوپلاستی
متأسفانه آماری که در خصوص انجام این عمل یعنی رینوپلاستی در ایران وجود دارد آمار بالایی است که باید تغییراتی در آن داده شود. عوامل مؤثر در ابتلا به بیماری گل مژه عوامل مؤثر در ابتلا به بیماری گل مژه
گل مژه یک نوع بیماری ملتهب کننده در ناحیه چشم ها می باشد که به دلیل به وجود آمدن نوعی آب در قسمت پلک رخ خواهد داد. که درظاهر چشم شما نمود خوبی نخواد داشت .آب ها در هر جایی از بدن به وجود می آید فواید ناشی از مصرف قهوه فواید ناشی از مصرف قهوه
امروزه به دلیل مصرف بیش از اندازه قهوه بهتر است تا ما با فواید و مضرات آن بیشتر آشنا شویم. در حالت کلی برخلاف تصورات موجود قهوه می تواند فواید خوبی را برای ما داشته باشد. نگاهی به اختلالات پیچیده موی نوزادان تا سیخ شدن مو نگاهی به اختلالات پیچیده موی نوزادان تا سیخ شدن مو
یکی از اختلالاتی که درکودکان ممکن است به چشم بخورد اخلالات موهای کودکان است که ممکن است در رنگ دانه ها و یا سیخ شدن موی سر نوزادان و کودکان همراه باشد چرا به اگزما مبتلا می شویم؟ چرا به اگزما مبتلا می شویم؟
اگزما بیماری مربوط به پوست بدن می باشد که اغلب با علائم خارش شدید در نواحی مختلف نیز همراه خواهد بود ، این بیماری نیاز به درمان دارد و درصورتی که شما بودنین که چرا به اگزما دچار میشویم میتونه در درمان و پیشگری از این بیماری نیز بهتون کمک کنه. مزاج سرد و گرم را چگونه بشناسیم؟ مزاج سرد و گرم را چگونه بشناسیم؟
مزاج در طب سنتی به دو گروه اصلی تقسیم می شود، برخی از افراد مزاج سرد دارند و برخی دیگر نیز مزاج گرم پیروی می کنند ، آشنایی با هریک از آنها می تواند بر نحوه زندگی ما تأثیرگذار باشد. و بهتر است بدونین که مزاج سرد و گرم چیست و شما چه مزاجی دارین که این اطلاعات میتونه در زندگی و سلامتی بهتون کمک کنه بهترین فلزیاب چیست؟ بهترین فلزیاب چیست؟
چندین نوع فلزیاب وجود دارد. نه تنها نوع فلزیاب، بلکه شرایط زمین و جستجو و همچنین نوع اشیایی که مورد جستجو قرار میگیرند هم متفاوت هستند. این تفاوت ها منجر به تاکید بر ویژگی های مختلف در فلزیاب های مختلف میشود. لازم است که فلزیاب‌ درست را برای هر کاری پیدا کنید.
کدام عینک آفتابی بهتر است؟ کدام عینک آفتابی بهتر است؟
استفاده از عینک آفتابی در تمامی فصول سال الزامی است اما با فرارسیدن فصل گرما طولانی شدن روز و بیشتر شدن شدت آفتاب نیاز به استفاده از آن بیشتر می شود. لباس لیلا حاتمی در افتتاحیه جشنواره فیلم کن لباس لیلا حاتمی در افتتاحیه جشنواره فیلم کن
لباسی که لیلا حاتمی در مراسم افتتاحیۀ جشنوارۀ کن به تن داشت با هنر نقده‌دوزی تزئین شده بود روبوسی لیلا حاتمی با رئیس جشنواره کن روبوسی لیلا حاتمی با رئیس جشنواره کن
روبوسی لیلا حاتم یبا رئیس جشنواره کن تاثیر دو انگشت بر رفتار شما!! تاثیر دو انگشت بر رفتار شما!!
طرز فکرهای وباور هایی است که از قدیم بوده  وتا به ما هم ادامه پیدا کرده است و یکی از آن ها تاثیر اجزاء بدن بر روی رفتار است عکسی از پسر تازه متولد شده احسان خواجه امیری عکسی از پسر تازه متولد شده احسان خواجه امیری
عکسی از پسر تازه متولد شده احسان خواجه امیری ارشان تست های گریم سریال شوخی کردم آرش نوذری + عکس تست های گریم سریال شوخی کردم آرش نوذری + عکس
امروز عکس های واقعا دیدنی از عکس های تست گریم آرش نوذری در شوخی کردم رو براتون داریم که واقعا جذاب ودیدنی نیز هستند لباس های ممنوعه در محل کار لباس های ممنوعه در محل کار
 امروز لیستی از لباس و وسائل ممنوعه در محل کار رو برای شما دوستان داریم که فکر کنم با شرایط الان که خانم ها بیشتر جذب کار میشوند مناسب باشد نو کردن کیف های قدیمی با کمی خلاقیت نو کردن کیف های قدیمی با کمی خلاقیت
امروز برای شما دوستان راهکاری داریم که با استفاده از اون شاید بتونین به خوبی کیف های قدیمی خودتون رو کمی نونوار بکنید و کیف های زیباتر و بهتری داشته باشید جنگ مرتضی پاشایی با بیماری با عشق هواداران جنگ مرتضی پاشایی با بیماری با عشق هواداران
مرتضی پاشایی خواننده محبوب کشورمون مدتی است با بیماری خود در حال مبارزه است و او در اخرین مصاحبه خوب اعلام کرده است که با عشق هواداران خوب دارد با این بیماری مبارزه می کند اس ام اس عاشقانه اس ام اس عاشقانه
A,B,C,D,E,F,G,H, _ ,J,K,L,M,N,O,P,Q,R,S,T,U,V,W,X,Y,Z دنبال I نگرد ! چون فدای U شده !!!

 • تاثیر گرسنگی و کمبود قند در مشکلات خانوادگی
  تاثیر گرسنگی و کمبود قند در مشکلات خانوادگی

  شاید باورتون نشه که خیلی ازمشکلات و ناراحتی ها در زندگی زناشویی میتونه ناشی از گرسنگی و کمبود قند اون باشه که منجر به دعواها و مشکلات پس از اون میشه که شاید خیلی راحت بشه جلوشون رو گرفت تست روانشناسی متفاوت روزانه
  تست روانشناسی متفاوت روزانه

  امروز تست روانشناسی با مزه ای داریم براتون که فکرکنم انجامش براتون خالی از لطف نباشه و شناخت کم و بیش بیشتری از خودتون پیدا میکنین البته اگر در جواب هایی که به این تست میدین صادق باشین فرزاد حسنی و گریگوری پک + عکس
  فرزاد حسنی و گریگوری پک + عکس

  فرزاد حسنی شخصیطتا جنجالی است و دوست داره حرف هایی بزنه و کارهایی بکنه که بر سر زبان ها باشه  وهمیشه و همه جا از اون حرف بزنن شخصیتی که از وقتی در تلویزیون ظاهر شده جنجال ها هم همراهش بودن و انگاری او هم خیلی از این جنجال ها بدش نمیاد از کلم کیل بیشتر بدانید
  از کلم کیل بیشتر بدانید

  کلم کیل نوعی کلم است که به تازگی مصرف آن در ایران دارم بیشتر و بیشتر میشود و انند تمامی سبزیجات دیگری مملو از فایده و خوبی است که امروز نگاه کلی انداخته ا یم به تعدادی از این فواید کلم کیل که امیدوارم بتونین از این مطلب استفاده بکنید قبل از عمل آدامس بخورید!!!
  قبل از عمل آدامس بخورید!!!

  با اینکه میگن قبل از عمل چزی نخورید اما تحقیقات جدید نشون میده که آدامس میتونه مفید نیز باشه حتی با اینکه باید در بعضی عمل ها ناشتا باشید
 • خلاصی از اضطراب با روشی عجیب
  خلاصی از اضطراب با روشی عجیب

  فرد مبتلا به تریکوتیلومانیا پیش از کندن مو، میل شدیدی به این کار پیدا می کند که پس از مدتی تبدیل به تنش می شود. کندن مو به فرد آرامش، و گاهی اوقات لذت می دهد ولی بلافاصله پس از انجام این عمل، عذاب وجدان شدیدی به سراغ او می آید. خواص فوق العاده گیاه کرفس
  خواص فوق العاده گیاه کرفس

  بعضی وقتها محققین فواید جدیدی از گياهان را معرفي مي کنند؛ به عنوان مثال طي تحقیقات جديد معین شده است که تخم کرفس فشار خون بالا را کاهش مي دهد اما آيا واقعاً موثر است؟ راه‌های مبارزه با خواب آلودگی بهار
  راه‌های مبارزه با خواب آلودگی بهار

  با فرا رسیدن فصل بهار و رویش درختان بسیاری از انسان‌ها که همیشه از سرما و فصل زمستان فراری هستند با شادابی خود را برای گرم شدن هوا و سرسبزی زمین آماده می‌کنند اما کسانی هم هستند که از خواب آلودگی، رخوت و بی‌رمقی در این فصل گلایه دارند و احساس می‌کنند که افسردگی با آغاز فصل بهار سراغ شان آمده و شادابی را از آنها گرفته است. بعد از ورزش به سراغ این مواد غذایی نروید!
  بعد از ورزش به سراغ این مواد غذایی نروید!

  بعد از ورزش چه مواد غذایی را باید بخورید و سراغ چه خوراکی هایی نروید. این موضوع بحث امروز ما است که سراغ چه نوع از ماده های غذایی می توانیم برویم و بخوریم. شما ممکن است برنامه ورزشی درستی را دنبال کنید اما برنامه غذایی غلطی داشته باشید. پس بهتر است بعد از ورزش به این مواد غذایی نزدیک نشوید. ضرر تنهایی، بدتر از مضرات سیگار است
  ضرر تنهایی، بدتر از مضرات سیگار است

  بنابر اعلام محققان، تخمین‌زده شده است که ۴۰ درصد از ما انسان‌ها زمانی در زندگی‌مان دچار درد جانکاه تنهایی می‌شویم. با این حال تعداد کمی از ما می‌دانیم که این موضوع چه اثری روی ما می‌گذارد. بر این اساس درباره تنهایی چند حقیقت بیان شده است:
 • با روان آرامتر سلامتی بیشتر داشته باشید
  با روان آرامتر سلامتی بیشتر داشته باشید

  روان انسان می‌تواند در همه چیز تاثیر را شته باشد و شما با داشتن روانی آرامتر می توانید سلا متر وسر حالتر باشید زیبایی طبیعی با موادی طبیعی داشته با شیم
  زیبایی طبیعی با موادی طبیعی داشته با شیم

  می توان با راهکارهای طبیعی سلامتی وزیبایی طبیعی رو داشته باشید اون هم در کمال سلامتی و البته با مواد طبیعی دوخت عجیب ترین لباس عروس با دستمال توالت
  دوخت عجیب ترین لباس عروس با دستمال توالت

  دنیای مد دنیای بسیار عجیبی ست و گاهی اوقات چیزهایی در آن ساخته و مد می شود که اصلا به ذهن ما انسان های عادی نمی رسد و بسیار برایمان عجیب است. و جالب اینجاست که انسان های پولدار بابت این چیزهای عجیب و غریب پول های بسیار هنگفتی پرداخت می نمایند تا بتوانند از این چیزهای خاص و عجیب استفاده کنند تا در مرکز دید و توجه قرار گیرند چگونه به جنگ با وسواس برویم
  چگونه به جنگ با وسواس برویم

  وسواس یکی از مشکلاتی است که خیلی ها با آن کلنجار میروند با آن مشکل دارند  ولی چگونه ميشه با آن مقابله کرد و وسواس را کاهش داد علی صادقی هم زبان به اعتراض گشود
  علی صادقی هم زبان به اعتراض گشود

    حتی علی صادقی نیز زبان به اعتراض برعلیه عکس هایی که بر روی فیلم های شبکه خانگی منتشر شده است گشود

تصاویر زیبا و مدرن از کفش های پاشنه 10 سانتی تصاویر زیبا و مدرن از کفش های پاشنه 10 سانتی
تصاویر زیبا و مدرن از کفش های پاشنه 10 سانتی را برای شما در این مطلب قرر داده ایم.
تصاویری از مدل کفش پاشنه دار دخترانه زیبا تصاویری از مدل کفش پاشنه دار دخترانه زیبا
تصاویری از مدل کفش پاشنه دار دخترانه زیبا را برای شما در این مطلب قرار داده ایم.
مدل مو بسته دخترانه مدل مو بسته دخترانه
مدل مو بسته دخترانه را برای شما در این مطلب قرار داده ایم.
مدل کفش عقد و نامزدی مدل کفش عقد و نامزدی
مدل کفش عقد و نامزدی را برای شما در این مطلب قرار داده ایم.
مدل مو جمع مختص عروس ها مدل مو جمع مختص عروس ها
مدل مو جمع مختص عروس ها را برای شما در این مطلب قرار داده ایم.
مدل کفش عروسکی دخترانه مدل کفش عروسکی دخترانه
مدل کفش عروسکی دخترانه را برای شما در ایم مطلب قرار داده ایم.
مدل مو باز دخترانه مدل مو باز دخترانه
مدل مو باز دخترانه را برای شما در این مطلب قرار داده ایم.
کفش پاشنه دار مدرن و زیبا کفش پاشنه دار مدرن و زیبا
کفش پاشنه دار مدرن و زیبا را برای شما در این مطلب قرار داده ایم.
مدل مو موج دار فانتزی 2014 مدل مو موج دار فانتزی 2014
مدل مو موج دار فانتزی 2014 را برای شما در این مطلب قرار داده ایم.
مدل کفش دخترانه به سبک فانتزی مدل کفش دخترانه به سبک فانتزی
مدل کفش دخترانه به سبک فانتزی را برا شما در این مطلب قرار داده ایم.
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو