هوالرزاق


نماهایی از هتل یخی قطب

نماهایی از هتل یخی قطب

امروز براتون نماهایی زیبا و جذاب از هتلی کاملا متفاوت رو داریم که شاید هیچ گاه نتونین اون رو از نزدیک ببنینید واون هتلی نیست جز هتل یخی قطب

Icehotel هتل یخی در قطب، اولین و بزرگترین هتل یخی در سوئد

هر سال با آغاز زمستان، هنرمندان از سراسر دنیا در شهری به نام Jukkasjärvi ، شمال سوئد برای دیدن این پروژه دیدن می کنند. این اولین و بزرگترین هتل ساخته شده از برف و یخ است. Jukkasjärvi روستایی کوچک در شمال سوئد می باشد با جمعیت 900 نفر ساکن و در حدود 1000 سگ. هر زمستان تقریبا 50 هزار نفر از سراسر دنیا برای دیدن هتل یخی به این محل می آیند و آرامش، تماشای شفق قطبی و انجام تمام فعالیت های موجود در مکانی بکر و عاری از هرگونه دخالت بشر و بدون تکنولوژی را با فاصله 200 کیلومتر از قطب شمال تجربه می کنند. این هتل وسعتی در حدود 5500 متر مربع دارد و از 2000 تن یخ رودخانه Torne ، 3000 تن برف و ترکیبی از برف و یخ – برای تقویت پایه و پی ساختمان ها – ساخته شده است. تقریبا 100 نفر در ساخت این هتل نقش داشته اند.

<strong>هتل</strong> یخی

نیمی از آنها هنرمندانی بودند که برای طراحی بخش های خاصی از هتل دعوت شده بودند. در مارچ و آوریل، 4000 تن یخ از رودخانه Torne برداشت شده و در انبار سرد در طول تابستان نگهداری می شود. ساخت و ساز در نوامبر و دسامبر آغاز می شود و در نهایت هتل بین ماه های دسامبر تا نیمه آوریل باز می شود تا زمان ی که هتل آرام آرام شروع به ذوب شدن و برگشت به رودخانه Torne می کند.
مهمانان هتل یخی در قطب، صبح خود را با فنجانی از آبمیوه گرم تمشک وحشی آغاز می کنند سپس بوفه صبحانه و در پی آن سونا را در برنامه خود دارند. بیشتر مهمانان یک شب در هتل می مانند و چند شب دیگر در اقامتگاه گرم می گذرانند. این هتل برای مهمانان خود برنامه تفریحی برنامه ریزی کرده می باشد که شامل تور بازدید با اتوبوس یا snowmobile گشت و گذار با سگ یا گوزن شمالی، مجسمه سازی با یخ و آشنایی با فرهنگ قطب می باشد.


نماهایی از هتل یخی قطب

برچسب های
نماهایی از هتل یخی قطب - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 1,807
تعداد بازدید ماه جاری : 1,807
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به نماهایی از هتل یخی قطب داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به نماهایی از هتل یخی قطب