هوالرزاق
ads

 • آخرین مطالب »
 • fa/every/4551/نگاهی-گذرا-به-سنگ-دهبید/نگاهی گذرا به سنگ دهبید

  نگاهی گذرا به سنگ دهبید 15 ساعت قبل

  آدم های بد قول چجور شخصیتی دارند 6 ساعت قبل

  روشهایی مفید برای رشد کسب و کارتون 18 ساعت قبل

  مراحل انجام پروتز سینه در خانم ها 1 روز قبل

  چجوری میشه لکه های قهوه ای صورت رو ازبین برد 1 روز قبل

  fa/every/4545/بهترین-روغن-های-طبیعی-مخصوص-سلامتی-و-زیبایی-پوست/بهترین روغن های طبیعی مخصوص سلامتی و زیبایی پوست

  بهترین روغن های طبیعی مخصوص سلامتی و زیبایی پوست 2 روز قبل

  چجوری گل شمعدانی رو پرورش بدیم و نگهداری کنیم 3 روز قبل

  با شربط انجیر اشتها کودکانتون رو چند برابر کنید 3 روز قبل

  چرا بچه ها از تاریکی میترسند 3 روز قبل

  چه تاثیرات منفی قلیان بر باروری مردان دارد 4 روز قبل

  fa/sport/4539/با-این-ورزش-ها-و-دستور-ها-سینه-مردونه-تری-داشته-باشید/با این ورزش ها و دستور ها سینه مردونه تری داشته باشید

  با این ورزش ها و دستور ها سینه مردونه تری داشته باشید 5 روز قبل

  چجوری برای زندگی برنامه ریزی ا جرایی داشته باشیم 5 روز قبل

  چیا بخوریم تا حافظه بهتری داشته باشیم 1 هفته قبل

  راه هایی برای اینکه کیفیت آبلیمو رو متوجه بشید 7 روز قبل

  مدل لباس مجلسی دخترانه شیک


  به کمک تغذیه سـرحال رانندگی کنیـد

  به کمک تغذیه سـرحال رانندگی کنیـد

  متأسفانه دیده شده است که بسیاری از رانندگان به‌خصوص آن‌هایی که در مسافت‌های دور به رانندگی می‌پردازند در زمان احساس خواب‌آلودگی نه‌تنها خودرو را متوقف نکرده بلکه با اصرار بر ادامه رانندگی، کار بیشتری از مغز خسته خود کشیده و به این ترتیب احتمال وقوع تصادفات شنظر را افزایش می‌دهند.  تحقیقات نشان داده‌اند گوش دادن به موسیقی، پایین کشیدن شیشه، نوشیدن یا کارهایی از این دست اثر ات بسیار ناپایدار و گذرایی بر هوشیار ماندن راننده داشته و از این رو می‌توان آن‌ها را بیهوده دانست. پس بهتر است رانندگان با انجام چنین کارهایی خود را فریب ندهند و به‌جای انجام این کارها حداقل 10 تا 15 دقیقه استراحت مختصر یا انجام دهند.

  مهم‌ترین تأثیر خواب‌آلودگی بر رانندگی از نگاه علمی چیست؟
  زمان ی مغز خسته است توان کافی برای کنترل همه کارهای فرد را ندارد. زمان ی که راننده پشت فرمان می‌نشیند باید به امور مختلفی نظارت و کنترل داشته باشد که تمامی آن‌ها بر عهد ه مغز است. تحقیقات علمی فراوان نشان داده‌اند مهم‌ترین تأثیر خواب‌آلودگی بر رانندگی افت عملکرد مغز در تصمیم‌گیری‌ها است که این خود به بروز تصادفات مختلفی منجر می‌شود. نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که هیچ‌کس نمی‌تواند متوجه شود حالت خواب‌آلودگی راننده دقیقاً از چه زمان ی آغاز می‌شود. از این رو این خود راننده است که باید با درک نخستین علائم خواب‌آلودگی خودرو را در مکان امنی متوقف نماید.

  رانندگی بعد از غذای سنگین ممنوع
  پزشکان در راهنمایی‌های خود در زمینه ارتقاء آگاهی آحاد جامعه، با اشاره به اینکه یکی از علت‌های تصادفات خواب‌آلودگی است، معتقدند: علت اصلی خواب‌آلودگی رانندگان به دلیل اقدام به رانندگی پس از خوردن غذای سنگین است. نمایان شده است که پس از خوردن غذا، خون به سمت سیستم گوارش رفته و کمتر به سمت مغز گردش می‌کند و این مسئله باعث خواب‌آلودگی می‌شود و باید رانندگان توجه کنند که حدود دو ساعت بعد از صرف غذا به رانندگی اقدام کنند.

  چه مواد غذایی راننده را خواب‌آلود می‌کند؟
  این مواد غذایی ضمن آنکه برای ایجاد خواب راحت مناسب هستند، می‌توانند در ایجاد خواب‌آلودگی موثر باشند بنابراین پیشنهاد می‌شود بعد از مصرف این مواد غذائی مبادرت به رانندگی نگردد.

  ماست
   اگر خواب کافی ندارید بهترین گزینه برای افزودن به رژیم غذایی ماست است. ماست حاوی مقداری کربوهیدرات و پروتئین است که در فراهم کردن تریپتوفان برای تولید سروتونین دخالت دارد. بنابراین با مصرف ماست و یا دوغ که فرآورده‌ی لبنی هستند نباید بلافاصله مبادرت به رانندگی نمود.

  شیر
  یک لیوان شیر گرم پیش خواب مکمل شام بوده و یک ماده منحصربه‌فرد محسوب می‌شود زیرا حاوی تریپتوفان کافی است که به خواب‌آلودگی کمک می‌کند.

  موز
  موز نه‌تنها حاوی تریپتوفان است بلکه حاوی منیزیم، ملاتونین و سروتونین است که همگی در ایجاد خواب موثرند. همه این مواد مغذی و مواد معدنی به آرامش عضلات بدن، آرامش شما و در نتیجه خواب خوب کمک می‌کنند. لذا با خوردن موز که شرایط خواب‌آلودگی را ایجاد می‌کند باید بلافاصله از رانندگی اجتناب و یا رعایت احتیاط شنظر را مددید قرار داد.

  سیب‌زمینی
  سیب‌زمینی علاوه بر داشتن تریپتوفان، حاوی کربوهیدرات است، بنابراین متداول اً  به کسانی که مشکلات بی‌خوابی دارند.  پیشنهاد می‌شود مصرف چند عدد سیب‌زمینی می‌تواند بدون تأثیرات جانبی، ایجاد خواب‌آلودگی نماید. پیشنهاد اکید به رانندگان این است که با مصرف سیب‌زمینی به مقدار زیاد، بلافاصله اقدام به رانندگی ننمایند.با بالا رفتن درجه چاقی خطر مرگ در تصادفات نیز افزایش می‌یابد. احتمال مرگ در سوانح رانندگی برای رانندگان دارای پایین‌ترین درجه چاقی 21 درصد، دارای درجه دوم چاقی 51 درصد و بالاترین درجه چاقی 80 درصد بالاتر از رانندگان دارای وزن نرمال می‌باشد.


  مرغ یا بوقلمون
  مرغ یا بوقلمون هم گزینه‌های خوبی برای ایجاد خواب هستند. این مواد غذائی منبع غنی تریپتوفان هستند. اگر مقداری مرغ یا بوقلمون (یا هر محصولات ماکیان دیگری) مصرف نمایید  به ایجاد خواب خود کمک کرده‌اید. پس بهتر است بعد از مصرف این دو ماده‌ی غذایی حداقل مدتی استراحت کرده و سپس مبادرت به رانندگی نمایید.

  آرد جو دوسر
  آرد جو دوسر حاوی پروتئین و کربوهیدرات است و در نتیجه به تولید سروتونین که در خواب خوب موثر است کمک می‌کند. همچنین آرد جو دوسر حاوی فیبرهای رژیمی است که برای بدن موثر بوده و تولید وزن اضافه نمی‌کند. ولی مانند موارد پیشین پیشنهاد می‌شود با احتیاط و به فاصله زمان ی مناسبی اقدام به رانندگی نمایید.

  بادام
  برخی افراد به همراه شام و یا به‌عنوان دسر بادام مصرف می‌کنند که حاوی تریپتوفان و منیزیم است و یکی از گزینه‌های مناسب برای ایجاد خواب خوب محسوب می‌شود. لذا با مصرف بادام بخصوص به مقدار زیاد مواظب رانندگی خود باشید و یا حداقل با فاصله مناسبی اقدام به رانندگی نمایید.

  دیابت و رانندگی، قوانین راهنمایی و رانندگی و تغذیه  ویژه دیابتی‌ها!
  در مورد رانندگی بیمار ان دیابتی منعی وجود ندارد اما به‌منظور حفظ تندرستی بیمار و نیز افراد جامعه رعایت نکات زیر ضروری است:
  1. هن گام دریافت گواهینامه رانندگی حتماً ً بیمار ی خود را ذکر نمایید همچنین در زمان بیمه کردن خودروی خود، طرف قرارداد بیمه را از این امر مطلع سازید.
  2. مراقبت‌های لازم برای جلوگیری از کم شدن قند خون طی رانندگی را انجام دهید.
  3. بیمار ان دیابتی وابسته به انسولین نمی‌توانند به‌عنوان راننده تاکسی، اتوبوس و نیز به‌عنوان راننده خودروهای سنگین فعالیت کنند.
   
  بیمار ان دیابتی در موارد زیر نمی‌توانند رانندگی کنند:
  * حملات شنظر یا مکرر افت قند خون
  * نداشتن علامت‌های هشداردهنده افت قند خون
  * آسیب‌های چشمی ناشی از دیابت مانند کم شدن نظر
  * آسیب شنظر عصب ناشی از دیابت
  * عدم توانایی در درمان سریع افت قند خون یا عدم مراجعه منظم به دکتر برای کنترل قندخون
   

  چاقی و رانندگی
  چاقی یکی از بزرگ‌ترین معضلات جوامع امروزی است که ارتباط آن با افزایش تصادفات نمایان شده است در یک مطالعه جنظر که توسط پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا انجام شده، به بررسی ارتباط وزن بدن با خطر مرگ‌ومیر در اثر سوانح رانندگی پرداخته است. نتایج این مطالعه در Emergency Medicine Journal منتشر شده است. در این مطالعه پژوهشگران از داده‌های مرگ‌ومیر اداره ملی ایمنی بزرگراه‌ها طی سال‌های 1996 تا 2008 استفاده کردند. در طول این مدت حدود 57 هزار مورد تصادف رانندگی ثبت شد. این پژوهشگران بویژه به بررسی تصادفات بین دو اتومبیل که منجر به مرگ شده بود پرداختند و تنها از داده‌های تصادفاتی استفاده کردند که در آن‌ها نوع و اندازه اتومبیل‌ها یکسان بود.

  در نهایت 3400 جفت راننده در این مطالعه شرکت داده شدند. برای تعیین میزان چاقی از شاخص BMI استفاده شد. نتایج نشان داد با بالا رفتن درجه چاقی خطر مرگ در تصادفات نیز افزایش می‌یابد. احتمال مرگ در سوانح رانندگی برای رانندگان دارای پایین‌ترین درجه چاقی 21 درصد، دارای درجه دوم چاقی 51 درصد و بالاترین درجه چاقی 80 درصد  بالاتر از رانندگان دارای وزن نرمال می‌باشد. همچنینخانم ها چاق نسبت به مردان چاق احتمال مرگ بیشتری داشتند. این افزایش خطر حتی برای رانندگان چاقی که کمربند ایمنی بسته بودند و حتی در شرایطی که کیسه هوای ماشین باز شده بود نیز وجود داشت. دو نکته مهم از این مطالعه به دید می‌آید، اول اینکه شرایط مرضی همراه با چاقی شانس بقا بعد از صدمات سنگین را ضعیف می‌کند و دوم اینکه متداول اً اندازه و طراحی کمربندهای ایمنی اتومبیل‌ها از دید رانندگانی که چاق هستند، استاندارد نبوده و در نتیجه آن‌ها از بستن کمربند امتناع می‌کنند.

  دنیای تغذیه


  به کمک تغذیه سـرحال رانندگی کنیـد

  برچسب های
  به کمک تغذیه سـرحال رانندگی کنیـد - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

  آمار و ارقام
  زمان قرار گرفتن در سایت :1394/02/17-45 ماه قبل
  کل بازدید : 2,718
  تعداد بازدید ماه جاری : 2,718
  تعداد بازدید در هفته جاری : 4
  تعداد علاقه مندی ها : 0

  تعداد 0رای به به کمک تغذیه سـرحال رانندگی کنیـد داده شده است
  و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
  نظر شما راجع به به کمک تغذیه سـرحال رانندگی کنیـد


  مطالب مرتبط با به کمک تغذیه سـرحال رانندگی کنیـد

  نگاهی گذرا به سنگ دهبید نگاهی گذرا به سنگ دهبید
  درمورد سنگ مرمریت دهبید باید گفت که رنگ فوق العاده جذاب کرمی آن و قابلیت ساب پذیری اون رو یکی از محبوبترین سنگ های بازار کرده است.یکی دیگر از خصوصیات سنگ دهبید خوب شفافیت بالای این نوع سنگ است. این نوع سنگ مرمریت یکی از مقاومترین و با دوام ترین سنگ های ساختمانی در دنیاست که این خصوصیت به اضافه رنگ زیبا و جذابیت ظاهری فوق العاده آن سنگ دهبید رو جز پر طرفدارترین سنگ های بازار سنگ کرده است مراحل انجام پروتز سینه در خانم ها مراحل انجام پروتز سینه در خانم ها
  بهترین روغن های طبیعی مخصوص سلامتی و زیبایی پوست بهترین روغن های طبیعی مخصوص سلامتی و زیبایی پوست
  با شربط انجیر اشتها کودکانتون رو چند برابر کنید با شربط انجیر اشتها کودکانتون رو چند برابر کنید
  چیا بخوریم تا حافظه بهتری داشته باشیم
چیا بخوریم تا حافظه بهتری داشته باشیم
  راه هایی برای اینکه کیفیت آبلیمو رو متوجه بشید راه هایی برای اینکه کیفیت آبلیمو رو متوجه بشید
  چجوری به صورت طبیعی تبخال را درمان کنیم چجوری به صورت طبیعی تبخال را درمان کنیم
  لیستی از غذاهای ضد افسردگی لیستی از غذاهای ضد افسردگی
  دلیل احساس تلخی روی زبان چیست دلیل احساس تلخی روی زبان چیست
  چطور با کمترین هزینه به بهترین شهر های ایران سفر کنیم چطور با کمترین هزینه به بهترین شهر های ایران سفر کنیم
  آشنایی با نحوه آموزش و نگهداری گربه های خانگی آشنایی با نحوه آموزش و نگهداری گربه های خانگی
  گره جزء حیوانات خانگی محبوب است که خیلی ها به اون علاقه دارند و وست دارن از گربه در خانه هاشون نگهداری کنند، اما نگهداری از گربه ها مهارت های خاص خودش رو دارد همه چیز راجع به درخت کریسمس همه چیز راجع به درخت کریسمس
  با فرا رسیدن سال جدید میلادی و برنامه های کریسمس و ... امروز مطلبی راجع به درخت کریسمس و تاریخچه اون رو براتون داریم ، از تاریخچ این درخت و اینکه این درسخت نماد چیست براتوم گفتیم فندوق منبع سرشار ویتامین ها است فندوق منبع سرشار ویتامین ها است
  فندوق جزء میوه های جنگلی است که خیلی خیلی کم در سبد غذایی ما قرار دارد و بسیار کم مورد استقاده قرار میگیرد در شرایطی که فندق فوق العاده است و سرشار از ویتامین هاست هارد دیسکمان را دیفرگ کنیم یا نه هارد دیسکمان را دیفرگ کنیم یا نه
  دیفرگ کردن هارد دیسک یکی از کارهایی است که خیلی ها اون رو به صورت وسواس گونه انجام میدهند و عده ای اصلا این کار رو نمیکنند ،  و حالا بد نیست نگاهی بندازیم به دلیل دیفگر کردن و تاثیرات آن و اینکه چند و قت یکبار باید این کار رو انجام بدید حکایت جالب راهکار شیطان حکایت جالب راهکار شیطان
  امروز حکایت جالب دیگری رو براتون داریم حکایتی به نام راهکار شیطان عکس یادگاری بچه ها برنامه بعضیا با داریوش ارجمند عکس یادگاری بچه ها برنامه بعضیا با داریوش ارجمند
  عکس یادگاری بچه ها برنامه بعضیا با داریوش ارجمند عکس پویا امینی و همسرش در رستوران گردان برج میلاد عکس پویا امینی و همسرش در رستوران گردان برج میلاد
  عکس پویا امینی و همسرش در رستوران گردان برج میلاد دختر شایسته 2014 مشخص شد + عکس دختر شایسته 2014 مشخص شد + عکس
  شب گذشته مراسم دختر شایسته 2014 برگزار شد و در  این بین دختری از آفریقای جنوبی به عنوان دختر برتر سال 2014 انتخاب شد   عکس هایی از تولد دختر علی دایی عکس هایی از تولد دختر علی دایی
  چند روز پیش تولد دختر علی دایی بوده که عکس هایی از اون رو امروز برای شما دوستان داریم از همستر بیشتر بدانیم از همستر بیشتر بدانیم
  همستر ها موجودات بامزه ای هستند که البته در جغرافیای ایران به صورت طبیعی افت نمیشوند اما با این حال عده ای هستند که از این حیوان به عنوان حیوان خانگی نگهداری میکنند


  سروش صحت از کجا تا کجا تا نویسندگی سروش صحت از کجا تا کجا تا نویسندگی
  سروش صحت نویسنده خوش ذوق کشورمون در مصاحبه راه خود را تا نویسندگی بیان کرده است راهی از مهندسی شیمی تا کاغذ و قلم نویسندگی
  خانم ها موهایتان را هر روز بررسی کنید خانم ها موهایتان را هر روز بررسی کنید
  خانم ها باید هر روز موهای خود را بررسی کنند، بررسی موها میتواند به شما از رازهای پنهان سلامتی شما خبر دهد
  آنچه 13 نفر از افراد موفق قبل از رفتن به رختخواب انجام میدهند آنچه 13 نفر از افراد موفق قبل از رفتن به رختخواب انجام میدهند
  What 13 successful people do before going to bed Morning routines are important — but bedtime rituals can have a serious impact on your success.  That’s because the very last thing you do before bed affects your mood and energy level the following day, since it often determines how well and how much you sleep. Knowing that, we decided to find out how the most successful spend their nights before surrendering to sleep. Turns out some — like President Obama and writer Michael Lewis — are night owls, preferring to work while the rest of the world sleeps; while others —like Arianna Huffington and Sheryl Sandberg — know how important sleep is, and force themselves to cool down. President Barack Obama is a "night owl" and likes to work late.
  از عفونت قارچی ناخن بدانید از عفونت قارچی ناخن بدانید
  عفونت قارچی مشکلی است که ممکن است هر نقطه از بدن به آن دچار شود حتی ناخن شما دوستان، پس بهتر است کمی راجع به عفونت قارچی بدانید
  به باغ خوشبختی خود نزدیک شوید! به باغ خوشبختی خود نزدیک شوید!
  آیا دوست دارید مانند دوران نامزدی و حتی بیش از آن،در زندگی خود شادمان باشید و دیگران را نیز شاد کنید؟ باغ زندگی نیازمند باغبانی دقیق،سخت کوش،مهربان و صبور است...
  اصل هایی در زندگی! اصل هایی در زندگی!
  صبح ها که از خواب بیدار میشوید،دستگاه عیب سنج و ایرادگیر وجودتان را از کار بیندازید تا خورشید درخشان تر،پرنده ها خوش آوازتر،مردم مهربانتر و حتی کسب و کارتان پر برکت تر شود...
  آزاده نامداری و یاد زیارت خانه خدا آزاده نامداری و یاد زیارت خانه خدا
  آزاده نامداری این مجری خوب تلویزیون به یاد زیارت خود از خانه خدا افتاده است و انگار دلتنگ آن روزهاست
  توصیه های سلامتی امام رضا توصیه های سلامتی امام رضا
  توصه های جالب که امام رضا علیه السلام در باره سفر کردن اونم یه سفر سالم  گفته که اگر هر مسلمانی انجامش بده برای سلامتی اش خیلی بهتره.باهم در سایت شیثار این توصیه ها را با گوش دل و جان می خوانیم
  عکس پسر امین حیایی دارا عکس پسر امین حیایی دارا
  عکس پسر امین حیایی دارا
  دمای مناسب کامپیوتر من چقدر است دمای مناسب کامپیوتر من چقدر است
  شما هم شده تا حالا که کامپیورتون کند بشه و نتونین به خبوی از اون استفاده بکنید و فکرکنید دما سیستم شما زیاد شده باشه ؟؟اما دمای مناسب برای یک کامپیوتر خانگی چقدر است و چگونه میتوان کامپیوتر رو در آن دما نگه داشت
  خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو