هوالرزاق
ads


رئیس ها و حرف های غیر منطقی

رئیس ها و حرف های غیر منطقی

همه ما شده در محل کارمون با رئیس های خودمون مشکلاتی داشته باشیم  و خیلی از حرف های اون ها برامون غیر منطقی و دوست نداشتنی باشه امروز تعدادی از این جملات غیر منطقی رئیس ها رو برایتون داریم 10 جمله غیر منطقی

۱۰) «هیچ وقت با رئیس من صحبت نکن»

یک رئیس گاهی این نگرانی را دارد که اگر کارمندان با رئیس خود او صحبت کنند، اختیار و اقتدار خودش تضعیف می‌شود. برای جلوگیری از این، رئیس به کارمندان امر می‌کند که تمام ارتباطات را از طریق زنجیره رسمی مدیریت برقرار کنند.

این کاری غیرمنطقی می باشد زیرا اطلاعات/شایعات/نظرات با سرعت نور در شرکت پخش می‌شود و کنترل کردن آن برای هر کسی مضحک به نظر می‌رسد. به این دلیل، یک رئیس که تمایل دارد جلوی تبادل افکار را بگیرد تنها نتیجه این کارش این می باشد که فردی بدگمان به نظر برسد.

رئیسان باهوش می‌گویند: «همیشه من را در جریان قرار بده.»

۹) «گزارش بده هر ساعت چه کاری می‌کنی.»

بعضی از رئیسان معتقدند که اگر بدانند هر کسی در ساوقت وقت خود را چگونه می‌گذراند، بهتر می‌توانند بر امور اشراف داشته باشند و بنابراین قادر خواهند بود تصمیمات بهتری بگیرند.

با این وجود، گزارش‌گیری افراط‌آمیز در مورد این که افراد چگونه وقت خود را می‌گذرانند، امکان انجام پروژه‌های آزمایشی و تحقیقاتی را که منشأ اصلی نوآوری در اغلب شرکت‌ها هستند، دشوارتر می‌کند. درعین‌حال، کارمندان ناگزیر شروع به «دستکاری‌کردن» گزارش ساعت‌های کار خود می‌کنند تا با انتظارات مدیریت مطابقت داشته باشد.

رئیسان باهوش می‌گویند: «چیزی که می‌خواهم به انجام رسانی این است:…»

۸) «لوازم اداری کمتری استفاده کن.»

درست است، برای لوازم اداری هزینه صرف شده است، ولی نگرانی در مورد کمتر استفاده کردن از آن‌ها هم هزینه‌بر است. برای مثال، بنگاهی شدیداً میزان کاغذهای کپی را محدود کرده بود تا در پول صرفه‌جویی کند. نتیجه این شد که همه سریع حمله می‌برند و کاغذها را احتکار می‌کردند که خود وقت و پول را به هدر می‌داد.

به طور مشابهی، دو بنگاه دیگر توصیه کرده بودند که کارمندان از گیره‌های کاغذ خود سعی کنند دوباره استفاده کنند. با این وجود، اگر یک کارمند n ثانیه صرف نگرانی برای یک گیره کاغذ کند، این کار بیشتر از هزینه آن گیره کاغذ هزینه‌بر است.

رئیسان باهوش می‌گویند: «نگران این باش که کار را به انجام برسانی.»

۷) «همیشه حق با مشتری است.»

اتفاقاً برعکس «اغلب حق با مشتری نیست.» در این جا مشکل این می باشد که وقتی رئیس‌ها این عبارت تکراری را به کار می‌برند، معمولاً باعث زیر سؤال رفتن تصمیم یک متصدی فروش می‌شوند که به مراتب به موقعیت نزدیک‌تر است.

کار رئیسان این می باشد که کارمندان را مدیریت کنند نه مشتریان را و هنگامی که آن‌ها خود را به زور در روابط مشتری وارد می‌کنند، احتمال زیادی وجود دارد که از روی بی‌اطلاعی عملی انجام دهند. می‌توانید از هر متصدی فروشی این را بپرسید.

رئیسان باهوش می‌گویند: «من از تصمیمت حمایت می‌کنم.»

۶) «ما انتظار وفاداری به ساوقت داریم.»

بسیاری از رئیسان معتقدند که کارمندان باید تمایل داشته باشند در شغل خود باقی بمانند حتی وقتی که جای دیگری می‌توانند شغل بهتری داشته باشند. این به خصوص وقتی صادق می باشد که کارفرما برای آموزش تخصصی کارمند پول صرف کرده است.

اما وفاداری چیزی می باشد که باید دو طرفه باشد. شاید وفاداری به ساوقت وقتی مفهوم داشت که شرکت‌ها استخدام مادام‌العمر را تضمین می‌کردند. ولی امروزه چرا باید کارمندان احساس وفاداری کنند درحالی‌که می‌دانند امکان دارد ظرف چند لحظه جایگزین شوند؟

رئیسان باهوش می‌گویند: «من همچنان به تو به میزان ارزشی که ایجاد می‌کنی، می‌پردازم.»

۵) «اینجا اصل بر شایسته‌سالاری است.»

بسیاری از شرکت‌ها – به خصوص در صنایع با فناوری سطح بالا – مدعی‌اند که باهوش‌ترین کارمندان همیشه ترفیع می‌گیرند. با این حال، نگاهی گذرا بر تقریباً هر بنگاه متوسط نشان می‌دهد که «اصل پیتر» اغلب حکم‌فرما می باشد – اصل پیتر یا حد بی‌کفایتی ادعا می‌کند که در ساوقت‌ها کارکنان به علت نشان دادن شایستگی در یک شغل، به شغل بالاتر ارتقاء پیدا می‌کنند و این روند تا وقتی ادامه می‌یابد که به حد بی‌کفایتی در یک شغل می‌رسند و در همان جا باقی می‌مانند.

فراتر از این، کاملاً مضحک می باشد که از شایسته‌سالاری در هر صنعتی سخن گفت که کمتر از نیمی از مدیران ارشد زن هستند. به هر حال سال‌هاست زنان به اندازه مردان و حتی بیشتر وارد دانشگاه می‌شوند.

رئیسان باهوش می‌گویند: «ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا بهترین‌ها را استخدام کنیم و ترفیع دهیم.»

۴) «تجربه‌های باارزشی به دست خواهی آورد.»

رئیسان این را می‌گویند هر وقت که می‌خواهند کسی برای چیزی کمتر از ارزشی که برای شرکت ایجاد می‌کند، کار کند. مثال بارز این مورد کارآموزی بدون حقوق است، ولی رئیسان از این طعمه برای به دام انداختن کارمندان فصلی هم استفاده می‌کنند.

بیایید فرض کنیم که این تفکر درست است. در این صورت، آیا نباید به همه آن‌هایی که برای بار اول مدیرعامل شده‌اند ۰/۰۰ ریال پرداخت شود؟ به هر حال آیا آن‌ها تجربه‌های باارزشی کسب نمی‌کنند که می‌توانند در شغل بعد خود استفاده کنند؟

رئیسان باهوش می‌گویند: «به اندازه ارزشی که ایجاد می‌کنی به تو پرداخت خواهد شد و چیزهایی هم یاد خواهی گرفت.»

۳) «آن شایعه اصلاً حقیقت ندارد.»

رئیسان اغلب معتقدند که می‌توانند با انکار کردن جلوی شایعه‌ای را بگیرند. با این حال، هر کسی با ذره‌ای درایت در می‌یابد که اگر شایعه درست نبود، رئیس به آن توجه ویژه نمی‌کرد.

با این وجود، رئیسان به تلاش خود ادامه می‌دهند، به خصوص وقتی که شرکتشان قرار می باشد تعدیل نیرو کند. ولی این یک مورد می باشد که در آن شایسته‌سالاری صادق است. به محض این که شایعه تعدیل نیرو انکار می‌شود، کارمندان باهوش به دنبال شغل دیگری می‌گردند.

رئیسان باهوش می‌گویند: هیچ‌چیز.

۲) «یا به این شکل که گفتم انجام می‌دهی یا دیگر نمی‌توانی در این جا کار کنی.»

بسیاری از رئیسان فکر می‌کنند که در مورد شغل کارمندان بیشتر از خودشان می‌دانند. در نتیجه، رئیس دقیقاً مشخص می‌کند هر کاری چگونه باید انجام شود و اصرار می‌کند که کارمندان کاملاً از آن تبعیت کنند.

با این وجود، رئیسان قرار می باشد افراد را مدیریت کنند، نه کاری که آن افراد انجام می‌دهند. یک رئیس باید به کارمندان بگوید چه انجام دهند تا این که بگوید چگونه انجام دهند. حتی هنگام تعلیم دادن، رئیس باید به کارمند خود کمک کند راه خودش را برای بهتر انجام دادن امور پیدا کند.

رئیسان باهوش می‌گویند: «بیا راه تو را امتحان کنیم.»

۱) «چون من می‌گویم.»

اگر چه این توجیه ممکن می باشد برای یک بچه پنج ساله که استدلال بزرگ‌سالان را درک نمی‌کند، قابل‌قبول باشد، در حوزه کسب‌وکار تکیه کردن بر اقتدار و اختیارتان به عنوان یک مدیر هم نشان‌دهنده تنبلی و هم نابخردانه است.

زیرا آن‌ها انسان‌های بالغ مسئولیت‌پذیری هستند تا یک دسته کودکان نوپا. به مراتب احتمال بیشتری وجود دارد که کارمندان از تصمیمی حمایت کنند که با آن موافق نیستند اگر استدلال رئیس را برای اتخاذ آن تصمیم خاص درک کنند.

رئیسان باهوش می‌گویند: «من این تصمیم را گرفتم چون…»


رئیس ها و حرف های غیر منطقی

برچسب های
رئیس ها و حرف های غیر منطقی - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/02/11-52 ماه قبل
کل بازدید : 8,178
تعداد بازدید ماه جاری : 6,732
تعداد بازدید در هفته جاری : 2
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به رئیس ها و حرف های غیر منطقی داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به رئیس ها و حرف های غیر منطقی


مطالب مرتبط با رئیس ها و حرف های غیر منطقی

نگاهی به اختلالات پیچیده موی نوزادان تا سیخ شدن مو نگاهی به اختلالات پیچیده موی نوزادان تا سیخ شدن مو
یکی از اختلالاتی که درکودکان ممکن است به چشم بخورد اخلالات موهای کودکان است که ممکن است در رنگ دانه ها و یا سیخ شدن موی سر نوزادان و کودکان همراه باشد چرا به اگزما مبتلا می شویم؟ چرا به اگزما مبتلا می شویم؟
اگزما بیماری مربوط به پوست بدن می باشد که اغلب با علائم خارش شدید در نواحی مختلف نیز همراه خواهد بود ، این بیماری نیاز به درمان دارد و درصورتی که شما بودنین که چرا به اگزما دچار میشویم میتونه در درمان و پیشگری از این بیماری نیز بهتون کمک کنه. مزاج سرد و گرم را چگونه بشناسیم؟ مزاج سرد و گرم را چگونه بشناسیم؟
مزاج در طب سنتی به دو گروه اصلی تقسیم می شود، برخی از افراد مزاج سرد دارند و برخی دیگر نیز مزاج گرم پیروی می کنند ، آشنایی با هریک از آنها می تواند بر نحوه زندگی ما تأثیرگذار باشد. و بهتر است بدونین که مزاج سرد و گرم چیست و شما چه مزاجی دارین که این اطلاعات میتونه در زندگی و سلامتی بهتون کمک کنه بهترین فلزیاب چیست؟ بهترین فلزیاب چیست؟
چندین نوع فلزیاب وجود دارد. نه تنها نوع فلزیاب، بلکه شرایط زمین و جستجو و همچنین نوع اشیایی که مورد جستجو قرار میگیرند هم متفاوت هستند. این تفاوت ها منجر به تاکید بر ویژگی های مختلف در فلزیاب های مختلف میشود. لازم است که فلزیاب‌ درست را برای هر کاری پیدا کنید. بهترین راه های درمان اسهال بهترین راه های درمان اسهال
اسهال عارضه ای است که متأسفانه در افراد کوچک و بزرگ به دلایل مختلف رخ خواهد داد و یکی از بیماری های جدا ناراحت کننده است اما خوشبختانه راه های درمانی بسیاری برای آن وجود دارد. بازگشت انرژی با مصرف کاچی بازگشت انرژی با مصرف کاچی
شاید تاکنون نامی از کاچی را شنیده باشید اما این غذای متفاوت تنها در برخی از موارد مصرف می گردد و در زمره ی غذاهای روتین ما قرار ندارد. آشنایی با غذای محلی قیقاناخ تبریز آشنایی با غذای محلی قیقاناخ تبریز
امروز مطلبی در مورد یک غذای محلی برای شما داری ،غذایی دوست داشتنی و خوش مزه برای ما ترک زبان ها و همشهری ها ی ما به نام قیقاناخ تبریزی که نوعی دسر تبریزی است که هم به عنوان درسر و هم به عنوان شیرینی مورد استفاده قرار میگرید و البته بسیار خوشمزه است و دوست داشتنی ترفند های جستجو در اینترنت ترفند های جستجو در اینترنت
جستجو در اینترنت نیز مانند خیلی کارهای دیگه یک قلق ها و ترفند هایی داره که شما اگر ترفند ها وراهکارهای جستجوی اینترنتی رو بدونین میتونین بهتر کار جستجوی خودتون رو انجام بدین و در نتیجه موفقتر باشید . بر همین اساس امروز تعدادی راهکار  ساده و علائم ساده که در اصل ترفند های جستجو در اینترنت هستند رو براتون داریم که به شما کمک میکنه تا بتونین جستجوی بهتری و بیشتری داشته باشید فرآیدن زندگی و پرورش کرم ابریشم فرآیدن زندگی و پرورش کرم ابریشم
امروز میخوایم نگاه مختصری به کرم ابریشم داشته باشیم ، کرمی که همانطور که از اسمش پیداست به دلیل پیله ای که دارد و ابریشمی که از پیله این کرم به دست می آید معروف است و تجارتی جهانی را به همراه دارد شکم هندوانه ای در بارداری شکم هندوانه ای در بارداری
در دوران بارداری خانم ها همیشه این حرف ها و حدس ها هست که از حالت شکم و ویار ماهانه مادر مشخص میکنند که فرزند اونا پسر است با دختر.یکی دیگه از نشونه هایی که برای دختر و پسر بودن فرض میکنندن حالت شکم خانم ها در دوران بارداری است اینکه شکم مادر هندوانه است یا آلبالویی خودش نشونه است برای دختر یا پسر بودن فرزند.
مرگ وتاثیرات آن بر روی بدن انسان مرگ وتاثیرات آن بر روی بدن انسان
مرگ امری طبیعی است که برای همه انسان ها دیر یا زود رخ میدهد و پس از آن تعدادی رویداد بر روی بدن ما اتفاق می افتد که بد نیست نگاهی به آن ها نیز داشته باشیم و بدونیم بعد از مرگ چه به حال و روز ما می آید خانه کهکشان راه شیری را ببینید خانه کهکشان راه شیری را ببینید
امروز از خانه زیبای دیگری براتون گزارشی داریم خانه ای که به نام خانه کهکشان راه شیری معروف شده است و البته خانه تازه و البته متفاوتی است که فکرکنم دیدن این خانه خالی از لطف نیست ساختمان یا سایبان متفاوت در سویل اسپانیا ساختمان یا سایبان متفاوت در سویل اسپانیا
در ادامه گزارشاتی از ساختمان های خیلی خاص و البته زیبا و متفاوت برای شما دوست داران ساختمان ها و معماری های زیبا امروز از معماری زیبایی در سویل براتون گزارشی داریم ساختمان و یا سایبانی که فکرکنم زیبا و جذاب باشه و برای مهندسین مخصوصا نماهایی از هتل یخی قطب نماهایی از هتل یخی قطب
امروز براتون نماهایی زیبا و جذاب از هتلی کاملا متفاوت رو داریم که شاید هیچ گاه نتونین اون رو از نزدیک ببنینید واون هتلی نیست جز هتل یخی قطب پسر بکهام و در آمد خوب او از دنیای مد پسر بکهام و در آمد خوب او از دنیای مد
خانواده بکهام همگی دنبال رو راه پدر و مادر خود شده اند و در مسیری قرار گرفته اند که بکهام و همسر او رفته اندو یکی از موفقترین افراد ان خانواده پسر بکهام است که البته در آمد خوبی نیز از دنیای مد دارد خداحافظی الهام چرخنده از فضای مجازی خداحافظی الهام چرخنده از فضای مجازی
الهام چرخنده در آخرین پست خود اعلام کرد دیگر در فضای مجازی حضور نخواهد داشت مهراب قاسمخانی و مشکل شاگردهای شیطون مهراب قاسمخانی و مشکل شاگردهای شیطون
مهراب قاسمخانی عکسی از خودش منتشر کرده است در حال تدریس در سر کلاس و با شاگرد های شروعی که او دارد در ماه محرم مراسم عروسی برپا کردن آیا حرام است در ماه محرم مراسم عروسی برپا کردن آیا حرام است
بسیاری باور دارند که در ماه محرم و نباید کوچکترین کاری که منافات با حس و حال این ماه دارد انجام داد و باید همواره به یاد حادثه کربلا بود وبر این اساس خیلی ها فکر میکنند که حتی مراسم عقد و عروسی در این ماه حرام است سرونوشت شکایت بهاره رهنما سرونوشت شکایت بهاره رهنما
در هفته گذشته بهاره رهنما در برنامه مقتل‌خوانی  در برج میلاد حضور داشت که نظرات فوق العاده متفاوتی درباره این کار او مطرح شده بود از آن جمله اهانت فردی به او بود که بهار رهنما از آن فرد شکایت کرد نمای زیبای ساختمانی آجری نمای زیبای ساختمانی آجری
گاهی نماهای ساختمان های شهر انقدر تکراری و شبیه هم هستند که برای آدم خسته کننده است و دیدن یک نمای تازه در ساختمان ها خیلی خیلی جذاب و دوست داشتنی است و این داستان امروز ساختمانی است که نماهایی از اون رو امروز براتون داریم


مطلبی تازه درباره راه‌هاي رسيدن به زندگي خلاق مطلبی تازه درباره راه‌هاي رسيدن به زندگي خلاق
زندگي خلاق تصميم گرفتن براي شاد بودن است
از سلامتی مراقب این نوشیدنی های مضر  باشید! از سلامتی مراقب این نوشیدنی های مضر باشید!
برخی نوشیدنی های کافئین دار می توانند آسیب های زیادی به سلامتی ما وارد کنند به دلیل وجود شکر و مواد افزودنی مختلف برای قلب ما بسیار مضر و خطرناک هستند و موجب افزایش فشارخون ما نیز می شوند.
با روانشناسی مشکلات خانوادگی چه ثاتیری بر آینده فرزندان دارند؟ با روانشناسی مشکلات خانوادگی چه ثاتیری بر آینده فرزندان دارند؟
رشد عاطفی و سلامت روانی کودک به خانواده و محیط خانوادگی بستگی دارد
تازه ترین مطلب دشمنی میوه انبه با این بیمار ی مهلک! تازه ترین مطلب دشمنی میوه انبه با این بیمار ی مهلک!
مصرف انبه چه خواص و فوایدی برای بدن ما دارد چه ارزش غذایی دارد این میوه چه خواص درمانی دارد ویتامین ها و املاح موجود در آن چگونه اند می خواهیم از فواید بی نظیر آن در پیشگیری از سرطان بیشتر بدانیم.
دید روانشناسی جذاب یت زنانه در دهه چهارم زندگی دید روانشناسی جذاب یت زنانه در دهه چهارم زندگی
احساس می کنید از سن ازدواجتان گذشته. رقم سنتان بالا می رود و شما هنوز مجرد مانده اید. کم کم از ازدواج نا امید می شوید، از سنتان خجالت می کشید. فکر می کنید دنیا به پایان رسیده و کنج عزلت اختیار می کنید.
مطلبی از عوارض ناشی از تغذیه ناخوب قبل از خواب! مطلبی از عوارض ناشی از تغذیه ناخوب قبل از خواب!
بهتر است قبل از خوابیدن توصیه های موثر در این زمینه را در نظر بگیرید و از پرخوری زیاد و مصرف غذاهای پرچرب پرهیز کنید و موجب بروز اختلال در خواب خود نشوید می خواهیم عوارض ناشی از تغذیه نامناسب را قبل از خواب بدانیم.
متفاوت متفاوت: شیوه های بااهمیت  برای جلوگیری و درمان پرخوری روانی! متفاوت متفاوت: شیوه های بااهمیت برای جلوگیری و درمان پرخوری روانی!
گاهی اوقات اعصاب و روان ما در غذاخوردنمان تاثیرگذار می شوند و باعث ابتلای ما به چاقی و اضافه وزن میگردند به این حالت پرخوری روانی می گویند می خواهیم روش های مهم برای پیشگیری و درمان این حالت را بررسی کنیم.
جدید پیشگیری از این نوع سرطان با کلم بروکلی! جدید پیشگیری از این نوع سرطان با کلم بروکلی!
کلم بروکلی چه خاصیت هایی برای بدن ما دارد می خواهیم از فواید آن برای درمان سرطان سینه اشاره کنیم این سبزیجات در پیشگیری از ابتلا به این عارضه تاثیر زیادی دارد و می تواند برای مصرف بانوان گزینه مناسبی باشد.
مطلبی از نگران ی و افسردگی مانع بارداری می‌شوند!؟ مطلبی از نگران ی و افسردگی مانع بارداری می‌شوند!؟
به نظر می‌رسد در میان عامه مردم جاافتاده است که استرس، نگرانی و افسردگی شانس حامله شدن را کاهش می‌دهند.
مطلبی تازه درباره از بااهمیت ترین عوارض میگو خوردن زیاد ! مطلبی تازه درباره از بااهمیت ترین عوارض میگو خوردن زیاد !
مصرف میگو تاثیر زیادی روی سلامتی ما میگذارد باعث بروز تغییرات زیادی روی بدن می شود اما زیاده روی و افراط در این زمینه می تواند برای بدنمان خطرساز باشد ، بالارفتن کلسترول بدن یکی از مهمترین عوارض میگو خوردن زیاد می باشد
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو