رئیس ها و حرف های غیر منطقی
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> ازهمه جا-->>> رئیس ها و حرف های غیر منطقی

رئیس ها و حرف های غیر منطقی

 • زمان درج : 62 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-05-01 00:00:00
 • تعداد بازدید : 8369
  بازدید ماه:6923
  بازدید هفته:3
 • بخش مربوطه :

همه ما شده در محل کارمون با رئیس های خودمون مشکلاتی داشته باشیم  و خیلی از حرف های اون ها برامون غیر منطقی و دوست نداشتنی باشه امروز تعدادی از این جملات غیر منطقی رئیس ها رو برایتون داریم 10 جمله غیر منطقی

۱۰) «هیچ وقت با رئیس من صحبت نکن»

یک رئیس گاهی این نگرانی را دارد که اگر کارمندان با رئیس خود او صحبت کنند، اختیار و اقتدار خودش تضعیف می‌شود. برای جلوگیری از این، رئیس به کارمندان امر می‌کند که تمام ارتباطات را از طریق زنجیره رسمی مدیریت برقرار کنند.

این کاری غیرمنطقی می باشد زیرا اطلاعات/شایعات/نظرات با سرعت نور در شرکت پخش می‌شود و کنترل کردن آن برای هر کسی مضحک به نظر می‌رسد. به این دلیل، یک رئیس که تمایل دارد جلوی تبادل افکار را بگیرد تنها نتیجه این کارش این می باشد که فردی بدگمان به نظر برسد.

رئیسان باهوش می‌گویند: «همیشه من را در جریان قرار بده.»

۹) «گزارش بده هر ساعت چه کاری می‌کنی.»

بعضی از رئیسان معتقدند که اگر بدانند هر کسی در ساوقت وقت خود را چگونه می‌گذراند، بهتر می‌توانند بر امور اشراف داشته باشند و بنابراین قادر خواهند بود تصمیمات بهتری بگیرند.

با این وجود، گزارش‌گیری افراط‌آمیز در مورد این که افراد چگونه وقت خود را می‌گذرانند، امکان انجام پروژه‌های آزمایشی و تحقیقاتی را که منشأ اصلی نوآوری در اغلب شرکت‌ها هستند، دشوارتر می‌کند. درعین‌حال، کارمندان ناگزیر شروع به «دستکاری‌کردن» گزارش ساعت‌های کار خود می‌کنند تا با انتظارات مدیریت مطابقت داشته باشد.

رئیسان باهوش می‌گویند: «چیزی که می‌خواهم به انجام رسانی این است:…»

۸) «لوازم اداری کمتری استفاده کن.»

درست است، برای لوازم اداری هزینه صرف شده است، ولی نگرانی در مورد کمتر استفاده کردن از آن‌ها هم هزینه‌بر است. برای مثال، بنگاهی شدیداً میزان کاغذهای کپی را محدود کرده بود تا در پول صرفه‌جویی کند. نتیجه این شد که همه سریع حمله می‌برند و کاغذها را احتکار می‌کردند که خود وقت و پول را به هدر می‌داد.

به طور مشابهی، دو بنگاه دیگر توصیه کرده بودند که کارمندان از گیره‌های کاغذ خود سعی کنند دوباره استفاده کنند. با این وجود، اگر یک کارمند n ثانیه صرف نگرانی برای یک گیره کاغذ کند، این کار بیشتر از هزینه آن گیره کاغذ هزینه‌بر است.

رئیسان باهوش می‌گویند: «نگران این باش که کار را به انجام برسانی.»

۷) «همیشه حق با مشتری است.»

اتفاقاً برعکس «اغلب حق با مشتری نیست.» در این جا مشکل این می باشد که وقتی رئیس‌ها این عبارت تکراری را به کار می‌برند، معمولاً باعث زیر سؤال رفتن تصمیم یک متصدی فروش می‌شوند که به مراتب به موقعیت نزدیک‌تر است.

کار رئیسان این می باشد که کارمندان را مدیریت کنند نه مشتریان را و هنگامی که آن‌ها خود را به زور در روابط مشتری وارد می‌کنند، احتمال زیادی وجود دارد که از روی بی‌اطلاعی عملی انجام دهند. می‌توانید از هر متصدی فروشی این را بپرسید.

رئیسان باهوش می‌گویند: «من از تصمیمت حمایت می‌کنم.»

۶) «ما انتظار وفاداری به ساوقت داریم.»

بسیاری از رئیسان معتقدند که کارمندان باید تمایل داشته باشند در شغل خود باقی بمانند حتی وقتی که جای دیگری می‌توانند شغل بهتری داشته باشند. این به خصوص وقتی صادق می باشد که کارفرما برای آموزش تخصصی کارمند پول صرف کرده است.

اما وفاداری چیزی می باشد که باید دو طرفه باشد. شاید وفاداری به ساوقت وقتی مفهوم داشت که شرکت‌ها استخدام مادام‌العمر را تضمین می‌کردند. ولی امروزه چرا باید کارمندان احساس وفاداری کنند درحالی‌که می‌دانند امکان دارد ظرف چند لحظه جایگزین شوند؟

رئیسان باهوش می‌گویند: «من همچنان به تو به میزان ارزشی که ایجاد می‌کنی، می‌پردازم.»

۵) «اینجا اصل بر شایسته‌سالاری است.»

بسیاری از شرکت‌ها – به خصوص در صنایع با فناوری سطح بالا – مدعی‌اند که باهوش‌ترین کارمندان همیشه ترفیع می‌گیرند. با این حال، نگاهی گذرا بر تقریباً هر بنگاه متوسط نشان می‌دهد که «اصل پیتر» اغلب حکم‌فرما می باشد – اصل پیتر یا حد بی‌کفایتی ادعا می‌کند که در ساوقت‌ها کارکنان به علت نشان دادن شایستگی در یک شغل، به شغل بالاتر ارتقاء پیدا می‌کنند و این روند تا وقتی ادامه می‌یابد که به حد بی‌کفایتی در یک شغل می‌رسند و در همان جا باقی می‌مانند.

فراتر از این، کاملاً مضحک می باشد که از شایسته‌سالاری در هر صنعتی سخن گفت که کمتر از نیمی از مدیران ارشد زن هستند. به هر حال سال‌هاست زنان به اندازه مردان و حتی بیشتر وارد دانشگاه می‌شوند.

رئیسان باهوش می‌گویند: «ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا بهترین‌ها را استخدام کنیم و ترفیع دهیم.»

۴) «تجربه‌های باارزشی به دست خواهی آورد.»

رئیسان این را می‌گویند هر وقت که می‌خواهند کسی برای چیزی کمتر از ارزشی که برای شرکت ایجاد می‌کند، کار کند. مثال بارز این مورد کارآموزی بدون حقوق است، ولی رئیسان از این طعمه برای به دام انداختن کارمندان فصلی هم استفاده می‌کنند.

بیایید فرض کنیم که این تفکر درست است. در این صورت، آیا نباید به همه آن‌هایی که برای بار اول مدیرعامل شده‌اند ۰/۰۰ ریال پرداخت شود؟ به هر حال آیا آن‌ها تجربه‌های باارزشی کسب نمی‌کنند که می‌توانند در شغل بعد خود استفاده کنند؟

رئیسان باهوش می‌گویند: «به اندازه ارزشی که ایجاد می‌کنی به تو پرداخت خواهد شد و چیزهایی هم یاد خواهی گرفت.»

۳) «آن شایعه اصلاً حقیقت ندارد.»

رئیسان اغلب معتقدند که می‌توانند با انکار کردن جلوی شایعه‌ای را بگیرند. با این حال، هر کسی با ذره‌ای درایت در می‌یابد که اگر شایعه درست نبود، رئیس به آن توجه ویژه نمی‌کرد.

با این وجود، رئیسان به تلاش خود ادامه می‌دهند، به خصوص وقتی که شرکتشان قرار می باشد تعدیل نیرو کند. ولی این یک مورد می باشد که در آن شایسته‌سالاری صادق است. به محض این که شایعه تعدیل نیرو انکار می‌شود، کارمندان باهوش به دنبال شغل دیگری می‌گردند.

رئیسان باهوش می‌گویند: هیچ‌چیز.

۲) «یا به این شکل که گفتم انجام می‌دهی یا دیگر نمی‌توانی در این جا کار کنی.»

بسیاری از رئیسان فکر می‌کنند که در مورد شغل کارمندان بیشتر از خودشان می‌دانند. در نتیجه، رئیس دقیقاً مشخص می‌کند هر کاری چگونه باید انجام شود و اصرار می‌کند که کارمندان کاملاً از آن تبعیت کنند.

با این وجود، رئیسان قرار می باشد افراد را مدیریت کنند، نه کاری که آن افراد انجام می‌دهند. یک رئیس باید به کارمندان بگوید چه انجام دهند تا این که بگوید چگونه انجام دهند. حتی هنگام تعلیم دادن، رئیس باید به کارمند خود کمک کند راه خودش را برای بهتر انجام دادن امور پیدا کند.

رئیسان باهوش می‌گویند: «بیا راه تو را امتحان کنیم.»

۱) «چون من می‌گویم.»

اگر چه این توجیه ممکن می باشد برای یک بچه پنج ساله که استدلال بزرگ‌سالان را درک نمی‌کند، قابل‌قبول باشد، در حوزه کسب‌وکار تکیه کردن بر اقتدار و اختیارتان به عنوان یک مدیر هم نشان‌دهنده تنبلی و هم نابخردانه است.

زیرا آن‌ها انسان‌های بالغ مسئولیت‌پذیری هستند تا یک دسته کودکان نوپا. به مراتب احتمال بیشتری وجود دارد که کارمندان از تصمیمی حمایت کنند که با آن موافق نیستند اگر استدلال رئیس را برای اتخاذ آن تصمیم خاص درک کنند.

رئیسان باهوش می‌گویند: «من این تصمیم را گرفتم چون…»

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 3 روز قبل
  • 2019-07-18 21:00:02
  • دستور تهیه ماسک شفاف سازی پوست

   ماسک هایی که با توجه به گونه پوست انتخاب می شوند می توانند اثر خیلی مناسبی بر روی پوست صورت داشتهب اشند و پوست را شفاف تر و دلبرا تر از همیشه نگه دارند. با ما همراه باشید تا به معرفی ماسک های خانگی سودمند برای شفافیت صورت بپردازیم. طرز آماده ماسک شفاف کننده پوست فوری را در شیثار
  • 5 روز قبل
  • 2019-07-16 21:00:02
  • دلیل زیبایی زنان در مصر زمان قدیم

   به گفته یکی از پژوهشگران با باز کردن مومیایی و معاینه آن ها نمایان شد که خانم ها مصری موهای بلند و پرپشتشان را با مصرف گل های متفاوت تزئین می کردند و به همین خاطر موهایی خوش عطر و خوش وضعیت داشتند و راز زیبایی و جوان ماندنشان در ۳۰۰۰ ساله گذشته این بوده است
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-13 09:00:03
  • چگونه در دوران قاعدگی خوش برخورد تر باشیم

   یکی از باارزشترین نشانه ها دوران قاعدگی تغییرات خلق و خو در این دوران است. بعضی از زنان قبل از دروان قاعدگی گرفتار این تغییرات می شود بعضی از آنان بعد از آغاز دوره. در هر دو صورت تغییرات خلق و خو در دوران قاعدگی قادراست برای اطرافیان ناراحت کننده باشد. امروز در شیثار می خواهیم ر
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-11 09:00:02
  • برای برنزه کردن این نکات را در نظر بگیرید

   در فصل تابستان بازار برنزه کردن داغ می شود. برنزه کردن به شیوه های متفاوتی انجام می شود که هر کدام مزایا و معایب ویژه خودش را دارد. امروز در شیثار میخواهیم به طور جامع و کامل درباره این کار صحبت کنیم و ببینیم چه روشی از تمام مناسبتر است. با ما همراه باشید
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-09 09:00:03
  • چجوری 24 ساعته سرماخوردگی را درمان کنیم

   زیادتر مردم امکان پذیر است در طول سال چندین بار با مریضی سرما خورگی مواجهه شده باشند.که از نشانه ها سرماخوردگی می توان به گلو درد،تب شدید یا گرفتگی صدا و… ذکر کرد.که برای معالجه سریع سرماخوردگی میتوان به استآسان کامل ،مصرف مایعات وموارد دیگر ذکر کرد در دنباله برای کسب اطلاعات
  • 2 هفته قبل
  • 2019-07-08 00:00:00
  • ماساژ کف پا چه تاثیراتی بر روی تسکین درد ها وبیماری ها دارد

   روی پا های انسان نقاطی وجود دارد که بازتاب هیکل های داخلی جسم هستند و ما می توانیم با فشار آوردن و ماساژ دادن آن بخش ها همیشه تنی تندرستی و به دور از مریضی داشته باشیم. خاصیت ها ماساژ کف پا برای تندرستی جسم خیلی بیشتر است. با ماساژ دادن کف و ساق های پا حتی می توان سر درد را معالجه
  • 3 هفته قبل
  • 2019-06-30 09:00:02
  • دستور تهیه قویماق كاچی تبريزی

   اینبار دستور تهیه مدل دیگری از گاچی رو براتون داریم غذایی محلی به نام قویماق که همان کاچی تبریزی است
  • 10 ماه قبل
  • 2018-08-26 08:56:48
  • آشنایی با غذای محلی قیقاناخ تبریز

   14امروز مطلبی در مورد یک غذای محلی برای شما داری ،غذایی دوست داشتنی و خوش مزه برای ما ترک زبان ها و همشهری ها ی ما به نام قیقاناخ تبریزی که نوعی دسر تبریزی است که هم به عنوان درسر و هم به عنوان شیرینی مورد استفاده قرار میگرید و البته بسیار خوشمزه است و دوست داشتنی
  • 43 ماه قبل
  • 2015-12-16 00:00:00
  • فکر کردن مرگ!

   14همه ما به مرگ فکر می کنیم و هیچ وقت نمی توانیم آن را به نقطه ای در پس ذهنمان برانیم. بعضی از ما آن را خیلی نزدیک احساس می کنیم و بعضی هایمان آن را چنان دور فرض می کنیم که انگار فقط مال همسایه است!
  • 3 ماه قبل
  • 2019-03-23 09:00:02
  • سرطان مثانه خطری خاموش در انتظار مردان

   آقایان به علت ساختار بدنی مختلف نسبت به خانم ها و همینطور تقویت دسته جمعی و شغلی مختلف گرفتار مریضی های زیادتری نسبت به خانم ها می شود. به همین علت بایست زیادتر مواظب تندرستی خود باشند و به نشانه ها اخطار دهنده توجه کنند. در این قسمت می خواهیم درباره سرطان مثانه در آقایان صحبت ک
  • 4 ماه قبل
  • 2019-03-20 09:00:02
  • با چه روش هایی خارش گوش را درمان کنیم

   گوش های ما فیبرهای عصبی خیلی حساسی دارند که احتمال خارش گوش را زیاد شدن می دهند. اگر شما هم اغب گرفتار خارش گوش می شوید امکان پذیر است مسئله تندرستی پشت آن باشد ولی اگر مسئله جدی نباشید می توانید
  • 3 ماه قبل
  • 2019-03-25 09:00:02
  • روش های ساده و کاربردی برای حل مشکل موخوره

   موخوره یکی از مسائلی است که زیادتر خانم ها با آن درگیر هستند و به دنبال راهی برای معالجه آن می باشند. ساده ترین راهی که بیشتر زنان بلد هستند و آن را انجام میدهند کوتاه کردن بخش های موخوره است. اما امروز ما میخواهیم چند راه معالجه موخوره به شما معرفی کنیم که خیلی کاربردی می باشند.
  • 4 ماه قبل
  • 2019-03-18 09:00:02
  • چرا گاهی استخوان های بدن صدا میدهند

   بیشتر مردم سر و صدای استخوان ها و مفاصلشان را شنیده اند. بعضی با شنیدن این صدا ها از استخوان هایشان بی قرار شده و به دنبال یافتن دلیل آن هستند. این صدا ها در استخوان ها اگر با درد همراه نباشد جای بی قراری نداشته و مسئله ویژهی برای شخص ندارد. این صداها در مردم با سن پایین اکثر بدون
  • 3 ماه قبل
  • 2019-03-28 09:00:02
  • نگاهی به باورهای غلط در مورد شکر قهوه ای

   با وجودی که بایست استفاده شکر سفید و شکر قهوه ای را ممحدوده نمایید ولی احتمالا خیلیی از شما شنیده اید که شکر قهوه ای مناسبتر است.با این که شکر قهوه ای قادراست شامل مواد غذایی زیادتری از شکر سفید باشد ولی لزوما سالم نیست
  • 4 ماه قبل
  • 2019-03-15 09:00:01
  • دستور تهیه سوپ نخود مدیترانه ای متفاوت

   اگه به دنبال میل کردن یک سوپ خوشمزه و دوستداشتنی هستید که به عنوان یک نوبت روش و البته رژیمی استفاده نمایید. می توانید به سواحل مدیترانه سفر نمایید و با مردم این کشور ها همراه شوید.طرز آماده سوپ نخود مدیترانه ای خوشمزه و مقوی را با هم در شیثار ببینیم
  • 3 ماه قبل
  • 2019-03-30 21:00:03
  • باورهایی که در مورد زیرش و کم پشتی مو اشتباه است

   مقدار رویش مو در مردم مختلف است و هر شخص به اقتضای تقویت محیطی و ژنتیک دارای حجمی از مو می باشد. بعضی اعتقادات اشتباه وجود دارد مبنی بر اینکه کم پشتی و پرپشتی موی سر به یک سری فاکتور های ارتباط دارد که در دنباله می خواهیم درباره آنان صحبت کنیم. با شیثار همراه باشید تا درباره علت
  • 3 ماه قبل
  • 2019-04-02 09:20:35
  • چرا دندان کودکان دچار پوسیدگی می شود

   پوسیدگی دندان مسئلهی است که در بیشتر مردم امکان پذیر است اتفاق بیوفتد و به سن و سال ارتباطی ندارد. امروز در شیثار میخواهیم درباره پوسیدگی دندان ها در بچه ها صحبت کنیم و ببینیم چه فاکتور هایی بر پوسیدگی دندان اثربخش است و چه راهکارهایی برای جلوگیری از آن وجود دارد
  • 4 ماه قبل
  • 2019-03-12 09:00:01
  • سرنوشت سریال پایتخت 6 برای سال 1398 مشخص شد

   فاکتور های و هنرپیشهان سریال پایتخت در حال ساخت سریال پایتخت بودند که به طور ناگهانی
   خشایار الوند نویسنده این سریال به علت ایست قلبی در ۵۱ سالگی درگذشت و سیروس مگام و الهام غفوری نیز به علت شوکه شدن نمی توانستند تصمیمی درباره دنباله سریال بگیرند که سیروس الوند برادر خشای
  • 3 ماه قبل
  • 2019-04-04 09:00:02
  • در این شرایط جگر مرغ نخوردی

   استفاده جگر مرغ به علت مزه و مزه مختلف دلبستهان ویژه خود را دارد و خیلیی از مردم آن را به عنوان یک نوبت خوراکی در طول هفته یا ماه خود قرار می دهند. در دنباله می خواهیم درباره عوارض استفاده جگر مرغ با شما صحبت کنیم و ببینیم استفاده آن به چه علت زیان آور است و نبایست استفاده کرد
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید