کرکرس ها چگونه زندگی میکنند
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> ازهمه جا-->>> کرکرس ها چگونه زندگی میکنند

کرکرس ها چگونه زندگی میکنند

 • زمان درج : 12 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-05-03 09:00:03
 • تعداد بازدید : 45
  بازدید ماه:45
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

کرکس یا لاشخور پرندگانی هستند که زیادتر از مردار غذا می‌کنند. این پرنده یا پرنده های هم خانواده با آن را در فارسی مرغ مردارخوار، دژکاک، دال و لشخور نیز ندلگرمیه‌اند.

اگر هم به دنبال الطلاعاتی در مورد فرق لاشخور و کرکس ها هستید باز میتونیم مطالب خوبی رو براتون داشته باشیم که به کارتون میاد

کرکس ها در تمام قاره ها یافت می شوند به جز در اقیانوسیه و جنوبگان.

از خصوصیت های کرکس ها سر بی پر و تاس آن ها است. خصوصیت دیگر آن‌ها این است که بر خلاف زیادتر پرندگان دیگر، آن‌ها آشیانه نمی‌سازند. کرکس‌ها به تیزپروازی، دوربینی و درازی زندگی معروفند.

کرکس دارای منقار قوی برگشته و گردن و سر سخت و بال‌های پهن بزرگ می‌باشد. در نواحی کوهستانی زندگی می‌نماید و زیادتر از لاشه غذا می‌کند. زمان پرواز گسترش بال‌های کرکس بالغ بر سه متر می‌شود. پنجه‌های کرکس برخلاف منقار پرقدرتش نسبتاً ضعیف است بطوری که به‌وسیله پنجه‌هایش قادر نیست جز مزهه‌های خیلی کوچک رامراقبت  کند و به همین جهت است که زیادتر از لاشه حیوانات دیگر غذا می‌کند.

پرواز وی نسبتاً آهسته ولی دارای اوج است و در مدت زیاد صورت می‌گیرد. قدرت نظر این پرنده خیلی بیشتر است به نوع‌ای که از فاصله‌های دور مزهه‌های کوچک را به‌مناسبی می‌بیند و کوچک‌ترین حرکت از دیدش مخفی نمی‌ماند.

کرکس‌ها به‌ندرت به حیوانات تندرست حمله می‌کنند ولی امکان پذیر است حیوانی زخمی یا مریض را بکشند. در وقت جنگ‌ها بر فراز نبردگاه‌ها شمار بیشتری کرکس دیده شده‌است. کرکس‌ها حیواناتی مفید برای پیشگیری از گندیدگی و عفونت‌زایی مردارها هستند به ویژه در مناطق گرمسیر.
معرفی گونه های کرکس:
دال پشت سفید خاوری (کرکس رامپ سفید)

اندازه پرنده : 75-175 Cm

راسته : شاهین سانان

نام علمی : Gyps bengalensis

نام انگلیسی : White-rumped Vulture / Oriental White-backed Vulture

صدای دال پشت سفید خاوری (کرکس رامپ سفید) :

صدای این پرنده در زمان تولید مثل هیس نظیر شنیده می شود.

پراکندگی دال پشت سفید خاوری (کرکس رامپ سفید) :

دال پشت سفید از پرندگان بومی ایران است ، در حال حاضر این پرنده از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و به شدت دربرابر  ریسک انقراض نسل قرار دارد .

زیستگاه دال پشت سفید خاوری (کرکس رامپ سفید) :

مناطق باز با درخت‌های پراکنده و زمین‌های زراعتی حوالی روستاها . کمتــر از دیگر دال‌ها در مناطق کوهستانی دیده می شود .

وضعیت حفاظتی دال پشت سفید خاوری (کرکس رامپ سفید):

جمعیت جهانی این پرنده در ریسک انقراض قرار دارد. متاسفانه در ایران برنامه حفاظتی ویژه ای برای این پرنده در دید گرفته نشده است.

نمایانات :

دال پشت سفید خاوری (کرکس رامپ سفید) 84 سانتی‌متر است ؛ یک دال کوچک و خیلی پررنگ که بخش پایین پشت و دمگاهش سفید و بقه میزان پشتی آن قهوه‌ای مایل به سیاه و دارای لکه‌های ریز نخودی می باشد . سر و گردنش خاکستری پر رنگ است ، پوشپرهای زیر دم و ران‌های سفید رنگ دارد . در پرواز تضاد بین پوشپرهای سفید زیر بال و شاهپرهای نخستین و ثانوی سیاه ، جلب توجه می کند . دال پشت سفید ، رفتاری همانند دال دارد. این پرنده دسته جمعی است واغلب اجازه ی نزدیک شدن را به انسان می دهد.
دال (کرکس گریفون)

اندازه پرنده : 75-175 Cm

راسته : شاهین سانان

نام علمی : Gyps fulvus

نام انگلیسی : Griffon Vulture

صدای دال (کرکس گریفون) :

صدای این پرنده در زمان تولید مثل سوت نظیر اما به صورت غرغر شنیده می شود.

پراکندگی دال (کرکس گریفون) :

دال از جمله پرندگان بومی ایران است و در گذشته به صورت بی‌شمار یافت می شده ، اما در حال حاضر تعداد قابل توجهی از این نوع زیبا را می توان در پارک ملی سرخه حصار در شرق تهران ، پارک ملی تنگه صیاد در استان چهارمحال و بختیاری ، پارک ملی کویر مرکزی ، پارک ملی بختگان در استان فارس و پارک ملی گلستان یافت .

زیستگاه دال (کرکس گریفون) :

در محیط‌های متفاوت دیده می شود ، ولی زیستگاه متداول آن کوهستانی است . به‌طور دسته‌جمعی در غارها یا روی تخته‌سنگ‌های نقاط مرتفع زادوولد می کند .

وضعیت حفاظتی دال (کرکس گریفون) :

هنوز برنامه حفاظتی ویژهی برای این پرنده در دید گرفته نشده است.
محل های تولید مثل آن در دریاچه ی ارومیه و منطقه ی ارسباران بایست حفاظت شود.

نمایانات :

دال (کرکس گریفون) 95 تا 103 سانتی‌متر است ؛ از دید طرح جسم در حال پرواز با لاشخورهای دیگر فرق دارد ، بدین ترتیب که بالهائی پهن و خیلی دراز با شاهپرهای نخستین گسترده دارد که انتهای گرد بال را تشکیل می دهد ، دمش چهارگوش ، تیره و خیلی کوتاه است ، میزان زیرین بال‌ها از زیر بغل تا خم بال نوارهای عرضی کمرنگ دارد و سر کوچکش بطور کامل به داخل شِـنِـل فرو رفته است .

پروبال خاکی رنگ آن با شاهپرهای تیره بال ودمش تضاد ویژهی دارد ، سر و بدنش پوشیده از کرکپر سفید است . رنگ شنل در پرنده بالغ نخودی رنگ و در پرنده نابالغ قهوه‌ای رنگ می باشد . زمان غذا و استآسان به‌طور دسته‌جمعی دیده می شوند.
کرکس سیاه (دال سیاه)

اندازه پرنده : 75-175 Cm

راسته : شاهین سانان

نام علمی: Aegypius monachus

نام انگلیسی : Black Vulture, Monk Vulture, or Eurasian Black Vulture / Cinereous Vulture

صدای کرکس سیاه (دال سیاه) :

این پرنده همواره خاموش است.

پراکندگی کرکس سیاه (دال سیاه) :

دال سیاه پرنده‌ای‌ست بومی ایران و هنوز به تعداد خیلی کم در ( پارک ملی سرخه حصار در شرق تهران ) ایران دیده می شود.

زیستگاه کرکس سیاه (دال سیاه) :

کوهستان‌های و دشت‌های دور افتاده ، آشیانه‌اش را روی درخت‌ها و روی صخره‌های لب پرتگاه‌ها می‌سازد .

وضعیت حفاظتی کرکس سیاه (دال سیاه) :

این پرنده نادر ایرانی در شرف تهدید جدی انقراض نسل قرار دارد.

اما هنوز برنامه حفاظتی ویژهی برای این پرنده در دید گرفته نشده است. اما جمعیت آن در جهان تهدید شده و در ریسک انقراض قرار دارد.

نمایانات :

دال سیاه یا کرکس سیاه گونهی لاشخور بزرگ است که در اروپا و آسیا از اسپانیا تا کره می‌زید.

این پرنده هموارهً تمام طول سال را در یک منطقه می‌ماند و فقط به مناطقی که از زمستان‌های سخت برخوردارند مهاجرت می‌کند.

میل کردن مزهه‌های مسموم و کم شدن لاشه‌ها در دو قرن اخیر نسل دال سیاه را در خیلیی از کشورهای اروپایی و شمال آفریقا بر انداخته است. امروزه نیز مصرف موش‌کش‌ها در تبت و زنده‌گیری از طبیعت (برای فشیوه به باغ وحش) در کشورهای شوروی سابق نسل این حیوان را تهدید می‌کند.

در مقابل اقدامات حفاظتی و غذا داوطلبانه تعداد دال‌های سیاه را در بعضی مناطق زیاد شدن داده‌است، باارزشترین نمونه اسپانیا است که جمعیت دال سیاه آن از ۲۰۰ جفت در سال ۱۹۷۰ به ۱۰۰۰ جفت در سال ۱۹۹۲ زیاد شدن یافت. برنامه‌هایی هم برای بازگرداندن این پرنده به دیگر کشورهای اروپایی همانند فرانسه نیز در جریان است.

دال سیاه 95 تا 105 سانتی‌متر است ؛ از لحاظ اندازه و طرح جسم در حال پرواز شبیه دال است با این فرق که سر بزرگتر و منقاری کلفت‌تر دارد و دمش درازتر و در انتها تا حدی سه‌گوش است ( ولی گاهی بر تاثیر فرسایش به دم دال شباهت نمایان می کند ) .

فرق دیگرش پرو بال قهوه‌ای دوده‌ای یکدست است که از دور سیاه به‌دید می رسد. پوشپرهای بالش تیره‌تر از شاهپرهاست و میزان زیرین بال‌ها نظیر بال دال ؛ راهراه ندارد . گردنش بدون پر با پوستی به رنگ صورتی آمیخته با آبی می باشد و در اطراف گردن یک شِـنِـل قهوه‌ای رنگ دارد . رفتار و صدایش نظیر دال است و تا اندازه‌ای تکزی است.
هما ( همای سعادت ، مرغ استخوان خوار)

اندازه پرنده : 75-175 Cm

راسته : شاهین سانان

نام علمی : Gypaetus barbatus

نام انگلیسی : Lammergeier or Bearded Vulture

صدای هما ( همای سعادت ، مرغ استخوان خوار) :

این پرنده اکثر خاموش است اما گاهی صدایی غرغر نظیر از آن شنیده می شود.

پراکندگی هما ( همای سعادت ، مرغ استخوان خوار) :

هُما ، پرنده‌ای است بومی ایران و هنوز می توان تعداد قابل توجه ای از آنان را در پناهگاه حیات وحش خبر و روچون در ممحدودهه شهرستان بافت نظر .

زیستگاه هما ( همای سعادت ، مرغ استخوان خوار) :

کوهستان‌های مرتفع و دور افتاده ، آشیانه‌اش را در غارهای مشرف به پرتگاه می سازد .

وضعیت حفاظتی هما ( همای سعادت ، مرغ استخوان خوار) :

هنوز برنامه حفاظتی ویژهی برای این پرنده در دید گرفته نشده است.

نمایانات :

هما ( همای سعادت ، مرغ استخوان خوار) 100 تا 110 سانتی‌متر ؛ طرح نمایان جسم در حال پرواز ، این پرنده را از دیگر لاشخورها متفاوت می سازد . زیادتر به یک شاهین عظیم شباهت دارد تا به یک لاشخور . بال‌های آن دراز ، کم عرض و زاویه‌دار و دمش بلند ، لوزی شکل و تیره‌رنگ است .

میزان پشتی ، بال‌ها و دم آن سیاه مایل به خاکستری و سرش بطور کلی نخودی رنگ است ، اطراف چشم و ناحیه پس منقار آن سیاه رنگ می باشد که به یک دسته موی سیاه ریش نظیر در زیر منقار منتهی می شود . میزان شکمی نارنجی ، مایل به زرد ، ناحیه سینه به‌طور واضح نارنجی رنگ است که با بال‌های تیره تضاد ویژهی نشان می دهد .

پرنده نابالغ سر و گردنی تیره دارد . هما از لاشخورهای دیگر فعالتر و همواره تک‌زی است ، گاها آنرا مرغ استخوان خوار نیز می نامند و اینگونه خواندن این پرنده بدین سبب است که استخوان های بزرگ را از ارتفاع بیشتر بر روی سنگ ها و صخره ها رها می کند تا خرد شوند و از تکه های استخوان نیز غذا می کند ، در واقع استخوان خواری از عادات غذا این پرنده زیبا است .

هما یا مرغ استخوان‌خوار گونهی کرکس بزرگ است که در کوه‌های مرتفع آفریقا، جنوب اروپا و آسیا زندگی می‌کند.
هما در تمام طول سال یک جا می‌ماند و هر فصل فقط یک یا دو تخم می‌گذارد. این پرنده نظیر دیگر کرکس‌ها عمدتاً لاشه‌خوار است اما عمدهٔ خوراکی ی آن را مغز استخوان تشکیل می‌دهد. هما استخوان‌های بزرگ را از ارتفاع بیشتر به روی سنگ‌ها پرتاب می‌کند تا به قطعات کوچک‌تر عدم موفقیته شود. گاهی هم از لاک‌پشت‌های زنده به همین شیوه غذا می‌کند.

هما در اسطوره‌های ایرانی جایگاه باارزشی دارد و معروف است که سایه‌اش بر سر هر کس بیافتد به سعادت و کامرانی خواهد رسید به همین علت به مرغ سعادت معروف شده‌است.
در افسانه‌های ایران مثل ققنوس در اساطیر مصر و یونان صاحب کرامت است. همادر ادبیات ایران به عنوان سمبل سعادت است و برعکس جغد که سمبل شوم است البته هما قادراستپرنده‌ای افسانه‌ای و اساطیری باشد . در قصه‌ها و مثل‌های ایرانی از هما به عنوان پرنده سعادت یاد شده‌است.

در خرابه‌های تخت جمشید که پایتخت هخامنشیان بوده‌است دو مجسمه سنگی از هما نمایان شده‌است. این نشان می‌دهد که هما در وقت ایران باستان نیز پرنده سعادت بوده‌است.

جثهٔ هما زیادتر شبیه به یک شاهین عظیم‌الجثه است تا یک کرکس و تنها کرکسی است که سرش پر دارد. ارتفاع هما ۹۵ تا ۱۲۵ سانتی‌متر، فاصلهٔ بین دو بال آن ۲۷۵ تا ۳۰۸ سانتی‌متر و وزن آن ۴.۵ تا ۷.۵ کیلوگرم است.
کرکس مصری (کرکس کوچک)

اندازه پرنده : 50-75 Cm

راسته : شاهین سانان

نام علمی : Neophron percnopterus

نام انگلیسی : Egyptian vulture

صدای کرکس مصری (کرکس کوچک) :

صدای این پرنده اتفاقی و شبیه غرغر سوت نظیر شنیده می شود.

پراکندگی کرکس مصری (کرکس کوچک) :

کرکس از جمله پرندگانی بوده که در گذشته نه چندان دور بطور کلی تابستان‌ها بی‌شمار بوده است ، و اما هنوز این پرنده را می توان در پناهگاه حیات وحش خبر و روچون در ممحدودهه شهرستان بافت به صورت نسبتا بی‌شمار نظر ، تعدا اندکی از این پرنده زمستان در منتهی الیه جنوب ایران باقی می ماند .

زیستگاه کرکس مصری (کرکس کوچک) :

این پرنده در اکثر مناطق دشتی – استپ، کوهستان و کناره های جنگل به سر برده و درصخره های مرتفع آشیانه می سازد. در ایران، تابستان ها، نسبتا بی‌شمار و در زمستان ، به تعداد اندک، در جنوب شرقی دیده می شوند.

وضعیت حفاظتی کرکس مصری (کرکس کوچک) :

کرکس مصری در ایران بایست تحت حفاظت کامل قرار گیرد.

کرکس مصری از پرندگان در ریسک انقراض جهان و پشتیبانی شده ایران است، درنتیجه شناسایی زیستگاه های جوجه آوریش در استان و حفاظت کامل از آنان الزامی است.

نمایانات :

کرکس مصری (کرکس کوچک) 53 تا 65 سانتی‌متر است ؛ لاشخوری کوچک و سیاه و سفید که از دیگر لاشخورها کوچکتر است ، طرح بدنش در حال پرواز با بال‌های دراز ، مستقیم و نوک‌تیز به رنگ سیاه و سفید و دم سه‌گوش سفید ، خیلی نمایان است . سر و گلوی پرنده بالغ پوستی زردرنگ و بدون پر دارد ، پس سر و گردنش را انبوهی از پرهای کوتاه و فشرده می پوشاند ، پرو بالش سفید چرک و شاهپرهای نخستین آن سیاه‌رنگ است .

منقارش از منقار لاشخورهای دیگر باریکتر است . رنگ پر و بال پرنده نابالغ بر حسب سن ، از قهوه‌ای پررنگ تا سفید چرک تغییر می کند و سر و پرهای انبوه گردنش تقریبا قهوه‌ای رنگ است . با اینکه این پرنده چندان دسته جمعی نیست ، گاهی دو یا سه‌ تای آن همراه با چند ( دال ) بر سر یک لاشه جنگ می شود تا پس مانده پرنده‌های بزرگ‌تر را میل کنند . آشغال و زباله را در جستجوی گوشت و مواد حیوانی دیگر زیر و رو کند ( رجوع شود به لک‌لک سفید که طرح بالش در پرواز یکسان این پرنده است و اکثر با بال باز اوج می گیرد ).

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 2 ماه قبل
  • 2020-03-16 10:21:31
  • سایت دانلود آهنگ های مجاز ایرانی پاپ

   وبسایت ایران ام پی تری امکان دانلود جدیدترین آهنگ های مجاز از مشهورترین خوانندگان موسیقی پاپ ایرانی را در کمترین زمان ممکن فراهم آورده است. شما این امکان را در اختیار دارید تا با جستجوی نام خوانندگان یا نام آهنگ و از همه جالب تر با وارد کردن تعدادی از کلمات متن آهنگ نسبت به دان
  • 3 ماه قبل
  • 2020-02-25 10:53:06
  • اهمیت یادگیری زبان

   امروزه با توجه به افزایش آمار مهاجرت افراد به خارج از کشور، آموزش زبان های مختلف خارجی دغدغه بسیار از افراد در ایران شده است. اما این تنها دلیل برای آموزش زبان های خارجی نمی باشد.
  • 4 ماه قبل
  • 2019-12-27 09:00:04
  • نگاهی به کراتین تراپی موهای آسیب دیده و نتایج آن

   به گفته مشاور پوست و مو می توانید با شیوه وارد کردن کراتین گیاهی به ساختار حلقه های خراب شده کراتین بخش های خراب شده را بازسازینمایید. این شیوه تا محدودهی سبب نرمی ،خوش حالتی و صافی موها می شود. در بخش زیر روشی برای کراتین تراپی مو های ضرر دیده را گذاشته ایم. برای آشنایی با روشها
  • 5 ماه قبل
  • 2019-12-20 09:00:02
  • استفاده از دمنوش بابونه به جای قرص خواب آور

   گاهی امکان پذیر است گرفتار بی خوابی شده باشید و نتوانید به راحتی بخوابید در اینصورت استفاده دمنوش های گیاهی مناسبترین شیوه برای خوابی آسان است. دمنوش بابونه ،چای سبز و دم نوش سنبل الطیب از مناسبترین دمنوش های گیاهی و خواب آور هستند که سبب آرامش و راحتی در خواب می شوند. در بخش ز
  • 5 ماه قبل
  • 2019-12-19 00:00:00
  • روش های شناسایی عینک آفتابی تقلبی از اصل

   عینک آفتابی در فصل تابستان برایمراقبت از چشمان در مقابل نور آفتاب خیلی الزامی است. اما گاهی امکان پذیر است زمان انتخاب عینک آفتابی نتوانید عینک اصل را از جعلی شناسایی دهید به همین منظور راهکارهایی برای شناسایی عینک آفتابی جعلی را در بخش زیر گذاشته ایم. برای آشنایی با روشهای ح
  • 5 ماه قبل
  • 2019-12-17 14:53:28
  • شارژ کارتریج لیزری چگونه باید انجام شود

   شارژ کارتریج لیزری چگونه باید انجام شود ،چند سالی است که با بالا رفتن قیمت دلار و تحریمهای خارجی کشور عزیزمان قیمت کارتریج افزایش غیرمنطقی داشته است
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-12 09:00:01
  • آیا میدونید حجم استاندارد یک آب میوه چقدر است

   آبمیوه بی‌شک یکی از دوست داشتنی‌ترین آشامیدنی‌ها در دنیاست. ویتامین‌های لبریز و مواد معدنی سودمند موجود در کنار مزه دلچسب آن، سبب شده که کارخانجات تولید آشامیدنی‌ از قرن‌ها پیش به سراغ تولید این محصول دوست داشتنی بروند
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-08 09:00:01
  • ماسک های مناسب فصل پاییز برای پوست صورت

   با فرا رسیدن فصل برگریزان پوست زیادتر دربرابر ضرر های فصلی قرار می گیرد و بایست بیش از هر وقت دیگر مواظب پوست صورت و دستان خود باشید تا گرفتار مریضی های فصلی نشوید. نکاتی درباره شادابی پوست در فصل پاییز را در شیثار ببینید.
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-02 09:00:02
  • دلیل حس سوزن زدن به صور چیست

   سوزن سوزن شدن صورت امکان پذیر است روی تمام صورت یا فقط یک سمت آن احساس شود. بعضی مردم احساس ناراحتی و ناراحت کننده را توصیف می کنند و برای بعضی دیگر دردناک است.
  • 7 ماه قبل
  • 2019-09-28 21:00:02
  • فواید عطسه کردن برای سلامتی افراد

   عطسه کردن یک مکانیسم دفاعی جسم انسان می باشد که به صورت طبیعی رخ می دهد. عطسه کردن نه تنها برای مردم بد نیست بلکه خاصیت ها خیلی بیشتری هم دارد. عطسه از ورود اجسام خارجی به درون راه های تنفسی پیشگیری می کند. ما در این نوشتار مطلبی درباره خاصیت ها عطسه کردن در مردم گردآوری کرده ایم
  • 72 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نو کردن کیف های قدیمی با کمی خلاقیت

   14امروز برای شما دوستان راهکاری داریم که با استفاده از اون شاید بتونین به خوبی کیف های قدیمی خودتون رو کمی نونوار بکنید و کیف های زیباتر و بهتری داشته باشید
  • 61 ماه قبل
  • 2015-04-12 00:00:00
  • دختر شایسته 2014 مشخص شد + عکس

   14شب گذشته مراسم دختر شایسته 2014 برگزار شد و در  این بین دختری از آفریقای جنوبی به عنوان دختر برتر سال 2014 انتخاب شد  
  • 72 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • شغل هایی بدون نیاز به تحصیلات دانشگاهی

   14

   امروز لیست یکسری از کارهای رو برای شما دوستان داریم که حقیقتا نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارند وشما میتونین با پشتکاری وسعی تلاش خودتون در این کارهای موفق باشید

  • 20 ماه قبل
  • 2018-09-09 13:57:26
  • بهترین فلزیاب چیست؟

   14چندین نوع فلزیاب وجود دارد. نه تنها نوع فلزیاب، بلکه شرایط زمین و جستجو و همچنین نوع اشیایی که مورد جستجو قرار میگیرند هم متفاوت هستند. این تفاوت ها منجر به تاکید بر ویژگی های مختلف در فلزیاب های مختلف میشود. لازم است که فلزیاب‌ درست را برای هر کاری پیدا کنید.
  • 67 ماه قبل
  • 2014-10-03 00:00:00
  • سمانه پاکدل و عکس های متفاوت او

   14امروز به مناسبط دوباره بر روی تصویر تلویزیون نمایان شدن شمانه پاکدل براتون تصاویری متفاوت از و آنجور که در صدا و سیما میبینید براتون داریم
  • 71 ماه قبل
  • 2014-06-24 00:00:00
  • گفت و گو با بهنوش بختیاری درباره آبرنگ

   تازگی ها بهنوش بختیاری بیش از پیش  در تلویزیون حضور داره و اون به خاطر برانمه جدید او یعنی آبرنگ است که از شبکه نسیم هر روز پخش میشه و برای همین گفت وگویی داشتیم با بهنوش بختیاری عزیز
  • 71 ماه قبل
  • 2014-06-22 00:00:00
  • ثریا قاسمی ماه رمضان در تلویزیون

   ثریا قاسمی جزء بازیگران فوق العاده خوب و وکهنه کارم است که  امسال نیز در ماه رمضان مهمان خانه های شما دوستان خواهد بود
  • 71 ماه قبل
  • 2014-06-22 00:00:00
  • جشن تولد چینی برای آنجلینا جولی + عکس

   چینی ها هم جز< طرفداران پر شور آنجلینا جولی هستند که با توجه به علاقه زیادی که به این خواننده داردن برای او جشن تولد گرفته اند
  • 71 ماه قبل
  • 2014-06-24 00:00:00
  • داستان الکساندر گراهام بل

   الکساندر گراهامبل رو میشه یکی از بزرگترین و تاثیر گزار ترین مخترعین قرن گذشته دانست او فردی سخت کوش و با هوش بود که با این توانایی ها تونست در راه رشد انسان قدم های مهمی بردارد
  • 71 ماه قبل
  • 2014-06-21 00:00:00
  • ایرانی ها بر روی فرش قرمز + عکس

   امروز در مطلبی گزرا برای شما  نگاهی انداخته ایم به حضور چهره های ایرانی بر روی  فرش قرمز و لباس هایی که این افراد پوشیده اند
  • 71 ماه قبل
  • 2014-06-26 00:00:00
  • فوق ستاره های قدیمی هالیوود چه می کنند

   ستاره ها همیشه دوزان اوج و فرودی دارند و و این رویداد در بین ستاره های هالیوودی بیشتر از سایر نقاط دنیا و رشته ها به چشم می آید امروز نگاهی انداختیم به ستاره های قدیمی هالیوود و اینکه الان در چه حالی و در کجا هستند
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید