کرکرس ها چگونه زندگی میکنند
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> ازهمه جا-->>> کرکرس ها چگونه زندگی میکنند

کرکرس ها چگونه زندگی میکنند

 • زمان درج : 3 هفته قبل
 • تاریخ درج : 2019-05-03 09:00:03
 • تعداد بازدید : 11
  بازدید ماه:11
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

کرکس یا لاشخور پرندگانی هستند که زیادتر از مردار غذا می‌کنند. این پرنده یا پرنده های هم خانواده با آن را در فارسی مرغ مردارخوار، دژکاک، دال و لشخور نیز ندلگرمیه‌اند.

اگر هم به دنبال الطلاعاتی در مورد فرق لاشخور و کرکس ها هستید باز میتونیم مطالب خوبی رو براتون داشته باشیم که به کارتون میاد

کرکس ها در تمام قاره ها یافت می شوند به جز در اقیانوسیه و جنوبگان.

از خصوصیت های کرکس ها سر بی پر و تاس آن ها است. خصوصیت دیگر آن‌ها این است که بر خلاف زیادتر پرندگان دیگر، آن‌ها آشیانه نمی‌سازند. کرکس‌ها به تیزپروازی، دوربینی و درازی زندگی معروفند.

کرکس دارای منقار قوی برگشته و گردن و سر سخت و بال‌های پهن بزرگ می‌باشد. در نواحی کوهستانی زندگی می‌نماید و زیادتر از لاشه غذا می‌کند. زمان پرواز گسترش بال‌های کرکس بالغ بر سه متر می‌شود. پنجه‌های کرکس برخلاف منقار پرقدرتش نسبتاً ضعیف است بطوری که به‌وسیله پنجه‌هایش قادر نیست جز مزهه‌های خیلی کوچک رامراقبت  کند و به همین جهت است که زیادتر از لاشه حیوانات دیگر غذا می‌کند.

پرواز وی نسبتاً آهسته ولی دارای اوج است و در مدت زیاد صورت می‌گیرد. قدرت نظر این پرنده خیلی بیشتر است به نوع‌ای که از فاصله‌های دور مزهه‌های کوچک را به‌مناسبی می‌بیند و کوچک‌ترین حرکت از دیدش مخفی نمی‌ماند.

کرکس‌ها به‌ندرت به حیوانات تندرست حمله می‌کنند ولی امکان پذیر است حیوانی زخمی یا مریض را بکشند. در وقت جنگ‌ها بر فراز نبردگاه‌ها شمار بیشتری کرکس دیده شده‌است. کرکس‌ها حیواناتی مفید برای پیشگیری از گندیدگی و عفونت‌زایی مردارها هستند به ویژه در مناطق گرمسیر.
معرفی گونه های کرکس:
دال پشت سفید خاوری (کرکس رامپ سفید)

اندازه پرنده : 75-175 Cm

راسته : شاهین سانان

نام علمی : Gyps bengalensis

نام انگلیسی : White-rumped Vulture / Oriental White-backed Vulture

صدای دال پشت سفید خاوری (کرکس رامپ سفید) :

صدای این پرنده در زمان تولید مثل هیس نظیر شنیده می شود.

پراکندگی دال پشت سفید خاوری (کرکس رامپ سفید) :

دال پشت سفید از پرندگان بومی ایران است ، در حال حاضر این پرنده از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و به شدت دربرابر  ریسک انقراض نسل قرار دارد .

زیستگاه دال پشت سفید خاوری (کرکس رامپ سفید) :

مناطق باز با درخت‌های پراکنده و زمین‌های زراعتی حوالی روستاها . کمتــر از دیگر دال‌ها در مناطق کوهستانی دیده می شود .

وضعیت حفاظتی دال پشت سفید خاوری (کرکس رامپ سفید):

جمعیت جهانی این پرنده در ریسک انقراض قرار دارد. متاسفانه در ایران برنامه حفاظتی ویژه ای برای این پرنده در دید گرفته نشده است.

نمایانات :

دال پشت سفید خاوری (کرکس رامپ سفید) 84 سانتی‌متر است ؛ یک دال کوچک و خیلی پررنگ که بخش پایین پشت و دمگاهش سفید و بقه میزان پشتی آن قهوه‌ای مایل به سیاه و دارای لکه‌های ریز نخودی می باشد . سر و گردنش خاکستری پر رنگ است ، پوشپرهای زیر دم و ران‌های سفید رنگ دارد . در پرواز تضاد بین پوشپرهای سفید زیر بال و شاهپرهای نخستین و ثانوی سیاه ، جلب توجه می کند . دال پشت سفید ، رفتاری همانند دال دارد. این پرنده دسته جمعی است واغلب اجازه ی نزدیک شدن را به انسان می دهد.
دال (کرکس گریفون)

اندازه پرنده : 75-175 Cm

راسته : شاهین سانان

نام علمی : Gyps fulvus

نام انگلیسی : Griffon Vulture

صدای دال (کرکس گریفون) :

صدای این پرنده در زمان تولید مثل سوت نظیر اما به صورت غرغر شنیده می شود.

پراکندگی دال (کرکس گریفون) :

دال از جمله پرندگان بومی ایران است و در گذشته به صورت بی‌شمار یافت می شده ، اما در حال حاضر تعداد قابل توجهی از این نوع زیبا را می توان در پارک ملی سرخه حصار در شرق تهران ، پارک ملی تنگه صیاد در استان چهارمحال و بختیاری ، پارک ملی کویر مرکزی ، پارک ملی بختگان در استان فارس و پارک ملی گلستان یافت .

زیستگاه دال (کرکس گریفون) :

در محیط‌های متفاوت دیده می شود ، ولی زیستگاه متداول آن کوهستانی است . به‌طور دسته‌جمعی در غارها یا روی تخته‌سنگ‌های نقاط مرتفع زادوولد می کند .

وضعیت حفاظتی دال (کرکس گریفون) :

هنوز برنامه حفاظتی ویژهی برای این پرنده در دید گرفته نشده است.
محل های تولید مثل آن در دریاچه ی ارومیه و منطقه ی ارسباران بایست حفاظت شود.

نمایانات :

دال (کرکس گریفون) 95 تا 103 سانتی‌متر است ؛ از دید طرح جسم در حال پرواز با لاشخورهای دیگر فرق دارد ، بدین ترتیب که بالهائی پهن و خیلی دراز با شاهپرهای نخستین گسترده دارد که انتهای گرد بال را تشکیل می دهد ، دمش چهارگوش ، تیره و خیلی کوتاه است ، میزان زیرین بال‌ها از زیر بغل تا خم بال نوارهای عرضی کمرنگ دارد و سر کوچکش بطور کامل به داخل شِـنِـل فرو رفته است .

پروبال خاکی رنگ آن با شاهپرهای تیره بال ودمش تضاد ویژهی دارد ، سر و بدنش پوشیده از کرکپر سفید است . رنگ شنل در پرنده بالغ نخودی رنگ و در پرنده نابالغ قهوه‌ای رنگ می باشد . زمان غذا و استآسان به‌طور دسته‌جمعی دیده می شوند.
کرکس سیاه (دال سیاه)

اندازه پرنده : 75-175 Cm

راسته : شاهین سانان

نام علمی: Aegypius monachus

نام انگلیسی : Black Vulture, Monk Vulture, or Eurasian Black Vulture / Cinereous Vulture

صدای کرکس سیاه (دال سیاه) :

این پرنده همواره خاموش است.

پراکندگی کرکس سیاه (دال سیاه) :

دال سیاه پرنده‌ای‌ست بومی ایران و هنوز به تعداد خیلی کم در ( پارک ملی سرخه حصار در شرق تهران ) ایران دیده می شود.

زیستگاه کرکس سیاه (دال سیاه) :

کوهستان‌های و دشت‌های دور افتاده ، آشیانه‌اش را روی درخت‌ها و روی صخره‌های لب پرتگاه‌ها می‌سازد .

وضعیت حفاظتی کرکس سیاه (دال سیاه) :

این پرنده نادر ایرانی در شرف تهدید جدی انقراض نسل قرار دارد.

اما هنوز برنامه حفاظتی ویژهی برای این پرنده در دید گرفته نشده است. اما جمعیت آن در جهان تهدید شده و در ریسک انقراض قرار دارد.

نمایانات :

دال سیاه یا کرکس سیاه گونهی لاشخور بزرگ است که در اروپا و آسیا از اسپانیا تا کره می‌زید.

این پرنده هموارهً تمام طول سال را در یک منطقه می‌ماند و فقط به مناطقی که از زمستان‌های سخت برخوردارند مهاجرت می‌کند.

میل کردن مزهه‌های مسموم و کم شدن لاشه‌ها در دو قرن اخیر نسل دال سیاه را در خیلیی از کشورهای اروپایی و شمال آفریقا بر انداخته است. امروزه نیز مصرف موش‌کش‌ها در تبت و زنده‌گیری از طبیعت (برای فشیوه به باغ وحش) در کشورهای شوروی سابق نسل این حیوان را تهدید می‌کند.

در مقابل اقدامات حفاظتی و غذا داوطلبانه تعداد دال‌های سیاه را در بعضی مناطق زیاد شدن داده‌است، باارزشترین نمونه اسپانیا است که جمعیت دال سیاه آن از ۲۰۰ جفت در سال ۱۹۷۰ به ۱۰۰۰ جفت در سال ۱۹۹۲ زیاد شدن یافت. برنامه‌هایی هم برای بازگرداندن این پرنده به دیگر کشورهای اروپایی همانند فرانسه نیز در جریان است.

دال سیاه 95 تا 105 سانتی‌متر است ؛ از لحاظ اندازه و طرح جسم در حال پرواز شبیه دال است با این فرق که سر بزرگتر و منقاری کلفت‌تر دارد و دمش درازتر و در انتها تا حدی سه‌گوش است ( ولی گاهی بر تاثیر فرسایش به دم دال شباهت نمایان می کند ) .

فرق دیگرش پرو بال قهوه‌ای دوده‌ای یکدست است که از دور سیاه به‌دید می رسد. پوشپرهای بالش تیره‌تر از شاهپرهاست و میزان زیرین بال‌ها نظیر بال دال ؛ راهراه ندارد . گردنش بدون پر با پوستی به رنگ صورتی آمیخته با آبی می باشد و در اطراف گردن یک شِـنِـل قهوه‌ای رنگ دارد . رفتار و صدایش نظیر دال است و تا اندازه‌ای تکزی است.
هما ( همای سعادت ، مرغ استخوان خوار)

اندازه پرنده : 75-175 Cm

راسته : شاهین سانان

نام علمی : Gypaetus barbatus

نام انگلیسی : Lammergeier or Bearded Vulture

صدای هما ( همای سعادت ، مرغ استخوان خوار) :

این پرنده اکثر خاموش است اما گاهی صدایی غرغر نظیر از آن شنیده می شود.

پراکندگی هما ( همای سعادت ، مرغ استخوان خوار) :

هُما ، پرنده‌ای است بومی ایران و هنوز می توان تعداد قابل توجه ای از آنان را در پناهگاه حیات وحش خبر و روچون در ممحدودهه شهرستان بافت نظر .

زیستگاه هما ( همای سعادت ، مرغ استخوان خوار) :

کوهستان‌های مرتفع و دور افتاده ، آشیانه‌اش را در غارهای مشرف به پرتگاه می سازد .

وضعیت حفاظتی هما ( همای سعادت ، مرغ استخوان خوار) :

هنوز برنامه حفاظتی ویژهی برای این پرنده در دید گرفته نشده است.

نمایانات :

هما ( همای سعادت ، مرغ استخوان خوار) 100 تا 110 سانتی‌متر ؛ طرح نمایان جسم در حال پرواز ، این پرنده را از دیگر لاشخورها متفاوت می سازد . زیادتر به یک شاهین عظیم شباهت دارد تا به یک لاشخور . بال‌های آن دراز ، کم عرض و زاویه‌دار و دمش بلند ، لوزی شکل و تیره‌رنگ است .

میزان پشتی ، بال‌ها و دم آن سیاه مایل به خاکستری و سرش بطور کلی نخودی رنگ است ، اطراف چشم و ناحیه پس منقار آن سیاه رنگ می باشد که به یک دسته موی سیاه ریش نظیر در زیر منقار منتهی می شود . میزان شکمی نارنجی ، مایل به زرد ، ناحیه سینه به‌طور واضح نارنجی رنگ است که با بال‌های تیره تضاد ویژهی نشان می دهد .

پرنده نابالغ سر و گردنی تیره دارد . هما از لاشخورهای دیگر فعالتر و همواره تک‌زی است ، گاها آنرا مرغ استخوان خوار نیز می نامند و اینگونه خواندن این پرنده بدین سبب است که استخوان های بزرگ را از ارتفاع بیشتر بر روی سنگ ها و صخره ها رها می کند تا خرد شوند و از تکه های استخوان نیز غذا می کند ، در واقع استخوان خواری از عادات غذا این پرنده زیبا است .

هما یا مرغ استخوان‌خوار گونهی کرکس بزرگ است که در کوه‌های مرتفع آفریقا، جنوب اروپا و آسیا زندگی می‌کند.
هما در تمام طول سال یک جا می‌ماند و هر فصل فقط یک یا دو تخم می‌گذارد. این پرنده نظیر دیگر کرکس‌ها عمدتاً لاشه‌خوار است اما عمدهٔ خوراکی ی آن را مغز استخوان تشکیل می‌دهد. هما استخوان‌های بزرگ را از ارتفاع بیشتر به روی سنگ‌ها پرتاب می‌کند تا به قطعات کوچک‌تر عدم موفقیته شود. گاهی هم از لاک‌پشت‌های زنده به همین شیوه غذا می‌کند.

هما در اسطوره‌های ایرانی جایگاه باارزشی دارد و معروف است که سایه‌اش بر سر هر کس بیافتد به سعادت و کامرانی خواهد رسید به همین علت به مرغ سعادت معروف شده‌است.
در افسانه‌های ایران مثل ققنوس در اساطیر مصر و یونان صاحب کرامت است. همادر ادبیات ایران به عنوان سمبل سعادت است و برعکس جغد که سمبل شوم است البته هما قادراستپرنده‌ای افسانه‌ای و اساطیری باشد . در قصه‌ها و مثل‌های ایرانی از هما به عنوان پرنده سعادت یاد شده‌است.

در خرابه‌های تخت جمشید که پایتخت هخامنشیان بوده‌است دو مجسمه سنگی از هما نمایان شده‌است. این نشان می‌دهد که هما در وقت ایران باستان نیز پرنده سعادت بوده‌است.

جثهٔ هما زیادتر شبیه به یک شاهین عظیم‌الجثه است تا یک کرکس و تنها کرکسی است که سرش پر دارد. ارتفاع هما ۹۵ تا ۱۲۵ سانتی‌متر، فاصلهٔ بین دو بال آن ۲۷۵ تا ۳۰۸ سانتی‌متر و وزن آن ۴.۵ تا ۷.۵ کیلوگرم است.
کرکس مصری (کرکس کوچک)

اندازه پرنده : 50-75 Cm

راسته : شاهین سانان

نام علمی : Neophron percnopterus

نام انگلیسی : Egyptian vulture

صدای کرکس مصری (کرکس کوچک) :

صدای این پرنده اتفاقی و شبیه غرغر سوت نظیر شنیده می شود.

پراکندگی کرکس مصری (کرکس کوچک) :

کرکس از جمله پرندگانی بوده که در گذشته نه چندان دور بطور کلی تابستان‌ها بی‌شمار بوده است ، و اما هنوز این پرنده را می توان در پناهگاه حیات وحش خبر و روچون در ممحدودهه شهرستان بافت به صورت نسبتا بی‌شمار نظر ، تعدا اندکی از این پرنده زمستان در منتهی الیه جنوب ایران باقی می ماند .

زیستگاه کرکس مصری (کرکس کوچک) :

این پرنده در اکثر مناطق دشتی – استپ، کوهستان و کناره های جنگل به سر برده و درصخره های مرتفع آشیانه می سازد. در ایران، تابستان ها، نسبتا بی‌شمار و در زمستان ، به تعداد اندک، در جنوب شرقی دیده می شوند.

وضعیت حفاظتی کرکس مصری (کرکس کوچک) :

کرکس مصری در ایران بایست تحت حفاظت کامل قرار گیرد.

کرکس مصری از پرندگان در ریسک انقراض جهان و پشتیبانی شده ایران است، درنتیجه شناسایی زیستگاه های جوجه آوریش در استان و حفاظت کامل از آنان الزامی است.

نمایانات :

کرکس مصری (کرکس کوچک) 53 تا 65 سانتی‌متر است ؛ لاشخوری کوچک و سیاه و سفید که از دیگر لاشخورها کوچکتر است ، طرح بدنش در حال پرواز با بال‌های دراز ، مستقیم و نوک‌تیز به رنگ سیاه و سفید و دم سه‌گوش سفید ، خیلی نمایان است . سر و گلوی پرنده بالغ پوستی زردرنگ و بدون پر دارد ، پس سر و گردنش را انبوهی از پرهای کوتاه و فشرده می پوشاند ، پرو بالش سفید چرک و شاهپرهای نخستین آن سیاه‌رنگ است .

منقارش از منقار لاشخورهای دیگر باریکتر است . رنگ پر و بال پرنده نابالغ بر حسب سن ، از قهوه‌ای پررنگ تا سفید چرک تغییر می کند و سر و پرهای انبوه گردنش تقریبا قهوه‌ای رنگ است . با اینکه این پرنده چندان دسته جمعی نیست ، گاهی دو یا سه‌ تای آن همراه با چند ( دال ) بر سر یک لاشه جنگ می شود تا پس مانده پرنده‌های بزرگ‌تر را میل کنند . آشغال و زباله را در جستجوی گوشت و مواد حیوانی دیگر زیر و رو کند ( رجوع شود به لک‌لک سفید که طرح بالش در پرواز یکسان این پرنده است و اکثر با بال باز اوج می گیرد ).

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 1 هفته قبل
  • 2019-05-14 09:00:01
  • 31 خاصیت باور نکردنی بادام خیس خورده

   بادام یکی از مغزهاست که به عنوان غذایی‌ترین مغز نیز شناخته می‌شود. مردم از بادام چه به صورت بادام بوداده و شور یا بادام خام و بادام خیس خورده به عنوان میان‌نوبت مصرف کرده یا آن را به کیک یا کلوچه اضافه می‌کنند چرا که مزهی خوشمزه دارد.
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-11 21:00:01
  • کمی بیشتر از داروهای فشار خون و عوارضشون بدونیم

   داروهای فشار خون کاربردها و کلاس های مختلفی دارند، خیلیی از داروها به عنوان ضد فشار خون شناخته می شوند و به صورت تجویزی برای پایین آوردن فشار خون بالا مصرف می شوند. گونه های داروهای فشار خون در کلاس های و دسته های مختلفی وجود دارند
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-09 21:00:03
  • نگاهی به مشکلات نوزادی

   دوره یکماهه اول زندگی را دوره نوزادی نامگذاری کرده اند . دراین دوران درهمه ی ارگآنانی جسمپرورش ونمو بطور سریع اتفاق افتاده وهمین موضوع سبب یکسری تغییراتی می­باشد که درپوست این تغییرات بطور واضحتری دیده می­شود . دراین نوشتهتلاش شده است
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-09 09:00:02
  • چرا در بعضی بیماری ها خارش داریم

   خارش پوست به عنوان خارش بدن هم شناخته می شود و احساس تحریک کنده و غیر قابل کنترل است که باعث ایجاد تمایل به ناخن کشیدن روی بدن می شود. علت خارش بدن می تواند مشکلات پوستی یا بیماری های داخلی باشد.
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-06 09:00:03
  • یک روش خوب برای مزه دار کردن مرغ

   مرینیت کردن مرغ اصطلاحی است که زیادتر سرآشپز های مشهور جهان از آن مصرف می کنند. شما هم می توانید مرغ سبز را که دارای مزه و کیفیت خیلی مناسبتری نسبت به مرغ های متداولی است با شیوه های متفاوت مزه دار نمایید و سپس طبخ نمایید.با این شیوه هایی که در دنباله به آنان می پردازیم می توان
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-05 09:00:02
  • با شطرنح بازی کردن با بچه ها چه چیزهایی به دست می آوریم

   از پازل‌های چند تکه گرفته تا بازی‌های رنگارنگ، تمام و تمام را به خانه می‌برید تا از کوچولوی بازیگوش‌تان یک نابغه بسازید. درست است که خیلیی از این بازی‌ها، اثر بیشتری در بالا بردن هوش بچه شما ندارند، اما هر کدام از آنان، می‌توانند مهارتی را در او تثبیت کنند
  • 3 هفته قبل
  • 2019-05-04 13:14:01
  • باربری در تمامی مناطق تهران

   اربری و اتوبار شرق تهران با کادر و کارگران خوش اخلاق و مودب نزدیکترین باربری در محدوده شرق و غرب تهران می باشد.در صورتی که در جستجوی یک باربری خوب و ارزان قیمت در این محدوده هستید با شرکت ما تماس بگیرید
  • 60 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نو کردن کیف های قدیمی با کمی خلاقیت

   14امروز برای شما دوستان راهکاری داریم که با استفاده از اون شاید بتونین به خوبی کیف های قدیمی خودتون رو کمی نونوار بکنید و کیف های زیباتر و بهتری داشته باشید
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-09 21:00:03
  • نگاهی به مشکلات نوزادی

   14دوره یکماهه اول زندگی را دوره نوزادی نامگذاری کرده اند . دراین دوران درهمه ی ارگآنانی جسمپرورش ونمو بطور سریع اتفاق افتاده وهمین موضوع سبب یکسری تغییراتی می­باشد که درپوست این تغییرات بطور واضحتری دیده می­شود . دراین نوشتهتلاش شده است
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-09 09:00:02
  • چرا در بعضی بیماری ها خارش داریم

   14خارش پوست به عنوان خارش بدن هم شناخته می شود و احساس تحریک کنده و غیر قابل کنترل است که باعث ایجاد تمایل به ناخن کشیدن روی بدن می شود. علت خارش بدن می تواند مشکلات پوستی یا بیماری های داخلی باشد.
  • 59 ماه قبل
  • 2014-06-15 00:00:00
  • استاد مدیریت زمان باشید

   14آیا شما هم شده با زمان و مدیریت اون مشکل داشته باشید و نتونین به خوبی زمان رو کنترل و مدیریت کنید و کارهای سختی رو در این زمینه داشته باشید
  • 2 هفته قبل
  • 2019-05-11 21:00:01
  • کمی بیشتر از داروهای فشار خون و عوارضشون بدونیم

   14داروهای فشار خون کاربردها و کلاس های مختلفی دارند، خیلیی از داروها به عنوان ضد فشار خون شناخته می شوند و به صورت تجویزی برای پایین آوردن فشار خون بالا مصرف می شوند. گونه های داروهای فشار خون در کلاس های و دسته های مختلفی وجود دارند
  • 49 ماه قبل
  • 2015-04-12 00:00:00
  • دختر شایسته 2014 مشخص شد + عکس

   14شب گذشته مراسم دختر شایسته 2014 برگزار شد و در  این بین دختری از آفریقای جنوبی به عنوان دختر برتر سال 2014 انتخاب شد  
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-06 00:00:00
  • دلیل سرکوب احساسات و علایق مان چیست؟

   آیا شما جزو کسانی هستید که به راحتی احساسات خود را بیان می کنند یا قادر نیستید احساسات و هیجانات خود را نشان داده و آنها را در درون خود می ریزید؟ ابراز صحیح احساسات نقش مهمی در سلامت روان دارد.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-07 00:00:00
  • خطر در كمین بچه مثبت‌ها

   كودكی كه به دور از هیاهو‌ی اجتماع تربیت شود در آینده نمی‌تواند از پس مشکلات و موانع در جامعه برآید.آشنا نکردن فرزندان از همان سنین کودکی و نوجوانی با مسائل اجتماعی، ناآشنایی آن‌ها از ناهنجاری‌ها را به دنبال دارد و زمانی که در برابر وسوسه‌های مختلف قرار می‌گیرند، متأسفانه
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-07 00:00:00
  • به کمک تغذیه سـرحال رانندگی کنیـد

   پس از خوردن غذا، خون به سمت سیستم گوارش رفته و کمتر به سمت مغز گردش می‌کند و این مسئله باعث خواب‌آلودگی می‌شود و باید رانندگان توجه کنند که حدود دو ساعت بعد از صرف غذا به رانندگی اقدام کنند.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-08 00:00:00
  • برای افزایش عمر و سلامتی این خوراکی را بخورید

   پژوهشگران اثبات کردند که خوردن آجیل با سلامتی ارتباط مستقیمی دارد . براین اساس در مقاله ای که به تازگی در مجله پزشکی انگلستان منتشر شده است، معلوم شد، اشخاصی که هر روز یک مشت آجیل میخورند، از طول عمر زیادتری نسبت به اشخاصی که اصلاً آجیل نمی خورند برخوردارند.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-13 00:00:00
  • فصل امتحانات و بخورونخورهایش

   خوب است بدانید که با یک تغذیه درست و مناسب می‌توانید هم حافظه خود را تقویت کنید و هم از میزان استرس و اضطراب خود بکاهید و مهم‌تر از آن با اندامی متناسب پا به دانشگاه بگذارید. فراموش نکنید که تغذیه مناسب در موفقیت شما بی‌تأثیر نخواهد بود.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-04-28 00:00:00
  • چرا خانم‌ها باید قبل از ساعت 8 شام بخورند؟

   محققان به این نتیجه رسیده‌اند که یک مدت دوازده ساعته‌ی روزه بودن در طول شب میزان قند خون را کاهش می‌دهد و به این ترتیب خطر ابتلا به دیابت و سرطان سینه کاهش پیدا می‌کند.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-15 00:00:00
  • چگونه چربی‌ های بدن را زود بسوزانیم؟

   مهم نیست که ما چند کیلوگرم را هل می‌ دهیم، چند کیلومتر ماشین‌ سواری می‌ کنیم، چقدر در کلاس‌ های ورزشی عرق می‌ ریزیم، در نهایت بیشتر ما هرگز واقعا به نتیجه مورد انتظار کاهش وزن را از تلاشی که برای دستیابی به آن صرف کرده‌ ایم، نمی‌ رسیم.
  • 48 ماه قبل
  • 2015-05-17 00:00:00
  • 3 روش برای کاهش مصرف شکر

   انجمن قلب آمریکا به همه بانوان توصیه می‌کند که بیش از 100 کیلو کالری انرژی مورد نیاز روزانه خود را از طریق مصرف شکر افزوده، دریافت نکنند و این توصیه برای آقایان، چیزی حدود 150 کیلو کالری است.
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید