چجوری با مشکل سرفه و گلودرد کنار بیایم و مشکل رو حل کنیم
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> ازهمه جا-->>> چجوری با مشکل سرفه و گلودرد کنار بیایم و مشکل رو حل کنیم

چجوری با مشکل سرفه و گلودرد کنار بیایم و مشکل رو حل کنیم

 • زمان درج : 19 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-06-08 00:00:00
 • تعداد بازدید : 49
  بازدید ماه:49
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

در مردم درگیر با مسئله سرفه ، سرفه کردن یک بازتاب طبیعی، سودمند و همینطور یک مکانیزم دفاعی جسم انسان برایمراقبت از گلو در مقابل فاکتور های برانگیختن‌ کننده می باشد. سرفه و گلودرد گونه های مختلفی دارند که در بعضی ، منبع آن ها آلرژیک می باشد و بعضی دیگر منبع ویروسی دارند. گلو درد های باکتریایی را بایست با داروهای آنتی‌ بیوتیک‌ خوب معالجه کرد. ولی گلو درد های ویروسی را می توان با شیوه های طبیعی معالجه کرد. برای خواندن مطلبی سودمند در ارتباط با معالجه و خوب شدن سرفه و گلودرد ، با شیثار همراه باشید.

گونه های سرفه و گلودرد در مردم

سرفه و گلودرد گونه های متفاوتی دارد که بعضی از آنان دراثر فاکتور های مریضی‌زای ویروسی هستند، بعضی فاکتور باکتریایی دارند
و بعضی هم امکان پذیر است منبع آلرژیک داشته باشند که هر کدام هماهنگ با فاکتور ایجاد کننده آنان به روش‌ای
مختلف تحت معالجه قرار می‌گیرند.

دکتران همواره تاکید دارند که گلودردهای باکتریایی بایست با آنتی‌بیوتیک‌های خوب معالجه شوند اما در مورد گلودردهای ویروسی اکثر داروی
آنتی‌بیوتیک تجویز نمی‌شود و همواره شیوه خوب برای معالجه این گونه گلودرد، مصرف روش‌های طبیعی‌تر است.

نحوه معالجه کردن سرفه و گلودرد

شبکه خبری تورنتونیوز در این مقاله به معرفی چند شیوه طبیعی اثربخش و بی‌ریسک برای خوب شدن گلودردهای غیرباکتریایی پرداخته که
به شرح زیر است:

– برای خوب شدن سریع گلودرد هیچ روش‌ای اثربخشتر از شیوه قدیمی قرقره کردن آب نمک نیست.

– شیوه دیگر ترکیب دو تا سه عدد گل میخک ادویه‌ای با یک تا دو عدد سیر و افزودن این
آمیخته به یک فنجان عسل است.
از این ترکیب سه نوبت در روز و هر نوبت به اندازه یک قاشق چایخوری مصرف نمایید.

سرفه و گلودرد و معالجه آن

– همینطور می‌توانید میزانی پودر زردچوبه را داخل یک فنجان شیر گرم ریخته و هر شب قبل از خواب این
ترکیب تسکین دهنده را بنوشید.

– تا حد امحل مایعاتی مثل آب و سوپ را زیادتر استفاده نمایید.
مرطوب حفظ کردن گلو به ویژه با مایعات گرم به معالجه سریعتر عفونت‌ها یاری می‌کند.

– فضای خانه را از دود سیگار و غبار پاکسازی نمایید، چون این دو عامل عفونت و سرفه را بیشتر شدن
می‌کنند.

زیادتر بدانید : ۱۲ معالجه طبیعی سرفه و گلودرد

طیف متفاوتی از معالجه‌های طبیعی وجود دارد که می‌توان برای معالجه سرفه و گلودرد مداوم
مصرف کرد. در اینجا ۱۲ مورد از این روش‌ها را به صورت دقیق‌تر تحقیق می‌کنیم:

۱) چای عسل: بر اساس بعضی تحقیقات عسل امکان پذیر است سرفه‌ را تسکین دهد. یک
مطالعه روی معالجه سرفه شبانه در بچه ها به مقایسه اثر عسل تیره با داروی تسکین
سرفه دکسترومتورفان پرداخت. نتایج نشان داد اثر معالجه ای عسل روی سرفه زیادتر
از داروی دکسترومتورفان است. گرچه اثرات عسل به مقدار اندکی از دکسترومتورفان
زیادتر است اما پدرومادر همگی مصرف این معالجه طبیعی را ترجیح می‌دادند.

برای مصرف عسل به عنوان معالجه سرفه، دو قاشق چایخوری عسل را با آب گرم
یا یک چای گیاهی آمیخته نمایید و این آمیخته را روزی یک یا دو بار بنوشید. توجه داشته
باشید به بچه ها زیر یک سال عسل ندهید.

۲) زنجبیل: زنجبیل به علت خصوصیات ضد التهابی قادراست سرفه‌های خشک و مربوط به
آسم را کم شدن دهد. همینطور به از بین بردن وضعیت تهوع و درد نیز یاری می‌کند. یک
مطالعه نشان می‌دهد بعضی از مواد ضد التهابی زنجبیل قادراست غشای مجاری
تنفسی را تسکین دهد که به کم شدن سرفه می‌انجامد.

چای زنجبیل را با اضافه کردن ۲۰ تا ۴۰ گرم تکه‌های زنجبیل ساده در یک فنجان آب
داغ دم نمایید. اجازه دهید به مدت چند دقیقه پیش از آشامیدن چای، زنجبیل‌ها در آب
خیس میل کنند. می‌توانید با افزودن عسل با آبلیمو به چای به خوش مزه شدن و
زیاد شدن اثرات آن یاری نمایید.

توجه داشته باشید که در بعضی موارد چای زنجبیل قادراست سبب ناراحتی معده یا
سوزش سر دل شود.

معالجه های خانگی سرفه و گلودرد

۳) مایعات: استفاده مایعات به اندازه برای مردمی که سرما خورده‌اند یا سرفه می‌کنند،
حیاتی است. بر اساس تحقیقات آشامیدن مایعات با دمای اتاق قادراست سرفه، آبریزش
بینی و عطسه را کم شدن دهد. با این حال مردمی که نشانه ها دیگری از سرماخوردگی
یا آنفلوآنزا را دارند امکان پذیر است مناسبتر باشد آشامیدنی‌هایشان را گرم کنند، چرا که آشامیدنی‌های
گرم نشانه ها زیادتری از جمله گلودرد، لرز و کوفتگی را تسکین می‌دهند.

از آشامیدنی‌های گرمی که می‌توانند اثربخش باشند می‌توان آب گوشت، چای‌های گیاهی،
چای سیاه بدون کافئین، آب گرم و آب میوه‌های گرم را نام برد. این آشامیدنی‌ها نشانه ها
سرماخوردگی را فورا تسکین می‌دهند.

۴) بخار: سرفه‌های مرطوب که سبب تولید ماده مخاطی یا خلط می‌شوند با بخار خوب شدن
می‌یابند. حمام را از بخار پر کرده و دوش آب داغ بگیرید. چند دقیقه در بخار حمام باقی
بمانید تا نشانه ها فروکش کند. پس از حمام یک لیوان آب بنوشید تا بدنتان خنک شده
و از فقدان آب جسم پیشگیری شود.

همینطور می‌توانید یک کاسه بخور درست نمایید. برای این کار یک کاسه بزرگ را با آب داغ پر نمایید. گیاهان و اسانس‌هایی نظیر اکالیپتوس یا رزماری را به آب اضافه نمایید که سبب زیاد شدن تاثیرات معالجه ای بخور می‌شوند. یک حوله روی سرتان بگذارید و روی کاسه خم شوید به شکلی که بخار بین صورت شما و حوله به دام بیفتد. این عمل را به مدت پنج دقیقه دنباله دهید. اگر داغی بخار پوستتان را اذیت می‌کند، اندکی وقفه ایجاد نمایید تا پوستتان خنک شود و سپس مجدد به عمل بخور دنباله دهید.

بر اساس پیشنهاد‌های موسسه ملی قلب، ریه و خون آمریکا (NHLBI) مردم مبتلا به سرفه‌های مرطوب و گرفتگی قفسه سینه مناسبتر است از دستگاه بخور در فضای خانه مصرف کنند.

داروهای گیاهی و شیوه های خانگی برای خوب شدن سرفه و گلودرد

۵) گل ختمی: گیاه گل ختمی سابقه زیاد در مصرف برای معالجه سرفه و گلودرد دارد. این گیاه به علت محتوای بالای لعابی که دارد قادراست گلو را پوشش داده و سبب تسکین برانگیختنات دراثر سرفه شود.

یک مطالعه نشان داد شربت سرفه گیاهی شامل گل ختمی، آویشن و “عَشَقه” به طور اثربخش سرفه‌های دراثر سرماخوردگی و عفونت‌های تنفسی را از بین می‌برد. به طوری که پس از ۱۲ روز استفاده این شربت ۹۰ درصد از شرکت کنندگان تاثیرقسمتی آن را خیلی مناسب بیان کردند.

گل ختمی به شکل گیاه خشک شده یا چای کیسه‌ای نیز موجود است. آن را به آب داغ اضافه نمایید و بنوشید. هر مقدار که این گیاه زیادتر در آب خیس بخورد، لعاب زیادتری تولید می‌کند و اثر زیادتری دارد. از پیامد جانبی آن نیز می‌توان به ناراحتی معده ذکر کرد که البته با آشامیدن مایعات اضافی می‌توان آن را جبران کرد.

۶) غرغره آب نمک: این معالجه ساده یکی از اثربخشترین معالجه‌های گلودرد و سرفه‌های مرطوب است. آب نمک سبب کم شدن خلط و مخاط پشت گلو و در نهایت منجر به کم شدن سرفه می‌شود. نصف قاشق چایخوری نمک را در آب گرم حل نمایید. اجازه دهید تا محلول به آرامی خنک شود. به زمان غرغره آب نمک را چند لحظه در گلو نگه دارید و سپس بیرون بریزید. عمل غرغره آب نمک را روزی چند بار تا وقت خوب شدن سرفه انجام دهید. از دادن آب نمک به بچه ها خردسال پرهیز نمایید چرا که امکان پذیر است قادر به غرغره درست آب نمک نباشند و بلعیدن آن نیز قادراست پرمخاطره باشد.

معالجه سرفه و گلودرد با غرغره آب نمک

بروملین برای معالجه سرفه و گلودرد

۷) بروملین: بروملین آنزیمی است که در آناناس و به ویژه در مغز آن به وفور یافت می‌شود. بروملین خصوصیات ضد التهابی داشته و امکان پذیر است خصوصیات خلط آور نیز داشته باشد و خلط را از بین برده و از جسم خارج کند. بعضی مردم برای کم شدن خلط گلو و سرکوب سرفه هر روزه آب آناناس می‌نوشند اما بروملین به اندازه در آب آناناس برای کم شدن پیامد سرفه وجود ندارد. به همین منظور مکمل‌های بروملین در دسترس بوده و می‌توانند در از بین بردن سرفه اثربخش باشند.

با این حال مناسبتر است پیش از مصرف مکمل‌های جدید با دکتر مشورت نمایید. همینطور احتمال آلرژی به بروملین وجود داشته و این ماده قادراست پیامد جانبی ایجاد یا با بعضی داروها تداخل نمایان کند. همینطور مردمی که از رقیق کننده‌های خون یا آنتی بیوتیک‌های ویژه مصرف می‌کنند نبایست بروملین استفاده کنند.

آویشن برای برطرف کردن سرفه و گلودرد

۸) آویشن: آویشن افزون بر مصرف‌های آشپزی، مصرف معالجه ای نیز داشته و به عنوان معالجه ای مشترک برای سرفه، گلودرد، برونشیت و مسائل گوارشی به کار می‌رود. یک مطالعه نشان داد شربت سرفه شامل برگ آویشن و عَشَقه در مردم مبتلا به برونشیت حاد از شربت‌های دارونما اثربخشتر است. تاثیرات شفاقسمت آویشن احتمالا به علت آنتی اکسیدان‌های این گیاه است. می‌توانید شربت‌هایی که شامل آویشن هستند را برای معالجه سرفه‌های خود مصرف نمایید. همینطور می‌توانید با افزودن دو قاشق چایخوری برگ آویشن خشک به یک فنجان آب داغ، چای آویشن درست نمایید و پس از ۱۰ دقیقه آن را بنوشید.

۹) تغییر رژیم خوراکی برای معالجه ریفلاکس اسید معده: ریفلاکس اسید معده یکی از علت ها رایج سرفه است. پرهیز از خوراکی هایی که قادراست سبب ریفلاکس معده شود، یکی از مناسبترین راه‌های کنترل این مریضی و کم شدن سرفه‌های دراثر آن است. محرک‌های ریفلاکس در هر شخص امکان پذیر است مختلف باشد. مردمی که مطمئن نیستید چه چیزی سبب ریفلاکس اسید معده آنان می‌شود، می‌توانند با حذف شایع‌ترین محرک‌ها از رژیم خوراکی و نظارت بر نشانه ها خود، مریضی‌شان را کنترل کنند.

از خوراکی ها و آشامیدنی‌هایی که به طور متداول سبب ریفلاکس اسید معده می‌شوند می‌توان به الکل، کافئین، شکلات، مرکبات، خوراکی های سرخ شده و چرب، سیر و پیاز، نعناع، ادویه جات و خوراکی های تند و گوجه فرنگی و محصولات تولید شده از گوجه فرنگی ذکر کرد.

۱۰) نارون قرمز: بومیان آمریکایی به طور قدیمی از پوست درخت نارون قرمز برای معالجه سرفه و مسائل گوارشی مصرف می‌کنند. نارون قرمز شبیه گل ختمی است چرا که مقدار بالایی لعاب داشته که به تسکین گلودرد و سرفه یاری می‌کند. یک قاشق چایخوری گیاه خشک شده نارون قرمز را به آب داغ اضافه کرده و حداقل ۱۰ دقیقه صبر نمایید و سپس چای نارون قرمز را بنوشید. اما توجه داشته باشید که گیاه نارون قرمز قادراست در جذب داروها تداخل ایجاد کند.

نحوه معالجه کردن سرفه و گلودرد

۱۱) استیل سیستئین (NAC): استیل سیستئین مکملی است که از اسید آمینه ال – سیستئین درست می‌شود. استفاده مقدار نمایان به طور هر روزه قادراست با کم شدن مواد مخاطی در مجاری تنفسی، شدت و تکرار سرفه‌های مرطوب را کم شدن دهد. تحقیق چندین مطالعه نشان می‌دهد استیل سیستئین قادراست به طور قابل توجه و مداومی سبب کم شدن نشانه ها در مردم مبتلا به برونشیت مزمن شود.

برونشیت مزمن یک التهاب زیاد مدت در مجاری تنفسی است که سبب جمع شدنمواد مخاطی و ایجاد سرفه و دیگر نشانه ها می‌شود. پیشنهاد پژوهشگران مصرف هر روزه مقدار ۶۰۰ میلی گرم استیل سیستئین در مردمی که مجاری تنفسی‌شان مسدود نیست و مقدار ۱۲۰۰ میلی گرم در مردمی که در مجاری تنفسی آنان انسداد وجود دارد، است. البته ضروری به ذکر است که استیل سیستئین قادراست پیامد جانبی شدیدی از جمله کهیر، ورم، تب و تنگی نفس ایجاد کند. در صورت بروز هر یک از این پیامد با دکتر مشورت نمایید.

۱۲) پروبیوتیک‌ها: اگرچه پروبیوتیک‌ها به طور مستقیم سرفه را کم شدن نمی‌دهند اما با تثبیت باکتری‌های روده منجر به تثبیت سیستم ایمنی جسم می‌شوند. یک سیستم ایمنی قوی قادراست در جنگیدن با عفونت‌ها یا آلرژی‌هایی که سبب سرفه می‌شوند مناسبتر عمل کند. طبق تحقیقات گونهی پروبیوتیک، باکتری‌ای به نام لاکتوباسیلوس، مزایای معتدلی در پیشگیری از سرماخوردگی دارد. مکمل‌های شامل لاکتوباسیلوس و دیگر پروبیوتیک‌ها را می‌توان از داروخانه‌ها آماده کرد.

بعضی از خوراکی ها نیز به طور طبیعی از پروبیوتیک‌ها پربار هستند که از آنان می‌توان سوپ “میسو” (یا میسوشیرو که یک سوپ ژاپنی است)، ماست طبیعی، کیمچی و کلم ترش را نام برد. با این حال تعداد و تگونه واحدهای پروبیوتیکی در خوراکی ها به شدت مختلف است. پس مناسبتر است افزون بر میل کردن خوراکی های پربار از پروبیوتیک از مکمل‌های پروبیوتیک نیز مصرف نمایید.

ایسنا

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 2 هفته قبل
  • 2021-01-02 11:01:53
  • بررسی مدل های مختلف از بهترین چرخ خیاطی در ایران

   برخی افراد بر این باور هستند که چرخ خیاطی جز وسایل کاربردی و ضروری برای منزل به حساب نمی‌آید اما بهتر است بدانیم که با توجه به پیشرفته شدن این وسیله تا حد زیادی نیازهای روزمره ای که ممکن است به صورت یهویی پیش بیاید مثل خراب شدن زیپ را برطرف سازد از طرفی همین امر باعث صرفه جویی د
  • 3 ماه قبل
  • 2020-10-10 09:10:50
  • بلیط لحظه آخری هواپیما

   استفاده از بلیط هواپیما، هم زمان با اولین پرواز های مسافربری در سال ۱۹۰۹، رونق گرفت. این بلیط به منظور مجوز مسافر برای ورود به هواپیما و تایید پرداخت هزینه سفر، توسط او بود به همین علت تمامی مسافران در یک مسیر خاص، قیمت یکسانی به منظور آن می پرداختند.
  • 10 ماه قبل
  • 2020-03-16 10:21:31
  • سایت دانلود آهنگ های مجاز ایرانی پاپ

   وبسایت ایران ام پی تری امکان دانلود جدیدترین آهنگ های مجاز از مشهورترین خوانندگان موسیقی پاپ ایرانی را در کمترین زمان ممکن فراهم آورده است. شما این امکان را در اختیار دارید تا با جستجوی نام خوانندگان یا نام آهنگ و از همه جالب تر با وارد کردن تعدادی از کلمات متن آهنگ نسبت به دان
  • 10 ماه قبل
  • 2020-02-25 10:53:06
  • اهمیت یادگیری زبان

   امروزه با توجه به افزایش آمار مهاجرت افراد به خارج از کشور، آموزش زبان های مختلف خارجی دغدغه بسیار از افراد در ایران شده است. اما این تنها دلیل برای آموزش زبان های خارجی نمی باشد.
  • 12 ماه قبل
  • 2019-12-27 09:00:04
  • نگاهی به کراتین تراپی موهای آسیب دیده و نتایج آن

   به گفته مشاور پوست و مو می توانید با شیوه وارد کردن کراتین گیاهی به ساختار حلقه های خراب شده کراتین بخش های خراب شده را بازسازینمایید. این شیوه تا محدودهی سبب نرمی ،خوش حالتی و صافی موها می شود. در بخش زیر روشی برای کراتین تراپی مو های ضرر دیده را گذاشته ایم. برای آشنایی با روشها
  • 13 ماه قبل
  • 2019-12-20 09:00:02
  • استفاده از دمنوش بابونه به جای قرص خواب آور

   گاهی امکان پذیر است گرفتار بی خوابی شده باشید و نتوانید به راحتی بخوابید در اینصورت استفاده دمنوش های گیاهی مناسبترین شیوه برای خوابی آسان است. دمنوش بابونه ،چای سبز و دم نوش سنبل الطیب از مناسبترین دمنوش های گیاهی و خواب آور هستند که سبب آرامش و راحتی در خواب می شوند. در بخش ز
  • 13 ماه قبل
  • 2019-12-19 00:00:00
  • روش های شناسایی عینک آفتابی تقلبی از اصل

   عینک آفتابی در فصل تابستان برایمراقبت از چشمان در مقابل نور آفتاب خیلی الزامی است. اما گاهی امکان پذیر است زمان انتخاب عینک آفتابی نتوانید عینک اصل را از جعلی شناسایی دهید به همین منظور راهکارهایی برای شناسایی عینک آفتابی جعلی را در بخش زیر گذاشته ایم. برای آشنایی با روشهای ح
  • 2 هفته قبل
  • 2021-01-02 11:01:53
  • بررسی مدل های مختلف از بهترین چرخ خیاطی در ایران

   14برخی افراد بر این باور هستند که چرخ خیاطی جز وسایل کاربردی و ضروری برای منزل به حساب نمی‌آید اما بهتر است بدانیم که با توجه به پیشرفته شدن این وسیله تا حد زیادی نیازهای روزمره ای که ممکن است به صورت یهویی پیش بیاید مثل خراب شدن زیپ را برطرف سازد از طرفی همین امر باعث صرفه جویی د
  • 13 ماه قبل
  • 2019-12-17 14:53:28
  • شارژ کارتریج لیزری چگونه باید انجام شود

   14شارژ کارتریج لیزری چگونه باید انجام شود ،چند سالی است که با بالا رفتن قیمت دلار و تحریمهای خارجی کشور عزیزمان قیمت کارتریج افزایش غیرمنطقی داشته است
  • 10 ماه قبل
  • 2020-03-16 10:21:31
  • سایت دانلود آهنگ های مجاز ایرانی پاپ

   14وبسایت ایران ام پی تری امکان دانلود جدیدترین آهنگ های مجاز از مشهورترین خوانندگان موسیقی پاپ ایرانی را در کمترین زمان ممکن فراهم آورده است. شما این امکان را در اختیار دارید تا با جستجوی نام خوانندگان یا نام آهنگ و از همه جالب تر با وارد کردن تعدادی از کلمات متن آهنگ نسبت به دان
  • 12 ماه قبل
  • 2019-12-27 09:00:04
  • نگاهی به کراتین تراپی موهای آسیب دیده و نتایج آن

   14به گفته مشاور پوست و مو می توانید با شیوه وارد کردن کراتین گیاهی به ساختار حلقه های خراب شده کراتین بخش های خراب شده را بازسازینمایید. این شیوه تا محدودهی سبب نرمی ،خوش حالتی و صافی موها می شود. در بخش زیر روشی برای کراتین تراپی مو های ضرر دیده را گذاشته ایم. برای آشنایی با روشها
  • 3 ماه قبل
  • 2020-10-10 09:10:50
  • بلیط لحظه آخری هواپیما

   14استفاده از بلیط هواپیما، هم زمان با اولین پرواز های مسافربری در سال ۱۹۰۹، رونق گرفت. این بلیط به منظور مجوز مسافر برای ورود به هواپیما و تایید پرداخت هزینه سفر، توسط او بود به همین علت تمامی مسافران در یک مسیر خاص، قیمت یکسانی به منظور آن می پرداختند.
  • 18 ماه قبل
  • 2019-07-16 21:00:02
  • دلیل زیبایی زنان در مصر زمان قدیم

   14به گفته یکی از پژوهشگران با باز کردن مومیایی و معاینه آن ها نمایان شد که خانم ها مصری موهای بلند و پرپشتشان را با مصرف گل های متفاوت تزئین می کردند و به همین خاطر موهایی خوش عطر و خوش وضعیت داشتند و راز زیبایی و جوان ماندنشان در ۳۰۰۰ ساله گذشته این بوده است
  • 73 ماه قبل
  • 2014-11-23 00:00:00
  • نماهایی از هتل یخی قطب

   امروز براتون نماهایی زیبا و جذاب از هتلی کاملا متفاوت رو داریم که شاید هیچ گاه نتونین اون رو از نزدیک ببنینید واون هتلی نیست جز هتل یخی قطب
  • 74 ماه قبل
  • 2014-11-22 00:00:00
  • مرگ وتاثیرات آن بر روی بدن انسان

   مرگ امری طبیعی است که برای همه انسان ها دیر یا زود رخ میدهد و پس از آن تعدادی رویداد بر روی بدن ما اتفاق می افتد که بد نیست نگاهی به آن ها نیز داشته باشیم و بدونیم بعد از مرگ چه به حال و روز ما می آید
  • 74 ماه قبل
  • 2014-11-21 00:00:00
  • خانه کهکشان راه شیری را ببینید

   امروز از خانه زیبای دیگری براتون گزارشی داریم خانه ای که به نام خانه کهکشان راه شیری معروف شده است و البته خانه تازه و البته متفاوتی است که فکرکنم دیدن این خانه خالی از لطف نیست
  • 74 ماه قبل
  • 2014-11-21 00:00:00
  • ساختمان یا سایبان متفاوت در سویل اسپانیا

   در ادامه گزارشاتی از ساختمان های خیلی خاص و البته زیبا و متفاوت برای شما دوست داران ساختمان ها و معماری های زیبا امروز از معماری زیبایی در سویل براتون گزارشی داریم ساختمان و یا سایبانی که فکرکنم زیبا و جذاب باشه و برای مهندسین مخصوصا
  • 74 ماه قبل
  • 2014-11-19 00:00:00
  • پسر بکهام و در آمد خوب او از دنیای مد

   خانواده بکهام همگی دنبال رو راه پدر و مادر خود شده اند و در مسیری قرار گرفته اند که بکهام و همسر او رفته اندو یکی از موفقترین افراد ان خانواده پسر بکهام است که البته در آمد خوبی نیز از دنیای مد دارد
  • 73 ماه قبل
  • 2014-11-28 00:00:00
  • سرونوشت شکایت بهاره رهنما

   در هفته گذشته بهاره رهنما در برنامه مقتل‌خوانی  در برج میلاد حضور داشت که نظرات فوق العاده متفاوتی درباره این کار او مطرح شده بود از آن جمله اهانت فردی به او بود که بهار رهنما از آن فرد شکایت کرد
  • 74 ماه قبل
  • 2014-11-14 00:00:00
  • در ماه محرم مراسم عروسی برپا کردن آیا حرام است

   بسیاری باور دارند که در ماه محرم و نباید کوچکترین کاری که منافات با حس و حال این ماه دارد انجام داد و باید همواره به یاد حادثه کربلا بود وبر این اساس خیلی ها فکر میکنند که حتی مراسم عقد و عروسی در این ماه حرام است
  • 73 ماه قبل
  • 2014-11-29 00:00:00
  • فواید شطرنج بازی کردن

   شطرنج بازی فوق العاده فکری است که البته همه علاقه ای به اون ندارند، و البته این بازی فوق العاده فکری فواید فوق العاده ای هم داره پس این شما و این فواید بازی شطرنج
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید