چجوری با مشکل سرفه و گلودرد کنار بیایم و مشکل رو حل کنیم
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> ازهمه جا-->>> چجوری با مشکل سرفه و گلودرد کنار بیایم و مشکل رو حل کنیم

چجوری با مشکل سرفه و گلودرد کنار بیایم و مشکل رو حل کنیم

 • زمان درج : 1 هفته قبل
 • تاریخ درج : 2019-06-08 00:00:00
 • تعداد بازدید : 7
  بازدید ماه:7
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

در مردم درگیر با مسئله سرفه ، سرفه کردن یک بازتاب طبیعی، سودمند و همینطور یک مکانیزم دفاعی جسم انسان برایمراقبت از گلو در مقابل فاکتور های برانگیختن‌ کننده می باشد. سرفه و گلودرد گونه های مختلفی دارند که در بعضی ، منبع آن ها آلرژیک می باشد و بعضی دیگر منبع ویروسی دارند. گلو درد های باکتریایی را بایست با داروهای آنتی‌ بیوتیک‌ خوب معالجه کرد. ولی گلو درد های ویروسی را می توان با شیوه های طبیعی معالجه کرد. برای خواندن مطلبی سودمند در ارتباط با معالجه و خوب شدن سرفه و گلودرد ، با شیثار همراه باشید.

گونه های سرفه و گلودرد در مردم

سرفه و گلودرد گونه های متفاوتی دارد که بعضی از آنان دراثر فاکتور های مریضی‌زای ویروسی هستند، بعضی فاکتور باکتریایی دارند
و بعضی هم امکان پذیر است منبع آلرژیک داشته باشند که هر کدام هماهنگ با فاکتور ایجاد کننده آنان به روش‌ای
مختلف تحت معالجه قرار می‌گیرند.

دکتران همواره تاکید دارند که گلودردهای باکتریایی بایست با آنتی‌بیوتیک‌های خوب معالجه شوند اما در مورد گلودردهای ویروسی اکثر داروی
آنتی‌بیوتیک تجویز نمی‌شود و همواره شیوه خوب برای معالجه این گونه گلودرد، مصرف روش‌های طبیعی‌تر است.

نحوه معالجه کردن سرفه و گلودرد

شبکه خبری تورنتونیوز در این مقاله به معرفی چند شیوه طبیعی اثربخش و بی‌ریسک برای خوب شدن گلودردهای غیرباکتریایی پرداخته که
به شرح زیر است:

– برای خوب شدن سریع گلودرد هیچ روش‌ای اثربخشتر از شیوه قدیمی قرقره کردن آب نمک نیست.

– شیوه دیگر ترکیب دو تا سه عدد گل میخک ادویه‌ای با یک تا دو عدد سیر و افزودن این
آمیخته به یک فنجان عسل است.
از این ترکیب سه نوبت در روز و هر نوبت به اندازه یک قاشق چایخوری مصرف نمایید.

سرفه و گلودرد و معالجه آن

– همینطور می‌توانید میزانی پودر زردچوبه را داخل یک فنجان شیر گرم ریخته و هر شب قبل از خواب این
ترکیب تسکین دهنده را بنوشید.

– تا حد امحل مایعاتی مثل آب و سوپ را زیادتر استفاده نمایید.
مرطوب حفظ کردن گلو به ویژه با مایعات گرم به معالجه سریعتر عفونت‌ها یاری می‌کند.

– فضای خانه را از دود سیگار و غبار پاکسازی نمایید، چون این دو عامل عفونت و سرفه را بیشتر شدن
می‌کنند.

زیادتر بدانید : ۱۲ معالجه طبیعی سرفه و گلودرد

طیف متفاوتی از معالجه‌های طبیعی وجود دارد که می‌توان برای معالجه سرفه و گلودرد مداوم
مصرف کرد. در اینجا ۱۲ مورد از این روش‌ها را به صورت دقیق‌تر تحقیق می‌کنیم:

۱) چای عسل: بر اساس بعضی تحقیقات عسل امکان پذیر است سرفه‌ را تسکین دهد. یک
مطالعه روی معالجه سرفه شبانه در بچه ها به مقایسه اثر عسل تیره با داروی تسکین
سرفه دکسترومتورفان پرداخت. نتایج نشان داد اثر معالجه ای عسل روی سرفه زیادتر
از داروی دکسترومتورفان است. گرچه اثرات عسل به مقدار اندکی از دکسترومتورفان
زیادتر است اما پدرومادر همگی مصرف این معالجه طبیعی را ترجیح می‌دادند.

برای مصرف عسل به عنوان معالجه سرفه، دو قاشق چایخوری عسل را با آب گرم
یا یک چای گیاهی آمیخته نمایید و این آمیخته را روزی یک یا دو بار بنوشید. توجه داشته
باشید به بچه ها زیر یک سال عسل ندهید.

۲) زنجبیل: زنجبیل به علت خصوصیات ضد التهابی قادراست سرفه‌های خشک و مربوط به
آسم را کم شدن دهد. همینطور به از بین بردن وضعیت تهوع و درد نیز یاری می‌کند. یک
مطالعه نشان می‌دهد بعضی از مواد ضد التهابی زنجبیل قادراست غشای مجاری
تنفسی را تسکین دهد که به کم شدن سرفه می‌انجامد.

چای زنجبیل را با اضافه کردن ۲۰ تا ۴۰ گرم تکه‌های زنجبیل ساده در یک فنجان آب
داغ دم نمایید. اجازه دهید به مدت چند دقیقه پیش از آشامیدن چای، زنجبیل‌ها در آب
خیس میل کنند. می‌توانید با افزودن عسل با آبلیمو به چای به خوش مزه شدن و
زیاد شدن اثرات آن یاری نمایید.

توجه داشته باشید که در بعضی موارد چای زنجبیل قادراست سبب ناراحتی معده یا
سوزش سر دل شود.

معالجه های خانگی سرفه و گلودرد

۳) مایعات: استفاده مایعات به اندازه برای مردمی که سرما خورده‌اند یا سرفه می‌کنند،
حیاتی است. بر اساس تحقیقات آشامیدن مایعات با دمای اتاق قادراست سرفه، آبریزش
بینی و عطسه را کم شدن دهد. با این حال مردمی که نشانه ها دیگری از سرماخوردگی
یا آنفلوآنزا را دارند امکان پذیر است مناسبتر باشد آشامیدنی‌هایشان را گرم کنند، چرا که آشامیدنی‌های
گرم نشانه ها زیادتری از جمله گلودرد، لرز و کوفتگی را تسکین می‌دهند.

از آشامیدنی‌های گرمی که می‌توانند اثربخش باشند می‌توان آب گوشت، چای‌های گیاهی،
چای سیاه بدون کافئین، آب گرم و آب میوه‌های گرم را نام برد. این آشامیدنی‌ها نشانه ها
سرماخوردگی را فورا تسکین می‌دهند.

۴) بخار: سرفه‌های مرطوب که سبب تولید ماده مخاطی یا خلط می‌شوند با بخار خوب شدن
می‌یابند. حمام را از بخار پر کرده و دوش آب داغ بگیرید. چند دقیقه در بخار حمام باقی
بمانید تا نشانه ها فروکش کند. پس از حمام یک لیوان آب بنوشید تا بدنتان خنک شده
و از فقدان آب جسم پیشگیری شود.

همینطور می‌توانید یک کاسه بخور درست نمایید. برای این کار یک کاسه بزرگ را با آب داغ پر نمایید. گیاهان و اسانس‌هایی نظیر اکالیپتوس یا رزماری را به آب اضافه نمایید که سبب زیاد شدن تاثیرات معالجه ای بخور می‌شوند. یک حوله روی سرتان بگذارید و روی کاسه خم شوید به شکلی که بخار بین صورت شما و حوله به دام بیفتد. این عمل را به مدت پنج دقیقه دنباله دهید. اگر داغی بخار پوستتان را اذیت می‌کند، اندکی وقفه ایجاد نمایید تا پوستتان خنک شود و سپس مجدد به عمل بخور دنباله دهید.

بر اساس پیشنهاد‌های موسسه ملی قلب، ریه و خون آمریکا (NHLBI) مردم مبتلا به سرفه‌های مرطوب و گرفتگی قفسه سینه مناسبتر است از دستگاه بخور در فضای خانه مصرف کنند.

داروهای گیاهی و شیوه های خانگی برای خوب شدن سرفه و گلودرد

۵) گل ختمی: گیاه گل ختمی سابقه زیاد در مصرف برای معالجه سرفه و گلودرد دارد. این گیاه به علت محتوای بالای لعابی که دارد قادراست گلو را پوشش داده و سبب تسکین برانگیختنات دراثر سرفه شود.

یک مطالعه نشان داد شربت سرفه گیاهی شامل گل ختمی، آویشن و “عَشَقه” به طور اثربخش سرفه‌های دراثر سرماخوردگی و عفونت‌های تنفسی را از بین می‌برد. به طوری که پس از ۱۲ روز استفاده این شربت ۹۰ درصد از شرکت کنندگان تاثیرقسمتی آن را خیلی مناسب بیان کردند.

گل ختمی به شکل گیاه خشک شده یا چای کیسه‌ای نیز موجود است. آن را به آب داغ اضافه نمایید و بنوشید. هر مقدار که این گیاه زیادتر در آب خیس بخورد، لعاب زیادتری تولید می‌کند و اثر زیادتری دارد. از پیامد جانبی آن نیز می‌توان به ناراحتی معده ذکر کرد که البته با آشامیدن مایعات اضافی می‌توان آن را جبران کرد.

۶) غرغره آب نمک: این معالجه ساده یکی از اثربخشترین معالجه‌های گلودرد و سرفه‌های مرطوب است. آب نمک سبب کم شدن خلط و مخاط پشت گلو و در نهایت منجر به کم شدن سرفه می‌شود. نصف قاشق چایخوری نمک را در آب گرم حل نمایید. اجازه دهید تا محلول به آرامی خنک شود. به زمان غرغره آب نمک را چند لحظه در گلو نگه دارید و سپس بیرون بریزید. عمل غرغره آب نمک را روزی چند بار تا وقت خوب شدن سرفه انجام دهید. از دادن آب نمک به بچه ها خردسال پرهیز نمایید چرا که امکان پذیر است قادر به غرغره درست آب نمک نباشند و بلعیدن آن نیز قادراست پرمخاطره باشد.

معالجه سرفه و گلودرد با غرغره آب نمک

بروملین برای معالجه سرفه و گلودرد

۷) بروملین: بروملین آنزیمی است که در آناناس و به ویژه در مغز آن به وفور یافت می‌شود. بروملین خصوصیات ضد التهابی داشته و امکان پذیر است خصوصیات خلط آور نیز داشته باشد و خلط را از بین برده و از جسم خارج کند. بعضی مردم برای کم شدن خلط گلو و سرکوب سرفه هر روزه آب آناناس می‌نوشند اما بروملین به اندازه در آب آناناس برای کم شدن پیامد سرفه وجود ندارد. به همین منظور مکمل‌های بروملین در دسترس بوده و می‌توانند در از بین بردن سرفه اثربخش باشند.

با این حال مناسبتر است پیش از مصرف مکمل‌های جدید با دکتر مشورت نمایید. همینطور احتمال آلرژی به بروملین وجود داشته و این ماده قادراست پیامد جانبی ایجاد یا با بعضی داروها تداخل نمایان کند. همینطور مردمی که از رقیق کننده‌های خون یا آنتی بیوتیک‌های ویژه مصرف می‌کنند نبایست بروملین استفاده کنند.

آویشن برای برطرف کردن سرفه و گلودرد

۸) آویشن: آویشن افزون بر مصرف‌های آشپزی، مصرف معالجه ای نیز داشته و به عنوان معالجه ای مشترک برای سرفه، گلودرد، برونشیت و مسائل گوارشی به کار می‌رود. یک مطالعه نشان داد شربت سرفه شامل برگ آویشن و عَشَقه در مردم مبتلا به برونشیت حاد از شربت‌های دارونما اثربخشتر است. تاثیرات شفاقسمت آویشن احتمالا به علت آنتی اکسیدان‌های این گیاه است. می‌توانید شربت‌هایی که شامل آویشن هستند را برای معالجه سرفه‌های خود مصرف نمایید. همینطور می‌توانید با افزودن دو قاشق چایخوری برگ آویشن خشک به یک فنجان آب داغ، چای آویشن درست نمایید و پس از ۱۰ دقیقه آن را بنوشید.

۹) تغییر رژیم خوراکی برای معالجه ریفلاکس اسید معده: ریفلاکس اسید معده یکی از علت ها رایج سرفه است. پرهیز از خوراکی هایی که قادراست سبب ریفلاکس معده شود، یکی از مناسبترین راه‌های کنترل این مریضی و کم شدن سرفه‌های دراثر آن است. محرک‌های ریفلاکس در هر شخص امکان پذیر است مختلف باشد. مردمی که مطمئن نیستید چه چیزی سبب ریفلاکس اسید معده آنان می‌شود، می‌توانند با حذف شایع‌ترین محرک‌ها از رژیم خوراکی و نظارت بر نشانه ها خود، مریضی‌شان را کنترل کنند.

از خوراکی ها و آشامیدنی‌هایی که به طور متداول سبب ریفلاکس اسید معده می‌شوند می‌توان به الکل، کافئین، شکلات، مرکبات، خوراکی های سرخ شده و چرب، سیر و پیاز، نعناع، ادویه جات و خوراکی های تند و گوجه فرنگی و محصولات تولید شده از گوجه فرنگی ذکر کرد.

۱۰) نارون قرمز: بومیان آمریکایی به طور قدیمی از پوست درخت نارون قرمز برای معالجه سرفه و مسائل گوارشی مصرف می‌کنند. نارون قرمز شبیه گل ختمی است چرا که مقدار بالایی لعاب داشته که به تسکین گلودرد و سرفه یاری می‌کند. یک قاشق چایخوری گیاه خشک شده نارون قرمز را به آب داغ اضافه کرده و حداقل ۱۰ دقیقه صبر نمایید و سپس چای نارون قرمز را بنوشید. اما توجه داشته باشید که گیاه نارون قرمز قادراست در جذب داروها تداخل ایجاد کند.

نحوه معالجه کردن سرفه و گلودرد

۱۱) استیل سیستئین (NAC): استیل سیستئین مکملی است که از اسید آمینه ال – سیستئین درست می‌شود. استفاده مقدار نمایان به طور هر روزه قادراست با کم شدن مواد مخاطی در مجاری تنفسی، شدت و تکرار سرفه‌های مرطوب را کم شدن دهد. تحقیق چندین مطالعه نشان می‌دهد استیل سیستئین قادراست به طور قابل توجه و مداومی سبب کم شدن نشانه ها در مردم مبتلا به برونشیت مزمن شود.

برونشیت مزمن یک التهاب زیاد مدت در مجاری تنفسی است که سبب جمع شدنمواد مخاطی و ایجاد سرفه و دیگر نشانه ها می‌شود. پیشنهاد پژوهشگران مصرف هر روزه مقدار ۶۰۰ میلی گرم استیل سیستئین در مردمی که مجاری تنفسی‌شان مسدود نیست و مقدار ۱۲۰۰ میلی گرم در مردمی که در مجاری تنفسی آنان انسداد وجود دارد، است. البته ضروری به ذکر است که استیل سیستئین قادراست پیامد جانبی شدیدی از جمله کهیر، ورم، تب و تنگی نفس ایجاد کند. در صورت بروز هر یک از این پیامد با دکتر مشورت نمایید.

۱۲) پروبیوتیک‌ها: اگرچه پروبیوتیک‌ها به طور مستقیم سرفه را کم شدن نمی‌دهند اما با تثبیت باکتری‌های روده منجر به تثبیت سیستم ایمنی جسم می‌شوند. یک سیستم ایمنی قوی قادراست در جنگیدن با عفونت‌ها یا آلرژی‌هایی که سبب سرفه می‌شوند مناسبتر عمل کند. طبق تحقیقات گونهی پروبیوتیک، باکتری‌ای به نام لاکتوباسیلوس، مزایای معتدلی در پیشگیری از سرماخوردگی دارد. مکمل‌های شامل لاکتوباسیلوس و دیگر پروبیوتیک‌ها را می‌توان از داروخانه‌ها آماده کرد.

بعضی از خوراکی ها نیز به طور طبیعی از پروبیوتیک‌ها پربار هستند که از آنان می‌توان سوپ “میسو” (یا میسوشیرو که یک سوپ ژاپنی است)، ماست طبیعی، کیمچی و کلم ترش را نام برد. با این حال تعداد و تگونه واحدهای پروبیوتیکی در خوراکی ها به شدت مختلف است. پس مناسبتر است افزون بر میل کردن خوراکی های پربار از پروبیوتیک از مکمل‌های پروبیوتیک نیز مصرف نمایید.

ایسنا

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 1 روز قبل
  • 2019-06-16 21:00:02
  • آیا میدونین چرا سکسکه میکنیم یا خمیازه میکشیم؟

   آیا تابحال سرفه، عطسه کرده اید یا مو بر تنتان سیخ شده و تعجب کرده اید؟! البته که کرده اید اما دلیل این اتفاقات چیست؟ اگر چه این عکس العمل های بدنی می توانند ناراحت کننده باشند اما چنین بازتاب های طبیعی می توانند از جسم مواظبت کرده و عملکرد آن را در وضعیت طبیعی نگه دارند.
  • 2 روز قبل
  • 2019-06-15 21:00:04
  • 13 اعجاز آفرینش در بدن ما

   در این مطلب قصد داریم 13 حقیقتی که پشت عادات عجیب ما نهفته است را شرح دهیم نظیر اینکه چرا موهای جسم سیخ میشود؟چرا بعد از خنده گریه است و …
  • 3 روز قبل
  • 2019-06-14 21:00:03
  • آشنایی با پرنده ابابیل

   ابابیل نام یک پرنده ایست که خیلی شبیه به پرستو می‌باشد و لانه خود را از سنگ های کوچک و گِل می‌سازد. شکل ظاهری این پرنده در مناطق متفاوت دنیا اندکی باهم فرق دارند و در مناطق شمالی ایران نیز خیلی مشاهده شده است.
  • 4 روز قبل
  • 2019-06-13 21:00:02
  • با گریه بچه قبل خواب چه باید کرد

   برخی ها فکر میکنند یکی از وظایف پدر و مادر ها رسیدگی بیست و چهار ساعته به نوزاد میباشد.
   نیمه شب ها همواره بچه ها به علت ها متفاوت میزنند زیر گریه و پدرومادر بی قرار با شتاب به بچه رسیدگی میکنند
  • 6 روز قبل
  • 2019-06-11 17:55:06
  • زمان ماندگاری پروتز سینه در زنان چقدر است

   جراحی زیبایی طرفداران خیلیی به ویژه در زنان دارد. جراحی زیبا سازی سینه یکی از عمل های زیبایی است. دانستن تمام چیز درباره پروتز سینه پیش از انجام عمل زیبا سازی برای خانم ها امری ضروری و الزامی می باشد. در این راستا پرسش هایی راجع به تمام چیز درباره پروتز سینه خانم ها به همراه جوا
  • 7 روز قبل
  • 2019-06-10 21:00:01
  • چجوری حالت تهوع را در بارداری کم کنیم

   وضعیت تهوع در بارداری امری خیلی آزاردهنده است که مادران باردار به آن گرفتار می شوند و همین امر سبب می شود که ماردان غذا مناسبی نداشته باشند که امکان پذیر است برای جنین و یا خودشان مسئله ساز باشد. در دنباله میخواهیم چندین شیوه به شما معرفی کنیم برای کم شدن تهوع در بارداری که خیل
  • 1 هفته قبل
  • 2019-06-08 13:43:58
  • مشکلات بارداری در صورتی که جنین دختر است یا پسر

   بارداری دوران خیلی سختی است که خوابیدن در آن تقویت خودش را دارد و اضافه وزن دراثرپرورش جنین هم قادراست از مسائل این دوران باشد که گاهی ویار های سخت هم از غیرقابل تحمل ترین لحظات خانم ها می باشد. درباره سختی بارداری در شیثار زیادتر بخوانید
  • 1 هفته قبل
  • 2019-06-08 00:00:00
  • چجوری با مشکل سرفه و گلودرد کنار بیایم و مشکل رو حل کنیم

   در مردم درگیر با مسئله سرفه ، سرفه کردن یک بازتاب طبیعی، سودمند و همینطور یک مکانیزم دفاعی جسم انسان برایمراقبت از گلو در مقابل فاکتور های برانگیختن‌ کننده می باشد. سرفه و گلودرد گونه های مختلفی دارند که در بعضی ، منبع آن ها آلرژیک می باشد و بعضی دیگر منبع ویروسی دارند. گلو د
  • 56 ماه قبل
  • 2014-10-03 00:00:00
  • سمانه پاکدل و عکس های متفاوت او

   14امروز به مناسبط دوباره بر روی تصویر تلویزیون نمایان شدن شمانه پاکدل براتون تصاویری متفاوت از و آنجور که در صدا و سیما میبینید براتون داریم
  • 59 ماه قبل
  • 2014-07-13 00:00:00
  • باربی زنده جدید اینبار از ژاپن

   14چند و قت پیش بود که باربی زنده ای دیده شد دختری که خودش رو شبیه باربی در آورده بود و اینبار دختر دیگری خودش رو شبیه یک باربی در آورده و ما تونستیم یکی دوتا عکس از این باربی رو امروز براتو نداشته باشیم که امیدوارم باب میل شما دوستان بود ه باشه
  • 54 ماه قبل
  • 2014-12-05 00:00:00
  • بیمارستانی به شکل کشتی

   امروز باز از یک جای جالب براتون گزارشی داریم گزارشی از یک بیمارستانی که به شکل یک کشتی است و البته فوق اعلاده زیبا و جذاب است
  • 50 ماه قبل
  • 2015-04-12 00:00:00
  • دختر شایسته 2014 مشخص شد + عکس

   شب گذشته مراسم دختر شایسته 2014 برگزار شد و در  این بین دختری از آفریقای جنوبی به عنوان دختر برتر سال 2014 انتخاب شد  
  • 54 ماه قبل
  • 2014-12-02 00:00:00
  • حکایت نصیحت مادر

   امروز حکایتی خواندنی دیگر براتون داریم به نام نصیحت مادر
  • 54 ماه قبل
  • 2014-12-01 00:00:00
  • طراحی خاص خانه های کوچک در اسلونی

   با افزایش جمعیت و روند رشد ساخت و سازهای آپارتمانی و البته زندگی های کم جمعیت خانه های کوچک به نوعی با هزینه های کمترشون طرفداران خاص خودش رو پیدا کرده اند و بر همین اساس خانه های خاص و کوچکی در اسلونی طراحی شده است
  • 54 ماه قبل
  • 2014-11-30 00:00:00
  • گزارشی از برج متفاوت در جاکارتا

   امروز در ادامه گزارشات از برج های خاص والبته زیبا گزارشی براتون داریم از برجی درجاکارتا برجی عمودی اما زیبا و دوست داشتنی جاکارتا
  • 54 ماه قبل
  • 2014-11-29 00:00:00
  • فواید شطرنج بازی کردن

   شطرنج بازی فوق العاده فکری است که البته همه علاقه ای به اون ندارند، و البته این بازی فوق العاده فکری فواید فوق العاده ای هم داره پس این شما و این فواید بازی شطرنج
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید