13 اعجاز آفرینش در بدن ما
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> ازهمه جا-->>> 13 اعجاز آفرینش در بدن ما

13 اعجاز آفرینش در بدن ما

 • زمان درج : 4 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-06-15 21:00:04
 • تعداد بازدید : 23
  بازدید ماه:23
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

در این مطلب قصد داریم 13 حقیقتی که پشت عادات عجیب ما نهفته است را شرح دهیم نظیر اینکه چرا موهای جسم سیخ میشود؟چرا بعد از خنده گریه است و …

1. چرا موقع خندیدن گریه می کنیم؟
متخصصان هنوز دلیل آن را نمی دانند اما یک مطلب به دید می رسد و آن اینکه خندیدن و گریه کردن شبیه بازتاب های روانشناسی است.
روبرت پرووین روانشناس دانشگاه مری لند می گوید: هر دو آنان وقتی اتفاق می افتد که احساسات تا حد بیشتری برانگیختن می شود. لی دووفنر استاد دانشگاه میامی و چشم دکتر انستیتو باسکون می گوید: همواره گریه با ناراحتی همراه است اما گریه کردن یک بازتاب پیچیده ترِ انسان است. اشک با احساسات متفاوتی برانگیختن می شود ازجمله: درد، ناراحتی، و در برخی موارد خوشحالی بیش از اندازه.
زمانی چنین اتفاقی افتاد، خیلی مناسب است زیرا هر دو خندیدن و گریه کردن با بی تاثیر کردن هورمون کورتیزول و آدرنالین، استرس را از بین می برد. درنتیجه اگر موقع خندیدن گریه کردید، اقبال به شما رو کرده است.

2- چرا پیاز اشک چشم ها را در می آورد؟
زمانی که شما پیاز را پوست کنده و قاچ می نمایید، سلول های پیاز را پاره می نمایید، و آنزیم هایی که گازی به نام پروپانتیل سولفکسید تولید می کنند آزاد می شوند. زمانی که گاز به چشمان شما می رسد، اشک چشمهایتان جاری می شود و اسید سولفوریک خیلی رقیقی تولید می شود و چشم را می سوزاند. در این موقع مغز به چشم پیغام میدهد که اشك زیادتری جاری شود و چشم ها قرمز و متورم شود. هرچه زیادتر پیاز خرد نمایید، گاز زیادتری تولید شده و زیادتر اشک می ریزید. بازتاب شیمیایی پیاز مکانیسم دفاعی است که در برابر ضرر دیدن خود مقاومت می کند.
قبل از اینکه پیاز را خرد نمایید آن را داخل فریزر بگذارید تا از سوزش و اشک چشمانتان پیشگیری کند. دمای سرد، روند آزاد شدن آنزیم ها را کند می کند. درنتیجه در سوزش و اشک چشمهایتان تاخیر ایجاد می کند.

3. چرا مفصلهایتان صدا می دهد؟
زیادتر مفصل های جسم انسآنان، مفاصل دوتایی متحرک مثل بند انگشتها و شانه ها هستند که دو استخوان را با پوششی به نام كپسول مفصلی به هم وصل کرده اند. داخل پوشش مفصل ها مایع لغزنده و زلالی است که میزانی نیز گازهای نامحلول در آن وجود دارد. زمانی که شما مفصل هایتان را می کِشید، درحقیقت به آنان و مایع بین شان فشار وارد می نمایید و با وارد شدن فشار گاز نیتروژن محلول رها می شود. آزاد شدن هوا بین پوشش مفصل ها همان صدایی است که شما می شنوید. زمانی که گاز آزاد می شود، مفصل ها انعطاف پذیرتر می شوند مثلا در یوگا شما قادر هستید مفصل هایتان را مناسب بکشید.
اما امکان پذیر است متوجه شوید که مفصل هایتان بعد از یک بار صدا کردن فورا صدا نمی دهند. به این علت است که گازی که آزاد می شود بایست مجدد در مایع حل شود، و این فرآیند محدوده 15 الی 30 دقیقه طول می کشد. اگر شما از روی عادت مفصلهایتان را به صدا در می آورید تا تنش تان را از بین ببرید، به جای این 30 ثانیه روی نفس کشیدن تان تمرکز نمایید. صدا کردن مفصل ها به آتروز منجر نمی شود اما قادراست منجر به گرفتگی مفصل ها و کم کردن توان و قدرت آنان شود.

4. چرا موهایتان سیخ می شود؟
سیخ شدن موها وقتی اتفاق می افتد که شما یا سردتان است یا ترسیده اید. در پایه ی هر مو یک ماهیچه کوچک وجود دارد كه منقبض می شود، و برجستگی كوچكی روی پوست ایجاد می کند و پوست شبیه پوست مرغ پركنده می شود. این واكنش منجر می شود كه گرما در لابه لای موها محبوس شود و دما حفظ شود. این وضعیت وقتی كه شما مهیا واكنشهای سریع هستید نیز روی می دهد. سیخ شدن موها یک مشكل دکتری نیست. اگر از مشخص شدن تاثیرات آن ناآسان هستید، لباس گرم بپوشید، در محیط های آرامقرار بگیرید و از هر نوع ترس و وحشتی پیشگیری نمایید.

سیخ شدن موی بدن

5. چرا پلک چشمتان می زند؟
این وضعیت ناآسان كننده خیلی رایج است.. این اتفاق زیادتر زمان ها برای پلک پایینی چشم ها می افتد. متخصصان باور دارند که خستگی، استرس، استفاده کافئین بیشتر منجر به این تقویت می شود. درنتیجه خستگی چشم، غذا ناخوب، استفاده بیش از اندازه مشروبات الکلی، و آلرژی ها هم به این موضوع دامن می زند. خوشبختانه این مورد هیچ اثر زیان آوری ندارد و خود به خود از بین می رود. برای اینکه به این موقعیت ناآسان کننده پایان دهید، استفاده الکل را قطع نمایید و مناسب استآسان نمایید.

6. چرا همیشه دمای بدنتان سرد است؟
دمای جسم با فعالیت هیپوتالاموس در مغز مرتب کردن می شود. هیپوتالاموس به جسم پیغام می رساند تا گرما را بیرون کند و سرما جانشین شود. آهن در این فرآیند اثر عمده ای دارد درنتیجه مردمی که کم خونی دارند زیادتر احساس سرما می کنند. گردش ضعیف خون، که بر تاثیر فشار خون بالا یا استفاده دارو اتفاق می افتد در میان بیماران قادراست منجر به احساس سرما شود.
تیروئید کم کار هم متابولیسم مردم را تا حدی پایین می آورد که جسم گرمای ضروری را تولید نمی کند. مطالعه اخیر نشان داده که حتی امکان پذیر است زمینه های ژنتیکی در احساس سرمای مردم اثربخش باشد. اگر شما جزء آن دسته از مردمی هستید که مدام احتیاج دارید ژاکت یا لباس های پشمی حتی در تابستان بپوشید، خوراکی های آهن دار نظیر گوشت قرمز کم چرب، لوبیا، سبزیجات برگ دار سبز میل کنید تا با کم خونی شما مقاومت کند. همینطور از استفاده نیکوتین که رگهای خون را منقبض می کند و گردش خون را ضعیف می کند پیشگیری نمایید.

7. آیا گوشهایتان هنوزپرورش می کند؟
بله، گوش خارجیپرورش می کند. طبق مطالعه ای که توسط دکتران عمومی کالج بریتانیا انجام شد، زمانی که به دنیا می آییم، سایز گوش ها به تناسب همان موقع است، هرچه جسم بزرگتر می شود، گوش ها هم بزرگتر و برجسته تر می شوند. تا 10 سالگی به شتابپرورش می کنند سپس سالانه 0.22 میلی مترپرورش می کنند. مطالعات دیگر نشان می دهد که لاله گوش به خودی خود در طول زندگی مان بزرگ می شود(لاله گوش مردها بزرگتر از زنانست). درنتیجه، سایز مجرای گوش که با استخوان و غضروف شکل می گیرد تا سن پیریپرورش نمی کند.

8. آیا تمام بچه ها بدون خال یا لک به دنیا می آیند؟
البته برخی از نوزادان، با خال مادر زادی یا ماه گرفتگی به دنیا می آیند اما این درست است که تا وقتی که پا به این دنیا نگذاشته اند هیچ نوع خالی ندارند و دربرابر  نور آفتاب امکان پذیر است لک و خال در پوستشان ایجاد شود. اگر نوزادان بیشتر دربرابر  نور آفتاب قرار بگیرند، مخصوصا آنانیی که پوست زیبا و چشم های روشنی دارند زیادتر دربرابر  لک پوستی قرار دارند و احتمال سرطان پوست برای آنان زیادتر است.
رابین آشینوف سرپرست مرکز جراحی های پوست می گوید: لک هایی که روی نوع های بچه های با موهای قرمز وجود دارد جزء زیبایی آنان نیست بلکه لک های پوست آنان به علت ضرر های دراثر آفتاب است و ممكن است به مولكولDNA  سلولها ضرر دیده باشد. بچه ها و بزرگسالانی که لک دارند بایستی به صورت مداوم مورد مراقبت و نگهداری کارشناس پوست باشند و از کرم های ضد آفتاب با اس پی اف 30 یا حتی بالاتر مصرف کنند.

9. چه چیزی سبب خواب رفتگی و مورمور شدن می شود؟
مورمور شدن به دلیل نرسیدن جریان خون به عصب تحت فشار ایجاد می شود به وجود می آید. اگر به مدت زیاد در یک جا بنشینید یا حتی زمانی که پاهایتان را روی هم انداخته اید، ممكن است روی عصب هایتان بیشتر فشار وارد نمایید و سبب می شوید که مثلا پایتان خواب رود یا احساس کرختی نمایید. مورمور شدن زیادتر در دست ها، پاها، و قوزک پا اتفاق می افتد. این حس آزاردهنده پیامی را به مغز می رساند. عوض کردن وضعیت نشستن تان تقریبا همیشه روشی است تا این مسئله رفع شود. اما این احساس دلخراش به ندرت قادراست علامت مریضی هایی نظیر دیابت، لوپوس و ام اس باشد. اگر مور مور شدن بدنتان با تغییر دادن وضعیت نشستن تان رفع نشد، به دکتر رجوع نمایید.

10. چرا اطراف لامپ ها هاله نور می بینیم؟
این پدیده به دلیل خطای کروی اتفاق می افتد. خطای کروی یکی از خطاهای بصری انسان است.
در روز، مردمک چشم، تنگ می شود و اجازه می دهد که نور با عدسی چشم برخورد کند. در شب، زمانی که مردمک های چشم گشاد می شود تا نور زیادتری را وارد کند، چشمان شما مسیر بزرگتری برای لنز دردید می گیرد. هرچه لنز دورتر رود، از وضوح نور کاسته می شود. اگر شما از مرکز دور شوید، اشعه های نور به مرکز چشم شما متمرکز نمی شود. این سیکل را حس می نمایید، زیرا لنز گرد است. تقریبا تمام این حلقه ها را می بینند، اگر شما همیشه آن را می بینید، به احتمال بیشتر چشمان شما مناسب است. اما هاله هایی که در تاثیر تاری لنز به وجود می آیند، یکی از علامت های آب مروارید است. ممكن است دیدن ناگهانی هاله علامت ی گلوكوم یا زیاد شدن فشار چشم باشد. درنتیجه اگر هاله جدیدی را می بینید برای تست و آزمایش های متفاوت به دکتر رجوع نمایید.

11. آیا مچ پای چاق برای شما مناسب است؟
شاید باشد. اگرچه دانشمندان ارزش شکل قوزک پا را مورد مطالعه قرار نداده اند اما تحقیقات دیگری در زمینه چربی امکان پذیر است به این سوال جواب دهد. چربی های شکمی و اعضای دیگر بدن، به مقدار بیشتری با آشفتگی متابولیسم وابسته است. نظیر دیابت گونه دو که چربی های پا با این مریضی در رابطه است.
وندی کورت استاد دانشگاه کلورادو، در مطالعه ای گرفتنه است که زنانی یائسه ای كه چربی زیادتری در پاهای خود دارند و ریسک كمتری برای مریضی های قلبی، فشار خون، و دیابت گونه دو داشته اند. احتمالا چربی های جمع شده در پا، تری گلیسریدها را از گردش خون بیرونكشیده و ذخیره كرده است. او می گوید كه احتمالا خارج كردن این سلولها از جسم مثلا به وسیله ی لیپوساكشن ایده ی مناسبی نیست و این اثر را از بین می برد.

12. ایا آدامس و پنیر برای دندان های شما مناسب است؟
هر وقتی که چیزی را می خورید، باکتری های دهانتان نسبت به خوراکی ها بازتاب شیمیایی نشان می دهند و اسید آلی تولید می کنند که سبب پوسیدگی دندان می شود. با خارج كردن بقایای خوراکی  از بین دندآنان ،شستن دندان ها با آب ، و رقیق كردن اسید تولید شده ، بزاق با این فرآیند مقاومت می کند. جیمز وفل رئیس انستیتو تحقیقات دنداندکتری می گوید: ما متوجه شدیم که عمل مكانیكی جویدن، ترشح بزاق را برانگیختن می کند.
اما درمورد پنیر، چربی های آن به عنوان یک فاکتور حفاظتی برای دندان ها عمل می کند. به علاوه پنیر شامل کلسیم و فسفات است که از پوسیدگی دندان ها پیشگیری می کند و دندان ها را استوار می کند. میان نوبت های خوراکی تان را ممحدوده نمایید تا تعداد دفعات مواجهه دندآنان با اسید كاهش نمایان كند. آدامس های بدون قند را بعد از خوراکی  بجوید. یا خوراکی یتان را با تکه های کوچک پنیر تمام نمایید.

13. چرا در ناحیه پهلو احساس گرفتگی می نمایید؟

روبرت گتلین یک دکتر نیویورکی می گوید: دو علت متداول این گرفتگی در پهلو شامل دویدن و خنده های مداوم است. این فعالیت ها حداقل یک چیز مشترک دارند: فشار بر دیافراگم. زمانی به شدت می خندید، هوای بیشتری را وارد ریه می نمایید که ریه ها را پر می کند و زمانی که ماهیچه های شکمی منقبض می شوند به دیافراگم فشار وارد می آید. چنین موقعیتی وقت جیغ کشیدن شما هم به وجود می آید. زیرا در ماهیچه ها گرفتگی و اسپاسمی به وجود می آید که تمام ما آن را می شناسیم.
گاهی اوقات زمانی که بیشتر می خندید، امکان پذیر است دردی در ناحیه بازوی سمت راستتان احساس نمایید. به این دلیل است که عصبی که دیافراگم را غذا می کند به سمت شانه سمت راست هم می رود. افزون بر این، خنده از ته دل امکان پذیر است حالتی ایجاد كند كه شما فكر كنید گرفتار حمله قلبی شده اید! درنتیجه با آهسته تر خندیدن فشار بر دیافراگم را متوقف كنید.تلاش  كنید نفس آرام و عمیق بكشید و  از میل کردن نوبت های حجیم پرهیز نمایید تا خون بیشتری به سمت روده ی شما جریان نمایان نكند و گرفتار مشكل نشوید.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 4 هفته قبل
  • 2019-10-12 09:00:01
  • آیا میدونید حجم استاندارد یک آب میوه چقدر است

   آبمیوه بی‌شک یکی از دوست داشتنی‌ترین آشامیدنی‌ها در دنیاست. ویتامین‌های لبریز و مواد معدنی سودمند موجود در کنار مزه دلچسب آن، سبب شده که کارخانجات تولید آشامیدنی‌ از قرن‌ها پیش به سراغ تولید این محصول دوست داشتنی بروند
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-08 09:00:01
  • ماسک های مناسب فصل پاییز برای پوست صورت

   با فرا رسیدن فصل برگریزان پوست زیادتر دربرابر ضرر های فصلی قرار می گیرد و بایست بیش از هر وقت دیگر مواظب پوست صورت و دستان خود باشید تا گرفتار مریضی های فصلی نشوید. نکاتی درباره شادابی پوست در فصل پاییز را در شیثار ببینید.
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-02 09:00:02
  • دلیل حس سوزن زدن به صور چیست

   سوزن سوزن شدن صورت امکان پذیر است روی تمام صورت یا فقط یک سمت آن احساس شود. بعضی مردم احساس ناراحتی و ناراحت کننده را توصیف می کنند و برای بعضی دیگر دردناک است.
  • 1 ماه قبل
  • 2019-09-28 21:00:02
  • فواید عطسه کردن برای سلامتی افراد

   عطسه کردن یک مکانیسم دفاعی جسم انسان می باشد که به صورت طبیعی رخ می دهد. عطسه کردن نه تنها برای مردم بد نیست بلکه خاصیت ها خیلی بیشتری هم دارد. عطسه از ورود اجسام خارجی به درون راه های تنفسی پیشگیری می کند. ما در این نوشتار مطلبی درباره خاصیت ها عطسه کردن در مردم گردآوری کرده ایم
  • 1 ماه قبل
  • 2019-09-23 09:00:03
  • روش های درمان نفخ معده با نوشیدنی

   امکان پذیر است در جسم بعضی مردم گونهی باکتری باشد که سبب نفخ معده شود. برای شناسایی این باکتری احتیاج به آزمایش و شناسایی دکتر است.اسم این باکتری هیلی کوباکتر می‌باشد.مناسبتر است نفخ معده را با استفاده موادی چون لیمو ترش ،آلوئه ورا و خیار معالجه کرد. در بخش زیر گونه های روشهای
  • 1 ماه قبل
  • 2019-09-22 09:00:02
  • راه کارهایی برای جلوگیری از عرق زیاد

   بطور متداول امکان پذیر است تمام ی مردم به ویژه در روزهای گرم تابستان عرق کنند ولی مقدار عرق کردن در بعضی مردم بیش از اندازه متداول است بطوری که بیشتر اوقات احساس خیسی در ناحیه دست و پاهایشان می کنند که احتمالا این وضعیت بدن، خبر از یک مریضی می دهد.در بخش زیر راههای پیشگیری از عر
  • 1 ماه قبل
  • 2019-09-14 12:47:15
  • چجوری از چشم ها در تابستان مراقبت کنیم

   اگر در فصل تابستان به مدت زیاد جلوی نور خورشید قرار بگیرید احتمال اینکه چشم هایتان ضرر ببیند خیلی بیشتر است.برای همین مناسبتر است از روشهایی برای پیشگیری از ضرر دیدن چشم هایتان در مقابل نور آفتاب در فصل تابستان مصرف نمایید.یک شیوه خوب مصرف عینک های آفتابی طبی می باشد.در بخش زی
  • 2 ماه قبل
  • 2019-09-08 21:00:02
  • با این خوراکی های تابستونی راحتتر لاغر شوید

   شما در فصل تابستان به علت کم اشتهایی دراثر گونه آب و هوا می توانید خوراکی یهای پرکالری کمتری میل کنید. و همینطور میوه های تابستانی آبدار زیادتری برای سیر شدن میل نمایید. با نکات رژیم تابستانی در شیثار آشنا شوید
  • 2 ماه قبل
  • 2019-09-07 09:00:02
  • کمک به تقویت حافظه با روش های طبیعی

   گاهی امکان پذیر است احساس نمایید که حافظه تان اندکی ضعیف شده و نمی توانید به مناسبی بعضی مسائل را یادآوری نمایید.به همین منظور مصرف آنتی اکسیدان هایی که درون عصاره نعنا و رزماری وجود دارند از بروز و گسترش آشفتگیات شناختی کهمنجر به بروز مریضی آلزایمر می‌شوند پیشگیری می‌کنند.
  • 16 ماه قبل
  • 2018-06-24 00:00:00
  • از کرکس بیشتر بدانیم

   14وقتی از کرکس در سایت های فارسی زبان در گوگل سرچ میکنیم چیز خاصی در مورد این پرنده متفاوت برای شما نمیاره و کمتر مطلب فارسی میشه درباره کرکس پیدا کرد و به هر ترتیب ما سعی داریم امروز نگاهی به کرکس بندازیم
  • 60 ماه قبل
  • 2014-10-21 00:00:00
  • طالع شما در سال 2015

   14با نزدیک شدن پایان سال میلادی همه در تکاپوی اطلاعات در باره سال جدید میلادی یعنی سال 2015 هستند و بد ندیدیم در روزهای آیندده مطالبی در مورد سال پیش رو موارد مورد بحث اون براتون داریم اما امروز طالع بینی شما دوستان در سال 2015
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نو کردن کیف های قدیمی با کمی خلاقیت

   14امروز برای شما دوستان راهکاری داریم که با استفاده از اون شاید بتونین به خوبی کیف های قدیمی خودتون رو کمی نونوار بکنید و کیف های زیباتر و بهتری داشته باشید
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • عکس جنجالی دختر فرهاد مجیدی

   14دختر فرهاد مجیدی عکسی در اینترنت قرار داده است که جنجال های زیادی رو آفریده است او در عکس با دوستان خارجی خود عدد چهار را نشان داده است
  • 55 ماه قبل
  • 2015-04-12 00:00:00
  • دختر شایسته 2014 مشخص شد + عکس

   14شب گذشته مراسم دختر شایسته 2014 برگزار شد و در  این بین دختری از آفریقای جنوبی به عنوان دختر برتر سال 2014 انتخاب شد  
  • 16 ماه قبل
  • 2018-06-22 00:00:00
  • دستور تهیه کاچی یک معجوب فوق العاده

   کاچی یک معجون حقیقی و فوق العاده است که امروز  برای شما دوست داران کاچی دستور تهیه و البته بخشی از خواص خوب اون رو داریم  و قصد داریم شما رو با این معجون واقعی که درمان هر دردی است و میتونه حسابی شما رو سرحال کنه معرفی کنیم
  • 16 ماه قبل
  • 2018-06-24 00:00:00
  • از کرکس بیشتر بدانیم

   وقتی از کرکس در سایت های فارسی زبان در گوگل سرچ میکنیم چیز خاصی در مورد این پرنده متفاوت برای شما نمیاره و کمتر مطلب فارسی میشه درباره کرکس پیدا کرد و به هر ترتیب ما سعی داریم امروز نگاهی به کرکس بندازیم
  • 16 ماه قبل
  • 2018-06-29 00:00:00
  • آشنایی با ماشین های هیبریدی

   ماشین های هیبریدی به ماشین هایی گفته میشه که برای کار کردنشون از دو یا چند نیرو استفاده میکنند، اما در عمل این اصطلاح برای ماشین های دوگانه سوز که یکی از انواع سوخت آنها برق است استفاده میشود.
  • 16 ماه قبل
  • 2018-07-01 10:33:31
  • چگونه لاغر شویم

   اگر شما هم با وزن خود مشکل دارید  به دنبال راحی هستید به بتونین کاهش وزن بدین باید به این نکته توجه کنید که در قدم اول یک رژیم سفت و سخت و تمیرینات ورزشی سنگین و نفس گیر در شروع فرآیند روش مناسبی نیست برای لاغر شدن و ماندگار بودن لاغری شما،از روش رژیم های سخت و ورزش های سنگین شما
  • 16 ماه قبل
  • 2018-07-02 09:55:18
  • نگاهی کلی به حجامت

   حجامت روشی درمانی است که به هفت هزار سال پیش برمیگردد و از دوران بهرام گور پادشاه ساسانی در ایران بوده است .به طور کلی حجامت به روشی از خون گیری اطلاق میشود که در درمان بعضی از بیماری ها  به کار میرود.
  • 16 ماه قبل
  • 2018-07-04 11:50:31
  • راز و رمز جذاب و شیوا صحبت کردن

   شما هم حتما کسانی رو دیده اید که انقدر قشنگ و شیوا صحبت میکنند کا آدم سحر کلام اون ها میشه و از گوش دادن به کلامشوم خسته نمیشه.و احتمالا برای شما هم جداب و دوست داشتنی که بتونین به همین خوبی صحبت کنید و بتونین شنونده های خودتون رو جذب کنید
  • 16 ماه قبل
  • 2018-07-08 09:06:27
  • ربات اینستاگرام ، راهی برای افزایش فالوور اینستاگرام

   یکی از اولین مزیت های اینستاگرام این است که مشتری به صورت زنده با شما در ارتباط است. شما هر محتوایی در مورد هر محصولی که منتشر می کنید ، بازخوردهایی را از کاربران دریافت می کنید . تعداد لایک ، تعداد کامنت و محتوای کامنت های پیج اینستاگرام به شما مسیری روشن برای تغییر و بهتر شدن م
  • 15 ماه قبل
  • 2018-07-14 14:29:23
  • کتاب و کتابخوانی آنلاین

   اگر شما جز کتاب دوستان باشید و بخواین با مشغله این روزهای زندگی کتاب های خوب رو داشته باشید و اون ها رو در هرجا مطالعه بکنید راهی ندارین که کتاب هایی رو که مد نظرتون رو دانلود کنید و به سراغ دانلود کتاب میرین
  • 15 ماه قبل
  • 2018-07-23 13:59:28
  • همه چیز در مورد حروف ابجد

   حروف ابجد شیوه ای هستند برای مرتب سازی حروف زبان عربی که بر پایه الفبای اولیه خطی فنیقی مرتب شده اند حروف ابجد همانند حروف عربی شامل 28 حرف هستند
  • 15 ماه قبل
  • 2018-08-02 12:46:31
  • شکم هندوانه ای در بارداری

   در دوران بارداری خانم ها همیشه این حرف ها و حدس ها هست که از حالت شکم و ویار ماهانه مادر مشخص میکنند که فرزند اونا پسر است با دختر.یکی دیگه از نشونه هایی که برای دختر و پسر بودن فرض میکنندن حالت شکم خانم ها در دوران بارداری است اینکه شکم مادر هندوانه است یا آلبالویی خودش نشونه اس
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید