12 عادت بد که به موها آسیب میزند
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> ازهمه جا-->>> 12 عادت بد که به موها آسیب میزند

12 عادت بد که به موها آسیب میزند

 • زمان درج : 4 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-06-25 09:00:02
 • تعداد بازدید : 414
  بازدید ماه:414
  بازدید هفته:4
 • بخش مربوطه :


برایمراقبت  و مواظبت از مو گاهی تصور می‌کنیم که شستشوی مداوم و برس کشیدن آنان به اندازه است. ولی بایست بدانید که مو به علت بافت مختلفی که نسبت به دیگر اعضای جسم دارد، احتیاج بهمراقبت ‌های متفاوتی دارد که این روش‌ها هم با توجه به جنس مو و ویژگی‌های دیگر قادراست مختلف باشد. بعضی از کارشناسان مو با دانایی از مسائل و اشتباهات شایع در شستشو ومراقبت  از موها، نکاتی را ارائه می‌دهند که با اطلاع از آنان می‌توان به سادگی تندرستی را به موها بازگرداند و ظاهرشان را زیباتر کرد.

شستشوی بیشتر یا کم موها

شاید این مطلب برایتان تکراری باشد ولی بایست باز هم بگوییم که شستشوی بیشتر مو و با فواصل کوتاه سبب از دست دادن چربی طبیعی کو می‌شود و آنان را ناسالم می‌کند. در این تقویت موها شکننده می‌شوند و امکان پذیر است به راحتی خرد شوند. در این بین بایست بدانید که شستن هر چه کمتر مو نیز پیشنهاد نمی‌شود. با کمتر شستن موها، منافذ موجود در پوست سر توسط چربی اضافه مسدود می‌شوند و سبب چربی و کثیفی زیادتر مو می‌گردند. پس مناسبترین روشی که می‌توانید پیش بگیرید این است که تعداد دفعات شامپو زدن موها را به سه تا چهار بار در هفته کم شدن دهید. در روزهای مابین شامپو زدن موها، می‌توانید چربی سر را با لایه نازک و روشی از شامپو خشک که روی ریشه مو می‌زنید، کمتر نمایید. سپس با مصرف برس مو، چربی سر را از ریشه تا نوک موها پخش نمایید تا درخشندگی طبیعی به ظاهر آنان بقسمتد.

آیا میدونین علت سیخ شدن موی سر چیست

شستشوی مو با آب داغ در حال بخار

ضرری که در تاثیر مصرف اتوی مو و سشوار به مو می‌رسد، هنظیر وقتی است که برای آبکشی شامپو دمای آب را به درجه بالا و نزدیک بخار می‌رسانید. اگر آب به اندازه‌ای داغ است که نمی‌توانید دستتان را به آن بزنید، قطعاً برای موها هم آزاردهنده است و سبب ضرر خیلی آنان می‌شود. برای شستشوی شامپوی سر از آب گرمی مصرف نمایید که بخار نداشته باشد. در این وضعیت کوتیکول‌های مو باز می‌شوند و تارهای مو به مناسبی تمیز می‌شوند. اگر از نرم‌کننده مو مصرف می‌نمایید، آن را با آب سرد آبکشی نمایید تا کوتیکول‌ها بسته بنظیر. این شیوه درخشندگی طبیعی و سالمی را به مو اضافه می‌کند که تا شستشوی بعدی مو باقی می‌ماند.

علت سیخ شدن موهای بدن چیست

مصرف نکردن از شامپوی موی رنگ شده
حتی اگر سالی چند بار موهای خود را رنگ می‌نمایید، بایست از شامپوی ویژه موهای رنگ شده مصرف نمایید. بدون این الگو شامپو، رنگ موهای شما به شتاب از بین می‌رود و خشک می‌شوند. شامپوی ویژه موهای رنگ شده موها را بدون از بین بردن رنگ تمیز می‌کند و رطوبت خوب را که موهای رنگ شده احتیاج دارند، به آنان می‌قسمتد. اگر موهای روشن و بلوند دارید، مواظب مصرف شامپوی بنفش باشید که قرار است سبب روشن‌کنندگی مو شود. این شامپو خوب استفاده هر روزه و هر بار شستشوی سر نیست. اگر از شامپوی بنفش بیش از اندازه لزوم مصرف نمایید، موها کدر می‌شوند و به سمت رنگ طوسی با بنفش متمایل می‌شوند که ظاهر مناسبی نخواهند داشت. بعضی از شامپوهای تخصصی مو برای رنگ‌های به ویژه ساخته می‌شوند تا تناژ آنان را حفظ کنند.

مصرف نرم‌کننده مو در ریشه‌ها

برای مصرف نرم‌کننده مو مناسبتر است از نیمه دوم تارهای مو به سمت پایین و نوک آن را روی مو بمالید. نوک مو قدیمی‌ترین قسمت موهای شماست و مدت زیادتری است که روی سرتان باقی مانده است، پس رطوبت کمتری دارد و شاید حتی مرده باشد. پی این ناحیه به نرم‌کننده زیادتری احتیاج دارد. باارزش است که چه میزان از نرم‌کننده از روی موهایتان می‌مالید و حجم آن هم ارتباط به بلندی، ضخامت و بافت موهایتان دارد.

برس زدن موهای خیس
موهای خیس نه تنها سنگین‌تر هستند، بلکه انعطاف زیادتری دارند و حساس‌تر هستند. پس وقتی که آنان را با شانه زدن می‌کشید، سبب عدم موفقیته شدن تارها می‌شوید. به جای این کار قبل از حمام رفتن موها را شانه نمایید. خصوصاً اگر از گونه های اسپری و حالت‌دهنده مو مصرف کرده‌اید، این راهکار را بایست پیش بگیرید.

 

خشک کردن خشن موها با حوله
خیلیی از مردم عادت دارند بعد از آنکه از حمام بیرون می‌آیند، یک حوله دور جسم و یک حوله را استوار روی سر ببندند. بایست بدانید که این شیوه مناسبی برای رفتار با موهای خیس و حساس نیست! به جای اینکه موها را استوار بچلانید و روی سر استوار نمایید، حوله را به آرامی و بدون چلاندن موها دور موها بپیچید. می‌توانید این وضعیت را در بالای سر، پایین و یا در سمت چپ و راست انجام دهید. در این وضعیت آب اضافی زیادتری از موهایتان گرفته و جذب حوله می‌شود.

بستن موهای خیس
همیشه قبل از اینکه موهای خود را بلای سرتان ببندید و دم اسبی نمایید، صبر نمایید تا کامل خشک شود. اگر زمان ندارید، اندکی از محصولات نرم‌کننده ویژه بعد از حمام نظیر سرم و اسپری‌ها را به مو بمالید، تمرکز زیادتر را در نیمه دوم موها به سمت نوک قرار دهید. سپس می‌توانید موها را شل و آرام ببافید و از فشار آمدن و تحت فشار بودن آنان پیشگیری نمایید.

مصرف برس حالت‌دهنده موی ناخوب

برای وضعیت دادن موها، برس‌های متفاوتی با توجه به گونه های بافت مو وجود دارد. برای اینکه تندرستی تارهای موی خود را تضمین نمایید، بایست خوب‌ترین برس را برای گونه موی خود نمایان نمایید. برس‌های دارای برجستگی‌های از جنس طبیعی برای موهای فر و صاف خوب است. این گونه برس به راحتی روی مو حرکت می‌کند، سبب نرم شدن کوتیکول می‌شود، مو را آب‌رسانی می‌کند و زیبایی و درخشندگی زیادتری به مو می‌قسمتد.

مصرف بیش از اندازه از شامپو خشک

بایست اعتراف کرد که شامپو خشک یکی از مناسبترین محصولات زیبایی اختراع شده است. فقط به اندازه است چند بار این محصول را روی موی چرب و شسته نشده خود اسپری نمایید تا ظاهری مختلف و بدون چرب به آنان بدهد. ولی بایست بدانید که مصرف بیشتره از حد از شامپو خشک هم سبب ضرر به مو می‌شود. چربی و کثیف شدن موها هر روز به طور طبیعی دیده می‌شود و بایست از روی سر پاک شوند تا فولیکول‌های مو تمیز ومناسب  باقی بنظیر. در واقع شامپو خشک هیچ‌کدام از این مواد اضافی را از روی سر پاک نمی‌کند بلکه قادراست سبب بسته شدن فولیکول‌های مو هم بشود که در آینده ریزش و کم شدنپرورش مو را نیز به دنبال دارد.تلاش  نمایید هفته‌ای یک تا دو بار از شامپو خشک مصرف نمایید. اگر زمان شستن موها را ندارید و البته مهلت مصرف شامپوی خشک را هم در هفته خرج کرده‌اید، اندکی کف سر خود را ماساژ بدهید و با اسنفاده از برس موها را شانه نمایید تا چربی مو از کف سر به سمت نوک موها هم پخش شود و سبب درخشان شدن موها شود.

رنگ کردن بیشتر مو
درست است که خیلیی از خانم‌ها تگونه را دوست دارند و ترجیح می‌دهند در از گاهی ظاهر خود را عوض کنند ولی بایست بدانید که رنگ کردن موها یک فرآیند شیمیایی است که سبب ضرر به تارهای مو می‌شود. اگر مصرف رنگ موهای مزمان نقادراست احتیاج شما را برآورده کند، اکستنشن مو قادراست بدون رنگ کردن موها، ظاهرتان را تغییر دهد.

مصرف نکردن از محافظ مو قبل از سشوار و اتو مو
محصولات مختلفی در بازار وجود دارند که می‌توانند موها را در برابر حرارت بالای دراثر مصرف دستگاه‌های حالت‌دهندهمراقبت  کنند. این محصولات درست نظیر ضد آفتاب عمل می‌کنند. قادرند موها را از ضرر حرارت حفظ کنند و سبب نرمی و درخشندگی آنان شوند. مطلب باارزش در مورد مصرف محصولات محافظ مو این است که قبل از مصرف گونه های دستگاه‌های حرارتی مطمئن شوید که آنان به مناسبی جذب مو شده باشند.

کوتاه کردن مو در خانه

واقعیت این است که آرایشگران و کارشناسانی که در سالن‌های زیبایی فعالیت می‌کنند، دوره‌های آرایشی متعددی را گذرانده‌اند تا توانایی ضروری برای انجام کوتاهی حرفه‌ای مو را به دست بیاورند. فارغ از الگو موهای مد روز کهبه تنهایی ً به جهت زیبایی انجام می‌شوند، ضروری است برای برانگیختن زیادترپرورش مو، آنان را در وقت نمایان اندکی کوتاه کرد. هرچه مدت زیادتری از کوتاه کردن موهایتان بگذرد، موخوره هم زیادتر می‌شود. پس خودتان دست به کار نشوید و به سالن‌های آرایشی بروید تا بتوانند با دقت به اندازه تندرستی را به موهای شما بازگردانند. این کار بایست حداقل سه ماه یک‌بار انجام شود.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها
نگهداری از مو -
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-12 09:00:01
  • آیا میدونید حجم استاندارد یک آب میوه چقدر است

   آبمیوه بی‌شک یکی از دوست داشتنی‌ترین آشامیدنی‌ها در دنیاست. ویتامین‌های لبریز و مواد معدنی سودمند موجود در کنار مزه دلچسب آن، سبب شده که کارخانجات تولید آشامیدنی‌ از قرن‌ها پیش به سراغ تولید این محصول دوست داشتنی بروند
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-08 09:00:01
  • ماسک های مناسب فصل پاییز برای پوست صورت

   با فرا رسیدن فصل برگریزان پوست زیادتر دربرابر ضرر های فصلی قرار می گیرد و بایست بیش از هر وقت دیگر مواظب پوست صورت و دستان خود باشید تا گرفتار مریضی های فصلی نشوید. نکاتی درباره شادابی پوست در فصل پاییز را در شیثار ببینید.
  • 1 ماه قبل
  • 2019-10-02 09:00:02
  • دلیل حس سوزن زدن به صور چیست

   سوزن سوزن شدن صورت امکان پذیر است روی تمام صورت یا فقط یک سمت آن احساس شود. بعضی مردم احساس ناراحتی و ناراحت کننده را توصیف می کنند و برای بعضی دیگر دردناک است.
  • 1 ماه قبل
  • 2019-09-28 21:00:02
  • فواید عطسه کردن برای سلامتی افراد

   عطسه کردن یک مکانیسم دفاعی جسم انسان می باشد که به صورت طبیعی رخ می دهد. عطسه کردن نه تنها برای مردم بد نیست بلکه خاصیت ها خیلی بیشتری هم دارد. عطسه از ورود اجسام خارجی به درون راه های تنفسی پیشگیری می کند. ما در این نوشتار مطلبی درباره خاصیت ها عطسه کردن در مردم گردآوری کرده ایم
  • 1 ماه قبل
  • 2019-09-23 09:00:03
  • روش های درمان نفخ معده با نوشیدنی

   امکان پذیر است در جسم بعضی مردم گونهی باکتری باشد که سبب نفخ معده شود. برای شناسایی این باکتری احتیاج به آزمایش و شناسایی دکتر است.اسم این باکتری هیلی کوباکتر می‌باشد.مناسبتر است نفخ معده را با استفاده موادی چون لیمو ترش ،آلوئه ورا و خیار معالجه کرد. در بخش زیر گونه های روشهای
  • 1 ماه قبل
  • 2019-09-22 09:00:02
  • راه کارهایی برای جلوگیری از عرق زیاد

   بطور متداول امکان پذیر است تمام ی مردم به ویژه در روزهای گرم تابستان عرق کنند ولی مقدار عرق کردن در بعضی مردم بیش از اندازه متداول است بطوری که بیشتر اوقات احساس خیسی در ناحیه دست و پاهایشان می کنند که احتمالا این وضعیت بدن، خبر از یک مریضی می دهد.در بخش زیر راههای پیشگیری از عر
  • 2 ماه قبل
  • 2019-09-14 12:47:15
  • چجوری از چشم ها در تابستان مراقبت کنیم

   اگر در فصل تابستان به مدت زیاد جلوی نور خورشید قرار بگیرید احتمال اینکه چشم هایتان ضرر ببیند خیلی بیشتر است.برای همین مناسبتر است از روشهایی برای پیشگیری از ضرر دیدن چشم هایتان در مقابل نور آفتاب در فصل تابستان مصرف نمایید.یک شیوه خوب مصرف عینک های آفتابی طبی می باشد.در بخش زی
  • 2 ماه قبل
  • 2019-09-08 21:00:02
  • با این خوراکی های تابستونی راحتتر لاغر شوید

   شما در فصل تابستان به علت کم اشتهایی دراثر گونه آب و هوا می توانید خوراکی یهای پرکالری کمتری میل کنید. و همینطور میوه های تابستانی آبدار زیادتری برای سیر شدن میل نمایید. با نکات رژیم تابستانی در شیثار آشنا شوید
  • 2 ماه قبل
  • 2019-09-07 09:00:02
  • کمک به تقویت حافظه با روش های طبیعی

   گاهی امکان پذیر است احساس نمایید که حافظه تان اندکی ضعیف شده و نمی توانید به مناسبی بعضی مسائل را یادآوری نمایید.به همین منظور مصرف آنتی اکسیدان هایی که درون عصاره نعنا و رزماری وجود دارند از بروز و گسترش آشفتگیات شناختی کهمنجر به بروز مریضی آلزایمر می‌شوند پیشگیری می‌کنند.
  • 58 ماه قبل
  • 2015-01-10 00:00:00
  • از همستر بیشتر بدانیم

   14همستر ها موجودات بامزه ای هستند که البته در جغرافیای ایران به صورت طبیعی افت نمیشوند اما با این حال عده ای هستند که از این حیوان به عنوان حیوان خانگی نگهداری میکنند
  • 14 ماه قبل
  • 2018-08-26 08:56:48
  • آشنایی با غذای محلی قیقاناخ تبریز

   14امروز مطلبی در مورد یک غذای محلی برای شما داری ،غذایی دوست داشتنی و خوش مزه برای ما ترک زبان ها و همشهری ها ی ما به نام قیقاناخ تبریزی که نوعی دسر تبریزی است که هم به عنوان درسر و هم به عنوان شیرینی مورد استفاده قرار میگرید و البته بسیار خوشمزه است و دوست داشتنی
  • 16 ماه قبل
  • 2018-06-24 00:00:00
  • از کرکس بیشتر بدانیم

   14وقتی از کرکس در سایت های فارسی زبان در گوگل سرچ میکنیم چیز خاصی در مورد این پرنده متفاوت برای شما نمیاره و کمتر مطلب فارسی میشه درباره کرکس پیدا کرد و به هر ترتیب ما سعی داریم امروز نگاهی به کرکس بندازیم
  • 9 ماه قبل
  • 2019-02-19 21:00:02
  • مراحل انجام پروتز سینه در خانم ها

   14افزایش حجم سینه یا افزایش سایز سینه با قرار دادن پروتز سینه زیر بافت سینه یاعضله های قفسه سینه انجام می شود. برخی زنان به دلیل افزایش اعتماد به نفس از پروتز سینه استفاده می کنند و برخی دیگر به دلیل تحلیل رفتن بافت سینه پس از شیر دهی یا برداشتن بافت سینه به دلیل سرطان از پروتز سی
  • 2 ماه قبل
  • 2019-09-07 09:00:02
  • کمک به تقویت حافظه با روش های طبیعی

   14گاهی امکان پذیر است احساس نمایید که حافظه تان اندکی ضعیف شده و نمی توانید به مناسبی بعضی مسائل را یادآوری نمایید.به همین منظور مصرف آنتی اکسیدان هایی که درون عصاره نعنا و رزماری وجود دارند از بروز و گسترش آشفتگیات شناختی کهمنجر به بروز مریضی آلزایمر می‌شوند پیشگیری می‌کنند.
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • رئیس ها و حرف های غیر منطقی

   همه ما شده در محل کارمون با رئیس های خودمون مشکلاتی داشته باشیم  و خیلی از حرف های اون ها برامون غیر منطقی و دوست نداشتنی باشه امروز تعدادی از این جملات غیر منطقی رئیس ها رو برایتون داریم 10 جمله غیر منطقی

  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • گرانترین ماشین ایران

   امروز خبرو  عکس گرانترین ماشنی واردارداتی در ایران رو براتون داریم ماشینی که بیش از 1.5 میلیارد ارزش دارد

  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • فروش آسمان خراش ایران در نیویورک

   بعد از انقلاب اسلامی و مشکلاتی که بین کشور ما و دولت آمریکا پیش امده است مقداری از اموال و دارایی های ما در کشور آمریکا توسط این کشور توقیف شده است
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • روش عجیب برای رفع بوی پا

   مشکی که خیلی از مردان با آن روبرو هستند این است که گاهی پاهای ما بسیار بو میگیرند و این علاوه بر اینکه برای ما ناخوش آیند است برای دیگران نیز دچار ناراحتی میکند
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • تاثیر روغن نارگیل در کاهش وزن

   خیلی از ما برای اینکه وزن خودمون رو کنترل کنیم راه های متفاوتی رو تست میکنیم که خیلی از اون ها حتی کاربردی هم ندارند اما امروز میخوایم یک روش کارآمد رو به شما دوستان معرفی کنیم
  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • رموز رنگ کردن مو ها

   اگر از آن دسته خانمها هستید که به رنگ کردن موها علاقه دارید یا به ناچار برای پوشاندن موهای سفید از رنگ های مو استفاده می کنید لازم است اصول اولیه و رموزی را که معمولا آرایشگرها به شما نمی گویند را بدانید.

  • 66 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • سئوالات کلیدی لیزر موهای زائد

   امروز برای شما تعدادی نکته درباره لیزر کردن موهای زائد براتون داریم که فکرکنم برای دوستانی که به فکر لیزر کردن هستند مفید باشه

عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید