12 عادت بد که به موها آسیب میزند
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> ازهمه جا-->>> 12 عادت بد که به موها آسیب میزند

12 عادت بد که به موها آسیب میزند

 • زمان درج : 3 هفته قبل
 • تاریخ درج : 2019-06-25 09:00:02
 • تعداد بازدید : 397
  بازدید ماه:397
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :


برایمراقبت  و مواظبت از مو گاهی تصور می‌کنیم که شستشوی مداوم و برس کشیدن آنان به اندازه است. ولی بایست بدانید که مو به علت بافت مختلفی که نسبت به دیگر اعضای جسم دارد، احتیاج بهمراقبت ‌های متفاوتی دارد که این روش‌ها هم با توجه به جنس مو و ویژگی‌های دیگر قادراست مختلف باشد. بعضی از کارشناسان مو با دانایی از مسائل و اشتباهات شایع در شستشو ومراقبت  از موها، نکاتی را ارائه می‌دهند که با اطلاع از آنان می‌توان به سادگی تندرستی را به موها بازگرداند و ظاهرشان را زیباتر کرد.

شستشوی بیشتر یا کم موها

شاید این مطلب برایتان تکراری باشد ولی بایست باز هم بگوییم که شستشوی بیشتر مو و با فواصل کوتاه سبب از دست دادن چربی طبیعی کو می‌شود و آنان را ناسالم می‌کند. در این تقویت موها شکننده می‌شوند و امکان پذیر است به راحتی خرد شوند. در این بین بایست بدانید که شستن هر چه کمتر مو نیز پیشنهاد نمی‌شود. با کمتر شستن موها، منافذ موجود در پوست سر توسط چربی اضافه مسدود می‌شوند و سبب چربی و کثیفی زیادتر مو می‌گردند. پس مناسبترین روشی که می‌توانید پیش بگیرید این است که تعداد دفعات شامپو زدن موها را به سه تا چهار بار در هفته کم شدن دهید. در روزهای مابین شامپو زدن موها، می‌توانید چربی سر را با لایه نازک و روشی از شامپو خشک که روی ریشه مو می‌زنید، کمتر نمایید. سپس با مصرف برس مو، چربی سر را از ریشه تا نوک موها پخش نمایید تا درخشندگی طبیعی به ظاهر آنان بقسمتد.

آیا میدونین علت سیخ شدن موی سر چیست

شستشوی مو با آب داغ در حال بخار

ضرری که در تاثیر مصرف اتوی مو و سشوار به مو می‌رسد، هنظیر وقتی است که برای آبکشی شامپو دمای آب را به درجه بالا و نزدیک بخار می‌رسانید. اگر آب به اندازه‌ای داغ است که نمی‌توانید دستتان را به آن بزنید، قطعاً برای موها هم آزاردهنده است و سبب ضرر خیلی آنان می‌شود. برای شستشوی شامپوی سر از آب گرمی مصرف نمایید که بخار نداشته باشد. در این وضعیت کوتیکول‌های مو باز می‌شوند و تارهای مو به مناسبی تمیز می‌شوند. اگر از نرم‌کننده مو مصرف می‌نمایید، آن را با آب سرد آبکشی نمایید تا کوتیکول‌ها بسته بنظیر. این شیوه درخشندگی طبیعی و سالمی را به مو اضافه می‌کند که تا شستشوی بعدی مو باقی می‌ماند.

علت سیخ شدن موهای بدن چیست

مصرف نکردن از شامپوی موی رنگ شده
حتی اگر سالی چند بار موهای خود را رنگ می‌نمایید، بایست از شامپوی ویژه موهای رنگ شده مصرف نمایید. بدون این الگو شامپو، رنگ موهای شما به شتاب از بین می‌رود و خشک می‌شوند. شامپوی ویژه موهای رنگ شده موها را بدون از بین بردن رنگ تمیز می‌کند و رطوبت خوب را که موهای رنگ شده احتیاج دارند، به آنان می‌قسمتد. اگر موهای روشن و بلوند دارید، مواظب مصرف شامپوی بنفش باشید که قرار است سبب روشن‌کنندگی مو شود. این شامپو خوب استفاده هر روزه و هر بار شستشوی سر نیست. اگر از شامپوی بنفش بیش از اندازه لزوم مصرف نمایید، موها کدر می‌شوند و به سمت رنگ طوسی با بنفش متمایل می‌شوند که ظاهر مناسبی نخواهند داشت. بعضی از شامپوهای تخصصی مو برای رنگ‌های به ویژه ساخته می‌شوند تا تناژ آنان را حفظ کنند.

مصرف نرم‌کننده مو در ریشه‌ها

برای مصرف نرم‌کننده مو مناسبتر است از نیمه دوم تارهای مو به سمت پایین و نوک آن را روی مو بمالید. نوک مو قدیمی‌ترین قسمت موهای شماست و مدت زیادتری است که روی سرتان باقی مانده است، پس رطوبت کمتری دارد و شاید حتی مرده باشد. پی این ناحیه به نرم‌کننده زیادتری احتیاج دارد. باارزش است که چه میزان از نرم‌کننده از روی موهایتان می‌مالید و حجم آن هم ارتباط به بلندی، ضخامت و بافت موهایتان دارد.

برس زدن موهای خیس
موهای خیس نه تنها سنگین‌تر هستند، بلکه انعطاف زیادتری دارند و حساس‌تر هستند. پس وقتی که آنان را با شانه زدن می‌کشید، سبب عدم موفقیته شدن تارها می‌شوید. به جای این کار قبل از حمام رفتن موها را شانه نمایید. خصوصاً اگر از گونه های اسپری و حالت‌دهنده مو مصرف کرده‌اید، این راهکار را بایست پیش بگیرید.

 

خشک کردن خشن موها با حوله
خیلیی از مردم عادت دارند بعد از آنکه از حمام بیرون می‌آیند، یک حوله دور جسم و یک حوله را استوار روی سر ببندند. بایست بدانید که این شیوه مناسبی برای رفتار با موهای خیس و حساس نیست! به جای اینکه موها را استوار بچلانید و روی سر استوار نمایید، حوله را به آرامی و بدون چلاندن موها دور موها بپیچید. می‌توانید این وضعیت را در بالای سر، پایین و یا در سمت چپ و راست انجام دهید. در این وضعیت آب اضافی زیادتری از موهایتان گرفته و جذب حوله می‌شود.

بستن موهای خیس
همیشه قبل از اینکه موهای خود را بلای سرتان ببندید و دم اسبی نمایید، صبر نمایید تا کامل خشک شود. اگر زمان ندارید، اندکی از محصولات نرم‌کننده ویژه بعد از حمام نظیر سرم و اسپری‌ها را به مو بمالید، تمرکز زیادتر را در نیمه دوم موها به سمت نوک قرار دهید. سپس می‌توانید موها را شل و آرام ببافید و از فشار آمدن و تحت فشار بودن آنان پیشگیری نمایید.

مصرف برس حالت‌دهنده موی ناخوب

برای وضعیت دادن موها، برس‌های متفاوتی با توجه به گونه های بافت مو وجود دارد. برای اینکه تندرستی تارهای موی خود را تضمین نمایید، بایست خوب‌ترین برس را برای گونه موی خود نمایان نمایید. برس‌های دارای برجستگی‌های از جنس طبیعی برای موهای فر و صاف خوب است. این گونه برس به راحتی روی مو حرکت می‌کند، سبب نرم شدن کوتیکول می‌شود، مو را آب‌رسانی می‌کند و زیبایی و درخشندگی زیادتری به مو می‌قسمتد.

مصرف بیش از اندازه از شامپو خشک

بایست اعتراف کرد که شامپو خشک یکی از مناسبترین محصولات زیبایی اختراع شده است. فقط به اندازه است چند بار این محصول را روی موی چرب و شسته نشده خود اسپری نمایید تا ظاهری مختلف و بدون چرب به آنان بدهد. ولی بایست بدانید که مصرف بیشتره از حد از شامپو خشک هم سبب ضرر به مو می‌شود. چربی و کثیف شدن موها هر روز به طور طبیعی دیده می‌شود و بایست از روی سر پاک شوند تا فولیکول‌های مو تمیز ومناسب  باقی بنظیر. در واقع شامپو خشک هیچ‌کدام از این مواد اضافی را از روی سر پاک نمی‌کند بلکه قادراست سبب بسته شدن فولیکول‌های مو هم بشود که در آینده ریزش و کم شدنپرورش مو را نیز به دنبال دارد.تلاش  نمایید هفته‌ای یک تا دو بار از شامپو خشک مصرف نمایید. اگر زمان شستن موها را ندارید و البته مهلت مصرف شامپوی خشک را هم در هفته خرج کرده‌اید، اندکی کف سر خود را ماساژ بدهید و با اسنفاده از برس موها را شانه نمایید تا چربی مو از کف سر به سمت نوک موها هم پخش شود و سبب درخشان شدن موها شود.

رنگ کردن بیشتر مو
درست است که خیلیی از خانم‌ها تگونه را دوست دارند و ترجیح می‌دهند در از گاهی ظاهر خود را عوض کنند ولی بایست بدانید که رنگ کردن موها یک فرآیند شیمیایی است که سبب ضرر به تارهای مو می‌شود. اگر مصرف رنگ موهای مزمان نقادراست احتیاج شما را برآورده کند، اکستنشن مو قادراست بدون رنگ کردن موها، ظاهرتان را تغییر دهد.

مصرف نکردن از محافظ مو قبل از سشوار و اتو مو
محصولات مختلفی در بازار وجود دارند که می‌توانند موها را در برابر حرارت بالای دراثر مصرف دستگاه‌های حالت‌دهندهمراقبت  کنند. این محصولات درست نظیر ضد آفتاب عمل می‌کنند. قادرند موها را از ضرر حرارت حفظ کنند و سبب نرمی و درخشندگی آنان شوند. مطلب باارزش در مورد مصرف محصولات محافظ مو این است که قبل از مصرف گونه های دستگاه‌های حرارتی مطمئن شوید که آنان به مناسبی جذب مو شده باشند.

کوتاه کردن مو در خانه

واقعیت این است که آرایشگران و کارشناسانی که در سالن‌های زیبایی فعالیت می‌کنند، دوره‌های آرایشی متعددی را گذرانده‌اند تا توانایی ضروری برای انجام کوتاهی حرفه‌ای مو را به دست بیاورند. فارغ از الگو موهای مد روز کهبه تنهایی ً به جهت زیبایی انجام می‌شوند، ضروری است برای برانگیختن زیادترپرورش مو، آنان را در وقت نمایان اندکی کوتاه کرد. هرچه مدت زیادتری از کوتاه کردن موهایتان بگذرد، موخوره هم زیادتر می‌شود. پس خودتان دست به کار نشوید و به سالن‌های آرایشی بروید تا بتوانند با دقت به اندازه تندرستی را به موهای شما بازگردانند. این کار بایست حداقل سه ماه یک‌بار انجام شود.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها
نگهداری از مو -
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 3 روز قبل
  • 2019-07-18 21:00:02
  • دستور تهیه ماسک شفاف سازی پوست

   ماسک هایی که با توجه به گونه پوست انتخاب می شوند می توانند اثر خیلی مناسبی بر روی پوست صورت داشتهب اشند و پوست را شفاف تر و دلبرا تر از همیشه نگه دارند. با ما همراه باشید تا به معرفی ماسک های خانگی سودمند برای شفافیت صورت بپردازیم. طرز آماده ماسک شفاف کننده پوست فوری را در شیثار
  • 5 روز قبل
  • 2019-07-16 21:00:02
  • دلیل زیبایی زنان در مصر زمان قدیم

   به گفته یکی از پژوهشگران با باز کردن مومیایی و معاینه آن ها نمایان شد که خانم ها مصری موهای بلند و پرپشتشان را با مصرف گل های متفاوت تزئین می کردند و به همین خاطر موهایی خوش عطر و خوش وضعیت داشتند و راز زیبایی و جوان ماندنشان در ۳۰۰۰ ساله گذشته این بوده است
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-13 09:00:03
  • چگونه در دوران قاعدگی خوش برخورد تر باشیم

   یکی از باارزشترین نشانه ها دوران قاعدگی تغییرات خلق و خو در این دوران است. بعضی از زنان قبل از دروان قاعدگی گرفتار این تغییرات می شود بعضی از آنان بعد از آغاز دوره. در هر دو صورت تغییرات خلق و خو در دوران قاعدگی قادراست برای اطرافیان ناراحت کننده باشد. امروز در شیثار می خواهیم ر
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-11 09:00:02
  • برای برنزه کردن این نکات را در نظر بگیرید

   در فصل تابستان بازار برنزه کردن داغ می شود. برنزه کردن به شیوه های متفاوتی انجام می شود که هر کدام مزایا و معایب ویژه خودش را دارد. امروز در شیثار میخواهیم به طور جامع و کامل درباره این کار صحبت کنیم و ببینیم چه روشی از تمام مناسبتر است. با ما همراه باشید
  • 1 هفته قبل
  • 2019-07-09 09:00:03
  • چجوری 24 ساعته سرماخوردگی را درمان کنیم

   زیادتر مردم امکان پذیر است در طول سال چندین بار با مریضی سرما خورگی مواجهه شده باشند.که از نشانه ها سرماخوردگی می توان به گلو درد،تب شدید یا گرفتگی صدا و… ذکر کرد.که برای معالجه سریع سرماخوردگی میتوان به استآسان کامل ،مصرف مایعات وموارد دیگر ذکر کرد در دنباله برای کسب اطلاعات
  • 2 هفته قبل
  • 2019-07-08 00:00:00
  • ماساژ کف پا چه تاثیراتی بر روی تسکین درد ها وبیماری ها دارد

   روی پا های انسان نقاطی وجود دارد که بازتاب هیکل های داخلی جسم هستند و ما می توانیم با فشار آوردن و ماساژ دادن آن بخش ها همیشه تنی تندرستی و به دور از مریضی داشته باشیم. خاصیت ها ماساژ کف پا برای تندرستی جسم خیلی بیشتر است. با ماساژ دادن کف و ساق های پا حتی می توان سر درد را معالجه
  • 3 هفته قبل
  • 2019-06-30 09:00:02
  • دستور تهیه قویماق كاچی تبريزی

   اینبار دستور تهیه مدل دیگری از گاچی رو براتون داریم غذایی محلی به نام قویماق که همان کاچی تبریزی است
  • 10 ماه قبل
  • 2018-08-26 08:56:48
  • آشنایی با غذای محلی قیقاناخ تبریز

   14امروز مطلبی در مورد یک غذای محلی برای شما داری ،غذایی دوست داشتنی و خوش مزه برای ما ترک زبان ها و همشهری ها ی ما به نام قیقاناخ تبریزی که نوعی دسر تبریزی است که هم به عنوان درسر و هم به عنوان شیرینی مورد استفاده قرار میگرید و البته بسیار خوشمزه است و دوست داشتنی
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-24 00:00:00
  • خنده و شادی در احادیث

   خندیدن و شاد بوددن در روحیه و رفتار همه ما تاثیر فراوانی دارد و اینبار نگاهی انداخته ایم به نگاه و توصیه به خندیدن  در احادیث
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-24 00:00:00
  • آبشار آب سفید- عروس زیبای آبشار های ایران

   فصل تابستان است و فصل گردشگری امروز با سایت سیثار همراه باشید تا به عروس زیبای آبشارهای ایران "آبشار آب سفید"با هم سری بزنیم و از طبیعت انجا لذت ببیریم. اگه تا بحال به این منطقه دیدینی نیومده اید پس بهتره سری هم به این مکان زیبا بزنید و لذت ببرید
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-24 00:00:00
  • امامزاده محمد بن حسن- الیگودرز

   امامزاده امام محمد بن حسن در شهرستان الیگودرز و روستاهای اطراف آن و همچنین در سراسر استان های مرکزی،اصفهان ،تهرانو.........از ارزش بالایی برخوردار است . این امامزاده تا الان حدودا شاید صدها مریض صعب العلاج را شفا داده و حاجت ها و گرفتاریهای عظیم را برطرف نموده است.امامزاده ممد بن
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-23 00:00:00
  • چطور طول عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم

   طول عمر باتری های قابل شارژ پس از گذشت زمان کاهش می یابد، اما اگر به تازگی لپ تاپ خریده اید و می خواهید طول عمر باتری آن را بدانید در ادامه برخی از روش های آزمایش و کنترل باتری لپ تاپ در سیستم عامل های مک و ویندوز را مشاهده خواهید کرد. با این نرم افزارها می توانید مطمئن شوید طول ع
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-25 00:00:00
  • احمقانه ترین کار دو هنرمند انگلیسی

   دو هنرمند انگلیسی برای اعتراض به عکس های سلفی یک لباس از پوست مرغ درست کرده اند که شاید چندش ترین لباس دنیا باشد. تمام قسمت های این لباس از پوست مرغ خام است و حتی یک ماسک وحشتناک هم دارد.این هنرمندان با پوشیدن این لباس به محل های معروف در لندن می روند و سعی می کنند مانع گرفتن عکس
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-25 00:00:00
  • مشتاق زیارت از نزدیک توام یا امام جعفر صادق (ع)

   امشب همه اهل زمین را فرصت آینه ای دیگر از دست می رودو فرصت امامی دیگر خاموش می شود. فرصت راهگشایی دیگر چون ستاره ای افول می کند. به کدامین گناه، نمی دانم!امشب بقیع را چراغ چراغ روضه روشن می کند، تا دنیایی را فاش شود مظلومیت تو و پدرانت را...   امشب داغ دل زهرا(س) تازه می شود، وقتی خو
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-25 00:00:00
  • قابل توجه جوانهای بیکار

   عنوان مطلبمو این گذاشتم همش میگن در ایران کار نیست.چرا جوون های ما منتظرند تا کار مدیریت فلان اداره رو بهشون بدهند؟ چرا خودشون کمر به کار خم نمی کنند؟حتما باید کار مدیریت با صدها میلیون تومان پول باشه؟ عزیز من خ.اهر یا برادر من که این مطلبو میخونی منم جوون این مملکتم. باید به کم
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-25 00:00:00
  • پل دخیل + عکس و توضیحات

   پل مشهوری در پاریس که عشاق به نشان وفاداری به یکدیگر به آن قفل می‌آویزند، زیر بار سنگین چند تن فولاد خم به ابرو آورده است. این سنت در بسیاری از کشورها وجود دارد. برخی از کشورهای اروپایی اما آن را ممنوع اعلام کرده‌اند. پل پو دز آر روی رود سن در پاریسدر اروپا سنت پرطرفداری وجود د
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-25 00:00:00
  • کلمات معصومین علیه السلام

   خداوند  انسانهای جوینده دانش،انسان با حیا،اصرار کنندگان در دعا ،انسان شجاع- کار نیک کردن -به همه سلام کردن و.........را دوست دارد
  • 58 ماه قبل
  • 2014-08-26 00:00:00
  • بهترین زمان خوردن سالاد کی است

   استفاده از سالاد فوق اعلاده توصیه میشود و همه در تمامی سنین به استفاده کردن از سالاد واستفاده هر چه بیشتر از اون توصیه میشوند اما استفاده از سالاد چه فایده هایی دارد و بهترین زمان خوردن سالاد کی است
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید