مصاحبه با زهره سریال شاهگوش
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> ازهمه جا-->>> مصاحبه با زهره سریال شاهگوش

مصاحبه با زهره سریال شاهگوش

 • زمان درج : 60 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-06-16 00:00:00
 • تعداد بازدید : 7185
  بازدید ماه:5414
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

امیر یل زهره یکی از شخصیت های دوست داشتنی والبته محبوب مجموعه شاهگوش است که اتفاق های بامزه و بیماره نادر او این مجموعه رو زیباتر و جذابتر از همیشه میکند

چند قسمت از سریال «شاهگوش» گذشته بود که از کاراکتر جدیدی رونمایی شد: امیر یل زهره خان با بازی هادی کاظمی. این شخصیت خیلی زود از برگ های برنده سریال داود میرباقری شد تا به همراه کاراکترهایی مثل «شب نما»، «خنجری»، «سرهنگ سرخی» و البته «اسد خفته» بار کمدی سریال را به دوش بکشند.

در ادامه زوج خنجری و زهره نمود بیشتری در سریال پیدا کردند و حتی بده بستان های کلامی شان لقلقه زبان ها شد. به این ترتیب هادی کاظمی با نقش «امیر یل زهره خان» تجربه ای تازه پشت سر نهاد تا در کنار «نظام دوبرره» و «باباشاه» از نقش های برجسته کارنامه او تا امروز باشد.

شما جزو معدود کمدین های موفقی هستید که خیلی راحت چهره تان را عوض می نمایید و در اختیار کارگردان قرار می دهید. این تفکر از کجا می آید که باعث شده حتی بعد از 15 سال کار تصویر ابایی از تغییر شمایل نداشته باشید؟ به هر حال بازیگرانی که مطرح می شوند خیلی راغب نیستند لایه ای روی چهره شان باشد.

من همین اول بگویم که کمدین نیستم، به دلیل اینکه ما در ایران اصلا کمدین نداریم بلکه بازیگرانی داریم که کمدی هم کار می کنند. کمدین تعریفش مشخص است، یعنی آدم هایی با یک وجهه مشخص در همه فیلم و سریال ها! بدون هیچ تفاوتی، بدون هیچ اتفاق خاصی. هیچ اصراری هم برای عوض کردن صورت، تیپ، لحن و ... ندارند؛ مثل چارلی چاپلین که همیشه با مشخصاتش او را دیده ایم و دوست نداشته ایم او را شکل دیگری ببینیم یا هارولد لوید، لورل و هادری، بن استیلر، آدام سندلر و ... اینها تعاریف شان مشخص است. یعنی حتی تماشاگر حاضر نیست آنها را در شکل و شمایلی دیگر ببیند. پس ما در ایران کمدین نداریم و اگر بوده در قدیم بوده

.مثل بازیگر نقش صمد؟

- به نوعی بله، چون نمودارهای یک کمدین را داشت و عمدتا نقش هایی را بازی می کرد که فقط داستانش عوض می شد. الان بازیگری مثل قدرت الله ایزدی (رشید) یک تیپ را بازی می کند و همیشه هم جالب و جذاب می باشد و ملاحت دارد. بقیه بازیگران را نمی توان کمدین دانست. حتی بازیگری مثل اکبر عبدی که کلی فیلم کمدی بازی کرده را نمی توان کمدین نامید چون هیچ زمان هیچ نقشی را تکراری بازی نمی کند. و اما در پاسخ به سوال شما باید بگویم اولا خیلی از بازیگران دوست دارند خودشان را بیشتر نشان بدهند. برای همین حتی زمان ی که بازی ندارند المانی از نقشی که بازی کرده اند را نگه می دارند. این سلیقه کاملا شخصی می باشد چون یک نفر دوست دارد مردم او را بیشتر بشناسند. عده ای هم گریم سنگین را ترجیح می دهند چون می خواهند در جامعه راحت تر باشند. البته این ممکن نیست زیرا کسی که محبوب شود، مردم صورت اصلی او را پیدا می کنند، چنانچه این اتفاق برای خیلی از بازیگران و خود من رخ داده. دوما به شخصه دوست دارم گریم روی صورتم باشد به دلیل اینکه می خواهم چیزی جدید خلق کنم. اعتقاد دارم بازیگر هر نقشش باید با نقش دیگر مختلف باشد.

.اواخر دهه هشتاد بعد از تولید انبوه یکسری فیلم کمدی اصطلاحی باب شد به نام فیلم های «شونه تخم مرغی». بازیگران غالبا به ورطه لودگی افتاده بودند. اتفاقی که در سینما و تلویزیون نمونه های زیادی از آن یافت می شود. برای شما مرز میان لودگی و کمدی چگونه مشخص می شود؟-

هادی کاظمی: کمدی اساسا جزو ژانرهای خیلی سخت می باشد به دلیل اینکه مرز کمدی و لودگی شاید تنها یک تار مو باشد و اگر نتوانی این مرز را کنترل کنی خیلی زود به آن طرف می افتی. بنابراین قبل از همه خود بازیگر باید حواسش جمع باشد. البته من درباره بازیگر صحبت می کنم نه آن عده از دوستان که به یکباره وارد کمدی شدند و قبلا کار دیگری می کردند. هر چند نمی توان گفت همه آنها بد هستند چون بین آنها آدم خلاق هم پیدا می شود. به هر حال خود بازیگر می تواند متوجه شود که به کدام طرف دارد نزدیکتر می شود و اگر چشم سومش خوب کار کند، می فهمد کارش از یک جایی به لودگی تنه می زند و اینجاست که باید فرار کند. مرز لودگی و کمدی «باور» خود بازیگر است. اگر از باورم خارج شد قطعا از باور بیننده هم خارج می شود و آن موقع می باشد که برای خنداندن زور می زنی و می افتی به دام لودگی.

این تعبیر البته برای بازیگر کارهای جدی هم صدق می کند، چه بسا خیلی زمان ها بازیگر خارج از باور مخاطب بازی می کند.-

من کلا با این تعاریف مثل بازیگر کمدی، بازیگر جدی یا فیلم کمدی، فیلم جدی مشکل دارم. می گویند سینما و تلویزیون آینه زندگی است؛ در صورتی که خیلی از فیلم و سریال ها آینه زندگی نیستند. برای همین اگر قرار می باشد آدمی بد باشد، مطلق بد می شود و اگر قرار می باشد خوب باشد مطلق خوب می شود. در مورد کاراکترهای شوخ طبع هم همیگونه است. در حالی که شما خیلی ها را می بینید که به شدت شوخ طبع هستند اما در خلوت تنهایی شان سنگین بودن دل این آدم ها، بد حال بودن و جدی بودنشان را می توان دید. من خودم موافق کمدی هستم که از جنس زندگی است.

بازیگر درباره یک نقش چگونه می تواند به باور برسد؟ برخی پارامترها از دست او خارج می باشد مثل فیلمنامه، کارگردان...

- یکسری چیزها درونی است. صرفا تکنیکی نیست و تعریف مشخص ندارد که مثلا اگر شما از نقطه «آ» به نقطه «ب» بروید حتما موفق می شوید. هر کسی به شکلی، به یک نوع بازی می رسد و هیچ کدام فرمول خاصی ندارد. به خاطر همین می باشد که یکمرتبه کسی که شغلش چیز دیگری بوده، جوری بازی می کند که کسی که درس بازیگری خوانده نتوانسته به آن درجه برسد. چیزی که سنسور منِ هادی کاظمی را به صدا درمی آورد، موقعی می باشد که احساس می کنم برای خنداندن مخاطب زور می زنم

.به کارگردان هم مشاوره می دهید؟-

هادی کاظمی: صددرصد؛ درست می باشد که کارگردان حرف آخر را می زند اما همه ما در یک فرآیند شرکت می کنیم. با کارگردانی که می گوید «فقط حرف خودم»، اصلا نمی توانم کار کنم. خود بازیگر دارای نگاه و انگیزه است. معمولا با تمام کارگران هایی که کار کرده ام حتی کسانی که اسم های بزرگی داشته اند، تعامل داشته ام. شاید برخی فکر کنند چون اسم های بزرگ داشته اند ممکن می باشد خودرأی تر باشند اما اصلا چنین چیزی در آنها احساس نکرده ام؛ با آنها مشورت می کنی یا می پذیرند یا رد می کنند و تعامل شکل می گیرد.

تعامل شما و داودمیرباقری برای نقش امیر یل زهره خان چه بود؟-

من بار اول که با استاد میرباقری برخورد داشتم، دیدم چقدر کار با این آدم راحت است، راحت به معنای اینکه هر چه می گویی می فهمد و متوجه می شود. اصلا نقشی که قرار بود من در «شاهگوش» بازی کنم این نبود. تعاریف دیگری داشت و قرار بود جور دیگر باشد اما با آقای میرباقری صحبت کردیم و به یک نتیجه مشترک رسیدیم. گفتم این کار را نکنیم، چون هم این نقش دستمالی شده و هم به خاطر خصوصیاتش احتمال ممیزی اش زیاد می باشد و نقش کامل عوض شد.

ایده خام بود یا همین چیزی که الان خلق شده را پیشنهاد دادید؟-

یکی از ویژگی های شغل بازیگری خوب دیدن و خوب نگاه کردن است، ما آدم هایی با مشخصه کاراکتر «زهره» اطرافمان زیاد داریم. البته «زهره» چیزی نیست که ابتدا در ذهنم بود، طی صحبت با آقای میرباقری به حالات و خواص کنونی اش رسیدیم.

زهره رفتار و بیانی کاملا منحصر به فرد دارد که از فیلتر بازیگری به نام هادی کاظمی عبور کرده. چطور به ریزه کاری هایی مثل استفاده از دست باز یا حرکت انگشت ها موقع ادای احترام نظامی رسیدید؟-

من نمی توانم بگویم بازیگری را صرفات از یک استاد یاد گرفته ام بلکه از هر کدام ذره ذره آموخته ام. یکی از آموزه ها که از یکی از اساتید یاد گرفتم را هیچ زمان فراموش نمی کنم. ایشان می گفت «بازیگر اول باید دست کاراکتر را بسازد.» یک بنا موقع حرف زدن، یک شکل از دستش استفاده می کند و مدیر مدرسه به شکلی دیگر. این مدیر نمی تواند دستش را آزاد رها کند بلکه ممکن می باشد دستانش پشت کمرش باشد یا انگشتش حالت تحکم داشته باشد. زهره انسان نباتی می باشد در لحظه خوشحال می شود، در لحظه می شکند.همین ریزه کاری ها می باشد که باعث می شود کاراکتری مثل «زهره» موفق و محبوب باشد. تکیه کلام ها مثل حرکت کن، هیس نمایید و ... از کجا نشأت گرفته؟- ببینید زمان ی بازیگر قرار می باشد شخصیتی را خلق کند، به او موقعیتی داده می شود تا شخصیت را بیافریند. من تمام تلاشم را کرده ام تا هر کدام از نقش ها مختلف از قبلی ها باشد. اساتید بزرگ من همین مردم هستند و در بین آنها این تکیه کلام ها پر است. خیلی ها می گویند زهره شبیه فلان هم خدمتی ما می باشد که موقع احترام نظامی کلا چپ و راست می شد. ما به ازای این نقش در جامعه موجود است، برای همین محبوب شده. خود من ابتدا فکر نمی کردم «شاهگوش» اینقدر مخاطب داشته باشد اما بازخوردهایی که داشتم نشان داد که مردم کار را خیلی دوست داشته اند. شاید بخشی از دلیل این دوست داشتن، نزدیکی سریال به زندگی است. هر چه فیلم یا سریالی نزدیکتر به زندگی باشد، مردم بیشتر آن را می پذیرند. من خودم «پایتخت» را دوست داشتم، نه صرفا به خاطر دوستانی که در آن حضور داشتند بلکه به این خاطر که به واقعیت زندگی نزدیک بود.

روحیات هادی کاظمی چقدر به کاراکترهایی که بازی می کند نزدیک است؟-

هادی کاظمی: اصلا خودم شبیه نقش هایی که بازی کرده ام نیستم،حتی درونیاتش هم شبیه من نبوده. من آدمی جدی و کاملا مختلف از این نقش ها هستم. چهار پنج سال اخیر، یکی از بدترین دوره های زندگی ام بوده ولی هرگز در بازی هایم نمود نداشته. در زمان «قهوه تلخ» کلا حالم بود بود. خیلی از دوستان لطف دارند و در مواجهه با ما حواسشان هست اما عده ای در لحظه می گویند ما را بخندان و زمان ی با واقعیت هادی کاظمی مواجه می شوند، می گویند چرا خودت را گرفتی؟

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 18 ساعت قبل
  • 2019-06-16 21:00:02
  • آیا میدونین چرا سکسکه میکنیم یا خمیازه میکشیم؟

   آیا تابحال سرفه، عطسه کرده اید یا مو بر تنتان سیخ شده و تعجب کرده اید؟! البته که کرده اید اما دلیل این اتفاقات چیست؟ اگر چه این عکس العمل های بدنی می توانند ناراحت کننده باشند اما چنین بازتاب های طبیعی می توانند از جسم مواظبت کرده و عملکرد آن را در وضعیت طبیعی نگه دارند.
  • 1 روز قبل
  • 2019-06-15 21:00:04
  • 13 اعجاز آفرینش در بدن ما

   در این مطلب قصد داریم 13 حقیقتی که پشت عادات عجیب ما نهفته است را شرح دهیم نظیر اینکه چرا موهای جسم سیخ میشود؟چرا بعد از خنده گریه است و …
  • 2 روز قبل
  • 2019-06-14 21:00:03
  • آشنایی با پرنده ابابیل

   ابابیل نام یک پرنده ایست که خیلی شبیه به پرستو می‌باشد و لانه خود را از سنگ های کوچک و گِل می‌سازد. شکل ظاهری این پرنده در مناطق متفاوت دنیا اندکی باهم فرق دارند و در مناطق شمالی ایران نیز خیلی مشاهده شده است.
  • 3 روز قبل
  • 2019-06-13 21:00:02
  • با گریه بچه قبل خواب چه باید کرد

   برخی ها فکر میکنند یکی از وظایف پدر و مادر ها رسیدگی بیست و چهار ساعته به نوزاد میباشد.
   نیمه شب ها همواره بچه ها به علت ها متفاوت میزنند زیر گریه و پدرومادر بی قرار با شتاب به بچه رسیدگی میکنند
  • 5 روز قبل
  • 2019-06-11 17:55:06
  • زمان ماندگاری پروتز سینه در زنان چقدر است

   جراحی زیبایی طرفداران خیلیی به ویژه در زنان دارد. جراحی زیبا سازی سینه یکی از عمل های زیبایی است. دانستن تمام چیز درباره پروتز سینه پیش از انجام عمل زیبا سازی برای خانم ها امری ضروری و الزامی می باشد. در این راستا پرسش هایی راجع به تمام چیز درباره پروتز سینه خانم ها به همراه جوا
  • 6 روز قبل
  • 2019-06-10 21:00:01
  • چجوری حالت تهوع را در بارداری کم کنیم

   وضعیت تهوع در بارداری امری خیلی آزاردهنده است که مادران باردار به آن گرفتار می شوند و همین امر سبب می شود که ماردان غذا مناسبی نداشته باشند که امکان پذیر است برای جنین و یا خودشان مسئله ساز باشد. در دنباله میخواهیم چندین شیوه به شما معرفی کنیم برای کم شدن تهوع در بارداری که خیل
  • 1 هفته قبل
  • 2019-06-08 13:43:58
  • مشکلات بارداری در صورتی که جنین دختر است یا پسر

   بارداری دوران خیلی سختی است که خوابیدن در آن تقویت خودش را دارد و اضافه وزن دراثرپرورش جنین هم قادراست از مسائل این دوران باشد که گاهی ویار های سخت هم از غیرقابل تحمل ترین لحظات خانم ها می باشد. درباره سختی بارداری در شیثار زیادتر بخوانید
  • 1 هفته قبل
  • 2019-06-08 00:00:00
  • چجوری با مشکل سرفه و گلودرد کنار بیایم و مشکل رو حل کنیم

   در مردم درگیر با مسئله سرفه ، سرفه کردن یک بازتاب طبیعی، سودمند و همینطور یک مکانیزم دفاعی جسم انسان برایمراقبت از گلو در مقابل فاکتور های برانگیختن‌ کننده می باشد. سرفه و گلودرد گونه های مختلفی دارند که در بعضی ، منبع آن ها آلرژیک می باشد و بعضی دیگر منبع ویروسی دارند. گلو د
  • 61 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • رموز رنگ کردن مو ها

   14

   اگر از آن دسته خانمها هستید که به رنگ کردن موها علاقه دارید یا به ناچار برای پوشاندن موهای سفید از رنگ های مو استفاده می کنید لازم است اصول اولیه و رموزی را که معمولا آرایشگرها به شما نمی گویند را بدانید.

  • 59 ماه قبل
  • 2014-07-13 00:00:00
  • باربی زنده جدید اینبار از ژاپن

   14چند و قت پیش بود که باربی زنده ای دیده شد دختری که خودش رو شبیه باربی در آورده بود و اینبار دختر دیگری خودش رو شبیه یک باربی در آورده و ما تونستیم یکی دوتا عکس از این باربی رو امروز براتو نداشته باشیم که امیدوارم باب میل شما دوستان بود ه باشه
  • 56 ماه قبل
  • 2014-09-24 00:00:00
  • وقتی بهنوش بختیاری درد و دل میکند و...

   بهنوش بختیاری در صفحه شخصیش درد دل خود را شروع کرده است و مقداری از بار سنگی که بر روی دلش بوده است را با دیگران در میان گذاشته است
  • 56 ماه قبل
  • 2014-09-23 00:00:00
  • زبان را سریعتر وراحتر یاد بگیرید

   آبا شما هم در یادگیری زبان مقداری مشکل دارید و دوست دارید با توجه به نیاز ویا علاقه ای که دارید زبان خارجی رو بتونین سریعتر وراحتر یاد بگرید واز اون استفاده بیشتری ببرید
  • 56 ماه قبل
  • 2014-09-23 00:00:00
  • بی ام و X1 به روز شد

   کارخانه بی ام و  ماشین X1 خود را به روز کرده است و مدل تازه از آن را در بهار آینده ارائه خواهد کرد
  • 56 ماه قبل
  • 2014-09-25 00:00:00
  • در مورد قمر در عقرب چه میدانید

   آیا تا حالا این اصطلاح رو شنیده اید و میدونید قمردر عقرب چیشت و به چه حالتی وزمای میگویند قمردر عقرب شده است و آیا واقعا این اصطلاح معنا و واقعیت دارد؟؟؟
  • 56 ماه قبل
  • 2014-09-22 00:00:00
  • از فیثاغورث بخوانید

   امروز سخنان خواندنی دیگری روبراتون داریم اما اینبار این سخنان از مردی است که بیشتر نام او رو در ریاضی شنیده اید یعنی فیثاغورث
  • 56 ماه قبل
  • 2014-09-21 00:00:00
  • همه چیز راجع به آلرژی فصلی و پیشگیری از آن

   با اومدن پاییز سال آلرژی فصلی نیز شروع میشود و اینطور و اونور افرادی رو میبینیم که چشم های سرخ شده و بینی های قرمزش نشون از درگیری اون ها با آلرژی رو میدهد اما آلرژی فصلی چیست و چگونه میتوان از آن پیشگیری نمود
  • 56 ماه قبل
  • 2014-09-28 00:00:00
  • حس علی ضیا از آمدن پاییز

   آمدن پاییز برای هرکدام از ما حس و حال متفاوتی دارد و این روزها با صفحات اجتماعی هرکی سعی دارد این حس و حال را به نوعی بیان کند
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید