فواد بابان و رازهایش در گفت وگو بامزه
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> ازهمه جا-->>> فواد بابان و رازهایش در گفت وگو بامزه

فواد بابان و رازهایش در گفت وگو بامزه

 • زمان درج : 57 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-07-04 00:00:00
 • تعداد بازدید : 5746
  بازدید ماه:4311
  بازدید هفته:2
 • بخش مربوطه :

امروز گفت و گویی بامزه والبته خواندی رو با فواد بابان رو برای شما دوستان داریم ، گفت وگو یک خواندنی از نحوه ورود او به صدا و سیما تا خاطراتش  و البته نحوه خروجش از سازمان

می‌گوید در دوران‌ قدیم رسم بر این بود که گوینده باید صورت سنگین، زیبا،‌ لباس فاخر و خیلی چیزهای دیگر را با خود به همراه داشته باشد؛ اما همه این‌ها در حال حاضر منسوخ شده می باشد و به هیچ عنوان این‌گونه نیست که برای گویندگی خبر یک صدای عجیب‌ و غریب و چشم‌های بسیار درشت داشته باشی!

این‌ها بخشی از گفته‌های فواد بابان پس از 30 سال در عرصه گویندگی خبر در صداوسیماست. این گوینده پیشکسوت به گفته‌ی خودش دارای روحیه‌ای شاد و فردی بسیار شوخ طبع است.

 

*** زمان ی بابان با این چهره و صدا گوینده شد، پس همه می‌توانند

بابان که سال گذشته از خواندن خبر در صداو سیما مرخص و بازنشسته شد، به ویژگی‌های یک گوینده خبر اشاره می‌کند و می‌گوید: داشتن جذابیت،‌ شادابی، صدای خوب از جمله ویژگی‌های یک گوینده خبر می باشد که همه این‌ها اکتسابی است. زمان ی فواد بابان با این چهره و این صدا گوینده شد پس همه می‌توانند.

*** اگر سوپر مارکت داشتم وضعم بهتر بود

وی از نحوه‌ ورودش به صداوسیما می‌گوید و توضیح می‌دهد: ورودم به تلویزیون و رادیو به سال‌های قبل برمی‌گردد زمان ی که تست گویندگی از من گرفته شد و من رد شدم. اما چون پدرم گوینده رادیو و کارمند صداوسیما بود با کسی که تست من را گرفته بود، تماس گرفت و گفت چرا پسر من را رد کردید. که او نیز گفت من نمی‌دانستم پسر شماست اما اگر برایش سوپرمارکت باز نمایید موفق‌تر می‌شود. که من نیز پس از 33 سال به حرف او رسیدم. اگر سوپر مارکت داشتم وضعیتم بهتر بود. اما از همان‌ جا تصمیم گرفتم که من گوینده خواهم شد و هر کسی هم که بخواهد گوینده‌اش می‌کنیم.

*** اتفاقات غیرقابل تصور در خواندن اخبار شبانگاهی بابان

فواد بابان: از این دست اتفاقات فراوان برایم پیش آمده می باشد که هم ناراحتی داشته و هم خنده.

او در یکی از خاطراتی که در حین خواندن خبر برایش پیش آمده بود، خاطرنشان می‌کند: پشت میز خبر بودم، روی میز دوربین فیلمبردار فراموش کرده بود چرخ‌های دوربین را قفل کند و پایش را روی قفلش بگذارد که با توجه به شرایطی که پیش آمد، دوربین خود به خود شروع به راه افتادن کرد و از استودیو خارج شد. از طرفی صندلی من هم خوشبختانه دستگیره نداشت. یعنی اصولا صندلی گوینده خبر نباید دستگیره داشته باشد. زمان ی که دیدم دوربین شروع به راه افتادن کرد، همان‌طور در حالت نشسته به اندازه یک متر از جایگاهم خارج شدم و کسی متوجه نشد.

 

*** حضور 25 ساله بابان در کار ساخت و ساز و کارخانه

فواد بابان در بخش دیگری از صحبت‌های خود از پراسترس بودن کار خبر و اینکه یکی از مواردی که باعث شد در این کار پراسترس دوام بیاورد، می‌گوید: با توجه به اینکه همزمان سه جا کار می‌کردم 33 سال طول کاری من بود که اگر آن را ضربدر سه کنیم صد و اندی سال می‌شود. از دیگر کارهای من حضور 25 ساله‌ام در ساخت و ساز بود. که همه می‌گفتند ساخت و ساز همه را پیر می‌کند اما من می‌گفتم ساخت و ساز آدم‌ها را جوان می‌کند و خیلی باحال می باشد و همچنین کارهای دیگر.

او در ادامه می‌گوید: سال‌های سال پنج صبح در کارخانه بودم، سپس به صداوسیما می‌آمدم و اخبار بامدادی را تا هفت صبح می‌خواندم. مجدد هفت صبح به کارخانه می‌رفتم و تا پنج عصر آنجا مشغول به کار بودم. سپس پنج عصر به تلویزیون می‌آمدم و تا 12 شب اخبار را می‌خواندم و پس از خواندن اخبار شب ساعت 12 و نیم اخبار رادیو را می‌خواندم.

*** چرت زدن در حین خواندن اخبار شبانگاهی

فواد بابان به شیطنت‌هایی که پیش از این در حین گویندگی خبر داشته است، اعتراف می‌کند و می‌گوید: می‌خواهم یک رازی را بگویم اما به هیچ کس نگویید. فقط ما و مخاطبان بدانند و دیگر بیرون نرود.

سپس می‌گوید: ساعت 12 شب با یکی از دوستان‌مان آقای حسن سلطانی که در حال حاضر گاهی اوقات برنامه‌های مذهبی را اجرا می‌کند، خبر می‌خواندیم. گاهی از شب‌ها یک آقا و یک خانم خبرها را می‌خواندیم. که پس از آن گفتند 12 شب ممکن می باشد برای خانم‌ها ناامن باشد و دونفر آقا اخبار را می‌خواندند که خیلی هم لوس بود. زمان ی که دو گوینده مرد خبر را می‌خوانند صدای آن‌ها نزدیک به هم می باشد در حالی که برای تلطیف کردن خبر نیاز به یک گوینده خانم و یک گوینده آقا است.

وی ادامه می‌دهد: خلاصه هر دوی ما تا ساعت 6 عصر در کارخانه کار می‌کردیم و بعد به صداوسیما می‌آمدیم تا اخبار شبانگاهی تلویزیون را بخوانیم. اما ساعت 12 شب هم به رادیو می‌رفتیم تا اخبار رادیو را بخوانیم. یک خبر من می‌خواندم و یک خبر حسن سلطانی. در این میان من فکری به نظرم رسید و به حاج حسن گفتم. اینکه زمان ی من خبر را می‌خوانم او چرت بزند و زمان ی خبر من تمام شد نوبت به او برسد که خبر بخواند و من بخوابم. که مدت‌ها این کار را می‌کردیم و در فاصله خبر خواندن می‌خوابیدیم. اما برای آخرین بار یک بار در وسط خواب حسن سلطانی مرا بیدار کرد. که من از این کار او شاکی شدم و گفتم که چرا من را بیدار می‌کنی و او گفت تو داری خُر و پُف می‌کنی و صدا روی آنتن می‌رود. به جز این اتفاقات، اتفاقات دیگری هم برایمان پیش آمد. گاهی کنار هم می‌نشستیم و همدیگر را اذیت می‌کردیم تا ببنیم چه کسی می‌تواند دوام بیاورد.

 

*** شیطنت‌های بابان برای همکارانش هن گام خواندن خبر

بابان همچنین به خاطره دیگری که با ناصر خویشتن‌دار که در حال حاضر کار دوبله انجام می‌دهد، اشاره می‌کند و می‌گوید: با او نیز خبر می‌خواندیم. او در حین خواندن خبر من را نیشگون می‌گرفت و یا زمان ی که او خبر می‌خواند من کاری می‌کردم که او را بخندانم اما اگر با این کارها چیزی می‌شد دیگر کارمان تمام بود.

*** خبر را نباید قرائت کرد بلکه باید اجرا کرد

این گوینده پیشکسوت خبر در بخش دیگری از صحبت‌هایش معتقد است، خبر را نباید قرائت کرد بلکه باید اجرا کرد و می‌گوید: در کار خبر خیلی‌ها معتقدند باید صرفا خبر را قرائت کرد در صورتی که باید خبر را اجرا کرد نه اینکه صرفا قاری بود. این قالب‌ها را من به فرمان آقا شکاندم. زمان ی که خدمت حضرت آقا رسیدیم ایشان گفتند که چرا شما این‌گونه خبر می‌خوانید و همین‌طور خشک نشسته‌اید و تکان نمی‌خورید، یک کمی خودتان را تکان بدهید که من از این موضوع خیلی خوشحال شدم به جهت اینکه دوست داشتم این کار را انجام بدهم اما دست و بالم را بسته بودند. مثل اینکه دست و بال کسی را ببندی و بگویی حالا بدو. خب مشخص می باشد که نمی‌تواند.

*** انتقاد رهبر نسبت به اجرای خبر

وی در ادامه نسبت به مطالب بالا اشاره می‌کند: پس از اینکه آقا این نکته را فرمودند مجدد خدمت ایشان رفتیم و زمان ی که جویا شدیم نحوه اجرا بهتر شده است، خاطرنشان کردند. کمی بهتر شده می باشد اما باز هم جای کار دارد. سپس بشکنخانم ها به خانه آمدم و گفتم حالا می‌دانم چکار کنم! برای اولین‌بار آن قالب را شکستم. خیلی سخت بود. آن بدعتی که گذاشته بودند و می‌گفتند نباید تکان بخورید و صاف بایستید تغییر کرد و اکنون الی‌ماشاالله این کار را استفاده می‌کنیم و از این ور بوم به آن ور بوم افتاده‌ایم.

*** یک گوینده خبر نباید به نقد جبهه بگیرد

وی در بخش دیگری درخصوص ویژگی‌های یک گوینده خبر اظهار می‌کند: یک گوینده خبر نباید نسبت به نقد و یا علیه و یا ضد کسی جبهه بگیرد. اما خبر باید بار خود را داشته باشد و وزانت آن حفظ شود. به اضافه اینکه در ظاهر چهره آن عکس‌العمل مثبت نیز از گوینده در هن گام خواندن خبر متساعد شود. این تبسم حتی در مراسم سوگواری‌ و مراسمی که نباید بخندیم متساعد شود و گوینده یک شادابی و جذابیتی از خود نشان بدهد؛ البته این ویژگی‌ها را می‌شود به صورت اکتسابی کسب کرد اما یک مقدار نیز باید در وجود آدم‌ها باشد که در وجود من فراوان است.

*** تمجید از یک پدر به عنوان یک گوینده بی‌بدیل

فواد بابان همچنین پدرش را که به عنوان یک گوینده در رادیو سال‌ها فعالیت کرده می باشد یک گوینده بی‌بدیل می‌داند و می‌گوید: پدر من سال گذشته درگذشت. ایشان یک چیزی به عنوان کاروان شعر و موسیقی راه انداخته بود که 450 کاروان شعر موسیقی داشت و هر برنامه او حدود نیم ساعت بود که از رادیو پخش می‌شد. در واقع برنامه «گل‌ها» از روی «کاروان موسیقی» پدر من درست شد.

وی می‌گوید: پدر من یک گوینده بی‌بدیل بود و تاریخ یک همچین چیزی دیگر نشان نمی‌دهد. من ابتدا فکر می‌کردم چون پدر من می باشد خیلی دوستش دارم اما نه، او واقعا بی‌نظیر می باشد و واقعا مشابه او اصلا نیامده است.

*** آرزوی فواد بابان برای افتتاح یک شبکه نو پا

فواد بابان که روزهای اخیر در تلویزیون و شبکه نسیم حاضر شده بود نسبت به این شبکه اظهار نظر می‌کند: خوشحالم از اینکه به این شبکه جوان، شبکه‌ای که از خبر خبری نیست آمده‌ام. به هر صورت آرزو می‌کنم این شبکه شبکه‌ موفقی باشد. روزی که این شبکه در کنار دریاچه زریوار افتتاح شد به اتفاق این برنامه را دیدم که آقای ضرغامی اعلام کرد این شبکه دو ویژگی دارد یکی اینکه شاد می باشد و دیگری‌ پویا و سرگرم‌کننده می باشد و از خبر هم خبری نیست. به هر حال از دست افرادی مثل ما راحت هستید و برنامه‌های شاد می‌بینید.

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 7 دقیقه قبل
  • 2019-04-22 21:00:03
  • تایلنول یا تایلانول چیست

   آیا اسم تایلنول یا تایلانول به گوشتون خورده است و براتون سوال که این دارو چیست و از کجا آمده و چه موارد مصرفی دارد
  • 12 ساعت قبل
  • 2019-04-22 09:00:02
  • از ریواس این سبزی کمیاب بهاری بیشتر بدونین

   برخی سبزیجاتی که در بازار موجودند و ما کمتر از آنها استفاده می کنیم به دلیل عدم آگاهی درباره خواص آنهاست. خواص برخی سبزیجات مانند ریواس کمتر مورد بررسی قرار گرفته است. این سبزی که در فصل بهار بیشتر قابل دسترس است فواید فراوانی دارد. درباره خواص ریواس را در ی بخوانید
  • 6 روز قبل
  • 2019-04-16 21:00:04
  • فهرستی از چربی سوزهای در دسترس همه

   فهرست خوراکی هایی که به عنوان چربی سوز عالی محسوب شده‌اند از قرار زیر است.یادتان باشد که زمان خرید این گونه غذا‌ها در سبد خریدتان از یاد نرود
  • 1 هفته قبل
  • 2019-04-13 09:00:04
  • چجوری در سفر از اسهال پیشگیری کنیم

   فاکتور این مسمومیت‌ها استافیلوکوک‌ها هستند که به‌دنبال میل کردن آب، سبزی، خوراکی و گوشت آلوده وارد جسم می‌شوند و دوره‌ای ۳ تا ۵ روزه دارند.عفونت‌های تهاجمی دارای نشانه ها شدیدتری هستند و منجر به تب شدید و لرز و اسهال خونی می‌شوند که باکتری های شیگلا، سالمونلا، ایکولای
  • 2 هفته قبل
  • 2019-04-07 08:46:05
  • جراحی شکم رزکسیون پوست

   جراحی زیبایی شکم با بررسی منظم کشش پوست شکم باقیمانده انجام میپذیرد . رزکسیون پوست شکم/ چربی باید در یک زاویه 70 درجه انجام پذیرد تا حاشیه پائینی انسزیون 30 درجه با حاشیه فوقانی انسزیون به صورت قطعه به قطعه بدون رستراکسیون یا برامدگی مطابقت نماید
  • 2 هفته قبل
  • 2019-04-08 21:00:03
  • چجوری غذاهارو در خانه دودی کنیم

   در قدیم انسان ها برایمراقبت زیاد مدت مواد خوراکی از روش های متفاوتی برایمراقبت آن ها مصرف می شیوه دودی کردن مواد خوراکی یکی از آن شیوه ها بود تا مواد خوراکی به مدت زیاد تریمراقبت شده و از آن ها مصرف شود
  • 2 هفته قبل
  • 2019-04-05 09:00:02
  • چجوری تستوسترون خود را افزایش دهیم

   امروزه اکثر آقایان گرفتار کم شدن تستوسترون می شوند و حفظ میزان خوب تستوستروندر آقایان یا حتی خانم ها احتیاج به مواظبت های ویژهی دارد. حتی خانم ها سالم بایست هر روزه ۳۰۰ میکروگرم تستوسترون در تخمدان ها و غدد آدرنالشان تولید شود.
  • 2 هفته قبل
  • 2019-04-04 09:00:02
  • در این شرایط جگر مرغ نخوردی

   استفاده جگر مرغ به علت مزه و مزه مختلف دلبستهان ویژه خود را دارد و خیلیی از مردم آن را به عنوان یک نوبت خوراکی در طول هفته یا ماه خود قرار می دهند. در دنباله می خواهیم درباره عوارض استفاده جگر مرغ با شما صحبت کنیم و ببینیم استفاده آن به چه علت زیان آور است و نبایست استفاده کرد
  • 2 هفته قبل
  • 2019-04-02 09:20:35
  • چرا دندان کودکان دچار پوسیدگی می شود

   پوسیدگی دندان مسئلهی است که در بیشتر مردم امکان پذیر است اتفاق بیوفتد و به سن و سال ارتباطی ندارد. امروز در شیثار میخواهیم درباره پوسیدگی دندان ها در بچه ها صحبت کنیم و ببینیم چه فاکتور هایی بر پوسیدگی دندان اثربخش است و چه راهکارهایی برای جلوگیری از آن وجود دارد
  • 59 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نو کردن کیف های قدیمی با کمی خلاقیت

   14امروز برای شما دوستان راهکاری داریم که با استفاده از اون شاید بتونین به خوبی کیف های قدیمی خودتون رو کمی نونوار بکنید و کیف های زیباتر و بهتری داشته باشید
  • 7 ماه قبل
  • 2018-08-26 08:56:48
  • آشنایی با غذای محلی قیقاناخ تبریز

   14امروز مطلبی در مورد یک غذای محلی برای شما داری ،غذایی دوست داشتنی و خوش مزه برای ما ترک زبان ها و همشهری ها ی ما به نام قیقاناخ تبریزی که نوعی دسر تبریزی است که هم به عنوان درسر و هم به عنوان شیرینی مورد استفاده قرار میگرید و البته بسیار خوشمزه است و دوست داشتنی
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-24 00:00:00
  • خنده و شادی در احادیث

   خندیدن و شاد بوددن در روحیه و رفتار همه ما تاثیر فراوانی دارد و اینبار نگاهی انداخته ایم به نگاه و توصیه به خندیدن  در احادیث
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-24 00:00:00
  • آبشار آب سفید- عروس زیبای آبشار های ایران

   فصل تابستان است و فصل گردشگری امروز با سایت سیثار همراه باشید تا به عروس زیبای آبشارهای ایران "آبشار آب سفید"با هم سری بزنیم و از طبیعت انجا لذت ببیریم. اگه تا بحال به این منطقه دیدینی نیومده اید پس بهتره سری هم به این مکان زیبا بزنید و لذت ببرید
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-24 00:00:00
  • امامزاده محمد بن حسن- الیگودرز

   امامزاده امام محمد بن حسن در شهرستان الیگودرز و روستاهای اطراف آن و همچنین در سراسر استان های مرکزی،اصفهان ،تهرانو.........از ارزش بالایی برخوردار است . این امامزاده تا الان حدودا شاید صدها مریض صعب العلاج را شفا داده و حاجت ها و گرفتاریهای عظیم را برطرف نموده است.امامزاده ممد بن
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-23 00:00:00
  • چطور طول عمر باتری لپ تاپ خود را افزایش دهیم

   طول عمر باتری های قابل شارژ پس از گذشت زمان کاهش می یابد، اما اگر به تازگی لپ تاپ خریده اید و می خواهید طول عمر باتری آن را بدانید در ادامه برخی از روش های آزمایش و کنترل باتری لپ تاپ در سیستم عامل های مک و ویندوز را مشاهده خواهید کرد. با این نرم افزارها می توانید مطمئن شوید طول ع
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-25 00:00:00
  • احمقانه ترین کار دو هنرمند انگلیسی

   دو هنرمند انگلیسی برای اعتراض به عکس های سلفی یک لباس از پوست مرغ درست کرده اند که شاید چندش ترین لباس دنیا باشد. تمام قسمت های این لباس از پوست مرغ خام است و حتی یک ماسک وحشتناک هم دارد.این هنرمندان با پوشیدن این لباس به محل های معروف در لندن می روند و سعی می کنند مانع گرفتن عکس
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-25 00:00:00
  • مشتاق زیارت از نزدیک توام یا امام جعفر صادق (ع)

   امشب همه اهل زمین را فرصت آینه ای دیگر از دست می رودو فرصت امامی دیگر خاموش می شود. فرصت راهگشایی دیگر چون ستاره ای افول می کند. به کدامین گناه، نمی دانم!امشب بقیع را چراغ چراغ روضه روشن می کند، تا دنیایی را فاش شود مظلومیت تو و پدرانت را...   امشب داغ دل زهرا(س) تازه می شود، وقتی خو
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-25 00:00:00
  • قابل توجه جوانهای بیکار

   عنوان مطلبمو این گذاشتم همش میگن در ایران کار نیست.چرا جوون های ما منتظرند تا کار مدیریت فلان اداره رو بهشون بدهند؟ چرا خودشون کمر به کار خم نمی کنند؟حتما باید کار مدیریت با صدها میلیون تومان پول باشه؟ عزیز من خ.اهر یا برادر من که این مطلبو میخونی منم جوون این مملکتم. باید به کم
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-25 00:00:00
  • پل دخیل + عکس و توضیحات

   پل مشهوری در پاریس که عشاق به نشان وفاداری به یکدیگر به آن قفل می‌آویزند، زیر بار سنگین چند تن فولاد خم به ابرو آورده است. این سنت در بسیاری از کشورها وجود دارد. برخی از کشورهای اروپایی اما آن را ممنوع اعلام کرده‌اند. پل پو دز آر روی رود سن در پاریسدر اروپا سنت پرطرفداری وجود د
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-25 00:00:00
  • کلمات معصومین علیه السلام

   خداوند  انسانهای جوینده دانش،انسان با حیا،اصرار کنندگان در دعا ،انسان شجاع- کار نیک کردن -به همه سلام کردن و.........را دوست دارد
  • 55 ماه قبل
  • 2014-08-26 00:00:00
  • بهترین زمان خوردن سالاد کی است

   استفاده از سالاد فوق اعلاده توصیه میشود و همه در تمامی سنین به استفاده کردن از سالاد واستفاده هر چه بیشتر از اون توصیه میشوند اما استفاده از سالاد چه فایده هایی دارد و بهترین زمان خوردن سالاد کی است
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید