گفت وشنودی با ایمان صفا
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> ازهمه جا-->>> گفت وشنودی با ایمان صفا

گفت وشنودی با ایمان صفا

 • زمان درج : 76 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2014-07-08 00:00:00
 • تعداد بازدید : 3842
  بازدید ماه:3286
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

ایمان صفا بازیگری که بیشتر درون کارهای مایه هایی از ظنز دارد امروز هم صحبت مجله ما شده است و با او گفت و گویی داریم راجع به کار و بازیگری و...

ایمان صفا در شب یلدای سال ۱۳۶۲ در تهران چشم به جهان گشود.و در حال حاضر مجرد می باشد.

چطور شد که نقش حسین لطیفی را پذیرفتید و پای ثابت گروه بازیگران سریال عملیات ۱۲۵ شدید ؟

حقیقت این می باشد که من یک فیلم برای منوچهرهادی کارکردم به اسم “قرنطینه”. کاراکتری داشتم که فقط در ۵- ۶ سکانس کار داشت. بهروز افخمی فیلم “قرنطینه” را تدوین می‌کرد و آنجا بازی من را در باکس تدوین دید و خوشش آمد. بعد دوست خوبم مجید موثق به من زنگ زد و گفت افخمی برای سریال جدیدش نقشی برای تو کنار گذاشته است. آن زمان اصلا برایم مهم نبود که چه نقشی می باشد و تنها به این دلیل که کارگردانی مانند بهروز افخمی سکان هدایت کار را برعهده داشت بدون هیچ سوالی و بدون این که از قصه خبر داشته باشم کار را پذیرفتم. برایم مهم این بود که بازی کنم چرا که کار افخمی بود،اما درفصل‌های بعد قصه برایم مهم شد. آدم‌ها در طی کار پیشرفت می کنند و من هم از این قائده مستثنی نیستم. سعی می‌کنم امروزم نسبت به دیروز بهتر باشد و این مستلزم کار خوب می باشد و برای آن باید فیلمنامه، کارگردان و شرایط خوب را انتخاب کنم. اما این که چرا در هر سه فصل این سریال حضور داشتم به این دلیل می باشد که عملیات ۱۲۵ برای من چیز دیگری است.

مهمترین خصیصه رفتاری ایمان صفا چیست؟

صادق بودن با مردم چرا که زمان ی صادق باشی مردم دوستت دارند.

چقدر بازی در نقش حسین لطیفی روی شما تاثیر گذاشت و چقدر ایمان صفا روی حسین لطیفی این تاثیر را داشت؟

واقعیت این می باشد که برای من همه چیز برعکس شد. هر بازیگری کاراکتری را که کار می‌کند بخش‌هایی از شخصیت او در آن کاراکتر دیده می‌شود، اما برای من کاملا برعکس شد. من برخلاف حسین لطیفی که شوخ می باشد در زندگی شخصی بسیار جدی هستم. در واقع پس از ۵ سال کار، لطیفی روی من تاثیر گذاشت، نه من روی لطیفی. من یکسری از کارهایی را که حسین لطیفی انجام می‌دهد در زندگی هرگز انجام نمی‌دادم اما امروز که نگاه می‌کنم، می‌بینم برخی از رفتارهای او در ناخودآگاه من قرار گرفته و شبیه به حسین لطیفی شده است. درواقع می توانم بگویم نوع ادبیات لطیفی می باشد که روی صفا تاثیرگذاشته است. خوب یا بد این را نمی‌دانم اما این تاثیر کاملا محسوس است.

عملیات ۱۲۵ یک کار ویژه بود و به نوعی زندگی روزانه آتش نشانان را نشان می دهد که سرشاز از حادثه است. از نظر قدرت بدنی چقدر برای این کار آمادگی داشتید؟

من در زمان نوجوانی تکواندو کار می‌کردم و کمربند مشکی دارم، اما ادامه ندادم. بعد ازآن به سراغ کشتی رفتم و دفاع راست تیم فوتبال شهید فهمیده هم بودم و ورزش را هرگز رها نکردم. الان هم دروازه بان تیم هنرمندان هستم. تمرینات بدنسازی فوتبال را در برنامه هفتگی خودم دارم و از نظر بدنی آماده‌ام. بازی در عملیات ۱۲۵ هم همین را لازم داشت. این کار مستلزم این بود که آمادگی خاص بدنی داشته باشیم و خود سریال هم به ما در این امر کمک می‌کرد چرا که کار بسیار سخت ونفس گیری بود. ضمن این که شغل ما ایجاب می‌کند که همیشه آماده باشیم. یعنی همین که یک بازیگر در روز ۱۷-۱۸ ساعت جلوی دوربین قرار می‌گیرد و در شرایط متفاوت کار می‌کند نیازمند آمادگی خوبی می باشد چرا که بدن باید بتواند این هماهنگی را انجام دهد.

در سریال عملیات ۱۲۵ چند درصد سکانس‌های خطرآفرین با حضور خود بازیگران گرفته می شد؟

ما در بیشتر سکانس‌ها خودمان بودیم و از بدلکار هم استفاده نکردیم. تنها بخش‌هایی مانند پرش از ارتفاع و یا تصادفات شدید که برای مهمانان ویژه درنظر گرفته می‌شد از بدلکار استفاده می‌کردیم.

این که می گویید بدنتان باید جوابگوی سختی کار شما باشد بخشی از آن به ورزش و آمادگی بدنتان بر می‌گردد و بخش دیگر از نظر تندرستی و نوع انرژی می باشد که به بدنتان وارد می‌نمایید. بیشتر هنرمندان به دلیل همین مشغله زیاد خیلی خود را درگیر تغذیه نمی کنند شما چطور چقدر به تغذیه اهمیت می‌دهید؟

من به تغذیه‌ام بسیار اهمیت می‌دهم. کم غذا ولی خوش غذا هستم. یعنی هرچیزی نمی‌خورم اما همه چیز می خورم و برای تغذیه همیشه با پزشکم مشورت می کنم.

آیا رژیم خاصی را دنبال می نمایید؟

من رژیم غذایی دارم اما این که تحت رژیم سخت غذایی باشم خیر، در واقع از یک رژیم ساده غذایی استفاده می‌کنم برای این که بتوانم روی پا بایستم و بدنم سالم باشد. همین امر هم باعث شده می باشد که طی ۷ سال تنها ۲ کیلو گرم وزن اضافه کنم و فکر می‌کنم اگر رژیم نداشتم امروز به جای ۲ کیلو، ۲۵ کیلو به وزنم اضافه می شد .

به نظر شما مشاوره با پزشک تغذیه چقدر می تواند در سلامت جسمی شما موثر باشد؟

پزشک تغذیه هم مثل بسیاری ازچیزهای دیگر جزو خدمات شهری می باشد که شما به عنوان یک شهروند از جامعه دریافت می‌نمایید. مشورت با پزشک تغذیه به شما کمک می کند که جلوی بسیاری از بیماری‌ها را بگیرید ضمن این که به نوعی اهمیت دادن به سلامت بدن است. متاسفانه در این زمینه اطلاع رسانی ضعیف می باشد و همه فکر می کنند که مشاوره با پزشک تغذیه تنها برای رژیم چاقی یا لاغری می باشد درحالی که این طور نیست و شما با گرفتن یک مشاوره درست می توانید جلوی بسیاری از بیماری‌های جسمی و حتی روحی را بگیرید. فکر می کنم این مشاوره و خودداری از بیماری‌ها بسیار بهتر از درمان بیماری باشد.

شما گفتید که همه چیز می خورید اما هرچیزی نمی خورید. ممکن می باشد کمی درباره این رژیم تندرستی که دارید توضیح دهید؟

بله، من برای خوردن از چیزی منع نشده‌ام و بسیاری از چیزهایی را که حتی فکر نمی نمایید هم می خورم. تنها پزشک مشاور من، به من می‌گوید که از هر ماده غذایی به چه میزان استفاده کنم. اگر شما برای خودداری از یک رژیم غذایی استفاده نمایید همه چیز می توانید بخورید اما به اندازه کافی؛ با توجه به زندگی ماشینی امروز شما ممکن می باشد که در طی ماه چندین وعده از غذاهای حاضری استفاده نمایید درحالی که من تنها می توانم در طی ماه یک وعده از این نوع غذا استفاده کنم. اگر این یک وعده، دو وعده در ماه شود قطعا نخواهم مرد اما از نظر تندرستی درماه‌های آینده حتما دچار مشکل خواهم شد. من روزانه از مخلوط عسل و لیمو بسیار استفاده می کنم. سبزیجات، نان، برنج، گوشت قرمز، ماهی و … در رژیم روزانه من قرار دارد اما وعده‌های استفاده از آن مختلف است، به طور مثال من درهفته می‌توانم دو عده از گوشت قرمز استفاده کنم و۳ وعده ماهی این بسته به خودم دارد. مرغ می خورم اما بال مرغ نه، کنسرو تن ماهی را زیاد استفاده نمی کنم وسعی میکنم حتما از ماهی تازه در وعده های غذایی ام استفاده کنم.

زمان ی با هنرمندان صحبت می‌کنیم اغلب به دلیل این فشردگی ساعات کار، از بی خوابی شکایت دارند شما چطور؟

سعی می‌کنم خوابم را تنظیم کنم. اگر سر کار هستم و می دانم باید ساعات بسیاری را پشت سر بگذارم به نحوی که ساعت خواب شبانه‌ام کمتر از ۷ ساعت می‌شود حتما سعی می‌کنم بعد از ناهار یک چرت کوتاه بزنم یا زمان ی که بیکار هستم این کار را انجام می‌دهم. بی خوابی و استرس زیاد یکی از دلایل زود پیر شدن بازیگران است.

شما گفتید که در عملیات ۱۲۵ از بدلکار استفاده نکردید و خودتان مستقیم در دل آتش بودید ایمنی و سلامت بازیگران چقدر در این کار رعایت می شد؟

بسیار زیاد، صحنه‌هایی که حادثه های ویژه داشت حتما قبل از شروع کار، کارشناسان آتش نشانی آن را بررسی می‌کردند و خطرات و اتفاقات احتمالی را هم برای ما توضیح می‌دادند ضمن این که خودشان نیز لحظه به لحظه همراه ما بودند. اما برخی از اتفاقات قابل پیش بینی نیستند، مثلا در یکی از قسمت ها قرار بود یکی از اتوبوس های شرکت واحد دچار حادثه و آتش سوزی شود و این اتفاق باید در فاصله ۱۵ متری از ما صورت می‌گرفت. زمان ی شروع به کار کردیم همزمان با انفجار یکی ازدرهای اتوبوس ازبدنه جدا شد و به فاصله ۳ سانتی متری از جلوی صورت من رد شد، یعنی اگر کمی صورتم آن طرف تر بود قطعا صورتم متلاشی می‌شد. خوشبختانه سر این کار خیلی اتفاق و حادثه سختی برای کسی رخ نداد و بیشتر اتفاقات کوچکی بود که به خیر گذشت.

برای شما در طی این کار حادثه ای رخ داد؟

حادثه جدی رخ نداد وهمان طور که گفتم دوستان جلوی خطرات را می گرفتند اما از حوادث غیر قابل پیش بینی من در یکی از قسمت‌ها مچ دستم در رفت و یکی دیگراز دوستان هم مچ پایش شکست .

این روزها بسیاری از هنرمندان و حتی جوانان اقدام به جراحی پلاستیک می کنند، آیا تاکنون به این امر فکر کرده‌اید؟

مدتی قبل یکی از دوستانم به من پیشنهاد داد و گفت بیا بینی ات را عمل کن و من درجواب به این دوست گفتم من این چهره را دوست دارم. هر کسی می‌تواند هرگونه که دوست دارد تصمیم بگیرد، به نظر من بعد از امید، اعتماد به نفس برای هر انسانی مهم می باشد و فکر می کنم کسی که جراحی پلاستیک انجام می‌دهد به نوعی می خواهد اعتماد به نفسش را بدست آورد. نمی گویم این کار خوب می باشد یا بد، چرا که هیچ پیشنهادی برای این کار ندارم،اما بخشی از این اپیدمی به این باز می گردد که افراد جامعه اطلاع درستی از جوانب، مضرات و خطرات این کار ندارند.

شما خودتان حاضر بودید برای بدست آوردن اعتماد به نفس این کار را انجام دهید؟

من این کار را نمی‌کنم، شاید اگر بازیگر نبودم این کار را می‌کردم. اما به نظرم بینی‌ام نمک چهره‌ام می باشد و با این صورت اعتماد به نفسم بالاست.

شما که اینقدر به سلامت جسمتان اهمیت می دهید چقدر به سلامت روحتان فکر مینمایید؟

بسیار زیاد، جسمی سلامت می باشد که روحش هم سلامت باشد زمان ی شما به جسمتان غذای سالم می دهید باید به روحتان هم خوراک خوب و سالم بدهید. خوراکی که من برای روحم درنظر گرفته ام و به آن اهمیت میدهم گوش کردن به موسیقی مناسب، فیلم دیدن، مسافرت رفتن و ازهوای تمیز استفاده کردن می باشد و ازهمه مهمتر گپ زدن با مادرم است.

بهترین دوست؟

کاوه خداشناس، بهترین رفیق و دوست من می باشد . بسیار خوشحالم که در کارهایم از او مشورت می‌گیرم و او هم همیشه با روی باز کمکم کرده و اگر اینجا هستم به خاطر مشورت با کاوه بوده می باشد و به داشتن چنین دوستی هم افتخار می کنم.

و سخن آخر؟

سعی کنیم درهر حرفه ای که هستیم،‌آدم موفقی باشیم. من غیر از توکل به خدا، دست پدر و پای مادرم را می بوسم و این رمز موفقیت من بوده است. چرا که مادرم هنوز دعایم می کند و پدرم مثل کوه پشتم ایستاده است.

 

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 1 ماه قبل
  • 2020-10-10 09:10:50
  • بلیط لحظه آخری هواپیما

   استفاده از بلیط هواپیما، هم زمان با اولین پرواز های مسافربری در سال ۱۹۰۹، رونق گرفت. این بلیط به منظور مجوز مسافر برای ورود به هواپیما و تایید پرداخت هزینه سفر، توسط او بود به همین علت تمامی مسافران در یک مسیر خاص، قیمت یکسانی به منظور آن می پرداختند.
  • 8 ماه قبل
  • 2020-03-16 10:21:31
  • سایت دانلود آهنگ های مجاز ایرانی پاپ

   وبسایت ایران ام پی تری امکان دانلود جدیدترین آهنگ های مجاز از مشهورترین خوانندگان موسیقی پاپ ایرانی را در کمترین زمان ممکن فراهم آورده است. شما این امکان را در اختیار دارید تا با جستجوی نام خوانندگان یا نام آهنگ و از همه جالب تر با وارد کردن تعدادی از کلمات متن آهنگ نسبت به دان
  • 9 ماه قبل
  • 2020-02-25 10:53:06
  • اهمیت یادگیری زبان

   امروزه با توجه به افزایش آمار مهاجرت افراد به خارج از کشور، آموزش زبان های مختلف خارجی دغدغه بسیار از افراد در ایران شده است. اما این تنها دلیل برای آموزش زبان های خارجی نمی باشد.
  • 10 ماه قبل
  • 2019-12-27 09:00:04
  • نگاهی به کراتین تراپی موهای آسیب دیده و نتایج آن

   به گفته مشاور پوست و مو می توانید با شیوه وارد کردن کراتین گیاهی به ساختار حلقه های خراب شده کراتین بخش های خراب شده را بازسازینمایید. این شیوه تا محدودهی سبب نرمی ،خوش حالتی و صافی موها می شود. در بخش زیر روشی برای کراتین تراپی مو های ضرر دیده را گذاشته ایم. برای آشنایی با روشها
  • 11 ماه قبل
  • 2019-12-20 09:00:02
  • استفاده از دمنوش بابونه به جای قرص خواب آور

   گاهی امکان پذیر است گرفتار بی خوابی شده باشید و نتوانید به راحتی بخوابید در اینصورت استفاده دمنوش های گیاهی مناسبترین شیوه برای خوابی آسان است. دمنوش بابونه ،چای سبز و دم نوش سنبل الطیب از مناسبترین دمنوش های گیاهی و خواب آور هستند که سبب آرامش و راحتی در خواب می شوند. در بخش ز
  • 11 ماه قبل
  • 2019-12-19 00:00:00
  • روش های شناسایی عینک آفتابی تقلبی از اصل

   عینک آفتابی در فصل تابستان برایمراقبت از چشمان در مقابل نور آفتاب خیلی الزامی است. اما گاهی امکان پذیر است زمان انتخاب عینک آفتابی نتوانید عینک اصل را از جعلی شناسایی دهید به همین منظور راهکارهایی برای شناسایی عینک آفتابی جعلی را در بخش زیر گذاشته ایم. برای آشنایی با روشهای ح
  • 11 ماه قبل
  • 2019-12-17 14:53:28
  • شارژ کارتریج لیزری چگونه باید انجام شود

   شارژ کارتریج لیزری چگونه باید انجام شود ،چند سالی است که با بالا رفتن قیمت دلار و تحریمهای خارجی کشور عزیزمان قیمت کارتریج افزایش غیرمنطقی داشته است
  • 78 ماه قبل
  • 2014-05-01 00:00:00
  • نو کردن کیف های قدیمی با کمی خلاقیت

   14امروز برای شما دوستان راهکاری داریم که با استفاده از اون شاید بتونین به خوبی کیف های قدیمی خودتون رو کمی نونوار بکنید و کیف های زیباتر و بهتری داشته باشید
  • 64 ماه قبل
  • 2015-06-27 00:00:00
  • برای پس از افطار این نوشیدنی را فراموش نکنید

   14طب سنتی به ما توصیه می کنید که اگر می خواهید در ماه مبارک رمضان از سلامتی برخوردار شوید دچار بیماری نشوید از نوشیدنی های طبیعی مصرف کنید منظور از نوشیدنی های طبیعی همان عرقیجات است.
  • 74 ماه قبل
  • 2014-09-04 00:00:00
  • گرانترین قهوه دنیا در مدفوع فیل

   14گرانترین قهوه دنیا قهوه 'عاج سیاه' است که در تایلند و با کمک فیل‌ها تولید می‌شود. دستگاه گوارش فیل پروتئین این قهوه را از بین می‌برد و به آن طعمی خاص و منحصر به فرد می‌دهد.این قهوه را فقط یک شرکت تولید می‌کند و عرضه آن بسیار محدود است. این قهوه حدود یک سال و نیم است که به بازار
  • 72 ماه قبل
  • 2014-11-23 00:00:00
  • نماهایی از هتل یخی قطب

   14امروز براتون نماهایی زیبا و جذاب از هتلی کاملا متفاوت رو داریم که شاید هیچ گاه نتونین اون رو از نزدیک ببنینید واون هتلی نیست جز هتل یخی قطب
  • 29 ماه قبل
  • 2018-06-24 00:00:00
  • از کرکس بیشتر بدانیم

   14وقتی از کرکس در سایت های فارسی زبان در گوگل سرچ میکنیم چیز خاصی در مورد این پرنده متفاوت برای شما نمیاره و کمتر مطلب فارسی میشه درباره کرکس پیدا کرد و به هر ترتیب ما سعی داریم امروز نگاهی به کرکس بندازیم
  • 20 ماه قبل
  • 2019-03-01 09:00:02
  • چجوری توی خونه یک کیف گلیمی بسازیم

   در این اوضلع و تقویت ناخوب اقتصادی خیلیی از خانم ها تلاش می کنند که در منزل برای خود کسب و کاری راه بیندازند. امروز در این قسمت از شیثار می خواهیم یک هنر زیبار ا به شما آموزش دهیم که بتوانید در خانه انجام دهید. آموزش دوخت کیف گلیمی را در دنباله ببینید و در خانه آن را آماده نمایید.
  • 20 ماه قبل
  • 2019-02-28 09:00:01
  • خاگینه رولتی صبحانه ای مملو از انرژی

   اگه عجله ندارید بگذارید توی یخجال تا خنک بشه و گرنه بگذارید داخل فریزر، چون میخواهیم شیره موقع ریختن روی خاگینه خنک باشه. تخم مرغها و وانیل رو با چنگال اندکی میزنیم تا از لختگی در بیاد.ماست رو اضافه نمایید. ماست مناسبتره تقریبا سفت باشه، چون اگه رقیق باشه زیادتر آرد میبره و ب
  • 20 ماه قبل
  • 2019-03-04 09:00:01
  • هرمیون گرنجر دوست و رفیق هری پاتر کیست

   اگر جز طرفداران محموعه های هری پاتر باشید حتما با هرمیون آشنایی دارید و حتی اگر دوستان شما جز طرفداران این مجموعه باشن هم از دهان اونا نام این شخصت رو شنیدین.در این مجموعه هرمیون یکی از شخصیت های اصلی مجموعه هری پاتر است و جز دو دوست صمیم و نزدیک اوست.
  • 20 ماه قبل
  • 2019-03-04 21:00:02
  • برای داشتن موهای بلند میتوانید کارهای زیر را انجام دهید

   بلند شدن موها | در روی پوست انسان ها یک جزء وجود دارد که میروید و این جزء نامش مو است.افزون بر انسان هر پستانداری از مو برخوردار است.مو علیرغم اینکه برای زیبایی انسان اثر سودمندی را بازی میکند،یک عایق بندی گرمایی در مقابل سرما نیز میباشد.هموارهً در آقایان شاهدپرورش موی بیشتر
  • 20 ماه قبل
  • 2019-03-06 21:00:02
  • از طب سنتی چینی ها رازهایی برای زیبایی پوست بیاموزیم

   برای زیبایی پوست خود از طب سنتی چینی یاری بگیرید طب سنتی چینی به شما می گوید که چرا گاهی اوقات پوستمان طراوت و زیباییش را از دست می دهد و برای معالجه این مسئله می بایست چه کنیم؟ طب سنتی چین و زیبایی پوست
  • 20 ماه قبل
  • 2019-03-08 09:00:02
  • نگاهی به تاریخچه هفت سین و معنی نمادهای سفره هفت سین

   روز به روز به آغاز بهار و نوروز نزدیک می شویم، روزی که در تقویم شمسی با اول فروردین و در تقویم میلادی با ۲۰ام مارس علامت گذاری شده است. با تاریخچه هفت سین و معنای سمبلیک اقلام سفره هفت سین در زیر زیادتر آشنا خواهید شد
  • 21 ماه قبل
  • 2019-02-20 11:39:04
  • نگاهی گذرا به سنگ دهبید

   درمورد سنگ مرمریت دهبید باید گفت که رنگ فوق العاده جذاب کرمی آن و قابلیت ساب پذیری اون رو یکی از محبوبترین سنگ های بازار کرده است.یکی دیگر از خصوصیات سنگ دهبید خوب شفافیت بالای این نوع سنگ است. این نوع سنگ مرمریت یکی از مقاومترین و با دوام ترین سنگ های ساختمانی در دنیاست که این
  • 20 ماه قبل
  • 2019-03-06 09:09:33
  • معرفی قالیشویی در منطقه تهران

   قالیشویی و پارو ارتباط سنتی با هم دیگر دارد و به همین خاطر از نام “پاروچی” برای سایت استفاده شده در حالی که قالیشویی اصولا در این دوره زمانه با استفاده از دستگاه های پیشرفته انجام میشود و مثل گذشته با استفاده از پارو نمی باشد.
  • 21 ماه قبل
  • 2019-02-19 21:00:02
  • مراحل انجام پروتز سینه در خانم ها

   افزایش حجم سینه یا افزایش سایز سینه با قرار دادن پروتز سینه زیر بافت سینه یاعضله های قفسه سینه انجام می شود. برخی زنان به دلیل افزایش اعتماد به نفس از پروتز سینه استفاده می کنند و برخی دیگر به دلیل تحلیل رفتن بافت سینه پس از شیر دهی یا برداشتن بافت سینه به دلیل سرطان از پروتز سی
  • 20 ماه قبل
  • 2019-03-10 09:00:02
  • چه چیزهایی باید شیرینی نخودچی عید بدونیم

   شیرینی نخودچی از آن دسته شیرینی‌هایی است که اگر آن را با مواد تازه و مرغوب آماده کنند و اسانس
   و شکر بیشتری به آن نزنند و مزه آرد نخودچی آن در دهان احساس شود خوشمزه‌ترین شیرینی نوروز ی
   بویژه برای سالمندان بی‌دندان است.
   اما سوالی که اکثر پرسیده می شود این که نخودچی ی
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید