هوالرزاق


گفت وشنودی با ایمان صفا

گفت وشنودی با ایمان صفا

ایمان صفا بازیگری که بیشتر درون کارهای مایه هایی از ظنز دارد امروز هم صحبت مجله ما شده است و با او گفت و گویی داریم راجع به کار و بازیگری و...

ایمان صفا در شب یلدای سال ۱۳۶۲ در تهران چشم به جهان گشود.و در حال حاضر مجرد می باشد.

چطور شد که نقش حسین لطیفی را پذیرفتید و پای ثابت گروه بازیگران سریال عملیات ۱۲۵ شدید ؟

حقیقت این می باشد که من یک فیلم برای منوچهرهادی کارکردم به اسم “قرنطینه”. کاراکتری داشتم که فقط در ۵- ۶ سکانس کار داشت. بهروز افخمی فیلم “قرنطینه” را تدوین می‌کرد و آنجا بازی من را در باکس تدوین دید و خوشش آمد. بعد دوست خوبم مجید موثق به من زنگ زد و گفت افخمی برای سریال جدیدش نقشی برای تو کنار گذاشته است. آن زمان اصلا برایم مهم نبود که چه نقشی می باشد و تنها به این دلیل که کارگردانی مانند بهروز افخمی سکان هدایت کار را برعهده داشت بدون هیچ سوالی و بدون این که از قصه خبر داشته باشم کار را پذیرفتم. برایم مهم این بود که بازی کنم چرا که کار افخمی بود،اما درفصل‌های بعد قصه برایم مهم شد. آدم‌ها در طی کار پیشرفت می کنند و من هم از این قائده مستثنی نیستم. سعی می‌کنم امروزم نسبت به دیروز بهتر باشد و این مستلزم کار خوب می باشد و برای آن باید فیلمنامه، کارگردان و شرایط خوب را انتخاب کنم. اما این که چرا در هر سه فصل این سریال حضور داشتم به این دلیل می باشد که عملیات ۱۲۵ برای من چیز دیگری است.

مهمترین خصیصه رفتاری ایمان صفا چیست؟

صادق بودن با مردم چرا که زمان ی صادق باشی مردم دوستت دارند.

چقدر بازی در نقش حسین لطیفی روی شما تاثیر گذاشت و چقدر ایمان صفا روی حسین لطیفی این تاثیر را داشت؟

واقعیت این می باشد که برای من همه چیز برعکس شد. هر بازیگری کاراکتری را که کار می‌کند بخش‌هایی از شخصیت او در آن کاراکتر دیده می‌شود، اما برای من کاملا برعکس شد. من برخلاف حسین لطیفی که شوخ می باشد در زندگی شخصی بسیار جدی هستم. در واقع پس از ۵ سال کار، لطیفی روی من تاثیر گذاشت، نه من روی لطیفی. من یکسری از کارهایی را که حسین لطیفی انجام می‌دهد در زندگی هرگز انجام نمی‌دادم اما امروز که نگاه می‌کنم، می‌بینم برخی از رفتارهای او در ناخودآگاه من قرار گرفته و شبیه به حسین لطیفی شده است. درواقع می توانم بگویم نوع ادبیات لطیفی می باشد که روی صفا تاثیرگذاشته است. خوب یا بد این را نمی‌دانم اما این تاثیر کاملا محسوس است.

عملیات ۱۲۵ یک کار ویژه بود و به نوعی زندگی روزانه آتش نشانان را نشان می دهد که سرشاز از حادثه است. از نظر قدرت بدنی چقدر برای این کار آمادگی داشتید؟

من در زمان نوجوانی تکواندو کار می‌کردم و کمربند مشکی دارم، اما ادامه ندادم. بعد ازآن به سراغ کشتی رفتم و دفاع راست تیم فوتبال شهید فهمیده هم بودم و ورزش را هرگز رها نکردم. الان هم دروازه بان تیم هنرمندان هستم. تمرینات بدنسازی فوتبال را در برنامه هفتگی خودم دارم و از نظر بدنی آماده‌ام. بازی در عملیات ۱۲۵ هم همین را لازم داشت. این کار مستلزم این بود که آمادگی خاص بدنی داشته باشیم و خود سریال هم به ما در این امر کمک می‌کرد چرا که کار بسیار سخت ونفس گیری بود. ضمن این که شغل ما ایجاب می‌کند که همیشه آماده باشیم. یعنی همین که یک بازیگر در روز ۱۷-۱۸ ساعت جلوی دوربین قرار می‌گیرد و در شرایط متفاوت کار می‌کند نیازمند آمادگی خوبی می باشد چرا که بدن باید بتواند این هماهنگی را انجام دهد.

در سریال عملیات ۱۲۵ چند درصد سکانس‌های خطرآفرین با حضور خود بازیگران گرفته می شد؟

ما در بیشتر سکانس‌ها خودمان بودیم و از بدلکار هم استفاده نکردیم. تنها بخش‌هایی مانند پرش از ارتفاع و یا تصادفات شدید که برای مهمانان ویژه درنظر گرفته می‌شد از بدلکار استفاده می‌کردیم.

این که می گویید بدنتان باید جوابگوی سختی کار شما باشد بخشی از آن به ورزش و آمادگی بدنتان بر می‌گردد و بخش دیگر از نظر تندرستی و نوع انرژی می باشد که به بدنتان وارد می‌نمایید. بیشتر هنرمندان به دلیل همین مشغله زیاد خیلی خود را درگیر تغذیه نمی کنند شما چطور چقدر به تغذیه اهمیت می‌دهید؟

من به تغذیه‌ام بسیار اهمیت می‌دهم. کم غذا ولی خوش غذا هستم. یعنی هرچیزی نمی‌خورم اما همه چیز می خورم و برای تغذیه همیشه با پزشکم مشورت می کنم.

آیا رژیم خاصی را دنبال می نمایید؟

من رژیم غذایی دارم اما این که تحت رژیم سخت غذایی باشم خیر، در واقع از یک رژیم ساده غذایی استفاده می‌کنم برای این که بتوانم روی پا بایستم و بدنم سالم باشد. همین امر هم باعث شده می باشد که طی ۷ سال تنها ۲ کیلو گرم وزن اضافه کنم و فکر می‌کنم اگر رژیم نداشتم امروز به جای ۲ کیلو، ۲۵ کیلو به وزنم اضافه می شد .

به نظر شما مشاوره با پزشک تغذیه چقدر می تواند در سلامت جسمی شما موثر باشد؟

پزشک تغذیه هم مثل بسیاری ازچیزهای دیگر جزو خدمات شهری می باشد که شما به عنوان یک شهروند از جامعه دریافت می‌نمایید. مشورت با پزشک تغذیه به شما کمک می کند که جلوی بسیاری از بیماری‌ها را بگیرید ضمن این که به نوعی اهمیت دادن به سلامت بدن است. متاسفانه در این زمینه اطلاع رسانی ضعیف می باشد و همه فکر می کنند که مشاوره با پزشک تغذیه تنها برای رژیم چاقی یا لاغری می باشد درحالی که این طور نیست و شما با گرفتن یک مشاوره درست می توانید جلوی بسیاری از بیماری‌های جسمی و حتی روحی را بگیرید. فکر می کنم این مشاوره و خودداری از بیماری‌ها بسیار بهتر از درمان بیماری باشد.

شما گفتید که همه چیز می خورید اما هرچیزی نمی خورید. ممکن می باشد کمی درباره این رژیم تندرستی که دارید توضیح دهید؟

بله، من برای خوردن از چیزی منع نشده‌ام و بسیاری از چیزهایی را که حتی فکر نمی نمایید هم می خورم. تنها پزشک مشاور من، به من می‌گوید که از هر ماده غذایی به چه میزان استفاده کنم. اگر شما برای خودداری از یک رژیم غذایی استفاده نمایید همه چیز می توانید بخورید اما به اندازه کافی؛ با توجه به زندگی ماشینی امروز شما ممکن می باشد که در طی ماه چندین وعده از غذاهای حاضری استفاده نمایید درحالی که من تنها می توانم در طی ماه یک وعده از این نوع غذا استفاده کنم. اگر این یک وعده، دو وعده در ماه شود قطعا نخواهم مرد اما از نظر تندرستی درماه‌های آینده حتما دچار مشکل خواهم شد. من روزانه از مخلوط عسل و لیمو بسیار استفاده می کنم. سبزیجات، نان، برنج، گوشت قرمز، ماهی و … در رژیم روزانه من قرار دارد اما وعده‌های استفاده از آن مختلف است، به طور مثال من درهفته می‌توانم دو عده از گوشت قرمز استفاده کنم و۳ وعده ماهی این بسته به خودم دارد. مرغ می خورم اما بال مرغ نه، کنسرو تن ماهی را زیاد استفاده نمی کنم وسعی میکنم حتما از ماهی تازه در وعده های غذایی ام استفاده کنم.

زمان ی با هنرمندان صحبت می‌کنیم اغلب به دلیل این فشردگی ساعات کار، از بی خوابی شکایت دارند شما چطور؟

سعی می‌کنم خوابم را تنظیم کنم. اگر سر کار هستم و می دانم باید ساعات بسیاری را پشت سر بگذارم به نحوی که ساعت خواب شبانه‌ام کمتر از ۷ ساعت می‌شود حتما سعی می‌کنم بعد از ناهار یک چرت کوتاه بزنم یا زمان ی که بیکار هستم این کار را انجام می‌دهم. بی خوابی و استرس زیاد یکی از دلایل زود پیر شدن بازیگران است.

شما گفتید که در عملیات ۱۲۵ از بدلکار استفاده نکردید و خودتان مستقیم در دل آتش بودید ایمنی و سلامت بازیگران چقدر در این کار رعایت می شد؟

بسیار زیاد، صحنه‌هایی که حادثه های ویژه داشت حتما قبل از شروع کار، کارشناسان آتش نشانی آن را بررسی می‌کردند و خطرات و اتفاقات احتمالی را هم برای ما توضیح می‌دادند ضمن این که خودشان نیز لحظه به لحظه همراه ما بودند. اما برخی از اتفاقات قابل پیش بینی نیستند، مثلا در یکی از قسمت ها قرار بود یکی از اتوبوس های شرکت واحد دچار حادثه و آتش سوزی شود و این اتفاق باید در فاصله ۱۵ متری از ما صورت می‌گرفت. زمان ی شروع به کار کردیم همزمان با انفجار یکی ازدرهای اتوبوس ازبدنه جدا شد و به فاصله ۳ سانتی متری از جلوی صورت من رد شد، یعنی اگر کمی صورتم آن طرف تر بود قطعا صورتم متلاشی می‌شد. خوشبختانه سر این کار خیلی اتفاق و حادثه سختی برای کسی رخ نداد و بیشتر اتفاقات کوچکی بود که به خیر گذشت.

برای شما در طی این کار حادثه ای رخ داد؟

حادثه جدی رخ نداد وهمان طور که گفتم دوستان جلوی خطرات را می گرفتند اما از حوادث غیر قابل پیش بینی من در یکی از قسمت‌ها مچ دستم در رفت و یکی دیگراز دوستان هم مچ پایش شکست .

این روزها بسیاری از هنرمندان و حتی جوانان اقدام به جراحی پلاستیک می کنند، آیا تاکنون به این امر فکر کرده‌اید؟

مدتی قبل یکی از دوستانم به من پیشنهاد داد و گفت بیا بینی ات را عمل کن و من درجواب به این دوست گفتم من این چهره را دوست دارم. هر کسی می‌تواند هرگونه که دوست دارد تصمیم بگیرد، به نظر من بعد از امید، اعتماد به نفس برای هر انسانی مهم می باشد و فکر می کنم کسی که جراحی پلاستیک انجام می‌دهد به نوعی می خواهد اعتماد به نفسش را بدست آورد. نمی گویم این کار خوب می باشد یا بد، چرا که هیچ پیشنهادی برای این کار ندارم،اما بخشی از این اپیدمی به این باز می گردد که افراد جامعه اطلاع درستی از جوانب، مضرات و خطرات این کار ندارند.

شما خودتان حاضر بودید برای بدست آوردن اعتماد به نفس این کار را انجام دهید؟

من این کار را نمی‌کنم، شاید اگر بازیگر نبودم این کار را می‌کردم. اما به نظرم بینی‌ام نمک چهره‌ام می باشد و با این صورت اعتماد به نفسم بالاست.

شما که اینقدر به سلامت جسمتان اهمیت می دهید چقدر به سلامت روحتان فکر مینمایید؟

بسیار زیاد، جسمی سلامت می باشد که روحش هم سلامت باشد زمان ی شما به جسمتان غذای سالم می دهید باید به روحتان هم خوراک خوب و سالم بدهید. خوراکی که من برای روحم درنظر گرفته ام و به آن اهمیت میدهم گوش کردن به موسیقی مناسب، فیلم دیدن، مسافرت رفتن و ازهوای تمیز استفاده کردن می باشد و ازهمه مهمتر گپ زدن با مادرم است.

بهترین دوست؟

کاوه خداشناس، بهترین رفیق و دوست من می باشد . بسیار خوشحالم که در کارهایم از او مشورت می‌گیرم و او هم همیشه با روی باز کمکم کرده و اگر اینجا هستم به خاطر مشورت با کاوه بوده می باشد و به داشتن چنین دوستی هم افتخار می کنم.

و سخن آخر؟

سعی کنیم درهر حرفه ای که هستیم،‌آدم موفقی باشیم. من غیر از توکل به خدا، دست پدر و پای مادرم را می بوسم و این رمز موفقیت من بوده است. چرا که مادرم هنوز دعایم می کند و پدرم مثل کوه پشتم ایستاده است.

 


گفت وشنودی با ایمان صفا

برچسب های
گفت وشنودی با ایمان صفا - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/04/17-48 ماه قبل
کل بازدید : 3,635
تعداد بازدید ماه جاری : 3,079
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به گفت وشنودی با ایمان صفا داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به گفت وشنودی با ایمان صفا


مطالب مرتبط با گفت وشنودی با ایمان صفا

 • امیر حسین رستمی وگفت و گویی بامزهامیر حسین رستمی وگفت و گویی بامزه
  امیر حسین رستمی بازیگر با مزه تلویزیون است و حالا فکر کنید او گفت و گویی بامزه وبا سوال های خاصی نیز داشته باشید و بامزه باشند و بتونین مصاحبه خواندنی برای دوست داران او باشه
 • فواد بابان و رازهایش در گفت وگو بامزهفواد بابان و رازهایش در گفت وگو بامزه
  امروز گفت و گویی بامزه والبته خواندی رو با فواد بابان رو برای شما دوستان داریم ، گفت وگو یک خواندنی از نحوه ورود او به صدا و سیما تا خاطراتش  و البته نحوه خروجش از سازمان
 • گفت و گو با رضا رشید پور بازیگر و مجری و تهیه کننده و...گفت و گو با رضا رشید پور بازیگر و مجری و تهیه کننده و...
  امروز گفت و گویی با رضا رشید پور داریم به بهانه مجموعه عینک آفتابی رضا رشیدپوری که اینبار تهیه کننده و مجری و بازیگر این مجموعه است
 • گفت و گو با بهنوش بختیاری درباره آبرنگگفت و گو با بهنوش بختیاری درباره آبرنگ
  تازگی ها بهنوش بختیاری بیش از پیش  در تلویزیون حضور داره و اون به خاطر برانمه جدید او یعنی آبرنگ است که از شبکه نسیم هر روز پخش میشه و برای همین گفت وگویی داشتیم با بهنوش بختیاری عزیز
 • آشا محرابی و فوتبال و گفت و گویی متفاوتآشا محرابی و فوتبال و گفت و گویی متفاوت
  آشا محرابی جزء بازیگران خوب و البته کم حاشیه است و این بار در مور فوتبال و قلب یخی و... با او صحبت کرده ایم
 • گفت و شنوید عوامل پایتختگفت و شنوید عوامل پایتخت
  امروز از گفت و شنود عوامل پایتخت باروزنامه شرق خلاصه ای رو برای شما خوانندگان عزیز را داریم
 • ازدواج موقت به جای گفت و گوی دختر و پسر در دانشگاه هاازدواج موقت به جای گفت و گوی دختر و پسر در دانشگاه ها
  بحث فراوانی اینروزها در مورد ازدواج موقت و فواید آن و.. در محافل عمومی میشود و حتی میگویند با ازدواج موقت میتوان تمامی مشکلات جوانان را حل کرد اما آیا واقعا اینگونه است
 • گفت و گو با مشاور ازدواجگفت و گو با مشاور ازدواج
  خیلی از ما ممکن است در مشکلاتی که برای ما و ازدواجمان پیش می اید به پیش مشاوره ازدواج برویم و با او مشاوره کنیم اما دقیقا به مشاور ازدواج چه چیزهایی باید بگوییم
 • راه کارهای گفت و گو درباره حقوقراه کارهای گفت و گو درباره حقوق

  تا حالا شده در مصاحبه های شغلی و یا در محلی که مشغول به کار هستید بخواهید راجع به حقوق و تغییرات اون صحبت کنید و حتما دیده اید این کار چقدر سخت و پیچیده است

کتاب و کتابخوانی آنلاین کتاب و کتابخوانی آنلاین
اگر شما جز کتاب دوستان باشید و بخواین با مشغله این روزهای زندگی کتاب های خوب رو داشته باشید و اون ها رو در هرجا مطالعه بکنید راهی ندارین که کتاب هایی رو که مد نظرتون رو دانلود کنید و به سراغ دانلود کتاب میرین ربات اینستاگرام ، راهی برای افزایش فالوور اینستاگرام ربات اینستاگرام ، راهی برای افزایش فالوور اینستاگرام
یکی از اولین مزیت های اینستاگرام این است که مشتری به صورت زنده با شما در ارتباط است. شما هر محتوایی در مورد هر محصولی که منتشر می کنید ، بازخوردهایی را از کاربران دریافت می کنید . تعداد لایک ، تعداد کامنت و محتوای کامنت های پیج اینستاگرام به شما مسیری روشن برای تغییر و بهتر شدن می دهد. راز و رمز جذاب و شیوا صحبت کردن راز و رمز جذاب و شیوا صحبت کردن
شما هم حتما کسانی رو دیده اید که انقدر قشنگ و شیوا صحبت میکنند کا آدم سحر کلام اون ها میشه و از گوش دادن به کلامشوم خسته نمیشه.و احتمالا برای شما هم جداب و دوست داشتنی که بتونین به همین خوبی صحبت کنید و بتونین شنونده های خودتون رو جذب کنید نگاهی کلی به حجامت نگاهی کلی به حجامت
حجامت روشی درمانی است که به هفت هزار سال پیش برمیگردد و از دوران بهرام گور پادشاه ساسانی در ایران بوده است .به طور کلی حجامت به روشی از خون گیری اطلاق میشود که در درمان بعضی از بیماری ها  به کار میرود. چگونه لاغر شویم چگونه لاغر شویم
اگر شما هم با وزن خود مشکل دارید  به دنبال راحی هستید به بتونین کاهش وزن بدین باید به این نکته توجه کنید که در قدم اول یک رژیم سفت و سخت و تمیرینات ورزشی سنگین و نفس گیر در شروع فرآیند روش مناسبی نیست برای لاغر شدن و ماندگار بودن لاغری شما،از روش رژیم های سخت و ورزش های سنگین شما نتیجه مقطعی خواهید گرفت آشنایی با ماشین های هیبریدی آشنایی با ماشین های هیبریدی
ماشین های هیبریدی به ماشین هایی گفته میشه که برای کار کردنشون از دو یا چند نیرو استفاده میکنند، اما در عمل این اصطلاح برای ماشین های دوگانه سوز که یکی از انواع سوخت آنها برق است استفاده میشود. از کرکس بیشتر بدانیم از کرکس بیشتر بدانیم
وقتی از کرکس در سایت های فارسی زبان در گوگل سرچ میکنیم چیز خاصی در مورد این پرنده متفاوت برای شما نمیاره و کمتر مطلب فارسی میشه درباره کرکس پیدا کرد و به هر ترتیب ما سعی داریم امروز نگاهی به کرکس بندازیم دستور تهیه کاچی یک معجوب فوق العاده دستور تهیه کاچی یک معجوب فوق العاده
کاچی یک معجون حقیقی و فوق العاده است که امروز  برای شما دوست داران کاچی دستور تهیه و البته بخشی از خواص خوب اون رو داریم  و قصد داریم شما رو با این معجون واقعی که درمان هر دردی است و میتونه حسابی شما رو سرحال کنه معرفی کنیم مواد غذایی که باعث نفخ شکم می شوند! مواد غذایی که باعث نفخ شکم می شوند!
ورای تأثیراتی که نفخ شکم بر زیبایی ظاهری افراد دارد، باید بدانید که چنین التهابات و ورم هایی حاصل تلاش زیاد دستگاه گوارش برای هضم ماده غذایی مصرف شده است؛ این ورم ها عموماً با خوردن مواد غذایی سنگین و دیر هضم شکل می گیرند. دلایل گریه کردن را میدانید؟ دلایل گریه کردن را میدانید؟
اشک انسان به دلایل مختلف در بازه های گوناگون زندگی جاری می شود
مواد غذایی که باعث نفخ شکم می شوند! مواد غذایی که باعث نفخ شکم می شوند!
ورای تأثیراتی که نفخ شکم بر زیبایی ظاهری افراد دارد، باید بدانید که چنین التهابات و ورم هایی حاصل تلاش زیاد دستگاه گوارش برای هضم ماده غذایی مصرف شده است؛ این ورم ها عموماً با خوردن مواد غذایی سنگین و دیر هضم شکل می گیرند. دلایل گریه کردن را میدانید؟ دلایل گریه کردن را میدانید؟
اشک انسان به دلایل مختلف در بازه های گوناگون زندگی جاری می شود نیمه های شب غذا خوردن چه عوارضی دارد؟! نیمه های شب غذا خوردن چه عوارضی دارد؟!
اگر شما هم جزو افرادی هستید که تا پاسی از شب بیدار می مانید و سراغ یخچای می روید بهتر است بدانید سخت در اشتباهید و با این کار به سلامتتان ضربه وارد خواهید کرد نیمه های شب موقع غذاخوردن نیست و می تواند در عملکرد بدن اختلال ایجاد کند. آشنایی با شب یلدا در طب سنتی آشنایی با شب یلدا در طب سنتی
شب یلدا یکی از سنت های پسندیده است که در آن افراد دور هم جمع می شوند و تجدید خاطرات و صله رحم صورت می گیرد، ولی افراد باید در مصرف خوردنی ها و نوشیدنی ها احتیاط نمایند تا دچار عوارض ناشی از پرخوری در این شب نشوند. فکر کردن مرگ! فکر کردن مرگ!
همه ما به مرگ فکر می کنیم و هیچ وقت نمی توانیم آن را به نقطه ای در پس ذهنمان برانیم. بعضی از ما آن را خیلی نزدیک احساس می کنیم و بعضی هایمان آن را چنان دور فرض می کنیم که انگار فقط مال همسایه است! دروغ های بزرگ تاریخ دروغ های بزرگ تاریخ
مي‌دانيد كه دروغ و دروغگويي يكي از رفتارهاي ناپسندي است كه هم در اديان مختلف به آن اشاره شده است. خانه مردگان خانه مردگان
عکس‌های قدیمی و جدید، در سالگرد آش‌های قجری و چی و چی و چی... درست بعد از این‌که از میرزارضا می‌نویسم، می‌بینم دوستی برایم پیغام گذاشته که بساط پشت پرده و اخلاق شاهان قاجار به ما چه. برای پس از افطار این نوشیدنی را فراموش نکنید برای پس از افطار این نوشیدنی را فراموش نکنید
طب سنتی به ما توصیه می کنید که اگر می خواهید در ماه مبارک رمضان از سلامتی برخوردار شوید دچار بیماری نشوید از نوشیدنی های طبیعی مصرف کنید منظور از نوشیدنی های طبیعی همان عرقیجات است. همه ی خواص بی نظیر قارچ همه ی خواص بی نظیر قارچ
قارچ‌های خوراكی ارزش غذایی خوبی دارند و به همین دلیل می‌توانند در كنار سبزیجات پرخاصیت ‌مهمان همیشگی سبد غذایی خانواده‌ها شوند. قارچ‌ها كالری كمی دارند، هیچگونه چربی یا كلسترولی در آنها پیدا نمی‌شود و مقدار نمك بسیار كمی را در خودشان جای داده‌اند. آشنایی با فواید گیاه و میوه موز آشنایی با فواید گیاه و میوه موز
میوه های زرد رنگ دارای “پتاسیم و پکتین، زیادی هستند لورا فلورس، یک متخصص تغذیه می گوید موز یک منبع خوبی برای منیزیم و ویتامین های C و B6 می باشد. “موز آنتی اکسیدان بالایی دارد ، درخت موز در واقع بلندترین درخت در جهان است.


داستان ملاقات عاشقانه لیلی و مجنون داستان ملاقات عاشقانه لیلی و مجنون
امروز داستانی از قرار ملاقاتی عاشقانه و تاریخی رو براتون داریم قرار ملاقات عاشقانه لیلی و مجنون دو دلداده واقعی و زیبا که امیدوارم از خواندن این حکایت لذت ببرید
سم زدایی از بدن در 9 روز سم زدایی از بدن در 9 روز
گاهی بدن ما نیز نیاز دارد که دوره های درمانی و باز پروری خودش رو داشته باشه و از اون نگهداری های خوبی صورت بگیره که بر این اسساس رو به راه بشه و یکی از این توجه ها و دوره های درمانی سم زدایی از بدن است
کریس رونالدو و همسرش پس از هتریک کریس رونالدو و همسرش پس از هتریک
امروز عکسی رو براتون داریم که کریس رونالدو در کنار همسرش را نشان میدهد بعد از هتریکی که او در بازی رئال مادرید انجام داده است
پوست میوه هایی که میتواند به سلامتی شما کمک کند پوست میوه هایی که میتواند به سلامتی شما کمک کند
خیلی از ما عادت داریم پوست اکثر میوه ها رو میکنیم و میخوریم ، اما این عادتی است که درباره همه میوه ها خوب نیست و به عبارت دیگر پوست بعضی از میوه ها میتونه براتون مفید و مناسب بوده باشه و به سلامتی شما کمک کنه
والیبالیست ها همسرانشان در جشن قهرمانی +عکس والیبالیست ها همسرانشان در جشن قهرمانی +عکس
امروز تصاویری براتون داریم از شادمانی برو بچه های تیم والیبال بعد از قهرمانی آسیا در بازی های آسیایی به همراه همسرانشان و البته بچه های دوست داشتنی بازیکنان این تیم
استقلالی های قدیمی در لباس احرام استقلالی های قدیمی در لباس احرام
امروز تصویری براتون داریم از استقلالی های 2-3 سال قبل در لباس احرام که عکس زیبایی است
حکایت بامزه و خواندنی 100 دلاری حکایت بامزه و خواندنی 100 دلاری
امروز در شیثار حکایت خواندنی دیگری رو براتون داریم به نام 100 دلاری که امدوارم از خودنش لذت ببرید و اونی باشه ککه شما دوستان به دنبالش بودید
آشنایی با نارنگی این میوه پاییزی آشنایی با نارنگی این میوه پاییزی
با اومدن پاییز و شروع بیماری های پاییزی استفاده از نارنگی و پرتقال و البته لیمو به شدت زیاد میشه و واقعا هم که در این آب وهوا این میوه ها نیاز واقعی بدن هستند و بد ندیددیم که امروز نگاهی بندازیم به خواص نارنگی و  فواید این میوه دوست داشتنی برای شما دوستان
آناهیتا نعمتی سری دوم آناهیتا نعمتی سری دوم
سری دومی از عکس های متفاوت آناهیتا نعمتی رو براتون داریم
تفاوت دید رنگ ها در مردان و زنان تفاوت دید رنگ ها در مردان و زنان
همیشه این بحث و گفت و گو بین خانم ها و آقاین هست که این لباس این رنگی است و آن دیگری اون رنگی و تو درست میبینی و من اشتباه و.... و این حقیقتی است که رنگ ها در چشمان مرد و زن از دو منظر شکل میگیرند
خرید بک لینک دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو