ترفند هایی برای موهای خیلی بلند
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> مدل لباس ، مدل لباس مجلسی-->>> ترفند هایی برای موهای خیلی بلند

ترفند هایی برای موهای خیلی بلند

 • زمان درج : 6 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-05-18 21:00:02
 • تعداد بازدید : 56
  بازدید ماه:56
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

1. همیشه به یاد داشته باشید که مو های بلند و سالم یک شبه بلند نمی شوند :

موی سر به طور کلی در ماه در محدوده یک تا دو و نیم سانتی متر بلند می شود و این در صورتی است که در حین این فرایند مو سالم و فاقد موخوره باشد. از این بابت برای این کار  بایست اندکی حوصله به خرج داد اما شیوه های گوناگونی وجود دارد که قادراست این فرایند را شتاب بقسمتد.
2. بر خلاف انتظار قیچی دوست شما است! :

بایست توجه داشته باشید که تندرستی مو از بلند حفظ کردن آن کم ارزش تر نیست . شما بایست هر 2 هفته یا یک ماه یک بار بخش پایینی مو ی خود را کوتاه نمایید تا بتوانید از شر موخوره و خشکی انتهای مو آسان شوید! شاید این تصور اشتباه برای برخی زنان ایجاد شده باشد که برای دارا بودن مو های بلند بایست تا حد امکان پذیر از کوتاه کردن آن پیشگیری کرد اما بایست بدانید که این کار اثر بیشتری بر طول مو نداشته و در عین حال تندرستی آن را تضمین می کند. چنانچه این کار را مدام به عقب بیندازید بخش زیادتری از مو های شما گرفتار موخوره می شود و شما میزان زیادتری از موی خود را از دست خواهید داد.
3. همیشه از Conditioner و ماسک مو در حمام مصرف نمایید :

این جمله را به یاد داشته باشید : \" هر وقت که موی شما خیس است یعنی احتیاج به Conditioner دارد \"
گونه های coditioner و ماسک مو ها با مرتب کردن میزان لیپید و پروتئین داخل غلاف مو و از بین بردن فاکتور هایی که به مو ضرر می رساند، موی شما را سالم نگه می دارد. پس اگر می خواهید خیلی سریع مو های بلند و سالم داشته باشید کاندیشنر و ماسک موی خوب موی خود را در روتین حمام رفتنتان قرار دهید.
4. هر دفعه که به حمام می روید مو های خود را با شامپو نشورید :

بیشتر زنان پس از هر بار حمام رفتن مو های خود را با شامپو می شورند در صورتی که هر دفعه از conditioner مصرف نمی کنند. مطلب ی خیلی باارزشی که بایست به آن توجه داشته باشید این است که هرگز نبایست conditioner و ماسک مو را از حمام خود حذف نمایید چون یکی از باارزش ترین فاکتور هایی است که بهپرورش سریع موی سر یاری می کند. در حقیقت این شامپو است که بایست از مصرف بیشتر از آن پیشگیری نمایید.
علت این موضوع این است که هدف از مصرف شامپو از بین بردن کثیفی ها و مواد زیان آوری است که روی میزان سر و روی مو ها قرار می گیرند است اما در حین تمیز کردن سر قادراست سبب از دست دادن روغن های سودمند و ضروری و سایز مواد غذایی برای مو شود.
موهای خیلی بلند زیبایی های خاص خودشون رو دارند
پس تنها وقتی از شامپو مصرف نمایید که احساس می نمایید خیلی به آن احتیاج دارید تا از خشک شدن و از بین بردن مواد سودمند روی مو پیشگیری نمایید. در حین مصرف شامپو میزانی از آن را روی سر خود ( و نه انتهای مو ) به \"آرامی\" ماساژ دهید .تلاش  نمایید شامپو را به بخش پایینی سر نزنید. این بخش زمان آب کشی کف سر با حرکت کف روی آن خود به خود تمیز می شود.
5. آخر حمام مو های خود را با آب سرد آب کشی نمایید :

این کار سبب می شود تا تمام موادی که از طریق کاندیشنر و ماسک مو در حال جذب شدن است به آسانی حین آب کشی از بین نرود. در ضمن از ضرر دیدن مو با گرمای بالا هم پیشگیری می نمایید. این حرکت به مرور وقت تغییرات خیلی بزرگی ایجاد خواهد کرد.
6. هفته ای یک بار از ماسک های روغنی مو مصرف نمایید :

این مرحله ارزش خیلی بالایی دارد. برای این کار می توانید از محصولات مهیا مصرف نمایید و یا خودتان در خانه آمیخته  خوب موی خودتان را آماده نمایید و هفته ای یک بار (قبل از شست و شو با شامپو) از آن مصرف نمایید.

طرز آماده :

یک فنجان کوچک روغن نارگیل تصفیه نشده را با یک قاشق خوراکی  خوری روغن بادام ، جوجوبا jojoba و ماکادامیا macadamia آمیخته نمایید .

از آنجا که روغن ها می توانند روی مو وضعیت نا خوبی به خود بگیرند مناسبتر است آمیخته را زیادتر روی نواحی خشک و بی وضعیت و بخش پایینی موی خود ماساژ دهید. برای 10 دقیقه آن را رها نمایید تا تاثیر کند سپس مثل قبل با شامپو و کاندیشنر و ماسک مو سرتان را بشورید. این روغن ها غلاف موی شما را با اسید های چرب تثبیت کننده پر می کنند و مصرف شامپو بعد از روغن سبب تثبیت این مواد روی مو می شود.
7. به مصرف مکمل های تثبیت کننده ی مو فکر نمایید :

جسم شما برای تولید موی جدید به میزان بیشتری مواد غذایی حیاتی از پروتئین بی‌شمار تا مواد معدی ضروری نیاز دارد. برای همین رژیم خوراکی شما بر شتابپرورش مو اثر بیشتری می گذارد چرا که  امکان پذیر است جسم مواد خوراکی سودمند به میزان به اندازه گرفتن نکند. مناسبتر است به صورت هر روزه از قرص ها و ویتامین هایی که مواد ضروری برای ساخت مو ی جدید و سالم را برای جسم فراهم می کنند مصرف نمایید. این قرص ها را می توانید به راحتی و بدون نسخه دکتر از داروخانه ها آماده نمایید. هرچند مناسبتر است قبل از این کار با پزشک خود درباره ی حجم استفاده دارو و عدم تداخل آن با دارو هایی که استفاده می نمایید، مشورت نمایید.
8. موهای خود را طوری شانه بزنید که انگار از طلا ساخته شده است! :

شانه زدن بیش از اندازه به مو صدمه ی فیزیکی وارد می کند.تلاش  نمایید تا جایی که امحل دارد موی خیس را شانه نزنید اما اگر ناچار به این کار شدید بایست از پایین مو آغاز به شانه زدن کرده و به مرور به بخش های بالایی برسید.

تصور اشتباهی که امکان پذیر است در برخی از ما وجود داشته باشد این است که برای شانه کردن از کف سر آغاز می کنیم اما این کار گره های کوچک داخل مو را کنار هم جمع می کند تا به یک گره بزرگ تبدیل شود که شانه زدن آن خیلی سخت است و سبب صدمه و ریزش مو می شود.

پس از اینکه گره های مو را باز کردید مناسب است شانه را از بالا به پایین بکشید تا روغن های طبیعی که توسط کف سر تولید شده به بخش های پایینی هم برسد و آن ها را مرطوب و نرم نگه دارد.
9. بالش های ساتن یا ابریشمی زیر سرتان بگذارید! :

مناسبتر است از بالش های نخی و پارچه های یکسان مصرف ننمایید. جانشین خوب پارچه ی ساتن و ابریشم است که با برخورد مو با آن و ایجاد اصطکاک به مو صدمه وارد نمی کند. افزون بر آن، با این کار پس از هر بار استآسان موهایتان کم تر گره می خورد.
10. هیچگاه مو های خود را داخل حوله بزرگ جمع ننمایید :

شاید فکر نمایید که جمع کردن مو داخل حوله ی نرم چه آسیبی قادراست برای آن داشته باشد؟

بیشتر!

زمانی که موی خیس که خیلی ضرر پذیر است را داخل پارچه ای نظیر حوله قرار می دهید مو داخل بافت آن می رود و همین سبب ضرر به غلاف مو و ایجاد موخوره می شود. ار آنجایی که بیشتر زنان حوله را خیلی سفت ،مخصوصا در نواحی نزدیک صورت، می بندند سبب می شوند که موهایی که تازه روییده اند بشکنند و وضعیت بدی به خود بگیرند. البته حوله های ویژه و خیلی لطیفی به نام حوله های میکروفایبر microfiber towels وجود دارند که برای مو مسئلهی ایجاد نمی کنند. نمونه ی این حوله ها را می توانید از این لینک و این لینک مشاهده نمایید. البته این امحل وجود دارد که یکسان آن ها در ایران به راحتی یافت نشود.
11. هر بار جای بستن موهایتان را عوض نمایید :

اگر هر دفعه که موهایتان را با کش می بندید در جای ویژهی ببندید امکان پذیر است اندکی ریزش مو و صدمه  ایجاد شود. با تغییر پوزیشن کش سر (بالا و پایین بردن و یا بستن مو در دو طرف) می توانید این مسئله را برطرف کردن نمایید تا مو های جدید قوی و بدون ضررپرورش کنند.
12. اگر موهای رنگ کرده یا خیلی خشک و خیلی ضرر پذیری دارید از بستن آن پیشگیری نمایید :

بستن کش ها متداولی و پلاستیکی سبب عدم موفقیتگی موهای ضرر پذیر می شود. مخصوصا اگر مو های خود را رنگ کردید بایست به تندرستی مو ارزش زیادتری دهید . در صورتی که می خواهید مو های خود را جمع نمایید به جای کش، آن را آرام بپیچید و پشت سر ببنید (بدون کش با خود مو، مو را ببندید) و اصطلاحا روی سرتان یک Bun درست نمایید. هم چنین می توانید از کلیپس برای جمع کردن مو ها مصرف نمایید.

hair bun
13. برای مدتی هم که شده به موی خود استآسان دهید! :

مصرف بی رویه از ابزار وضعیت دهنده به مو ، حرارت بالا، مواد شیمیایی و ... فاکتور هایی است که سبب ریزش مو و صدمه به آن می شود. برای مدتی هم که شده برایپرورش مناسبتر مو هاتلاش  نمایید از این موارد مصرف ننمایید تا مو مجال تثبیت شدن را نمایان کند.

همیشه به یاد داشته باشید : \" هرچقدر مو هایتان سالم تر باشد،پرورش آن سریعتر و مناسبتر خواهد بود. \"

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 2 ماه قبل
  • 2019-09-17 09:00:03
  • چجوری بهتر رژ گونه بزنیم

   در آرایش کردن بایست ابتدا فرم صورت و رنگ پوست و لوازم ارایش خوب با آنان را بشناسیم و دقت بی‌شماری داشته باشیم که با لوازم آرایشی نامرغوب پوست خود را به نابودی نکشانیم. یکی از باارزش ترین لوازم آرایشی رژگونه ها هستند. با شیثار همراه باشید تا نحوه زدن رژگونه برای صورت آشنا شوید
  • 2 ماه قبل
  • 2019-09-16 21:00:02
  • چجوری سایه مناسب رنگ چشممون انتخاب کنیم

   آرایش کردن ترفندهایی دارد که قادراست خیلی اثربخش باشد و زیبایی شما را دو چندان کند. در این روزهای گرم تابستانی برای اینکه بتوانید آرایشی هماهنگ فصل داشته باشید بایست نکاتی را رعایت نمایید. سایه چشم خوب رنگ چشم مردم را در شیثار بخوانید.
  • 4 ماه قبل
  • 2019-07-31 21:00:02
  • دستور تهیه ماسکی برای جلوگیری از موخوره

   یکی از بدترین آفت های موهای شما خشک شدن بیشتر موست که سبب شکنندگی موها و دو شاخه شدن و نازکی که منجر به ریزش موها می شود . روشهای خیلی سودمند و البته طبیعی برای پیشگیری از موخوره وجود دارد. مناسبترین ماسک پیشگیری از موخوره را در شیثار ببینید
  • 4 ماه قبل
  • 2019-07-30 21:00:01
  • اسراری در مورد آرایش بهتر در تابستان

   میکاپ و آرایشگری اصول حرفه ای ویژه خودش را دارد که هر کسی نقادراست آن را در حد اعلا انجام دهد. اما در حد متداول می توان آن را آموخت تا میکاپ اصولی و تمیزی داشته باشید. در این قسمت می خواهیم چند ترفند برای میکاپ در تابستان به شما معرفی کنیم که با انجام آنان شاداب تر به دید برسید
  • 5 ماه قبل
  • 2019-07-01 09:00:02
  • مدل پیراهن های دخترانه رنگ روشن

   امروز با مدل لباس های دیگری با شما دوستان هستیم وبراتون مدل هایی از پیراهن های دخترانه با زمینه رنگ روشن رو داریم که امیدواریم باب میل شما ودستان باشه و بتونین از این مدل های پیراهن الگو های خوبی بردارید
  • 5 ماه قبل
  • 2019-06-24 21:00:03
  • مدل مانتو نخی گل دار 1398

   با آغاز فصل گرما گاهی انقدر گرما ناراحت کننده میشود که دلمان میخواهد حتی پوست مان را هم بکنیم که کیم خنک تر شویم و در به در دنبال لباس های و مانتو های خنکی هستیم که از شدت گرما بکاهد
  • 5 ماه قبل
  • 2019-06-11 21:00:02
  • چند مدل الگو مانتو تابستانی و متفاوت

   مصرف مدلی مانتو برای دوخت گونه های مانتوهای خانم هاه و دخترانه و آشنایی با جدیدترین مدلهای مانتو با طرح های زیبا و شیک یاری می کند در منزل مناسبترین و زیباترین مانتو را برای خود بدوزید.
  • 6 ماه قبل
  • 2019-05-29 09:00:02
  • کفش پاشنه بلند با تم زرد

   امروز در ادامه مدل های لباس مدل کفش پاشنه بلند زرد رنگ رو براتون داریم که امیدواریم مورد توجه همه شما دوستان باشه و از دیدن اون ها لذت ببرید و بتونین الگو بگیرین ازشون
  • 48 ماه قبل
  • 2015-11-24 00:00:00
  • مدل مانتو با آستین های کار شده

   14در ادامه بخش مدل لباس و البته دوسخت و دور و ... برای دوست داران مد و لباس امروز هم مدل مانتو های دیگری رو براتون داریم که میشه اون ها رو به خاطر کارهایی کهبرو روی این مانتو ها صورت گرفته جزء مدل مانتو ولباس های کار شده به حساب آورد که امیدوارم از دیدنشون لذت ببرید
  • 48 ماه قبل
  • 2015-11-18 00:00:00
  • مدل آستین و یقه مانتو

   14 امروز تعدادی مدل استین و یقه مانتو و لباس رو براتون داریم مدل هایی که میتونین از اون ها هم در لباس ها وهم در مانتو هایی که قصد دوختشون رو دارید استقاده کنید
  • 17 ماه قبل
  • 2018-06-20 00:00:00
  • مدل مانتو با پارچه نخی طرح دار

   14امروز تعدادی مدل مانتو با پارچه نخی طرح دار رو براتون داریم که میتونین از این مدل ها در تابستون بپوشید
  • 65 ماه قبل
  • 2014-07-06 00:00:00
  • آموزش جدیدترین شینیون ها (سری سوم)

   14آموزش جدیدترین شینیون ها (سری اول) چگونه موهای خودرا به راحتی در منزل به بهترین و جدید ترین شکل آرایش کنید .،مدل مو،شنیون ساده و شیک،شینیون مهمانی ،مدل های بسایر شیک و ساده
  • 47 ماه قبل
  • 2015-12-26 00:00:00
  • رنگ سال 2016 میلادی

   امروز و در آستانه سال نو میلادی نگاهی انداختیم به رنگ سال جدید که برای دوست داران مد و زیبایی مهم است، رنگ سال جدید  Rose Quart  یا همان آبی بنفش است و البته رنگ  Serenity که همان صورتی ملایم است انتخاب شده است
  • 48 ماه قبل
  • 2015-12-06 00:00:00
  • مدل مانتو ساده با آستین هایی ساده

   امروز باز مدل های تازه ای از مانتو با شما دوستانیم و براتون مدل های تازه ای از مانتو های ساده رو داریم که امیدوارم باب میل شما دوستان و طرفداران مدلهای ساده مانتو بوده باشه و از این مدل های مانتو بتونین به خوبی استفاده بکنید
  • 48 ماه قبل
  • 2015-11-24 00:00:00
  • مدل مانتو با آستین های کار شده

   در ادامه بخش مدل لباس و البته دوسخت و دور و ... برای دوست داران مد و لباس امروز هم مدل مانتو های دیگری رو براتون داریم که میشه اون ها رو به خاطر کارهایی کهبرو روی این مانتو ها صورت گرفته جزء مدل مانتو ولباس های کار شده به حساب آورد که امیدوارم از دیدنشون لذت ببرید
  • 48 ماه قبل
  • 2015-11-19 00:00:00
  • مدل مانتو و آستین های مانتو کار شده

   و اما مطلب امروز مدل مانتوهایی داریم که سر آستین ها و طرح آستین های اون ها متفاوت است و البته بهتر بگم کار شده است که میتونین از عکس های امروزمون مدل مانتوو البته مدل آستین مانتو وردارید و طرح های خوبی داشته باشید
  • 48 ماه قبل
  • 2015-11-18 00:00:00
  • مدل آستین و یقه مانتو

   امروز تعدادی مدل استین و یقه مانتو و لباس رو براتون داریم مدل هایی که میتونین از اون ها هم در لباس ها وهم در مانتو هایی که قصد دوختشون رو دارید استقاده کنید
  • 49 ماه قبل
  • 2015-10-30 00:00:00
  • مدل کیف های شیک مردونه وزنونه باربری

   چند روزی بود که براتون مدل کیف های تازه رو قرار نداده بودیم امروز دوباره بعد از مدتی براتون  برگشتیم ودر ادامه کیف های سری باربری مدل های مدونه و زنونه از کیف های دستی رو براتون  داریم که قرار خواهم داد و امیدوارم باب میل و مورد توجه شما دوستان باشه
  • 49 ماه قبل
  • 2015-10-29 00:00:00
  • خرید یا اجاره لباس عروس

   لباس عروس یکی از مهمترین و شاید شیرین ترین بخش های عروسی است مخصوصا برای خانم ها که براشون لباس عروسی واقعا مهم و یک چیز رویا است
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید