هوالرزاق
ads


امروز با لیلا بلوکات به بهانه پنچ ستاره وتجربه سینما

امروز با لیلا بلوکات به بهانه پنچ ستاره وتجربه سینما

لیلا بلوکات از چهره هایی است که همان اندازه که در تلویزیون حضور دارد در سینما هم سعی کرده حضور داشته باشدی و این روزها با فیلم پنج ستاره در سینما حاضر شده است که گفت و شنودی با او در این زمینه داشته ایم

«پنج ستاره» را با مردم ديده ايد؟

لیلا بلوکات : فيلم را زمان جشنواره در سالن مجموعه ميلاد کنار منتقدان و اصحاب رسانه تماشا کردم و خدا را شکر، آن زمان کسي به فيلم خرده اي نگرفت. کسي «پنج ستاره» را هو نکرد و تماشاگري از روي صندلي بلند نشد. همين نشانه ها با توجه به روند نمايش دادن فيلم در سالن رسانه هاي جشنواره در چند سال اخير نمايانگر اين می باشد که فيلم تا حدودي به دل مخاطب سخت پسندش نشسته است. طي گپ و گفت هايي که با دوستان داشتم فهميدم اثر را به عنوان يک فيلم آرام پذيرفته اند و با آن ارتباط برقرار کرده اند.

کاراکتر مرفه شقايق به عنوان نقطه مقابل مريم که از يک طبقه فرودست جامعه بود در قصه گنجانده شده بود؟

-دقيقا همينطور است. من آخرين نفري بودم که به گروه ملحق شدم. آقاي سمواتي تهيه کننده کار کسي می باشد که از سال ها قبل مرا مي شناخت و مي دانست اين نقش چيزي نيست که به طور متداول من بازي اش کنم، اما زمان ي تماس گرفت و از ساير همکاران پروژه مثل کامبوزيا پرتوي به عنوان مشاور فيلمنامه اسم برد، خواستم با گروه همراه باشم. قصه را دوست داشتم و ديگر آنکه بدم نمي آمد در سينما هم بازي در فيلمي به کارگرداني يک زن را تجربه کنم؛ چيزي که در تلويزيون با بازي در سريال فلورا سام اتفاق افتاده بود. نقش کوتاه بود، اما جاي خودش را در فيلم حفظ کرده چون در تضاد با شخصيت اول فيلم نوشته شده بود.

شما شقايق را اصلا شبيه ديگر دختران پولدار قصه ها بازي نکرديد. او کنار ديگر همکلاسي ها در غذاخوري دانشگاه ناهار مي خورد و حتي براي ارتقاء سطح کيفي آن امضا هم جمع مي کرد.

لیلا بلوکات : بله اين يک موضوع کاملا فکر شده بود. ايده ام را با آقاي سمواتي و خانم افشارزاده مطرح کردم و آنان هم موافق بودند که شقايق يک دختر شر و شيطان و در عين حال مهربان باشد. سعي کردم جنبه هاي مثبت اين شخصيت را به عنوان نماينده اي از طبقه مرفه جامعه پررنگ تر کنم تا دوست داشتني تر باشد. خوشبختانه همکاران و مردم هم آن چند سکانس را خيلي دوست داشتند.

در يک سوم پاياني فيلم يک ورود کاملا غيرمنتظره به داستان داريد.

-اين پيشنهاد آقاي سمواتي بود. ما مي خواستيم در آن فضاي سرد آشپزخانه و در ميان آن رنگ هاي گرفته، ناگهان آدمي وارد شود و اين ورود با رنگ و نشاط زيادي همراه باشد. همانطور که ديديد پالتو و کلاه قرمز پوشيدم و با کلي سر و صدا وارد شدم. در اين صحنه دختري بودم که به گفته خودش خواهرزاده امين تارخ بود و به قدري اينطور آدم ها و جشن هاي سينمايي را ديده بود که ترجيح مي داد از آن همه رنگ و لعاب دور شود و براي ديدن دوستش به آشپرخانه هتل برود. اولين سکانسي که من بازي کردم همين سکانس بود که از سکانس هاي آخر فيلم به حساب مي آيد. زمان ي بود که من هنوز پايان بندي قصه را نمي دانستم و چيزي از متن نخوانده بودم. با اين حال بعد از آن براي بازي در سکانس هاي دانشگاه که دقايق ابتدايي فيلم را هم در بر مي گيرد، سعي کردم همان راکوردهاي حسي را در نظر بگيرم.

خانم افشارزاده به شما اجازه ايجاد تغييري در متن مي داد؟

-در آن سکانس آشپزخانه هتل، با اجازه بزرگترهاي فيلم دستي به متن بردم و بعضي اسم ها و ديالوگ ها را اضافه کردم. مثلا خيلي دوست داشتم در آن صحنه از کساني که دوست شان دارم اسم ببرم مثلا پرويز پرستويي، استاد انتظامي و ...

آيا مختلف بازي کردن تيپ دختر پولدار براي اين بود که نقش کوتاه شما بيشتر به چشم بيايد؟

لیلا بلوکات : در واقع يک تيپ کاملا مختلف از يک قشر مرفه بازي کردم براي اينکه بگويم اين مردم هم مي توانند اينقدر فروتنانه در جامعه زندگي کنند. من در ميان دوستان خودم هم سراغ دارم کساني را که متعلق به طبقه بالاي جامعه هستند، اما دوست دارند از جنس آدم هاي معمولي باشند. آدم هايي که مناعت طبع دارند و متانت رفتاري.

چطور مي شود که نقش هاي کوتاه را مي پذيريد؟

لیلا بلوکات : کارگردان و تيم بازيگري و ... اهميت زيادي دارد. من در «جيب بر خيابان جنوبي» هم نقش کوتاهي را بازي کردم، اما فيلم، فيلم سياوش اسعدي و علي سرتيپي بود. يک گروه خوب که چيدمان خود را به درستي انجام داده بود و مي خواستم که همکاري کنم. من در «روز رستاخيز» هم يک نقش کوتاه داشتم، اما يک پروژه چند ميلياردي بود به کارگرداني احمدرضا درويش که نمي شد نپذيري. يک کار تاريخي بود براي ايران و اسلام و ارزش هاي زيادي براي من داشت. معمولا سعي مي کنم در برخورد با پيشنهادها عميق نگاه کنم و سطحي نگر نباشم. نقش حتي اگر کوتاه هم باشد با بهره مندي از اين ويژگي هايي که گفتم دلپذير مي شود.

هن گام دريافت پيشنهاد از يک کارگردان فيلم اولي محتاط تر مي شويد؟

-البته خانم افشارزاده به واسطه سال ها بازيگري براي من آشنا بودند. به طور کلي اينجور زمان ها سعي مي کنم تجربه هاي قبلي کارگردان را در زمينه هاي ديگر مثل فيلم کوتاه يا مستند ببينم يا اينکه به تهيه کننده نگاه مي کنم، چون اهميت دارد چه کسي با چه تيمي پشت اين کار ايستاده است.

براي شما بازي در سينما با مديوم هاي ديگر فرق دارد؟

لیلا بلوکات : به نظر من همه چيز بايد توأمان باشد. متأسفانه اخيرا اين حساسيت پيش آمده که فعالان عرصه سينما و تئاتر يکديگر را به سختي در کنار هم مي پذيرند و گويي بازيگر مرتکب جرم شده اگر مديوم اش را عوض کند. همه ما بازيگريم و تئاتر و سينما و تلويزيون فرقي ندارد. من بازيگر راديو هم هستم. سعي مي کنم همه را مديريت کنم چون بازي در همه اين مديوم ها به من لذت مي دهد. گذشته از همه اينها مردم مرا با تلويزيون شناخته اند و من نمي توانم وفاداري ام را نسبت به مخاطبانش از دست بدهم. از طرفي سينما هم جزو دغدغه هاي من است. ورود من با دنياي بازيگري هم با تئاتر شکل گرفته است. اين هنر مادر سينماست و مرا زنده نگه مي دارد. نمي خواهم از تئاتر دور باشم.

اخيرا پيشنهادي هم براي تئاتر داشته ايد؟

-بله من براي جشنواره تئاتر فجر سال گذشته سه چهار پيشنهاد بازي داشتم که يکي از آنها را هادي مرزبان کارگرداني مي کرد و خيلي افسوس خوردم که نتوانستم بروم، چون سر فيلمبرداري بودم. قرار بود در نمايش «دختر يانکي» هم بازي کنم که اين مورد هم به خاطر بازي هاي سينمايي يا سفر منتفي شد. در اين ميان تجربه هاي غمگيني هم در تئاتر داشتم. مثلا براي متني شش ماه تمرين کرديم و هرگز نشد آن را روي صحنه ببريم.

سال 92 براي شما چطور طي شد؟

لیلا بلوکات : آخرين تجربه تصويري ام «زمان ي براي عاشقي» بود به کارگرداني محمدحسين لطيفي. براي اين نقشم جايزه بهترين بازيگر را از برنامه «سين مثل سريال» گرفتم. اين تجربه به علاوه تئاتري که اول سال بازي کردم و همچنين فيلم «پنج ستاره» معدود مشغوليت هاي من در سال 92 بودند. «خدا زن را آفريد» را هم براي شبکه نمايش خانگي بازي کردم. روي هم رفته سعي کردم گزيده کار باشم. در سال 91 من تقريبا خيلي از فيلم ها و سريال ها را به خاطر تمرين نمايشي از دست دادم و در اوايل سال 92 هم اين اتفاق به خاطر روي صحنه آمدن اين نمايش تکرار شد. اساسا زمان ي درگير يک کار نمايشي مي شوي خيلي از تصوير دور مي ماني و همچنين برعکس. نمايشي هم بود که بر سر تمرين هايش حاضر شدم اما هن گام اجرا بايد به سفري مي رفتم و باز قسمت نشد که روي صحنه بيايم.

پيش آمده در فيلمي بازي کنيد که فيلمنامه اش نسبت به چيزي که دارد ساخته مي شود، تصورات بهتري را در ذهن شما ايجاد کرده باشد؟

-الان ديگر به سطحي از آشنايي با مقوله سينما رسيده ام که از روي فيلمنامه تشخيص دهم خروجي خوبي به دست مي آيد يا نه. براي مثال «عمليات مهد کودک» يک فيلم مربوط به کودک و نوجوان است، اما من مي دانستم مورد پسند بچه ها و بزرگترهايشان واقع مي شود. يک اثر رئال و در عين حال پر از انيميشن و ويژوال افکت بود. يک گروه حرفه اي بخش فني کار را بر عهده گرفته بود که خيال مرا راحت مي کرد کار در مي آيد. گاهي هم پيش مي آيد فيلمنامه هاي خوبي به دستم مي رسد، اما من چون از بضاعت فني سينماي ايران در زمينه امور جلوه هاي ويژه و ... خبر دارم، مي دانم وارد عمل که شويم، نوشته هاي روي کاغذ آنطور که بايد روي پرده نمي آيند، پس نمي پذيرم.

شما کارشناس فرش هم هستيد. آشنايي با اين هنر به بازيگري شما هم از نظر حسي کمک مي کند؟

لیلا بلوکات : اگر به هنر علاقمند نبودم، کارشناسي فرش را انتخاب نمي کردم. اگر هنرمند را دوست نداشتم و از روحيه لطيفي که اين قشر دارند بهره نبرده بودم به سمت بازيگري نمي آمدم. پر از دغدغه و انرژي هستم و دوست دارم افکار و روح و روانم را جايي تخليه کنم. حتي اگر بازيگر نمي شدم، شايد يک وکيل قابل بودم يا يک خبرنگار بين المللي و مطرح، چون هميشه به دنبال ارضاء کنجکاوي هايم هستم. هنر علاوه بر اينکه به کشف و کنکاش ربط دارد، خيلي هم لطيف است.

سينما و تلويزيون شما را از هنري که درسش را خوانديد باز داشته؟

لیلا بلوکات : متأسفانه بله. مشغول شدن به بازيگري مرا از فرش بافي دور کرد. هر زمان از کلاس ورزشي و ... فراغت پيدا کنم حتما به سراغ بافتن قاليچه مي روم. ديوارهاي منزلم از آثاري که خودم بافته ام پر شده است. از سال هاي دبيرستان به هنر علاقه داشتم، اما قسمت اين بود که کارشناسي فرش داشته باشم و اين در حالي بود که علاقه اوليه من هميشه بازيگري بوده است.


امروز با لیلا بلوکات به بهانه پنچ ستاره وتجربه سینما

برچسب های
امروز با لیلا بلوکات به بهانه پنچ ستاره وتجربه سینما - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :1393/04/27-52 ماه قبل
کل بازدید : 3,744
تعداد بازدید ماه جاری : 2,971
تعداد بازدید در هفته جاری : 1
تعداد علاقه مندی ها : 0
تعداد 0رای به امروز با لیلا بلوکات به بهانه پنچ ستاره وتجربه سینما داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 50 %
نظر شما راجع به امروز با لیلا بلوکات به بهانه پنچ ستاره وتجربه سینما


مطالب مرتبط با امروز با لیلا بلوکات به بهانه پنچ ستاره وتجربه سینما

مصرف سیر رو به دلایل زیر بیشتر کنید مصرف سیر رو به دلایل زیر بیشتر کنید
سیر و پیاز جز موادی هستند که خواص فراوانید دارندو و فواید اونا انقدر زیاده که در همه جا به مصرف به اندازه و روزانه اونا توصیه شدهاست و حتی در طب سنتی نیز مطب سیر و البته پیاز به کرار توصیه شده است آموزش تصویری چطور ایمیل گوگل بسازیم آموزش تصویری چطور ایمیل گوگل بسازیم
امروزه داشتن ایمیل جز ملزومات زندگی است و شما برای واد شدن به دنیای متمدن تر نیاز به داشتن راه های ارتباطی جدید هستید و باید ایمل رو داشته باشید.یکی از بهترین سرویس دهندگان ایمیل سرویس ایمیل گوگل است که به جیمیل نیز معروف است پس امروز باهم نگاهی داریم به نحوه ساخت ایمیل گوگل. علت کچل بودن لاشخور ها علت کچل بودن لاشخور ها
کرکس ها موجودات متفاوتی هستند. هم به دلیل نحوه زندگی آن ها و هم به دلیل ظاهر متفاوتی دارند. این پرندگان که به لاشخور نیز معروف هستند  کله ای کچل دارند که این کپلی که اون ها ظاهری متقاوت در پرندگان حتی حیوانات به آن ها داده و اون ها رو متفاوت از بقیه جانداران کرده و این سوال بساری است که چرا این گروه از حیوانات کچل هستند اسرار انرژی های کوآنتومی اسرار انرژی های کوآنتومی
کارشناسان نیروهای فراطبیعی و نیروهای کوانتومی فوق فیزیکی براین باورند که هر چیزی در این جهان انرژی خاصی دارد و باتوجه به انرژی های آن ارزش گزاری بر روی اشیا و موجودات میکنند.و براین باورند که انسان که اشرف مخلوقات است فرای هر چیز دیگری در جهان دارای انرژی های کوآنتومی است و انرژی ساتع میکند و البته جذب میکند ماجرای ضرب المثل آدم گرسنه سنگم میخوره ماجرای ضرب المثل آدم گرسنه سنگم میخوره
درادامه پرداختن به ماجرای ضرب المثل ها امروز دومین ضرب المثل رو براتون داریم و قصد داریم نگاهی بندازیم به تاریخچه  و معنی ضرب المثل "آدم گرسنه سنگم میخوره"  پس با ماهمراه باشید. ماجرای ضرب المثل گل پشت و رو ندارد ماجرای ضرب المثل گل پشت و رو ندارد
یک بخش جدید رو براتون خواهیم داشت اون در مورد ضربزالمثل ها و داستان پیدایش اون هاست ، امروز با ماجرای شکل گیری ضرب المثل "گل پشت و رو نداره" با شما هستیم و کم از ماجرای با مزه شکل گیری این ضرب المثل بهتون میگیم نمادهای ماه های تولد افراد نمادهای ماه های تولد افراد
سمبل های ماه های تولد در فرهنگ های متفاوت میتونه فرق بکنه اما در دنیای امروز تعدادی از اونا معروفتر و شناخته شده تر شده اند و امروز قصد داریم نگاهی بندازیم به معروف ترین گروه نماد ماه های تولد و معنی که هر کدوم از این نماد ها برای ماه ها دارند. عکس رفاقتی آرش برهانی و امیرعلی دانایی عکس رفاقتی آرش برهانی و امیرعلی دانایی
امروز عکسی دوستانه از دو چهره معروف رو براتون داریم عکس رفاقتی آرش برهانی و امیرعلی دانایی عکس یهویی شهره قمر و کوروش کبیر عکس یهویی شهره قمر و کوروش کبیر
عکس یهویی شهره قمر و کوروش کبیر تست هوش میمون باهوش و چرخ دنده ها تست هوش میمون باهوش و چرخ دنده ها
امروز تست هوش تازه دیگری رو براتون داریم که در اون باید در مورد میمونی و چرخ دنده های ی که در کنارش هست هوش خودتون رو نشون بدید
متفاوت ترین بازی بهنوش بختیاری بر روی پرده سینما+ عکس متفاوت ترین بازی بهنوش بختیاری بر روی پرده سینما+ عکس
بهنوش بختیاری در آخرین فیلم خود در نقشی متفاوت ظاهر شده است که کاری است متفاوت و بازی متفاوتی را از خود نشان داده است شخصیت های گروه های خونی شخصیت های گروه های خونی
تا حالا شده فکر کنید که ممکن است گروه های خونی شخصیت های متفاوتی داشته باشند عکس هایی از پشت صحنه سریال سرزمین آهن عکس هایی از پشت صحنه سریال سرزمین آهن
امروز عکس های بامزه ای از پشت صحنه سریال زیبای سرزمین اهن رو برای شما دوست داران ای نسریال داریم آشنایی با جوانترین مجری با سابقه تلویزیون آشنایی با جوانترین مجری با سابقه تلویزیون
امروز برای شما دوستان خبری از یک مجری با تجربه البته جوان به نام مژده لواسانی رو داریم مهدی پاکدل وآرزوی موفقیت تیم ملی با عکس همسرش مهدی پاکدل وآرزوی موفقیت تیم ملی با عکس همسرش
مهدی پاکدل با قرار دادن عکسی از همسرش در حال خوشحالی در زمان صعود تیم ملی به جام هانی آرزوی موفقیت در باقی بازیهای تیم ملی را کرده پیرمردهای خوش تیپ و دلبری در شبکه های اجتماعی پیرمردهای خوش تیپ و دلبری در شبکه های اجتماعی
تازگی ها در شبکه های اجتماعی صفحاتی ایجاد شده است در حمایت از پیرها مخصوصا پیر مردها و اینگونه که گفته میشه این صفحات برای روحیه دادن به پیر های ایجاد شده است این مدل برزیلی با متفاوت ترین روش برای صاف کردن مو را دارد این مدل برزیلی با متفاوت ترین روش برای صاف کردن مو را دارد
سوپر مدل برزیلی که در بخش زیر چهره او رو میبیند برای صاف کردن مو هایش روش فوق العاده خاصی دارد که عکس زیر اون رو مشاهده میکنید روش که فکرکنم جز این سوپر مدل کس دیگری از این مدل استفاده نمیکند کیک های تولد باور نکردنی + عکس کیک های تولد باور نکردنی + عکس
عکس هایی از کیک های فوق العاده اما باور نکردنی رو براتون داریم که میشه گفت واقعا کسانی که این کیک ها رو تهیه کرده اند هنر مندان فوق العاده ای بودند پاسخ فوق العاده دانشجو پاسخ فوق العاده دانشجو
امروز حکایتی براتون داریم از پاسخ فوق العاده و دندان شکن یک داشنجو نیکی کریمی در جشنواره فیلم ادينبورگ نیکی کریمی در جشنواره فیلم ادينبورگ
امروز هم عکس های زیبایی ر واز عروس سینمای ایران نیکی کریمی در جشنواره ادینبورگ رو برای شما دوستان داریم جشنواره فیلم های انگلیسی زبان است که نیکی  کریمی نیز در اون حضور داشته


خواص آویشن؛ از درمان سرفه تا سردمزاجی! خواص آویشن؛ از درمان سرفه تا سردمزاجی!
در این مطلب به خواص آویشن شیرازی و آویشن کوهی (آویشن باغی) از زبان متخصصان طب سنتی پرداخته ایم، با ما همراه باشید...
با خوراکی های آنتی اکسیدان دار آشنا شوید! با خوراکی های آنتی اکسیدان دار آشنا شوید!
چه نوع مواد غذایی می توانند در تقویت سیستم ایمنی بدن ما نقش داشته باشند مصرف مواد غذایی فیبردار چه تاثیرات مختلفی روی سبک غذایی ما میگذارند با استفاده از این قبیل مواد غذایی برای چه افرادی مضر است و چه رده سنی باید بیشتر از آن ها مصرف کنند.
راه‌های کشتن هیولای مضطرب را بلدید؟ راه‌های کشتن هیولای مضطرب را بلدید؟
پدیده اضطراب برای برخی افراد آن‌قدر تکرار می‌شود که زندگی آنها را مختل می‌کند. اما چگونه می‌شود فهمید که اضطراب روزمره به یک اختلال مزمن بدل شده است؟
داشتن تغذیه ای مناسب برای پیشگیری از سرطان پروستات! داشتن تغذیه ای مناسب برای پیشگیری از سرطان پروستات!
عوامل متعددی در ابتلا به سرطان پروستات نقش دارند؛ از عوامل ژنتیکی گرفته تا سن و سال و سبک زندگی نادرست. در این بین یکی از مهم ترین کارها برای پیشگیری از این بیماری داشتن تغذیه ای مناسب است.
دروغ هایی که به خودمان می گوییم! دروغ هایی که به خودمان می گوییم!
« من وقتی از خانه بیرون می روم حسابی آرایش می کنم، ولی وقتی خانه هستم نه. به نظرم ضرورتی ندارد. شوهرم من را همینجوری پسندیده، دلیلی ندارد بخواهم کلی هزینه روی دست خانواده ام بگذارم و وسایل آرایش چند ده هزار تومانی را داخل خانه تمام کنم. به علاوه می دانید به نظر من مهم است که غریبه ترها ظاهر برازنده تری از آدم ببینند، این آبروی شوهرم هم هست».
آموزش روشهایی برای کاهش عوارض مواد غذایی سرخ شده! آموزش روشهایی برای کاهش عوارض مواد غذایی سرخ شده!
برای کاهش عوارض مواد غذایی سرخ شده از چه روش های خوراکی باید کمک بگیریم و توصیه ها و ترفندهای سرآشپزها در این زمینه چیست آن ها با چه روش هایی از جذب بیشتر روغن به مواد خوراکی کمک می کنند؟
«با كلاس» هستید؟ یا «با كلاس نما»؟ «با كلاس» هستید؟ یا «با كلاس نما»؟
سالم بودن جزء اصول اولیه به قول امروزی‌ها باكلاس بودن است
گوشه چشمی به این ماده ی مغذی داشته باشید! گوشه چشمی به این ماده ی مغذی داشته باشید!
پتاسیم مسئول عملکرد خوب عضلات، کنترل مایعات بدن و دیگر عملکردهای ضروری بدن محسوب می شود. اگر شما هم دچار گرفتگی عضلات شده باشید باید گوشه چشمی به احتمال کمبود این ماده ی مغذی نیز داشته باشید.
اگر به فکر سلامتی تان هستید چیزی که می گوئیم بخورید! اگر به فکر سلامتی تان هستید چیزی که می گوئیم بخورید!
اگر به فکر سلامتی تان هستید توصیه می کنیم سیر مصرف کنید و بدنتان را با این کار در برابر انواع سرطان ها و سکته های قلبی محافظت کنید این گیاه تاثیرات زیادی در سم زدایی از بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن ما دارد.
علت سوء هضم لاکتوز و عدم تحمل به آن! علت سوء هضم لاکتوز و عدم تحمل به آن!
سوء هضم لاکتوز و عدم تحمل به آن در اثر کمبود لاکتاز، آنزیم هضم کننده قند موجود در شیر، ایجاد می شود.
خرید بک لینک دانلود آهنگ دانلود بازی کم حجم مدل آستین مانتو