هوالرزاق


نگاهی به پر برف ترین شهر های جهان

نگاهی به پر برف ترین شهر های جهان

در این زمستان بدون برف تهران براتون خلاصه ای داریم از برتین شهرهای برف خیز جهان و نگاهی به پر بارش ترین و برف خیز ترین شهرهای جهان انداختیم

همه زیبایی زمستان به برف های آن است. اگر شما هم مثل ما برف و منظره هایی که این سفیدی های جذاب می سازند را دوست دارید، شاید برایتان جالب باشد بدانید کدام شهرهای دنیا بیشترین بارش برف را دارند.

 

Valdez, Alaska

<strong>برف</strong>ی ترین شهرهای دنیا

نام آلاسکا که می آید همه یاد یخ و سرما می افتیم. شهر Valdez در آلاسکا، یکی از برف‌خیزترین مناطق ایالت متحده است. این منطقه در میان کوه های یخی Chugach و یخچال ها قرار دارد. مردم این منطقه هر سال زمستان، شاهد حجم گسترده ای از برف هستند و به صورت آماری، حدود 830 سانتی‌متر برف در این منطقه می بارد. در این شهرستان کوچک، فقط 4 هزار نفر ساکن هستند. اما یک منطقه توریستی برای دوستداران اسکی و ماهی گیری در یخ به شمار می رود.

Aomori City, Tōhoku, Japan

<strong>برف</strong>ی ترین شهرهای دنیا

در شهر Aomori در ژاپن نیز سالانه حدود 760 سانتی‌متر برف می بارد. دلیل آن نیز تاثیرات اقیانوسی و کوه های بلندی می باشد که در اطراف آن قرار دارد. ارتفاع این شهر زیاد می باشد و شمالی ترین و دورترین شهر این منطقه به شمار می رود. معنی واژه Aomori در زبان ژاپنی، «جنگل آبی» است. این شهر در روزهای گرم سرسبز می باشد و رودخانه و کوهستان های زیبا اطراف آن را پوشانده اند.

Sapporo, Hokkaido, Japan

<strong>برف</strong>ی ترین شهرهای دنیا

در شهر Sapporo سالانه حدود 485 سانتی متر برف می بارد. این شهر ژاپنی، یکی از برف‌خیزترین شهرهای دنیا است. در سال 1972 میلادی هم میزبان بازی های زمستانی المپیک بود. سالانه برای جشنواره برف که در ماه فوریه برگزار می شود، حدود 2 میلیون گردشگر به این شهر سفر می کنند.

Quebec City, Quebec, Canada

<strong>برف</strong>ی ترین شهرهای دنیا

کبک یکی از قدیمی ترین شهرهای آمریکای شمالی می باشد و مردم آن سالانه شاهد بارش 380 سانتی متری برف هستند. بزرگ ترین کارنوال زمستانی در تاریخ 15 فوریه هر ساله در این شهر برگزار می شود. یک هتل یخی در اینجا وجود دارد که گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند. تفریحات متنوع برفی همانند اسکی، اسنوبورد، اسنوموبیل و … از جمله تفریحات این شهر هستند.

Toyama, Hokuriku, Japan

<strong>برف</strong>ی ترین شهرهای دنیا

این شهر در ساحل دریای ژاپن واقع شده است. هر ساله به طور میانگین، 363 سانتی متر برف در این شهر می بارد و جالب اینجا می باشد که تابستان ها، آب و هوای گرم و مرطوب دارد. این شهر در نزدیکی باشگاه Nagano قرار دارد که در سال 1998 میلادی میزبان بازی های زمستانی المپیک بود.

St. John’s, Newfoundland and Labrador, Canada

<strong>برف</strong>ی ترین شهرهای دنیا

سنت جان، پایتخت و بزرگ ترین شهر Newfoundland در کانادا است. این شهر سالانه شاهد بارش 335 سانتی متری برف است. به طوری که حتی تا بهار هم بارش برف و سرما ادامه دارد. سنت جان یکی از دو کلان‌شهر کانادا می باشد و برای مه آلود و بادخیزترین و ابری ترین شهر این کشور به شمار می رود.

Syracuse, NY

<strong>برف</strong>ی ترین شهرهای دنیا

هر سال حدود 300 سانتی متر برف در این شهر می بارد و یکی از برف خیزترین مناطق نیویورک است. در ضمن، در نزدیکی آن رودخانه Ontario نیز قرار دارد که در زمستان منظره های فوق العاده عالی می سازد.

Erie, Pennsylvania

در این شهر سالانه حدود 254 سانتی متر برف می بارد و یکی از سردترین شهرهای دنیا به شمار می رود.

 منبع: برترین ها

 


نگاهی به پر برف ترین شهر های جهان

برچسب های
نگاهی به پر برف ترین شهر های جهان - - - - - - - - -

آمار و ارقام
زمان قرار گرفتن در سایت :
کل بازدید : 4,327
تعداد بازدید ماه جاری : 4,327
تعداد بازدید در هفته جاری : 3
تعداد علاقه مندی ها : 1
تعداد 1رای به نگاهی به پر برف ترین شهر های جهان داده شده است
و میانگین امتیازات برابر است با: 100 %
نظر شما راجع به نگاهی به پر برف ترین شهر های جهان