در ماه رمضان چجوری ورزش کنیم
مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :
مجله سرگرمی شیثار-->>> سرگرمی-->>> در ماه رمضان چجوری ورزش کنیم

در ماه رمضان چجوری ورزش کنیم

 • زمان درج : 12 ماه قبل
 • تاریخ درج : 2019-05-14 21:00:02
 • تعداد بازدید : 67
  بازدید ماه:67
  بازدید هفته:1
 • بخش مربوطه :

خاصیت ها ورزش در ماه مبارک رمضان برای روزه داران را در دنباله این خبر می خوانید.

ماه مبارک رمضان دارای برکت و رحمت برای بندگان مومن خدا می باشد. این ماه مبارک نزد پروردگار مهربان جهان مزیتن ماه ندلگرمیه شده است. روز و شب های این ماه بالاترین و ساعت هایش مزیتن ساعت ها محسوب می شوند. در این ماه بندگان از اذان صبح تا اذان مغرب چیزی نخورده و چیزی نمی آشامند. برای خواندن مطلبی در مورد ورزش در ماه مبارک رمضان با شیثار همراه باشید.
ورزش در ماه مبارک رمضان برای روزه داران

«ورزش» نه تنها با «روزه» منافاتی ندارد، بلکه اگر به صورت درست و اصولی انجام شود، سبب آرامش و کم شدن استرس ورزشکاران می شود و استقامت فکری و صبر آنان را تثبیت می کند. به گزارش مشرق، ورزش در ماه رمضان از جمع شدنچربی در جسم پیشگیری کرده و عمل متابولیزم را تسهیل می کند.

به طوری که ورزشکارانی که روزه می گیرند کمتر گرفتار مسائل گوارشی و قند خون می شوند. ورزشکاران می توانند با یک برنامه خوراکی غنی،انرژی مورد احتیاج را برای انجام فعالیت های ورزشی و حفظ ساختار بدنی به دست آورند.

مصرف به موقع و به اندازه از آب ازدیگر نکاتی است که می بایست در طول این ماه به آن
توجه کرد.در ماه مبارک رمضان کم آبی قادراست در بعضی موارد به ویژه زمان ورزش کردن مسئله ساز شود
اما با تغییر وقتی در برنامه های ورزشی می توان با این مسئله مقاومت کرد.

نکاتی در مورد نوبت سحر و افطار و ورزش در ماه مبارک رمضان

نوبت سحر به هیچ عنوان نبایست حذف شود چرا که افت قند
خون، کم شدن تمرکز و پایین آمدن توان و کارآیی در طول روز مستقیما از حذف یا میل کردن خوراکی های ناخوب در
سحری ناشی می شود.

لذا مناسبتر است در نوبت سحر خوراکی معادل شام استفاده شود، نوبت افطار نظیر نوبت صبحانه باشد و
برای شام خوراکی هایی معادل نوبت ناهار یا اندکی کمتر مصرف شود.

استفاده کربوهیدرات های پیچیده (غلات، برنج، نان، ماکارونی و سیب زمینی)، ماست و مواد فیبردار( گونه های میوه و سبزی) را
برای حفظ کارآیی جسم در طول روز در نوبت سحر خوب هستند.

شربت عسل (یک قاشق کوچک عسل به اضافه یک لیمو ترش تازه) در سحر به ورزشکاران یاری می کند که
در طول روز دیرتر تشنه شوند خوراکی ی افطار مناسبتر است روش، پرکالری و سریع هضم باشد و همینطور کارشناسان در
مورد خوراکی ی افطاری ورزشکاران می گویند: خوراکی ی افطار مناسبتر است به دلیل روش و پرکالری و سریع هضم نظیر خرما،
شله زرد، میزانی اندکی شیر، کشمش، انجیرخشک و چای کمرنگ باشد تا به معده فشاری وارد نشود.

مناسبترین ورزش در ماه مبارک رمضان کدام است؟

برای جلوگیری از ضعف قوای جسمانی در ماه مبارک رمضان، از
انجام حرکات سنگین ورزشی پرهیز نمایید.

فعالیت بیشتر شخص روزه دار در ماه مبارک رمضان، به صرف انرژی زیادتر و زیاد شدن تعریق طی ساعات روز منجر
می شود که قادراست سبب عطش بی‌شمار و افت فشارخون شود.

مناسبترین ورزش در طول ماه مبارک رمضان، شنا و پیاده روی پس از صرف افطار است چرا که از گرفتگی
عضلات و بروز یبوست جلوگیری می کند.

ورزش در ماه رمضان از جمع شدنچربی در جسم پیشگیری و عمل متابولیزم را تسهیل می کند.
وقت خوب آغاز ورزش دو یا سه ساعت بعد از استفاده افطار است.

فاصله بین خوراکی میل کردن و ورزش کردن سبب می شود تا جسم مجال هضم خوراکی را نمایان کرده و خون
به راحتی در عضلات جریان نمایان کند.

مناسب است بدانید : ورزش در ماه مبارک رمضان از نگاه یک دکتر

پزشک علی مظاهری نژاد معاون آموزشی گروه دکتری ورزشی دانشگاه علوم دکتری ایران،
گفت: ورزش که همواره برای تندرستی جسم و روح به آن سفارش شده است، در ماه مبارک
رمضان جایگاه ویژه‌ای یافته و قادراست اثر خود را مناسبتر و زیادتر ایفا کند. هر چند مردم
در ماه مبارک رمضان با یکسری ممحدودهیت در فعالیت‌های فیزیکی مواجه هستند، اما هیچ
گاه پیشنهاد نمی‌شود که در هنگا م روزه‌داری ورزش نکنند.

ورزش در ماه مبارک رمضان برای روزه داران

وی افزود: روزه‌داری سبب حفظ طراوت ذهنی، شادابی و تندرستی جسمی می‌شود و ورزش نیز نه تنها با روزه منافاتی ندارد، بلکه اگر به صورت درست و اصولی انجام شود، شخص روزه‌دار را در مقابل خستگی‌ها و سختی‌های روزه به ویژه در هوای گرم مقاوم‌تر می‌کند.

مظاهری نژاد درباره رابطه تحرک فیزیکی در روزه‌داری و جلوگیری از ضعف عمومی و کسالت بدن، گفت: ورزش سبب سوختن چربی‌های جسم شده و ذخایر چربی جسم را کم شدن می‌دهد، همینطور تعادلی میان سوختن کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها صورت می‌گیرد. در وقت روزه‌داری به دلیل اینکه کربوهیدرات کمتری وارد جسم می‌شود، جسم چربی‌ها را زیادتر می‌سوزاند.

وقت انجام  ورزش در ماه مبارک رمضان

مظاهری نژاد با ذکر به این باور اشتباه که بعد از سحر و قبل از افطار می توان ورزش کرد، گفت: مناسبترین وقت ورزش محدوده یک ساعت بعد از افطار است و با فعالیت فیزیکی و ورزش قند خون کم شدن می‌یابد و شخص روزه‌دار که به دلیل گرسنگی، قند خون پایینی دارد، اگر قبل ازافطار فعالیت کند افت قندی زیادتری نمایان کند.

این کارشناس غذا پیشنهاد کرد که روزه‌داران پس از افطار از میل کردن خوراکی های چرب و شیرین پرهیز کرده و مایعات بیشتری بنوشند، همینطور ضروری است قبل از ورزش ۲ لیوان آب خورده و زمان ورزش نیز آب استفاده کنند تا آب جسم آنان حفظ شود. پیشنهاد می‌شود مردم ورزشکار و عادی از افطار تا سحر مایعات، میوه‌ها و سبزیجات استفاده کنند تا آب جسم آنان حفظ شود.

مظاهری‌نژاد همینطور گفت: ضروری است مردم در ماه مبارک رمضان میزان ورزش را از دید شدت و مدت کم شدن دهند، اگر شخصی قبلا با شدت بیشتری ورزش می‌کرده و آمادگی مناسبی دارد در این ایام میزان ورزش را به شدت متوسط تقلیل دهد تا از خستگی بیش از اندازه جسم پیشگیری شود.

وی یادآور شد: مردم در وقت عادی می‌توانند حداقل ۳۴۰ تا ۳۷۰ دقیقه در هفته فعالیت بدنی داشته باشند، اما در ماه مبارک رمضان به دلیل ممحدودهیت‌هایی که در وقت، شدت فعالیت، میزان آمادگی جسم و ضعف دراثر گرسنگی ایجاد می‌شود، مردم بایست حداقل‌ها را رعایت کنند.

خاصیت ها ورزش در ماه مبارک رمضان برای روزه داران

مظاهری نژاد پیشنهاد کرد: در ماه رمضان مردم بایست جهت تندرستی قلبی – عروقی و حفظ تندرستی جسم ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت متوسط انجام دهند، البته گونه ورزش مردم به شدت فعالیت و میزان آمادگی بدنی آنان ارتباط دارد. انجام ورزش‌های هوازی نظیر پیاده‌روی و شنا مناسبترین گونه ورزش در این ماه مبارک هستند، همینطور روزه‌داران می‌توانند محدوده دو مرتبه در هفته ورزش‌های قدرتی را انجام دهند تا قدرت عضلات جسم آنان حفظ شود.

وی خاطرنشان کرد: ورزشکاران در روزهای عادی امکان پذیر است روزی ۱ تا ۲ مرتبه به مدت ۲ ساعت فعالیت هوازی انجام داده و هفته‌ای ۳ مرتبه نیز تمرینات قدرتی انجام دهند، اما در ماه مبارک رمضان پیشنهاد می‌شود فعالیت‌های هوازی را به یک نوبت ( پس از افطار )‌ کم شدن داده و تمرینات قدرتی را نیز حداقل ۲ مرتبه در هفته انجام دهند.

وی پیشنهاد کرد که ورزشکاران تمرینات‌شان را بعد از افطار انجام دهند، چرا که فعالیت‌های ورزشی قبل از افطار، آنان را گرفتار تنش و خستگی می‌کند، همینطور به فدراسیون‌ها نیز پیشنهاد می‌شود در صورت امکان، انجام مسابقات ورزشی را به بعد از ماه مبارک رمضان موکول کنند.

مظاهری نژاد در پایان درباره مصرف مکمل‌های خوراکی در ماه رمضان نیز، گفت: اگر میزان فعالیت بدنی کم شدن یابد، به مراتب از مکمل‌ها هم بایست کمتر مصرف شود، البته بسته به شدت تمرین و مقدار فعالیت، استفاده مکمل‌ها نیز بایست تغییر کند.

ایسنا

نام فایل توضیحات رمز لینک دانلود
برچسب ها

 • آخرین مطالب
 • پربازدید ترین
 • سایر مطالب
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-23 09:00:02
  • روش های پیشگیری از مریضی در پاییز و روش درمان آن ها

   در فصل پاییز با توجه به سرد شدن هوا مناسبتر است با رعایت چند راهکار از دچار به سرماخوردگی و گونه های عفونت ها پیشگیری نمایید.اگزما گونهی حساسیت پوستی است که اکثر در فصل پاییز بروز می کند که مناسبترین راه حفاظت در برابر آن‌ شستن مکرر دست‌ها با آب گرم و صابون است.در بخش زیر گونه
  • 7 ماه قبل
  • 2019-10-09 09:00:02
  • ماسکی برای سلامتی دور چشم

   برای آن که پوستی زیبا و شاداب داشته باشید بایست خواب و غذا و ورزش خوب داشته باشید و در عین حال از کرم ها و ماسک های سالم و هماهنگ با پوست خود مصرف نمایید تا شادابی پوست شما حفظ گردد. مناسبترین ماسک برای اطراف چشم را در شیثار ببینید
  • 8 ماه قبل
  • 2019-09-07 21:00:02
  • شربت لیمو بهترین نوشیدنی تابستانی

   آشامیدنی ها و نوشابه های تابستانی خیلی گوناگون اند و مزه های خیلی مختلفی دارند. به علت تعریق بیشتر در تابستان آب بیشتری از جسم خارج می شود و جبران آب از دست رفته را می توان از طریق آشامیدنی های تابستانی در دید گرفت. طرز آماده شربت لیمو ترش را در پرشین وی ببینید
  • 9 ماه قبل
  • 2019-08-08 09:00:02
  • کجای ایران میتونین بهترین هتل ها رو تجربه کنین

   ایران بخاطر دارا بودن تمدن بی نظیر و هنر و معماری و طبیعت منحصر به شخصش یکی از مناسبترین کشورها در خاورمیانه می باشد و به همین خاطر گردشگری در آن اثر باارزشی دارد. شهرهایی نظیر اصفهان، شیراز، کیش، مشهد و تهران افزون بر جذب گردشگران داخلی، در جذب گردشگران خارجی نیز خیلی موفق بو
  • 9 ماه قبل
  • 2019-08-01 09:00:02
  • راه های ساده صاف کردن موی سر

   خیلیی از خانم ها به دنبال روشهای صاف کردن مو برای زیبایی هرچه زیادتر گیسوان خود هستند.موی صاف، لخت و درخشان و زیبا آرزوی هرکسی است بنابراین خیلیی از خانم­ها به دنبال روش­های متفاوتو کارآمدی برای رسیدگی و صاف کردن موهای خود هستند
  • 10 ماه قبل
  • 2019-07-23 21:00:01
  • حسادت در زنان با مردان چه تفاوت هایی دارد

   ای تمام آقایان ثابت شده است که خانم ها بیش از اندازه متداول حسود هستند و البته در زیادتر زمان ها سبب تعجب است که چرا خانم ها تا این اندازه حسادت دارند!
  • 10 ماه قبل
  • 2019-07-21 21:00:03
  • هشت ماده غذایی ویژه که به شما انرژی میدهد

   آیا تا به حال شده است که قبل از یک جلسه اداری در بعد از ظهر، یک بسته شکلات میل کنید تا برای دنباله کار انرژی داشته باشید؟ همیشه کم خوابی دلیل خستگی نیست. گاه غذا ناخوب دلیل اصلی این خستگی هاست.انرژی
  • 10 ماه قبل
  • 2019-06-27 09:00:02
  • نگاه دیگر به رولت روسی

   به احتمال بیشتر شما تاکنون با بازی های عجیب و ترسناک معروف دنیا آشنا شده اید اما در این مطلب قصد داریم شما را با یک بازی جدید به نام رولت روسی که به تازگی در روسیه ساخته شده است آشنا کنیم.
  • 11 ماه قبل
  • 2019-06-10 09:47:44
  • چجوری یک معجون چاقی فوق العاده بسازیم

   لاغری یکی از مسائل خیلیی از مردم شده که نه تنها تندرستی جسمی آنان را به ریسک انداخته بلکه اطمینان به نفس شان را نیز نابود کرده است . خیلیی از مردم دنبال گونهی معجون چاقی هستند تا بتوانند اندکی تپل شوند و زیبایی خود را بدست اورند . ضعف و بی حالی ، احساس خستگی و گاهی سبب کم حوصلگی و
  • 63 ماه قبل
  • 2015-01-29 00:00:00
  • عکس هایی از خانم هایی با موهای خیلی بلند

   14مو یکی از وسائل زیبایی برای خانم ها است اما بعضی از خانم ها علاقه به بلند کردن مو ها اونم در حد بسیار زیادی دارند که امروز تعدادی از اون ها رو براتون داریم مو های خانم هایی که خیلی خیلی بلند هستند
  • 69 ماه قبل
  • 2014-08-08 00:00:00
  • مراسم عروسی

   14من در این متن کلیه مراسمی که به عنوان مراسم عروسی مد نظر می باشد را براتون توضیح دادم.امید است با خواندن این متن با اطلاعات عمومی شما عزیزان افزوده شود. مراسم عروسی شامل مراحل زیر است: خواستگاری،بله بران،شیرینی وران،حنابندان،عقد نکاح،سفرۀ عقد و.................است  
  • 69 ماه قبل
  • 2014-08-07 00:00:00
  • کارهای هنری با گردو !

   14کارهایی که میتونین برای دکوراسیون منزل تون انجام بدین یا برای کودکانتان عروسک های قشنگی را درست کنین
  • 22 ماه قبل
  • 2018-07-08 11:08:11
  • نمادهای ماه های تولد افراد

   14سمبل های ماه های تولد در فرهنگ های متفاوت میتونه فرق بکنه اما در دنیای امروز تعدادی از اونا معروفتر و شناخته شده تر شده اند و امروز قصد داریم نگاهی بندازیم به معروف ترین گروه نماد ماه های تولد و معنی که هر کدوم از این نماد ها برای ماه ها دارند.
  • 67 ماه قبل
  • 2014-10-23 00:00:00
  • جملات ضد دخترانه پاییزی 93

   14امرزو یک سری جملات دیگه رو براتون داریم جملاتی ضد دخترانه ای که فکرکنم با مزه باشن  اما زیادم جدیشون نگیریدن ها تنها برای خندیدن خوبه و بسسسس
  • 15 ماه قبل
  • 2019-02-24 09:00:02
  • چجوری از روی زبان بدن به شخصیت افراد پی ببریم

   روانشناسان باور دارند شخصیت مردم به طور کاملا واضحی از روی زبان جسم شان قابل شناسایی است. زیرا انسان به طور ناخودآگاه زمان رابطه برقرار کردن کارهایی انجام می دهد که تغییرات درونی بدنش را نسبت به آن اتفاق نشان می دهد. امروز می خواهیم شما را با چند مورد از حرکات زبان جسم آشنا کنی
  • 15 ماه قبل
  • 2019-02-21 09:00:02
  • چجوری پسرها مخ زنی میکنند

   ازدواج یک امر باارزش در زندگی مردم است و دیگر نظیر قدیمها دختر و پسر ندیده و نشناخته با هم ازدواج نمی کنند. دختر و پسرهای امروزی از مدت ها قبل ازدواج با هم در رابطه هستند و چه بسا تنها بعضی از این ارتباط ها به .ازدواج ختم می شود. امروز می خواهیم درباره رازهای مخ زدن دختران توسط پس
  • 15 ماه قبل
  • 2019-02-18 00:00:00
  • چجوری گل شمعدانی رو پرورش بدیم و نگهداری کنیم

   یکی از گل های زیبای آپارتمانی که در رنگ های شاد و زیبا وجود دارد گل شمعدانی است، چنانکه می دانیم گیاهان معروف به ژرانیوم باغچه ای و ژرانیوم پیچ، واریته هایی از پلارگنیوم است
  • 14 ماه قبل
  • 2019-03-11 21:00:02
  • چرا لب ها خشک میشود و چجوری باید پیشگیری کرد

   خشکی و پوسته پوسته شدن لب ها یکی از مسائل روزهای سرد زمستانی است. سرد شدن هوا از باارزشترین علت ها ایجاد خشکی لب است اما امکان پذیر است علت ها دیگری نیز داشته باشد. در دنباله در شیثار می خواهیم درباره علت ها خشکی لب و راه های معالجه آن در شیثار با شما صحبت کنیم.
  • 15 ماه قبل
  • 2019-02-12 14:40:33
  • دستور تهیه یه عصرانه خوشمزه وبا کلاس

   امروز با یک عسرونه خوشمزه و دوست داشتنی با شما هستیم چیزی که فکر کنم برای همتون درست کردنش راح تباشه و علاوه بر اون به خاطر مدلی که داره خیلی جذاب و همه پسند و البته خوشمزه باشه
  • 14 ماه قبل
  • 2019-03-16 21:00:05
  • معرفی ثروتمندترین افراد جهان 2019 از سوی مجله فوربس

   طبق گزارش مجله فوربس، جف بزوس موسس فروشگاه آمازون با ثروت تخمینی ۱۳۱ میلیارد دلار، ثروتمندترین شخص دنیا در سال ۲۰۱۹ شناخته شد. با ثروتمندترین مردم جهان ۲۰۱۹ در زیر زیادتر آشنا خواهید شد.ثروتمندترین مردم جهان ۲۰۱۹
  • 15 ماه قبل
  • 2019-02-08 21:00:02
  • متن تبریک دهه فجر ویژه سال 1397

   چهل سال پیش در چنین روزهایی مردم انقلابی ایران توانستند با همت و اراده همگانی و رهبری امام راحل انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند. امروز در شیثار ما تصمیم گرفتیم مجموعه ای از متن های رسمی و ادبی و پیام تبریک دهه فجر را برای شما عزیزان قرار دهیم تا برای همکاران و دوستان خود بفر
  • 13 ماه قبل
  • 2019-03-29 21:00:04
  • وقتی سیب زمینی برای پوست و مو معجزه میکند

   سیب زمینی خیلی خوشمزه است و گونه های آن طرفداران خیلیی دارد. سیب زمینی سرخ کرده ، پخته شده و کبابی غذا مورد علاقه خیلیی از مردم است. افزون بر مزه مناسب سیب زمینی می توان به خصوصیات شگفت انگیز این ماده برای پوست ذکر کرد.
  • 13 ماه قبل
  • 2019-04-10 21:00:04
  • چجوری سرعت و میزان رشد ریش و موی صورت رو بیشتر کنیم

   بعضی مردم هستند که تمایل دارند صورتشان به اندازه به اندازه و حتی بیش از اندازه، مو داشته باشد، به همین علت از سن خیلی پایین، آغاز به اصلاح‌ کردن صورتشان می کنند، آن ها اعتقاد دارند که اصلاح کردن مرتب صورت در مردم سببپرورش زیادتر مو ها در صورت می شود ولی در صورتی که هیچ نتیجه‌ا
عشق به کتاب

عشق به کتاب

امید داریم از ما راضی باشید دانلود pdf کتاب

لینک های مهم

لینک های مهم

فعلا خالی

توضیحات

توضیحات

در حال ساخت

تماس با ما

تماس با ما

از طریق قرار دادنپیام در تلگرام با ما در ارتباط باشید آیدی : yashar_0007 با ما در ارتباط باشید